Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.12.2007 > 12:36 Versiunea pentru printare
Marți, 11 decembrie 2007, ora 12:36

Poziție pe
ordinea de zi:
10
Subiect vot: Vot final
PL 693/2007 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr. 46/2007 privind modul de alocare a fondurilor externe nerambursabile și a contribuției naționale în bugetul instituțiilor implicate în gestionarea și utilizarea acestora, pentru obiectivul "Cooperare teritorială europeană"
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:212 69 36 17 38 15 7 10 20
- voturi pentru (DA):207 67 36 17 36 15 7 10 19
- voturi împotrivă (NU):2 - - - 2 - - - -
- abțineri:3 2 - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amarie Constantin PD-L DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
7. Ardelean Lia PC DA
8. Avram Dumitru PRM DA
9. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
10. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
11. Becșenescu Dumitru - DA
12. Bentu Dumitru PSD DA
13. Bivolaru Ioan PSD DA
14. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
15. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
16. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
17. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
18. Bónis István UDMR DA
19. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
20. Brînzan Ovidiu PSD DA
21. Brînză William Gabriel PD-L DA
22. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
23. Buciu Angela PRM DA
24. Buciuta Ștefan Minoritati DA
25. Buda Daniel PD-L DA
26. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
27. Calimente Mihăiță PNL DA
28. Canacheu Costică PD-L DA
29. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
30. Călian Petru PD-L DA
31. Călin Ion PSD DA
32. Câmpanu Liviu PNL DA
33. Chiper Gheorghe PSD DA
34. Chiș Filonaș PSD DA
35. Cindrea Ioan PSD DA
36. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
37. Cliveti Minodora PSD DA
38. Cocrea Olguța - DA
39. Codîrlă Liviu PD-L DA
40. Constantinescu Anca PD-L DA
41. Crăciunescu Grigore PNL DA
42. Cutean Vasile Emilian PSD DA
43. Diaconescu Marin - DA
44. Dobre Traian PNL DA
45. Dorneanu Valer PSD DA
46. Dragomir Dumitru PRM DA
47. Dragomir Gheorghe PNL DA
48. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
49. Dumitrescu Zamfir - DA
50. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
51. Dumitriu Mihai PSD DA
52. Dușa Mircea PSD DA
53. Duțu Stelian PD-L DA
54. Erdei Dolóczki István UDMR DA
55. Eserghep Gelil PRM DA
56. Faina Constantin PC DA
57. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
58. Firczak Gheorghe Minoritati DA
59. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
60. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
61. Furo Iuliu Ioan PRM DA
62. Gabor Gheorghe PNL DA
63. Găleteanu Monalisa PSD DA
64. Georgescu Filip PSD DA
65. Gerea Andrei Dominic PNL DA
66. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
67. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
68. Ghișe Ioan PNL DA
69. Giurgiu Mircia - DA
70. Glăvan Ștefan PC DA
71. Godja Petru PSD DA
72. Gonțea Ion PD-L DA
73. Grigore Dan PD-L DA
74. Gubandru Aurel PSD DA
75. Hanganu Romeo Octavian - Abținere
76. Hellvig Eduard Raul PC DA
77. Ibram Iusein Minoritati DA
78. Igaș Traian Constantin PD-L NU
79. Ignat Miron Minoritati DA
80. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
81. Ionescu Daniel PD-L DA
82. Iordache Florin PSD DA
83. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
84. Kelemen Hunor UDMR DA
85. Kerekes Károly UDMR DA
86. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
87. Lakatos Petru UDMR DA
88. Lambrino Radu PD-L DA
89. Lificiu Petru PD-L DA
90. Liga Dănuț PD-L DA
91. Luchian Ion PNL DA
92. Macaleți Costică PSD DA
93. Magheru Paul PRM DA
94. Man Mircea PD-L DA
95. Manolescu Oana Minoritati DA
96. Marian Dan Mihai PNL DA
97. Marin Constantin PSD DA
98. Martin Eduard-Stelian PSD DA
99. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
100. Máté András-Levente UDMR DA
101. Matei Cătălin Lucian PSD DA
102. Mazăre Alexandru PSD DA
103. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
104. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
105. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
106. Meir Nati - DA
107. Merce Ilie PRM DA
108. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
109. Micula Cătălin PNL DA
110. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
111. Mircea Costache PRM DA
112. Mironescu Laurențiu PD-L DA
113. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
114. Mitrea Manuela PSD Abținere
115. Mitrea Miron Tudor PSD Abținere
116. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
117. Mînzînă Ion PRM DA
118. Mocanu Alexandru PD-L DA
119. Mocanu Vasile PSD DA
120. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
121. Mohora Tudor PSD DA
122. Moisoiu Adrian PRM DA
123. Moldovan Emil Radu PSD DA
124. Momanu Corneliu - DA
125. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
126. Movilă Petru PD-L DA
127. Munteanu Ioan PSD DA
128. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
129. Nassar Rodica PSD DA
130. Năstase Adrian PSD DA
131. Nechita Aurel PSD DA
132. Nedelcu Gabriela PSD DA
133. Nica Dan PSD DA
134. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
135. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
136. Nistoran Dorin-Liviu - DA
137. Niță Constantin PSD DA
138. Nițulescu Teodor PC DA
139. Nosa Iuliu PSD DA
140. Oancea Viorel - DA
141. Olarean Aurel PD-L NU
142. Olteanu Bogdan PNL DA
143. Ovidenie Costel - DA
144. Pavelescu Aurelian - DA
145. Paveliu Marian Sorin - DA
146. Petrea Constantin PD-L DA
147. Podgorean Radu PSD DA
148. Pop Claudiu Adrian PSD DA
149. Popa Nicolae PNL DA
150. Popeangă Petre PRM DA
151. Popescu Florin Aurelian - DA
152. Popescu Ionica Constanța PC DA
153. Pruteanu Vasile - DA
154. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
155. Pupeză Viorel PSD DA
156. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
157. Pușcă Mircea Valer PNL DA
158. Radan Mihai Minoritati DA
159. Rădulescu Cristian PD-L DA
160. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
161. Rus Ioan Aurel PRM DA
162. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
163. Sandu-Capră Mihai PNL DA
164. Sasu Ion PSD DA
165. Săniuță Marian-Florian PSD DA
166. Săpunaru Nini PNL DA
167. Sârb Gheorghe PD-L DA
168. Sârbu Marian PSD DA
169. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
170. Scutaru Adrian George PNL DA
171. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
172. Seres Dénes UDMR DA
173. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
174. Sirețeanu Mihail PSD DA
175. Sóki Béla UDMR DA
176. Soporan Vasile Filip PSD DA
177. Stan Ioan PSD DA
178. Stanciu Anghel PSD DA
179. Stativă Irinel Ioan PSD DA
180. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
181. Străchinaru Petre PD-L DA
182. Strungă Emil PNL DA
183. Szekely Levente Csaba UDMR DA
184. Știreanu Octavian PSD DA
185. Tabără Valeriu PD-L DA
186. Tamás Sándor UDMR DA
187. Tărniceru Petru PSD DA
188. Teodorescu George Alin PSD DA
189. Timar Liviu PSD DA
190. Timiș Ioan PNL DA
191. Todoran Pavel PSD DA
192. Toma Florentina Marilena PSD DA
193. Toma Horia-Victor PNL DA
194. Toró Tiberiu UDMR DA
195. Tudor Constantin PD-L DA
196. Tudose Mihai PSD DA
197. Turcan Raluca - DA
198. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
199. Ujeniuc Dragoș - DA
200. Ungureanu Petre - DA
201. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
202. Ursărescu Dorinel PNL DA
203. Vainer Aurel Minoritati DA
204. Varga Attila UDMR DA
205. Vasile Aurelia PSD DA
206. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
207. Văsioiu Horia PD-L DA
208. Vlădoiu Aurel PSD DA
209. Voicu Cătălin PSD DA
210. Voinea Florea PSD DA
211. Zaharia Claudius Mihail - DA
212. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 18 august 2022, 8:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro