Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.12.2007 > 18:03 Versiunea pentru printare
Luni, 17 decembrie 2007, ora 18:03

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Vot final
PL 761/2007 privind respingerea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.87/2007 pentru modificarea Legii cetățeniei române nr.21/1991
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:212 66 35 16 35 18 11 12 19
- voturi pentru (DA):155 12 35 15 35 18 11 10 19
- voturi împotrivă (NU):55 53 - 1 - - - 1 -
- abțineri:1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Amarie Constantin PD-L DA
3. Andea Petru PSD DA
4. Andronescu Ecaterina PSD DA
5. Antal Árpád-András UDMR DA
6. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
7. Asztalos Ferenc UDMR DA
8. Baban Ștefan PRM DA
9. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
10. Bădălău Niculae PSD NU
11. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
12. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
13. Bejinariu Eugen PSD NU
14. Bentu Dumitru PSD NU
15. Bivolaru Ioan PSD NU
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
17. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
18. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
19. Bónis István UDMR DA
20. Borbély László UDMR DA
21. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
22. Brînză William Gabriel PD-L DA
23. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
24. Buciuta Ștefan Minoritati DA
25. Buda Daniel PD-L DA
26. Buda Ioan PSD NU
27. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
28. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
29. Calimente Mihăiță PNL DA
30. Canacheu Costică PD-L DA
31. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
32. Călian Petru PD-L DA
33. Călin Ion PSD NU
34. Câmpanu Liviu PNL DA
35. Chiper Gheorghe PSD DA
36. Cindrea Ioan PSD DA
37. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
38. Ciontu Corneliu PC DA
39. Ciopraga Mircea PNL DA
40. Cliveti Minodora PSD NU
41. Cocrea Olguța - DA
42. Codîrlă Liviu PD-L DA
43. Corlățean Titus PSD NU
44. Crăciunescu Grigore PNL DA
45. Cutean Vasile Emilian PSD NU
46. Diaconescu Marin - DA
47. Diaconescu Renică PNL DA
48. Dobre Traian PNL DA
49. Dorneanu Valer PSD NU
50. Dragomir Gheorghe PNL DA
51. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
52. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
53. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
54. Dumitrescu Liana Minoritati DA
55. Dumitrescu Zamfir - DA
56. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
57. Dumitriu Mihai PSD NU
58. Dușa Mircea PSD NU
59. Erdei Dolóczki István UDMR DA
60. Eserghep Gelil PRM DA
61. Faina Constantin PC DA
62. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
63. Fenechiu Relu PNL DA
64. Firczak Gheorghe Minoritati DA
65. Florea Damian PC DA
66. Fotopolos Sotiris Minoritati NU
67. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
68. Furo Iuliu Ioan PRM DA
69. Gabor Gheorghe PNL DA
70. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
71. Găleteanu Monalisa PSD NU
72. Georgescu Filip PSD NU
73. Gerea Andrei Dominic PNL DA
74. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
75. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
76. Ghișe Ioan PNL DA
77. Giurgiu Mircia - DA
78. Glăvan Ștefan PC DA
79. Godja Petru PSD NU
80. Grigore Dan PD-L DA
81. Grosaru Mircea Minoritati DA
82. Hanganu Romeo Octavian - DA
83. Hellvig Eduard Raul PC DA
84. Hogea Vlad Gabriel - DA
85. Hoinaru Marian - DA
86. Hrebenciuc Viorel PSD DA
87. Iancu Iulian PSD NU
88. Igaș Traian Constantin PD-L DA
89. Ignat Miron Minoritati Abținere
90. Ilie Cristian PD-L DA
91. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
92. Ionescu Daniel PD-L DA
93. Iordache Florin PSD NU
94. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
95. Iriza Marius PRM DA
96. Iustian Mircea Teodor - DA
97. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
98. Kelemen Hunor UDMR DA
99. Kerekes Károly UDMR DA
100. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
101. Lakatos Petru UDMR DA
102. Lificiu Petru PD-L DA
103. Liga Dănuț PD-L DA
104. Longher Ghervazen Minoritati DA
105. Macaleți Costică PSD NU
106. Man Mircea PD-L DA
107. Manta Pantelimon PNL DA
108. Marin Constantin PSD NU
109. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
110. Máté András-Levente UDMR DA
111. Matei Cătălin Lucian PSD NU
112. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
113. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
114. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
115. Merce Ilie PRM DA
116. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
117. Micula Cătălin PNL DA
118. Mihalache Sorin Dan PSD NU
119. Mircea Costache PRM DA
120. Mircovici Niculae Minoritati DA
121. Mironescu Laurențiu PD-L DA
122. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
123. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
124. Mocanu Alexandru PD-L DA
125. Mocanu Vasile PSD NU
126. Mocioalcă Ion PSD NU
127. Mohora Tudor PSD DA
128. Moisoiu Adrian PRM DA
129. Moldovan Emil Radu PSD NU
130. Momanu Corneliu - DA
131. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
132. Munteanu Ioan PSD NU
133. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
134. Nassar Rodica PSD NU
135. Nechita Aurel PSD NU
136. Nedelcu Gabriela PSD NU
137. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
138. Niță Constantin PSD NU
139. Nițulescu Teodor PC DA
140. Nosa Iuliu PSD NU
141. Oancea Viorel - DA
142. Oltean Ioan PD-L DA
143. Olteanu Bogdan PNL DA
144. Ovidenie Costel - DA
145. Pascu Bogdan PC DA
146. Paveliu Marian Sorin - DA
147. Petrea Constantin PD-L DA
148. Podgorean Radu PSD NU
149. Pop Claudiu Adrian PSD NU
150. Popa Daniela PC DA
151. Popa Nicolae PNL DA
152. Popeangă Petre PRM DA
153. Popescu Ionica Constanța PC DA
154. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
155. Pupeză Viorel PSD NU
156. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
157. Pușcaș Vasile PSD DA
158. Pușcă Mircea Valer PNL DA
159. Radan Mihai Minoritati DA
160. Rădulescu Cristian PD-L DA
161. Rogin Marius PD-L DA
162. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
163. Rus Ioan Aurel PRM DA
164. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
165. Rușanu Dan Radu PNL DA
166. Sandu Gabriel - DA
167. Sandu-Capră Mihai PNL DA
168. Sasu Ion PSD NU
169. Săpunaru Nini PNL DA
170. Sârb Gheorghe PD-L DA
171. Sârbu Marian PSD NU
172. Scutaru Adrian George PNL DA
173. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
174. Seres Dénes UDMR DA
175. Sóki Béla UDMR DA
176. Soporan Vasile Filip PSD NU
177. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
178. Stănescu Cristian PRM DA
179. Stoica Ion - DA
180. Străchinaru Petre PD-L DA
181. Strungă Emil PNL DA
182. Szekely Levente Csaba UDMR DA
183. Știrbeț Cornel - DA
184. Știucă Alecsandru PSD NU
185. Tamás Sándor UDMR DA
186. Tămagă Constantin PSD NU
187. Tărniceru Petru PSD DA
188. Timar Liviu PSD NU
189. Timiș Ioan PNL DA
190. Todoran Pavel PSD NU
191. Toma Florentina Marilena PSD NU
192. Toma Horia-Victor PNL DA
193. Toró Tiberiu UDMR DA
194. Tudor Constantin PD-L DA
195. Tudor Marcu PRM DA
196. Tudose Mihai PSD DA
197. Turcan Raluca - DA
198. Țundrea Ioan PC DA
199. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
200. Ujeniuc Dragoș - DA
201. Ungureanu Petre - DA
202. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
203. Ursărescu Dorinel PNL DA
204. Vainer Aurel Minoritati DA
205. Varga Attila UDMR DA
206. Vasile Aurelia PSD NU
207. Vlase Petru Gabriel PSD NU
208. Vlădoiu Aurel PSD DA
209. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
210. Voinea Florea PSD NU
211. Zaharia Claudius Mihail - DA
212. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 18 august 2022, 22:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro