Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.12.2007 > 18:11 Versiunea pentru printare
Luni, 17 decembrie 2007, ora 18:11

Poziție pe
ordinea de zi:
25
Subiect vot: Vot final
PL 793/2007 pentru ratificarea Instrumentelor adoptate la Marrakesh la 18 octombrie 2002, de amendare a Constituției și Convenției Uniunii Internaționale a Telecomunicațiilor, semnate la Geneva la 22 decembrie 1992
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:210 66 34 16 36 20 7 13 18
- voturi pentru (DA):209 66 34 16 36 20 7 13 17
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Amarie Constantin PD-L DA
3. Andea Petru PSD DA
4. Andronescu Ecaterina PSD DA
5. Antal Árpád-András UDMR DA
6. Antal István UDMR DA
7. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
8. Asztalos Ferenc UDMR DA
9. Baban Ștefan PRM DA
10. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
11. Bădălău Niculae PSD DA
12. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
13. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bentu Dumitru PSD DA
16. Bivolaru Ioan PSD DA
17. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
18. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
19. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Borbély László UDMR DA
22. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
23. Brînză William Gabriel PD-L DA
24. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
25. Buciuta Ștefan Minoritati DA
26. Buda Daniel PD-L DA
27. Buda Ioan PSD DA
28. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
29. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
30. Calimente Mihăiță PNL DA
31. Canacheu Costică PD-L DA
32. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
33. Călian Petru PD-L DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Câmpanu Liviu PNL DA
36. Chiper Gheorghe PSD DA
37. Cindrea Ioan PSD DA
38. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
39. Ciopraga Mircea PNL DA
40. Cliveti Minodora PSD DA
41. Cocrea Olguța - DA
42. Codîrlă Liviu PD-L DA
43. Corlățean Titus PSD DA
44. Crăciunescu Grigore PNL DA
45. Cutean Vasile Emilian PSD DA
46. Diaconescu Marin - Abținere
47. Diaconescu Renică PNL DA
48. Dobre Traian PNL DA
49. Dorneanu Valer PSD DA
50. Dragomir Gheorghe PNL DA
51. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
52. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
53. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
54. Dumitrescu Liana Minoritati DA
55. Dumitrescu Zamfir - DA
56. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
57. Dumitriu Mihai PSD DA
58. Dușa Mircea PSD DA
59. Erdei Dolóczki István UDMR DA
60. Eserghep Gelil PRM DA
61. Faina Constantin PC DA
62. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
63. Firczak Gheorghe Minoritati DA
64. Florea Damian PC DA
65. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
66. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
67. Furo Iuliu Ioan PRM DA
68. Gabor Gheorghe PNL DA
69. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
70. Găleteanu Monalisa PSD DA
71. Gerea Andrei Dominic PNL DA
72. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
73. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
74. Ghișe Ioan PNL DA
75. Giurgiu Mircia - DA
76. Godja Petru PSD DA
77. Gonțea Ion PD-L DA
78. Grigore Dan PD-L DA
79. Grosaru Mircea Minoritati DA
80. Hanganu Romeo Octavian - DA
81. Hellvig Eduard Raul PC DA
82. Hogea Vlad Gabriel - DA
83. Hoinaru Marian - DA
84. Hrebenciuc Viorel PSD DA
85. Iancu Iulian PSD DA
86. Ibram Iusein Minoritati DA
87. Igaș Traian Constantin PD-L DA
88. Ignat Miron Minoritati DA
89. Ilie Cristian PD-L DA
90. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
91. Ionescu Daniel PD-L DA
92. Iordache Florin PSD DA
93. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
94. Iriza Marius PRM DA
95. Iustian Mircea Teodor - DA
96. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
97. Kelemen Hunor UDMR DA
98. Kerekes Károly UDMR DA
99. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
100. Kovacs Attila UDMR DA
101. Lakatos Petru UDMR DA
102. Lificiu Petru PD-L DA
103. Liga Dănuț PD-L DA
104. Longher Ghervazen Minoritati DA
105. Macaleți Costică PSD DA
106. Man Mircea PD-L DA
107. Manta Pantelimon PNL DA
108. Marin Constantin PSD DA
109. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
110. Máté András-Levente UDMR DA
111. Matei Cătălin Lucian PSD DA
112. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
113. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
114. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
115. Merce Ilie PRM DA
116. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
117. Micula Cătălin PNL DA
118. Mircea Costache PRM DA
119. Mircovici Niculae Minoritati DA
120. Mironescu Laurențiu PD-L DA
121. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
122. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
123. Mocanu Alexandru PD-L DA
124. Mocanu Vasile PSD DA
125. Mocioalcă Ion PSD DA
126. Mohora Tudor PSD DA
127. Moisoiu Adrian PRM DA
128. Moldovan Emil Radu PSD DA
129. Momanu Corneliu - DA
130. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
131. Munteanu Ioan PSD DA
132. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
133. Nassar Rodica PSD DA
134. Nechita Aurel PSD DA
135. Nedelcu Gabriela PSD DA
136. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
137. Niță Constantin PSD DA
138. Nosa Iuliu PSD DA
139. Oancea Viorel - DA
140. Oltean Ioan PD-L DA
141. Olteanu Bogdan PNL DA
142. Ovidenie Costel - DA
143. Paveliu Marian Sorin - DA
144. Petrea Constantin PD-L DA
145. Podgorean Radu PSD DA
146. Pop Claudiu Adrian PSD DA
147. Popa Daniela PC DA
148. Popa Nicolae PNL DA
149. Popeangă Petre PRM DA
150. Popescu Ionica Constanța PC DA
151. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
152. Pupeză Viorel PSD DA
153. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
154. Pușcaș Vasile PSD DA
155. Pușcă Mircea Valer PNL DA
156. Radan Mihai Minoritati DA
157. Rădulescu Cristian PD-L DA
158. Rogin Marius PD-L DA
159. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
160. Rus Ioan Aurel PRM DA
161. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
162. Rușanu Dan Radu PNL DA
163. Sandu Gabriel - DA
164. Sandu-Capră Mihai PNL DA
165. Sasu Ion PSD DA
166. Săpunaru Nini PNL DA
167. Sârb Gheorghe PD-L DA
168. Sârbu Marian PSD DA
169. Scutaru Adrian George PNL DA
170. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
171. Seres Dénes UDMR DA
172. Sóki Béla UDMR DA
173. Soporan Vasile Filip PSD DA
174. Stan Ioan PSD DA
175. Stanciu Anghel PSD DA
176. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
177. Stănescu Cristian PRM DA
178. Stoica Ion - DA
179. Străchinaru Petre PD-L DA
180. Strungă Emil PNL DA
181. Szekely Levente Csaba UDMR DA
182. Știrbeț Cornel - DA
183. Știucă Alecsandru PSD DA
184. Tamás Sándor UDMR DA
185. Tărniceru Petru PSD DA
186. Timar Liviu PSD DA
187. Timiș Ioan PNL DA
188. Todoran Pavel PSD DA
189. Toma Florentina Marilena PSD DA
190. Toma Horia-Victor PNL DA
191. Toró Tiberiu UDMR DA
192. Tudor Constantin PD-L DA
193. Tudor Marcu PRM DA
194. Tudose Mihai PSD DA
195. Turcan Raluca - DA
196. Țundrea Ioan PC DA
197. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
198. Ujeniuc Dragoș - DA
199. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
200. Ursărescu Dorinel PNL DA
201. Vainer Aurel Minoritati DA
202. Varga Attila UDMR DA
203. Vasile Aurelia PSD DA
204. Vlase Petru Gabriel PSD DA
205. Vlădoiu Aurel PSD DA
206. Voicu Cătălin PSD DA
207. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
208. Voinea Florea PSD DA
209. Zaharia Claudius Mihail - DA
210. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 22 aprilie 2019, 9:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro