Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.12.2007 > 12:34 Versiunea pentru printare
Marți, 11 decembrie 2007, ora 12:34

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 759/2007 privind modificarea limitelor teritoriale ale orașelor Bragadiru și Măgurele, județul Ilfov
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:203 60 36 18 36 15 8 10 20
- voturi pentru (DA):136 6 35 16 36 12 8 9 14
- voturi împotrivă (NU):58 50 - - - 2 - 1 5
- abțineri:7 3 1 1 - 1 - - 1
- nu au votat:2 1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amarie Constantin PD-L DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andea Petru PSD NU
6. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
7. Ardelean Lia PC DA
8. Avram Dumitru PRM DA
9. Baban Ștefan PRM DA
10. Bădălău Niculae PSD NU
11. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
12. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
13. Becșenescu Dumitru - DA
14. Bentu Dumitru PSD NU
15. Bivolaru Ioan PSD NU
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
17. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
18. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
19. Bónis István UDMR DA
20. Boșneac Valentin Samuel PNL Abținere
21. Brînzan Ovidiu PSD NU
22. Brînză William Gabriel PD-L DA
23. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
24. Buciu Angela PRM DA
25. Buciuta Ștefan Minoritati DA
26. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
27. Calimente Mihăiță PNL DA
28. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
29. Călian Petru PD-L DA
30. Călin Ion PSD NU
31. Câmpanu Liviu PNL DA
32. Chiper Gheorghe PSD NU
33. Chiș Filonaș PSD NU
34. Cindrea Ioan PSD DA
35. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
36. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
37. Cliveti Minodora PSD NU
38. Cocrea Olguța - NU
39. Codîrlă Liviu PD-L DA
40. Constantinescu Anca PD-L DA
41. Crăciunescu Grigore PNL DA
42. Cutean Vasile Emilian PSD NU
43. Diaconescu Marin - DA
44. Dobre Traian PNL DA
45. Dorneanu Valer PSD NU
46. Dragomir Dumitru PRM DA
47. Dragomir Gheorghe PNL DA
48. Dumitrescu Zamfir - DA
49. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
50. Dumitriu Mihai PSD NU
51. Dușa Mircea PSD Abținere
52. Duțu Stelian PD-L DA
53. Erdei Dolóczki István UDMR DA
54. Eserghep Gelil PRM DA
55. Faina Constantin PC DA
56. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
57. Firczak Gheorghe Minoritati DA
58. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
59. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
60. Furo Iuliu Ioan PRM DA
61. Gabor Gheorghe PNL DA
62. Găleteanu Monalisa PSD NU
63. Georgescu Filip PSD NU
64. Gerea Andrei Dominic PNL DA
65. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
66. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
67. Ghișe Ioan PNL DA
68. Giurgiu Mircia - NU
69. Glăvan Ștefan PC DA
70. Godja Petru PSD NU
71. Gonțea Ion PD-L DA
72. Grigore Dan PD-L DA
73. Gubandru Aurel PSD NU
74. Hellvig Eduard Raul PC DA
75. Hogea Vlad Gabriel - DA
76. Ibram Iusein Minoritati DA
77. Igaș Traian Constantin PD-L DA
78. Ignat Miron Minoritati DA
79. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
80. Ionescu Daniel PD-L DA
81. Iordache Florin PSD NU
82. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
83. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
84. Kelemen Hunor UDMR NU
85. Kerekes Károly UDMR DA
86. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
87. Lakatos Petru UDMR DA
88. Lambrino Radu PD-L DA
89. Lificiu Petru PD-L DA
90. Liga Dănuț PD-L DA
91. Luchian Ion PNL DA
92. Macaleți Costică PSD NU
93. Magheru Paul PRM DA
94. Man Mircea PD-L DA
95. Manolescu Oana Minoritati DA
96. Marian Dan Mihai PNL DA
97. Martin Eduard-Stelian PSD DA
98. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
99. Máté András-Levente UDMR DA
100. Matei Cătălin Lucian PSD NU
101. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
102. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
103. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
104. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM Abținere
105. Meir Nati - NU
106. Merce Ilie PRM DA
107. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
108. Micula Cătălin PNL DA
109. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
110. Mircea Costache PRM DA
111. Mironescu Laurențiu PD-L DA
112. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
113. Mitrea Manuela PSD Abținere
114. Mitrea Miron Tudor PSD NU
115. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
116. Mînzînă Ion PRM DA
117. Mocanu Alexandru PD-L DA
118. Mocanu Vasile PSD NU
119. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
120. Moisoiu Adrian PRM DA
121. Moldovan Emil Radu PSD NU
122. Momanu Corneliu - DA
123. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
124. Movilă Petru PD-L DA
125. Munteanu Ioan PSD NU
126. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
127. Nassar Rodica PSD NU
128. Năstase Adrian PSD NU
129. Nechita Aurel PSD NU
130. Nedelcu Gabriela PSD NU
131. Nica Dan PSD NU
132. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
133. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
134. Nistoran Dorin-Liviu - DA
135. Niță Constantin PSD NU
136. Nițulescu Teodor PC DA
137. Nosa Iuliu PSD NU
138. Oancea Viorel - DA
139. Olarean Aurel PD-L DA
140. Olteanu Bogdan PNL DA
141. Ovidenie Costel - NU
142. Pavelescu Aurelian - Abținere
143. Paveliu Marian Sorin - DA
144. Petrea Constantin PD-L DA
145. Podgorean Radu PSD NU
146. Popa Nicolae PNL DA
147. Popescu Florin Aurelian - DA
148. Popescu Ionica Constanța PC DA
149. Pruteanu Vasile - DA
150. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
151. Pupeză Viorel PSD NU
152. Purceld Octavian-Mircea PRM -
153. Pușcă Mircea Valer PNL DA
154. Radan Mihai Minoritati DA
155. Rădulescu Cristian PD-L DA
156. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
157. Rus Ioan Aurel PRM DA
158. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
159. Sandu-Capră Mihai PNL DA
160. Sasu Ion PSD NU
161. Săniuță Marian-Florian PSD DA
162. Săpunaru Nini PNL DA
163. Sârb Gheorghe PD-L DA
164. Sârbu Marian PSD NU
165. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
166. Scutaru Adrian George PNL DA
167. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
168. Seres Dénes UDMR DA
169. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
170. Sirețeanu Mihail PSD DA
171. Sóki Béla UDMR DA
172. Stan Ioan PSD NU
173. Stativă Irinel Ioan PSD NU
174. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
175. Străchinaru Petre PD-L DA
176. Strungă Emil PNL DA
177. Szekely Levente Csaba UDMR DA
178. Știreanu Octavian PSD NU
179. Tabără Valeriu PD-L DA
180. Tamás Sándor UDMR DA
181. Teodorescu George Alin PSD NU
182. Timar Liviu PSD NU
183. Timiș Ioan PNL DA
184. Toma Florentina Marilena PSD NU
185. Toma Horia-Victor PNL DA
186. Toró Tiberiu UDMR Abținere
187. Tudor Constantin PD-L DA
188. Tudose Mihai PSD NU
189. Turcan Raluca - DA
190. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
191. Ujeniuc Dragoș - DA
192. Ungureanu Petre - DA
193. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD Abținere
194. Ursărescu Dorinel PNL DA
195. Vainer Aurel Minoritati NU
196. Varga Attila UDMR DA
197. Vasile Aurelia PSD NU
198. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
199. Văsioiu Horia PD-L DA
200. Vlădoiu Aurel PSD DA
201. Voinea Florea PSD NU
202. Zaharia Claudius Mihail - DA
203. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 12 august 2022, 5:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro