Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.12.2007 > 12:32 Versiunea pentru printare
Marți, 11 decembrie 2007, ora 12:32

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Vot final
PL 725/2007 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.58/2007 pentru modificarea art.13 din Legea nr.15/1990 privind reorganizarea unităților economice de stat ca regii autonome și societăți comerciale
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:193 57 31 15 36 16 9 9 20
- voturi pentru (DA):140 53 29 14 1 15 9 9 10
- voturi împotrivă (NU):45 - - - 35 1 - - 9
- abțineri:4 3 - - - - - - 1
- nu au votat:4 1 2 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amarie Constantin PD-L NU
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Antal Árpád-András UDMR DA
7. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
8. Ardelean Lia PC DA
9. Baban Ștefan PRM DA
10. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
11. Becșenescu Dumitru - NU
12. Bentu Dumitru PSD DA
13. Bivolaru Ioan PSD DA
14. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
15. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
16. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
17. Bónis István UDMR DA
18. Brînzan Ovidiu PSD DA
19. Brînză William Gabriel PD-L NU
20. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
21. Buciu Angela PRM DA
22. Buciuta Ștefan Minoritati DA
23. Buda Daniel PD-L NU
24. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L NU
25. Calimente Mihăiță PNL DA
26. Călian Petru PD-L DA
27. Călin Ion PSD DA
28. Câmpanu Liviu PNL DA
29. Chiper Gheorghe PSD DA
30. Chiș Filonaș PSD DA
31. Ciontu Corneliu PC DA
32. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
33. Cliveti Minodora PSD DA
34. Cocrea Olguța - DA
35. Codîrlă Liviu PD-L NU
36. Constantinescu Anca PD-L NU
37. Crăciunescu Grigore PNL DA
38. Cutean Vasile Emilian PSD DA
39. Diaconescu Marin - DA
40. Dobre Traian PNL -
41. Dorneanu Valer PSD DA
42. Dragomir Gheorghe PNL DA
43. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
44. Dumitrescu Zamfir - DA
45. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
46. Dușa Mircea PSD DA
47. Duțu Stelian PD-L NU
48. Erdei Dolóczki István UDMR DA
49. Eserghep Gelil PRM -
50. Faina Constantin PC DA
51. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
52. Firczak Gheorghe Minoritati DA
53. Furo Iuliu Ioan PRM DA
54. Gabor Gheorghe PNL DA
55. Găleteanu Monalisa PSD DA
56. Georgescu Filip PSD DA
57. Gerea Andrei Dominic PNL DA
58. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
59. Ghișe Ioan PNL DA
60. Giurgiu Mircia - DA
61. Glăvan Ștefan PC DA
62. Godja Petru PSD DA
63. Gonțea Ion PD-L NU
64. Grigore Dan PD-L NU
65. Hanganu Romeo Octavian - DA
66. Hellvig Eduard Raul PC DA
67. Hogea Vlad Gabriel - DA
68. Ibram Iusein Minoritati DA
69. Igaș Traian Constantin PD-L NU
70. Ignat Miron Minoritati DA
71. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
72. Ionescu Daniel PD-L NU
73. Iordache Florin PSD DA
74. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
75. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
76. Kelemen Hunor UDMR DA
77. Kerekes Károly UDMR DA
78. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
79. Lakatos Petru UDMR DA
80. Lambrino Radu PD-L NU
81. Lificiu Petru PD-L NU
82. Liga Dănuț PD-L NU
83. Luchian Ion PNL DA
84. Magheru Paul PRM DA
85. Man Mircea PD-L NU
86. Manolescu Oana Minoritati DA
87. Marian Dan Mihai PNL DA
88. Marin Constantin PSD DA
89. Martin Eduard-Stelian PSD DA
90. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
91. Máté András-Levente UDMR DA
92. Matei Cătălin Lucian PSD DA
93. Mazăre Alexandru PSD DA
94. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
95. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
96. Meir Nati - DA
97. Merce Ilie PRM DA
98. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
99. Micula Cătălin PNL DA
100. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
101. Mircea Costache PRM DA
102. Mironescu Laurențiu PD-L NU
103. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
104. Mitrea Manuela PSD DA
105. Mitrea Miron Tudor PSD Abținere
106. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
107. Mînzînă Ion PRM DA
108. Mocanu Alexandru PD-L NU
109. Mocanu Vasile PSD DA
110. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
111. Moisoiu Adrian PRM DA
112. Momanu Corneliu - NU
113. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
114. Movilă Petru PD-L NU
115. Munteanu Ioan PSD DA
116. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
117. Nassar Rodica PSD DA
118. Năstase Adrian PSD DA
119. Nechita Aurel PSD DA
120. Nedelcu Gabriela PSD DA
121. Nica Dan PSD DA
122. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
123. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
124. Nistoran Dorin-Liviu - DA
125. Niță Constantin PSD DA
126. Nițulescu Teodor PC DA
127. Nosa Iuliu PSD DA
128. Oancea Viorel - NU
129. Olarean Aurel PD-L NU
130. Olteanu Bogdan PNL DA
131. Ovidenie Costel - DA
132. Pavelescu Aurelian - Abținere
133. Paveliu Marian Sorin - NU
134. Petrea Constantin PD-L NU
135. Podgorean Radu PSD DA
136. Pop Claudiu Adrian PSD DA
137. Popa Nicolae PNL DA
138. Popeangă Petre PRM DA
139. Popescu Florin Aurelian - NU
140. Popescu Ionica Constanța PC DA
141. Pruteanu Vasile - NU
142. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
143. Pupeză Viorel PSD DA
144. Pușcă Mircea Valer PNL DA
145. Radan Mihai Minoritati DA
146. Rădulescu Cristian PD-L NU
147. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
148. Rus Ioan Aurel PRM DA
149. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
150. Sandu-Capră Mihai PNL DA
151. Sasu Ion PSD DA
152. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
153. Săpunaru Nini PNL DA
154. Sârb Gheorghe PD-L NU
155. Sârbu Marian PSD DA
156. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
157. Scutaru Adrian George PNL DA
158. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
159. Seres Dénes UDMR DA
160. Sirețeanu Mihail PSD DA
161. Sóki Béla UDMR DA
162. Soporan Vasile Filip PSD Abținere
163. Stan Ioan PSD DA
164. Stanciu Anghel PSD DA
165. Stativă Irinel Ioan PSD -
166. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
167. Străchinaru Petre PD-L NU
168. Strungă Emil PNL DA
169. Szekely Levente Csaba UDMR DA
170. Știreanu Octavian PSD DA
171. Tabără Valeriu PD-L NU
172. Tamás Sándor UDMR DA
173. Timar Liviu PSD DA
174. Timiș Ioan PNL DA
175. Toma Florentina Marilena PSD DA
176. Toma Horia-Victor PNL DA
177. Toró Tiberiu UDMR DA
178. Tudor Constantin PD-L NU
179. Tudose Mihai PSD DA
180. Turcan Raluca - NU
181. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
182. Ungureanu Petre - NU
183. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
184. Ursărescu Dorinel PNL -
185. Vainer Aurel Minoritati DA
186. Varga Attila UDMR DA
187. Vasile Aurelia PSD DA
188. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
189. Văsioiu Horia PD-L NU
190. Vlădoiu Aurel PSD DA
191. Voinea Florea PSD DA
192. Zaharia Claudius Mihail - NU
193. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 8 august 2022, 7:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro