Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.12.2007 > 18:08 Versiunea pentru printare
Luni, 17 decembrie 2007, ora 18:08

Poziție pe
ordinea de zi:
18
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 775/2007 pentru modificarea art.21 al Legii nr.128/1997 privind Statutul personalului didactic
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:208 64 34 15 36 20 7 13 19
- voturi pentru (DA):180 60 33 10 36 9 6 10 16
- voturi împotrivă (NU):23 2 1 5 - 11 1 2 1
- abțineri:3 - - - - - - 1 2
- nu au votat:2 2 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Amarie Constantin PD-L DA
3. Andea Petru PSD DA
4. Andronescu Ecaterina PSD -
5. Antal Árpád-András UDMR DA
6. Antal István UDMR DA
7. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
8. Asztalos Ferenc UDMR DA
9. Baban Ștefan PRM DA
10. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
11. Bădălău Niculae PSD DA
12. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
13. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bentu Dumitru PSD DA
16. Bivolaru Ioan PSD DA
17. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
18. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
19. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
20. Bónis István UDMR NU
21. Borbély László UDMR DA
22. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
23. Brînză William Gabriel PD-L DA
24. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
25. Buciuta Ștefan Minoritati NU
26. Buda Daniel PD-L DA
27. Buda Ioan PSD DA
28. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
29. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
30. Calimente Mihăiță PNL DA
31. Canacheu Costică PD-L DA
32. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
33. Călian Petru PD-L DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Câmpanu Liviu PNL DA
36. Chiper Gheorghe PSD DA
37. Chiș Filonaș PSD -
38. Cindrea Ioan PSD DA
39. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
40. Ciopraga Mircea PNL DA
41. Cliveti Minodora PSD DA
42. Cocrea Olguța - DA
43. Codîrlă Liviu PD-L DA
44. Corlățean Titus PSD DA
45. Crăciunescu Grigore PNL DA
46. Cutean Vasile Emilian PSD DA
47. Diaconescu Marin - DA
48. Diaconescu Renică PNL DA
49. Dobre Traian PNL DA
50. Dorneanu Valer PSD DA
51. Dragomir Gheorghe PNL DA
52. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
53. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
54. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
55. Dumitrescu Liana Minoritati DA
56. Dumitrescu Zamfir - DA
57. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
58. Dumitriu Mihai PSD DA
59. Dușa Mircea PSD DA
60. Erdei Dolóczki István UDMR NU
61. Eserghep Gelil PRM NU
62. Faina Constantin PC DA
63. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
64. Fenechiu Relu PNL DA
65. Firczak Gheorghe Minoritati DA
66. Florea Damian PC DA
67. Fotopolos Sotiris Minoritati NU
68. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
69. Furo Iuliu Ioan PRM DA
70. Gabor Gheorghe PNL DA
71. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
72. Găleteanu Monalisa PSD DA
73. Gerea Andrei Dominic PNL DA
74. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
75. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
76. Ghișe Ioan PNL DA
77. Giurgiu Mircia - NU
78. Glăvan Ștefan PC DA
79. Godja Petru PSD DA
80. Gonțea Ion PD-L DA
81. Grigore Dan PD-L DA
82. Grosaru Mircea Minoritati DA
83. Hanganu Romeo Octavian - DA
84. Hellvig Eduard Raul PC DA
85. Hogea Vlad Gabriel - DA
86. Hoinaru Marian - DA
87. Hrebenciuc Viorel PSD DA
88. Iancu Iulian PSD DA
89. Ibram Iusein Minoritati DA
90. Ifrim Mircea PRM DA
91. Igaș Traian Constantin PD-L DA
92. Ignat Miron Minoritati Abținere
93. Ilie Cristian PD-L DA
94. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
95. Ionescu Daniel PD-L DA
96. Iordache Florin PSD DA
97. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
98. Iriza Marius PRM NU
99. Iustian Mircea Teodor - DA
100. Jipa Florina Ruxandra PRM NU
101. Kelemen Hunor UDMR DA
102. Kerekes Károly UDMR NU
103. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
104. Kovacs Attila UDMR DA
105. Lakatos Petru UDMR DA
106. Lificiu Petru PD-L DA
107. Liga Dănuț PD-L DA
108. Longher Ghervazen Minoritati DA
109. Macaleți Costică PSD DA
110. Man Mircea PD-L DA
111. Manta Pantelimon PNL DA
112. Marin Constantin PSD DA
113. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
114. Máté András-Levente UDMR NU
115. Matei Cătălin Lucian PSD DA
116. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
117. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
118. Merce Ilie PRM DA
119. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
120. Mircea Costache PRM DA
121. Mircovici Niculae Minoritati DA
122. Mironescu Laurențiu PD-L DA
123. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
124. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
125. Mocanu Alexandru PD-L DA
126. Mocanu Vasile PSD DA
127. Mocioalcă Ion PSD DA
128. Mohora Tudor PSD DA
129. Moisoiu Adrian PRM DA
130. Moldovan Emil Radu PSD DA
131. Momanu Corneliu - DA
132. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
133. Munteanu Ioan PSD DA
134. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
135. Nassar Rodica PSD DA
136. Nechita Aurel PSD NU
137. Nedelcu Gabriela PSD DA
138. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
139. Niță Constantin PSD DA
140. Nosa Iuliu PSD DA
141. Oancea Viorel - DA
142. Oltean Ioan PD-L DA
143. Olteanu Bogdan PNL DA
144. Ovidenie Costel - Abținere
145. Paveliu Marian Sorin - DA
146. Petrea Constantin PD-L DA
147. Podgorean Radu PSD DA
148. Pop Claudiu Adrian PSD DA
149. Popa Daniela PC NU
150. Popa Nicolae PNL NU
151. Popeangă Petre PRM DA
152. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
153. Pușcaș Vasile PSD DA
154. Pușcă Mircea Valer PNL DA
155. Radan Mihai Minoritati DA
156. Rădulescu Cristian PD-L DA
157. Rogin Marius PD-L DA
158. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
159. Rus Ioan Aurel PRM DA
160. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
161. Rușanu Dan Radu PNL DA
162. Sandu Gabriel - DA
163. Sandu-Capră Mihai PNL DA
164. Sasu Ion PSD DA
165. Săpunaru Nini PNL DA
166. Sârb Gheorghe PD-L DA
167. Sârbu Marian PSD DA
168. Scutaru Adrian George PNL DA
169. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
170. Seres Dénes UDMR NU
171. Sóki Béla UDMR NU
172. Soporan Vasile Filip PSD DA
173. Stan Ioan PSD DA
174. Stanciu Anghel PSD NU
175. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
176. Stănescu Cristian PRM NU
177. Stoica Ion - Abținere
178. Străchinaru Petre PD-L DA
179. Strungă Emil PNL DA
180. Szekely Levente Csaba UDMR NU
181. Știrbeț Cornel - DA
182. Știucă Alecsandru PSD DA
183. Tamás Sándor UDMR DA
184. Tărniceru Petru PSD DA
185. Timar Liviu PSD DA
186. Timiș Ioan PNL DA
187. Toma Florentina Marilena PSD DA
188. Toma Horia-Victor PNL DA
189. Toró Tiberiu UDMR NU
190. Tudor Constantin PD-L DA
191. Tudor Marcu PRM DA
192. Tudose Mihai PSD DA
193. Turcan Raluca - DA
194. Țundrea Ioan PC DA
195. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
196. Ujeniuc Dragoș - DA
197. Ungureanu Petre - DA
198. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
199. Ursărescu Dorinel PNL DA
200. Vainer Aurel Minoritati DA
201. Varga Attila UDMR NU
202. Vasile Aurelia PSD DA
203. Vlase Petru Gabriel PSD DA
204. Vlădoiu Aurel PSD DA
205. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
206. Voinea Florea PSD DA
207. Zaharia Claudius Mihail - DA
208. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 7 august 2022, 22:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro