Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.12.2007 > 17:51 Versiunea pentru printare
Luni, 17 decembrie 2007, ora 17:51

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Vot final
PL 883/2007 privind abilitarea Guvernului de a emite ordonanțe
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:217 71 34 18 33 20 10 10 21
- voturi pentru (DA):158 66 32 14 - 20 10 9 7
- voturi împotrivă (NU):54 2 2 2 33 - - 1 14
- abțineri:5 3 - 2 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amarie Constantin PD-L NU
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronescu Ecaterina PSD DA
6. Antal Árpád-András UDMR DA
7. Antal István UDMR DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Asztalos Ferenc UDMR DA
10. Baban Ștefan PRM DA
11. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
12. Bădălău Niculae PSD DA
13. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
14. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bentu Dumitru PSD DA
17. Bivolaru Ioan PSD DA
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
19. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Borbély László UDMR DA
22. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
23. Boureanu Cristian Alexandru - NU
24. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
25. Buciuta Ștefan Minoritati DA
26. Buda Daniel PD-L NU
27. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L NU
28. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
29. Calimente Mihăiță PNL DA
30. Canacheu Costică PD-L NU
31. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
32. Călian Petru PD-L NU
33. Călin Ion PSD DA
34. Câmpanu Liviu PNL DA
35. Chiper Gheorghe PSD DA
36. Cindrea Ioan PSD DA
37. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
38. Ciontu Corneliu PC DA
39. Ciopraga Mircea PNL DA
40. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
41. Cliveti Minodora PSD DA
42. Cocrea Olguța - DA
43. Codîrlă Liviu PD-L NU
44. Corlățean Titus PSD DA
45. Crăciunescu Grigore PNL DA
46. Cutean Vasile Emilian PSD DA
47. Diaconescu Marin - DA
48. Diaconescu Renică PNL DA
49. Dobre Traian PNL DA
50. Dorneanu Valer PSD DA
51. Dragomir Gheorghe PNL DA
52. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
53. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
54. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD Abținere
55. Dumitrescu Liana Minoritati DA
56. Dumitrescu Zamfir - DA
57. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
58. Dumitriu Mihai PSD DA
59. Dumitru Ion PSD DA
60. Dușa Mircea PSD DA
61. Erdei Dolóczki István UDMR DA
62. Eserghep Gelil PRM DA
63. Faina Constantin PC DA
64. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
65. Fenechiu Relu PNL DA
66. Firczak Gheorghe Minoritati DA
67. Fotopolos Sotiris Minoritati NU
68. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
69. Furo Iuliu Ioan PRM DA
70. Gabor Gheorghe PNL DA
71. Găleteanu Monalisa PSD DA
72. Georgescu Filip PSD NU
73. Gerea Andrei Dominic PNL DA
74. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
75. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
76. Ghișe Ioan PNL DA
77. Giurgiu Mircia - DA
78. Glăvan Ștefan PC DA
79. Godja Petru PSD DA
80. Grigore Dan PD-L NU
81. Gubandru Aurel PSD DA
82. Hanganu Romeo Octavian - DA
83. Hellvig Eduard Raul PC DA
84. Hogea Vlad Gabriel - NU
85. Hoinaru Marian - NU
86. Hrebenciuc Viorel PSD DA
87. Iancu Iulian PSD DA
88. Ifrim Mircea PRM DA
89. Igaș Traian Constantin PD-L NU
90. Ignat Miron Minoritati DA
91. Ilie Cristian PD-L NU
92. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
93. Ionescu Daniel PD-L NU
94. Iordache Florin PSD DA
95. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
96. Iriza Marius PRM DA
97. Iustian Mircea Teodor - NU
98. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
99. Kelemen Hunor UDMR DA
100. Kerekes Károly UDMR DA
101. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
102. Kovacs Attila UDMR DA
103. Lakatos Petru UDMR DA
104. Lificiu Petru PD-L NU
105. Liga Dănuț PD-L NU
106. Longher Ghervazen Minoritati DA
107. Macaleți Costică PSD DA
108. Man Mircea PD-L NU
109. Manta Pantelimon PNL DA
110. Marin Constantin PSD NU
111. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
112. Máté András-Levente UDMR DA
113. Matei Cătălin Lucian PSD DA
114. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
115. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
116. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
117. Merce Ilie PRM DA
118. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
119. Micula Cătălin PNL DA
120. Mihalache Sorin Dan PSD DA
121. Mircea Costache PRM Abținere
122. Mircovici Niculae Minoritati DA
123. Mironescu Laurențiu PD-L NU
124. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
125. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
126. Mocanu Alexandru PD-L NU
127. Mocanu Vasile PSD DA
128. Mocioalcă Ion PSD DA
129. Mohora Tudor PSD DA
130. Moisoiu Adrian PRM NU
131. Moldovan Emil Radu PSD Abținere
132. Momanu Corneliu - NU
133. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
134. Munteanu Ioan PSD DA
135. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
136. Nassar Rodica PSD DA
137. Nechita Aurel PSD DA
138. Nedelcu Gabriela PSD DA
139. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
140. Niță Constantin PSD DA
141. Nosa Iuliu PSD DA
142. Oancea Viorel - NU
143. Oltean Ioan PD-L NU
144. Olteanu Bogdan PNL DA
145. Ovidenie Costel - DA
146. Pascu Bogdan PC DA
147. Pavelescu Aurelian - DA
148. Paveliu Marian Sorin - NU
149. Petrea Constantin PD-L NU
150. Podgorean Radu PSD DA
151. Pop Claudiu Adrian PSD DA
152. Popa Daniela PC DA
153. Popa Nicolae PNL NU
154. Popeangă Petre PRM DA
155. Popescu Ionica Constanța PC DA
156. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
157. Pupeză Viorel PSD DA
158. Pușcaș Vasile PSD DA
159. Pușcă Mircea Valer PNL DA
160. Radan Mihai Minoritati DA
161. Rădulescu Cristian PD-L NU
162. Rogin Marius PD-L NU
163. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
164. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
165. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
166. Sandu Gabriel - NU
167. Sandu-Capră Mihai PNL DA
168. Sasu Ion PSD DA
169. Săpunaru Nini PNL DA
170. Sârb Gheorghe PD-L NU
171. Sârbu Marian PSD DA
172. Scutaru Adrian George PNL DA
173. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
174. Seres Dénes UDMR DA
175. Sóki Béla UDMR DA
176. Soporan Vasile Filip PSD Abținere
177. Stan Ioan PSD DA
178. Stan Ion PSD DA
179. Stanciu Anghel PSD DA
180. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
181. Stănescu Cristian PRM DA
182. Stoica Ion - NU
183. Străchinaru Petre PD-L NU
184. Strungă Emil PNL NU
185. Szekely Levente Csaba UDMR DA
186. Știrbeț Cornel - NU
187. Știucă Alecsandru PSD DA
188. Tamás Sándor UDMR DA
189. Tămagă Constantin PSD DA
190. Tărniceru Petru PSD DA
191. Timar Liviu PSD DA
192. Timiș Ioan PNL DA
193. Todoran Pavel PSD DA
194. Toma Florentina Marilena PSD DA
195. Toró Tiberiu UDMR DA
196. Tudor Constantin PD-L NU
197. Tudor Marcu PRM DA
198. Tudose Mihai PSD DA
199. Turcan Raluca - NU
200. Țundrea Ioan PC DA
201. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
202. Ujeniuc Dragoș - NU
203. Ungureanu Petre - NU
204. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
205. Ursărescu Dorinel PNL DA
206. Vainer Aurel Minoritati DA
207. Varga Attila UDMR DA
208. Vasile Aurelia PSD DA
209. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
210. Vlase Petru Gabriel PSD DA
211. Vlădoiu Aurel PSD DA
212. Voicu Cătălin PSD DA
213. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
214. Voinea Florea PSD DA
215. Zaharia Claudius Mihail - NU
216. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
217. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 13 august 2022, 9:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro