Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.12.2007 > 18:05 Versiunea pentru printare
Luni, 17 decembrie 2007, ora 18:05

Poziție pe
ordinea de zi:
13
Subiect vot: Vot final
PL 828/2007 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.27/2003 privind procedura aprobării tacite
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:208 62 35 16 35 18 10 13 19
- voturi pentru (DA):154 61 35 14 1 17 7 12 7
- voturi împotrivă (NU):50 1 - 2 33 - 2 - 12
- abțineri:2 - - - - 1 - 1 -
- nu au votat:2 - - - 1 - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Amarie Constantin PD-L -
3. Andea Petru PSD DA
4. Andronescu Ecaterina PSD DA
5. Antal Árpád-András UDMR DA
6. Antal István UDMR DA
7. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
8. Asztalos Ferenc UDMR DA
9. Baban Ștefan PRM NU
10. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
11. Bădălău Niculae PSD DA
12. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
13. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bentu Dumitru PSD DA
16. Bivolaru Ioan PSD DA
17. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
18. Boagiu Anca-Daniela PD-L NU
19. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
22. Brînză William Gabriel PD-L NU
23. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
24. Buciuta Ștefan Minoritati DA
25. Buda Daniel PD-L NU
26. Buda Ioan PSD DA
27. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L NU
28. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
29. Calimente Mihăiță PNL DA
30. Canacheu Costică PD-L NU
31. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
32. Călian Petru PD-L NU
33. Călin Ion PSD DA
34. Câmpanu Liviu PNL DA
35. Chiper Gheorghe PSD DA
36. Cindrea Ioan PSD DA
37. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
38. Ciopraga Mircea PNL DA
39. Cliveti Minodora PSD DA
40. Cocrea Olguța - DA
41. Codîrlă Liviu PD-L NU
42. Corlățean Titus PSD DA
43. Crăciunescu Grigore PNL DA
44. Cutean Vasile Emilian PSD DA
45. Diaconescu Marin - DA
46. Diaconescu Renică PNL DA
47. Dobre Traian PNL DA
48. Dorneanu Valer PSD DA
49. Dragomir Gheorghe PNL DA
50. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
51. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
52. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
53. Dumitrescu Liana Minoritati DA
54. Dumitrescu Zamfir - DA
55. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
56. Dumitriu Mihai PSD DA
57. Dușa Mircea PSD DA
58. Erdei Dolóczki István UDMR DA
59. Eserghep Gelil PRM DA
60. Faina Constantin PC DA
61. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
62. Fenechiu Relu PNL DA
63. Firczak Gheorghe Minoritati DA
64. Florea Damian PC DA
65. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
66. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
67. Furo Iuliu Ioan PRM DA
68. Gabor Gheorghe PNL DA
69. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
70. Găleteanu Monalisa PSD DA
71. Georgescu Filip PSD DA
72. Gerea Andrei Dominic PNL DA
73. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
74. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
75. Ghișe Ioan PNL DA
76. Giurgiu Mircia - DA
77. Glăvan Ștefan PC DA
78. Godja Petru PSD DA
79. Grigore Dan PD-L NU
80. Grosaru Mircea Minoritati DA
81. Hanganu Romeo Octavian - DA
82. Hellvig Eduard Raul PC NU
83. Hogea Vlad Gabriel - NU
84. Hoinaru Marian - NU
85. Hrebenciuc Viorel PSD DA
86. Iancu Iulian PSD DA
87. Ibram Iusein Minoritati DA
88. Igaș Traian Constantin PD-L NU
89. Ignat Miron Minoritati DA
90. Ilie Cristian PD-L NU
91. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
92. Ionescu Daniel PD-L NU
93. Iordache Florin PSD DA
94. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
95. Iriza Marius PRM DA
96. Iustian Mircea Teodor - NU
97. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
98. Kelemen Hunor UDMR DA
99. Kerekes Károly UDMR DA
100. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
101. Lakatos Petru UDMR Abținere
102. Lificiu Petru PD-L NU
103. Longher Ghervazen Minoritati DA
104. Macaleți Costică PSD DA
105. Man Mircea PD-L NU
106. Manta Pantelimon PNL DA
107. Marin Constantin PSD NU
108. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
109. Máté András-Levente UDMR DA
110. Matei Cătălin Lucian PSD DA
111. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
112. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
113. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
114. Merce Ilie PRM DA
115. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
116. Micula Cătălin PNL DA
117. Mihalache Sorin Dan PSD DA
118. Mircea Costache PRM DA
119. Mircovici Niculae Minoritati DA
120. Mironescu Laurențiu PD-L NU
121. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
122. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
123. Mocanu Alexandru PD-L NU
124. Mocanu Vasile PSD DA
125. Mocioalcă Ion PSD DA
126. Mohora Tudor PSD DA
127. Moisoiu Adrian PRM DA
128. Moldovan Emil Radu PSD DA
129. Momanu Corneliu - NU
130. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
131. Munteanu Ioan PSD DA
132. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
133. Nassar Rodica PSD DA
134. Nechita Aurel PSD DA
135. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
136. Niță Constantin PSD DA
137. Nițulescu Teodor PC NU
138. Nosa Iuliu PSD DA
139. Oancea Viorel - NU
140. Oltean Ioan PD-L NU
141. Olteanu Bogdan PNL DA
142. Ovidenie Costel - DA
143. Pascu Bogdan PC DA
144. Paveliu Marian Sorin - NU
145. Petrea Constantin PD-L NU
146. Podgorean Radu PSD DA
147. Pop Claudiu Adrian PSD DA
148. Popa Daniela PC DA
149. Popa Nicolae PNL DA
150. Popeangă Petre PRM DA
151. Popescu Ionica Constanța PC -
152. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
153. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
154. Pușcă Mircea Valer PNL DA
155. Radan Mihai Minoritati DA
156. Rădulescu Cristian PD-L NU
157. Rogin Marius PD-L NU
158. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
159. Rus Ioan Aurel PRM DA
160. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
161. Rușanu Dan Radu PNL DA
162. Sandu Gabriel - NU
163. Sandu-Capră Mihai PNL DA
164. Sasu Ion PSD DA
165. Săpunaru Nini PNL DA
166. Sârb Gheorghe PD-L NU
167. Sârbu Marian PSD DA
168. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
169. Scutaru Adrian George PNL DA
170. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
171. Seres Dénes UDMR DA
172. Sóki Béla UDMR DA
173. Soporan Vasile Filip PSD DA
174. Stan Ioan PSD DA
175. Stanciu Anghel PSD DA
176. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
177. Stănescu Cristian PRM DA
178. Stoica Ion - DA
179. Străchinaru Petre PD-L NU
180. Strungă Emil PNL DA
181. Szekely Levente Csaba UDMR DA
182. Știrbeț Cornel - NU
183. Știucă Alecsandru PSD DA
184. Tamás Sándor UDMR DA
185. Tămagă Constantin PSD DA
186. Tărniceru Petru PSD DA
187. Timar Liviu PSD DA
188. Timiș Ioan PNL DA
189. Todoran Pavel PSD DA
190. Toma Florentina Marilena PSD DA
191. Toma Horia-Victor PNL DA
192. Toró Tiberiu UDMR DA
193. Tudor Constantin PD-L NU
194. Tudor Marcu PRM DA
195. Turcan Raluca - NU
196. Țundrea Ioan PC DA
197. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
198. Ujeniuc Dragoș - NU
199. Ungureanu Petre - NU
200. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
201. Ursărescu Dorinel PNL DA
202. Vainer Aurel Minoritati DA
203. Varga Attila UDMR DA
204. Vasile Aurelia PSD DA
205. Vlase Petru Gabriel PSD DA
206. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
207. Voinea Florea PSD DA
208. Zaharia Claudius Mihail - NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 10 august 2022, 21:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro