Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.12.2007 > 12:38 Versiunea pentru printare
Marți, 11 decembrie 2007, ora 12:38

Poziție pe
ordinea de zi:
14
Subiect vot: Vot final
PL 563/2007 pentru modificarea alin. (2) al art. 1 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.19/2005 privind realizarea Ansamblului Arhitectural Catedrala Mântuirii Neamului
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:211 69 36 20 36 15 6 10 19
- voturi pentru (DA):195 67 35 19 34 8 6 9 17
- voturi împotrivă (NU):3 - 1 - 1 1 - - -
- abțineri:11 1 - 1 - 6 - 1 2
- nu au votat:2 1 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amarie Constantin PD-L DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
7. Ardelean Lia PC DA
8. Avram Dumitru PRM DA
9. Baban Ștefan PRM DA
10. Bădălău Niculae PSD DA
11. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
12. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
13. Becșenescu Dumitru - DA
14. Bentu Dumitru PSD DA
15. Bivolaru Ioan PSD DA
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
17. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
18. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
19. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
20. Bónis István UDMR Abținere
21. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
22. Brînzan Ovidiu PSD DA
23. Brînză William Gabriel PD-L DA
24. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
25. Buciu Angela PRM DA
26. Buciuta Ștefan Minoritati DA
27. Buda Daniel PD-L DA
28. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
29. Calimente Mihăiță PNL DA
30. Canacheu Costică PD-L DA
31. Călian Petru PD-L DA
32. Călin Ion PSD DA
33. Câmpanu Liviu PNL DA
34. Chiper Gheorghe PSD DA
35. Chiș Filonaș PSD DA
36. Cindrea Ioan PSD DA
37. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
38. Cliveti Minodora PSD DA
39. Cocrea Olguța - DA
40. Constantinescu Anca PD-L NU
41. Crăciunescu Grigore PNL DA
42. Cutean Vasile Emilian PSD DA
43. Diaconescu Marin - DA
44. Dobre Traian PNL DA
45. Dorneanu Valer PSD DA
46. Dragomir Dumitru PRM DA
47. Dragomir Gheorghe PNL DA
48. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
49. Dumitrescu Zamfir - DA
50. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
51. Dumitriu Mihai PSD DA
52. Dumitru Ion PSD DA
53. Dușa Mircea PSD DA
54. Duțu Stelian PD-L DA
55. Erdei Dolóczki István UDMR DA
56. Eserghep Gelil PRM DA
57. Faina Constantin PC DA
58. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
59. Firczak Gheorghe Minoritati DA
60. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
61. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
62. Furo Iuliu Ioan PRM DA
63. Gabor Gheorghe PNL DA
64. Găleteanu Monalisa PSD DA
65. Georgescu Filip PSD DA
66. Gerea Andrei Dominic PNL DA
67. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
68. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
69. Ghișe Ioan PNL DA
70. Giurgiu Mircia - DA
71. Godja Petru PSD DA
72. Gonțea Ion PD-L DA
73. Grigore Dan PD-L DA
74. Gubandru Aurel PSD DA
75. Hellvig Eduard Raul PC DA
76. Hogea Vlad Gabriel - Abținere
77. Ibram Iusein Minoritati DA
78. Igaș Traian Constantin PD-L DA
79. Ignat Miron Minoritati Abținere
80. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
81. Ionescu Daniel PD-L DA
82. Iordache Florin PSD DA
83. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
84. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
85. Kelemen Hunor UDMR NU
86. Kerekes Károly UDMR DA
87. Király Andrei-Gheorghe UDMR Abținere
88. Lakatos Petru UDMR Abținere
89. Lambrino Radu PD-L DA
90. Lificiu Petru PD-L DA
91. Liga Dănuț PD-L DA
92. Luchian Ion PNL DA
93. Macaleți Costică PSD DA
94. Magheru Paul PRM DA
95. Man Mircea PD-L DA
96. Manolescu Oana Minoritati DA
97. Manta Pantelimon PNL DA
98. Marian Dan Mihai PNL DA
99. Marin Constantin PSD DA
100. Martin Eduard-Stelian PSD DA
101. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
102. Máté András-Levente UDMR DA
103. Matei Cătălin Lucian PSD DA
104. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
105. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
106. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
107. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM Abținere
108. Meir Nati - DA
109. Merce Ilie PRM DA
110. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
111. Micula Cătălin PNL DA
112. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
113. Mircea Costache PRM DA
114. Mironescu Laurențiu PD-L DA
115. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
116. Mitrea Manuela PSD -
117. Mitrea Miron Tudor PSD DA
118. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
119. Mînzînă Ion PRM DA
120. Mocanu Alexandru PD-L DA
121. Mocanu Vasile PSD DA
122. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
123. Mohora Tudor PSD DA
124. Moisoiu Adrian PRM DA
125. Moldovan Emil Radu PSD DA
126. Momanu Corneliu - DA
127. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
128. Movilă Petru PD-L DA
129. Munteanu Ioan PSD DA
130. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
131. Nassar Rodica PSD DA
132. Năstase Adrian PSD DA
133. Nechita Aurel PSD DA
134. Nedelcu Gabriela PSD DA
135. Nica Dan PSD DA
136. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
137. Niță Constantin PSD DA
138. Nițulescu Teodor PC DA
139. Nosa Iuliu PSD DA
140. Oancea Viorel - DA
141. Olteanu Bogdan PNL DA
142. Ovidenie Costel - DA
143. Pavelescu Aurelian - DA
144. Paveliu Marian Sorin - DA
145. Petrea Constantin PD-L DA
146. Podgorean Radu PSD DA
147. Pop Claudiu Adrian PSD DA
148. Popa Nicolae PNL DA
149. Popeangă Petre PRM DA
150. Popescu Florin Aurelian - DA
151. Popescu Ionica Constanța PC DA
152. Pruteanu Vasile - DA
153. Puchianu Ioan Dumitru PD-L -
154. Pupeză Viorel PSD DA
155. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
156. Pușcă Mircea Valer PNL DA
157. Radan Mihai Minoritati DA
158. Rădulescu Cristian PD-L DA
159. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
160. Rus Ioan Aurel PRM DA
161. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
162. Sanda Victor PSD DA
163. Sandu-Capră Mihai PNL DA
164. Sasu Ion PSD DA
165. Săniuță Marian-Florian PSD DA
166. Săpunaru Nini PNL DA
167. Sârb Gheorghe PD-L DA
168. Sârbu Marian PSD DA
169. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
170. Scutaru Adrian George PNL DA
171. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
172. Seres Dénes UDMR Abținere
173. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
174. Sirețeanu Mihail PSD Abținere
175. Sóki Béla UDMR DA
176. Soporan Vasile Filip PSD DA
177. Stan Ioan PSD DA
178. Stan Ion PSD DA
179. Stanciu Anghel PSD DA
180. Stativă Irinel Ioan PSD DA
181. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
182. Străchinaru Petre PD-L DA
183. Strungă Emil PNL DA
184. Szekely Levente Csaba UDMR DA
185. Tabără Valeriu PD-L DA
186. Tamás Sándor UDMR DA
187. Tărniceru Petru PSD DA
188. Teodorescu George Alin PSD DA
189. Timar Liviu PSD DA
190. Timiș Ioan PNL DA
191. Todoran Pavel PSD DA
192. Toma Florentina Marilena PSD DA
193. Toma Horia-Victor PNL DA
194. Toró Tiberiu UDMR Abținere
195. Tudor Constantin PD-L DA
196. Tudose Mihai PSD DA
197. Turcan Raluca - DA
198. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
199. Ujeniuc Dragoș - DA
200. Ungureanu Petre - DA
201. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
202. Ursărescu Dorinel PNL DA
203. Vainer Aurel Minoritati DA
204. Varga Attila UDMR DA
205. Vasile Aurelia PSD DA
206. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
207. Văsioiu Horia PD-L DA
208. Vlădoiu Aurel PSD DA
209. Voinea Florea PSD DA
210. Zaharia Claudius Mihail - Abținere
211. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 29 octombrie 2020, 16:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro