Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.12.2007 > 12:43 Versiunea pentru printare
Marți, 11 decembrie 2007, ora 12:43

Poziție pe
ordinea de zi:
25
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 739/2007 pentru modificarea art.14 din Legea nr.44/1994 privind veteranii de război, precum și unele drepturi ale invalizilor și văduvelor de război
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:203 68 35 15 37 14 7 10 17
- voturi pentru (DA):120 2 34 10 36 13 2 8 15
- voturi împotrivă (NU):69 64 1 1 - - 1 2 -
- abțineri:14 2 - 4 1 1 4 - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amarie Constantin PD-L DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andea Petru PSD NU
6. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
7. Ardelean Lia PC NU
8. Bădălău Niculae PSD NU
9. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
10. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
11. Becșenescu Dumitru - Abținere
12. Bentu Dumitru PSD NU
13. Bivolaru Ioan PSD NU
14. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
15. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
16. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
17. Bolcaș Lucian Augustin PRM NU
18. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
19. Brînzan Ovidiu PSD NU
20. Brînză William Gabriel PD-L DA
21. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
22. Buciu Angela PRM DA
23. Buciuta Ștefan Minoritati DA
24. Buda Daniel PD-L DA
25. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
26. Calimente Mihăiță PNL DA
27. Canacheu Costică PD-L DA
28. Călian Petru PD-L DA
29. Călin Ion PSD NU
30. Câmpanu Liviu PNL DA
31. Chiper Gheorghe PSD NU
32. Chiș Filonaș PSD NU
33. Cindrea Ioan PSD NU
34. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
35. Cliveti Minodora PSD NU
36. Cocrea Olguța - DA
37. Codîrlă Liviu PD-L DA
38. Constantinescu Anca PD-L DA
39. Crăciunescu Grigore PNL DA
40. Cutean Vasile Emilian PSD NU
41. Dobre Traian PNL DA
42. Dorneanu Valer PSD NU
43. Dragomir Gheorghe PNL DA
44. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
45. Dumitrescu Zamfir - DA
46. Dumitriu Dragoș Petre PC Abținere
47. Dumitriu Mihai PSD NU
48. Dumitru Ion PSD NU
49. Dușa Mircea PSD NU
50. Duțu Stelian PD-L DA
51. Erdei Dolóczki István UDMR DA
52. Eserghep Gelil PRM DA
53. Faina Constantin PC Abținere
54. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
55. Firczak Gheorghe Minoritati NU
56. Florea Damian PC Abținere
57. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
58. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
59. Furo Iuliu Ioan PRM DA
60. Gabor Gheorghe PNL DA
61. Găleteanu Monalisa PSD NU
62. Georgescu Filip PSD NU
63. Gerea Andrei Dominic PNL DA
64. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
65. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
66. Ghișe Ioan PNL DA
67. Glăvan Ștefan PC DA
68. Godja Petru PSD NU
69. Gonțea Ion PD-L DA
70. Gubandru Aurel PSD DA
71. Hellvig Eduard Raul PC Abținere
72. Hogea Vlad Gabriel - DA
73. Ibram Iusein Minoritati DA
74. Igaș Traian Constantin PD-L DA
75. Ignat Miron Minoritati DA
76. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
77. Ionescu Daniel PD-L DA
78. Iordache Florin PSD NU
79. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
80. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
81. Kelemen Hunor UDMR DA
82. Kerekes Károly UDMR DA
83. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
84. Lakatos Petru UDMR DA
85. Lambrino Radu PD-L DA
86. Lificiu Petru PD-L DA
87. Liga Dănuț PD-L DA
88. Luchian Ion PNL DA
89. Macaleți Costică PSD NU
90. Magheru Paul PRM DA
91. Man Mircea PD-L DA
92. Manolescu Oana Minoritati NU
93. Manta Pantelimon PNL DA
94. Marian Dan Mihai PNL DA
95. Marin Constantin PSD NU
96. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
97. Máté András-Levente UDMR DA
98. Matei Cătălin Lucian PSD NU
99. Mazăre Alexandru PSD NU
100. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
101. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
102. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
103. Merce Ilie PRM Abținere
104. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
105. Micula Cătălin PNL DA
106. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
107. Mircea Costache PRM DA
108. Mironescu Laurențiu PD-L DA
109. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
110. Mitrea Manuela PSD NU
111. Mitrea Miron Tudor PSD Abținere
112. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
113. Mînzînă Ion PRM Abținere
114. Mocanu Alexandru PD-L DA
115. Mocanu Vasile PSD NU
116. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
117. Mohora Tudor PSD NU
118. Moisoiu Adrian PRM DA
119. Moldovan Emil Radu PSD NU
120. Momanu Corneliu - DA
121. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
122. Movilă Petru PD-L DA
123. Munteanu Ioan PSD NU
124. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
125. Nassar Rodica PSD NU
126. Năstase Adrian PSD NU
127. Nechita Aurel PSD NU
128. Nedelcu Gabriela PSD NU
129. Nica Dan PSD NU
130. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
131. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
132. Nistoran Dorin-Liviu - DA
133. Niță Constantin PSD NU
134. Nițulescu Teodor PC DA
135. Nosa Iuliu PSD NU
136. Oancea Viorel - DA
137. Olarean Aurel PD-L DA
138. Olteanu Bogdan PNL DA
139. Ovidenie Costel - DA
140. Pavelescu Aurelian - DA
141. Paveliu Marian Sorin - DA
142. Podgorean Radu PSD NU
143. Popeangă Petre PRM DA
144. Popescu Florin Aurelian - DA
145. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
146. Pruteanu Vasile - DA
147. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
148. Pupeză Viorel PSD NU
149. Pușcaș Vasile PSD NU
150. Pușcă Mircea Valer PNL DA
151. Radan Mihai Minoritati DA
152. Rădulescu Cristian PD-L DA
153. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
154. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
155. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
156. Sandu-Capră Mihai PNL DA
157. Sasu Ion PSD NU
158. Săniuță Marian-Florian PSD NU
159. Sârb Gheorghe PD-L DA
160. Sârbu Marian PSD NU
161. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
162. Scutaru Adrian George PNL DA
163. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
164. Seres Dénes UDMR DA
165. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
166. Sirețeanu Mihail PSD NU
167. Sóki Béla UDMR DA
168. Soporan Vasile Filip PSD NU
169. Stan Ioan PSD NU
170. Stanciu Anghel PSD NU
171. Stativă Irinel Ioan PSD NU
172. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
173. Străchinaru Petre PD-L Abținere
174. Strungă Emil PNL DA
175. Szekely Levente Csaba UDMR DA
176. Știreanu Octavian PSD NU
177. Tabără Valeriu PD-L DA
178. Tamás Sándor UDMR DA
179. Tărniceru Petru PSD NU
180. Teodorescu George Alin PSD NU
181. Timar Liviu PSD NU
182. Timiș Ioan PNL DA
183. Todoran Pavel PSD NU
184. Toma Florentina Marilena PSD Abținere
185. Toma Horia-Victor PNL DA
186. Toró Tiberiu UDMR Abținere
187. Tudor Constantin PD-L DA
188. Tudose Mihai PSD NU
189. Turcan Raluca - DA
190. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
191. Ujeniuc Dragoș - DA
192. Ungureanu Petre - DA
193. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
194. Ursărescu Dorinel PNL DA
195. Vainer Aurel Minoritati DA
196. Varga Attila UDMR DA
197. Vasile Aurelia PSD NU
198. Vasilescu Lia Olguța PRM Abținere
199. Văsioiu Horia PD-L DA
200. Vlădoiu Aurel PSD NU
201. Voinea Florea PSD NU
202. Zaharia Claudius Mihail - DA
203. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 28 septembrie 2022, 19:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro