Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.12.2007 > 18:17 Versiunea pentru printare
Luni, 17 decembrie 2007, ora 18:17

Poziție pe
ordinea de zi:
36
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 744/2007 privind achiziționarea unor bărci în localitățile care au avut de suferit în urma inundațiilor și cele care sunt expuse la inundații
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:206 63 35 14 36 19 7 13 19
- voturi pentru (DA):129 6 34 2 36 19 3 12 17
- voturi împotrivă (NU):32 18 - 12 - - 1 - 1
- abțineri:43 39 - - - - 3 1 -
- nu au votat:2 - 1 - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Amarie Constantin PD-L DA
3. Andea Petru PSD Abținere
4. Andronescu Ecaterina PSD Abținere
5. Antal Árpád-András UDMR DA
6. Antal István UDMR DA
7. Apostolache Mihai Cristian PSD Abținere
8. Asztalos Ferenc UDMR DA
9. Baban Ștefan PRM NU
10. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
11. Bădălău Niculae PSD NU
12. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
13. Bejinariu Eugen PSD Abținere
14. Bentu Dumitru PSD DA
15. Bivolaru Ioan PSD NU
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
17. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
18. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
19. Bónis István UDMR DA
20. Borbély László UDMR DA
21. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
22. Brînză William Gabriel PD-L DA
23. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
24. Buciuta Ștefan Minoritati DA
25. Buda Daniel PD-L DA
26. Buda Ioan PSD NU
27. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
28. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
29. Calimente Mihăiță PNL DA
30. Canacheu Costică PD-L DA
31. Călian Petru PD-L DA
32. Călin Ion PSD Abținere
33. Câmpanu Liviu PNL DA
34. Chiper Gheorghe PSD Abținere
35. Cindrea Ioan PSD Abținere
36. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
37. Ciopraga Mircea PNL DA
38. Cocrea Olguța - -
39. Codîrlă Liviu PD-L DA
40. Corlățean Titus PSD Abținere
41. Crăciunescu Grigore PNL DA
42. Cutean Vasile Emilian PSD Abținere
43. Diaconescu Marin - DA
44. Diaconescu Renică PNL DA
45. Dobre Traian PNL DA
46. Dorneanu Valer PSD NU
47. Dragomir Gheorghe PNL DA
48. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
49. Drețcanu Doina Micșunica PSD Abținere
50. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD Abținere
51. Dumitrescu Liana Minoritati DA
52. Dumitrescu Zamfir - DA
53. Dumitriu Dragoș Petre PC Abținere
54. Dumitriu Mihai PSD Abținere
55. Dumitru Ion PSD DA
56. Dușa Mircea PSD Abținere
57. Erdei Dolóczki István UDMR DA
58. Faina Constantin PC Abținere
59. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM NU
60. Fenechiu Relu PNL DA
61. Firczak Gheorghe Minoritati DA
62. Florea Damian PC Abținere
63. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
64. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
65. Furo Iuliu Ioan PRM NU
66. Gabor Gheorghe PNL DA
67. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
68. Găleteanu Monalisa PSD Abținere
69. Gerea Andrei Dominic PNL DA
70. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
71. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
72. Ghișe Ioan PNL -
73. Giurgiu Mircia - NU
74. Glăvan Ștefan PC DA
75. Godja Petru PSD DA
76. Gonțea Ion PD-L DA
77. Grigore Dan PD-L DA
78. Grosaru Mircea Minoritati DA
79. Hanganu Romeo Octavian - DA
80. Hellvig Eduard Raul PC DA
81. Hogea Vlad Gabriel - DA
82. Hoinaru Marian - DA
83. Iancu Iulian PSD NU
84. Ibram Iusein Minoritati DA
85. Ifrim Mircea PRM DA
86. Igaș Traian Constantin PD-L DA
87. Ignat Miron Minoritati Abținere
88. Ilie Cristian PD-L DA
89. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
90. Ionescu Daniel PD-L DA
91. Iordache Florin PSD NU
92. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
93. Iriza Marius PRM NU
94. Iustian Mircea Teodor - DA
95. Kelemen Hunor UDMR DA
96. Kerekes Károly UDMR DA
97. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
98. Kovacs Attila UDMR DA
99. Lakatos Petru UDMR DA
100. Lificiu Petru PD-L DA
101. Liga Dănuț PD-L DA
102. Longher Ghervazen Minoritati DA
103. Macaleți Costică PSD Abținere
104. Man Mircea PD-L DA
105. Manta Pantelimon PNL DA
106. Marin Constantin PSD Abținere
107. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
108. Máté András-Levente UDMR DA
109. Matei Cătălin Lucian PSD Abținere
110. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
111. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
112. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
113. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
114. Micula Cătălin PNL DA
115. Mircea Costache PRM NU
116. Mircovici Niculae Minoritati DA
117. Mironescu Laurențiu PD-L DA
118. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
119. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
120. Mocanu Alexandru PD-L DA
121. Mocanu Vasile PSD NU
122. Mocioalcă Ion PSD Abținere
123. Mohora Tudor PSD Abținere
124. Moisoiu Adrian PRM NU
125. Moldovan Emil Radu PSD NU
126. Momanu Corneliu - DA
127. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
128. Munteanu Ioan PSD NU
129. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
130. Nassar Rodica PSD Abținere
131. Nechita Aurel PSD NU
132. Nedelcu Gabriela PSD Abținere
133. Nicula Vasile Cosmin PSD Abținere
134. Niță Constantin PSD Abținere
135. Nosa Iuliu PSD Abținere
136. Oancea Viorel - DA
137. Oltean Ioan PD-L DA
138. Olteanu Bogdan PNL DA
139. Ovidenie Costel - DA
140. Paveliu Marian Sorin - DA
141. Petrea Constantin PD-L DA
142. Podgorean Radu PSD Abținere
143. Pop Claudiu Adrian PSD NU
144. Popa Daniela PC DA
145. Popa Nicolae PNL DA
146. Popeangă Petre PRM NU
147. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
148. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
149. Pușcaș Vasile PSD Abținere
150. Pușcă Mircea Valer PNL DA
151. Radan Mihai Minoritati DA
152. Rădulescu Cristian PD-L DA
153. Rogin Marius PD-L DA
154. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
155. Rus Ioan Aurel PRM NU
156. Rusu Mihaela Adriana PSD Abținere
157. Rușanu Dan Radu PNL DA
158. Sandu Gabriel - DA
159. Sandu-Capră Mihai PNL DA
160. Sasu Ion PSD Abținere
161. Săpunaru Nini PNL DA
162. Sârb Gheorghe PD-L DA
163. Sârbu Marian PSD NU
164. Scutaru Adrian George PNL DA
165. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
166. Seres Dénes UDMR DA
167. Sóki Béla UDMR DA
168. Soporan Vasile Filip PSD Abținere
169. Stan Ioan PSD NU
170. Stan Ion PSD DA
171. Stanciu Anghel PSD NU
172. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
173. Stănescu Cristian PRM NU
174. Stoica Ion - DA
175. Străchinaru Petre PD-L DA
176. Strungă Emil PNL DA
177. Szekely Levente Csaba UDMR DA
178. Știrbeț Cornel - DA
179. Știucă Alecsandru PSD Abținere
180. Tamás Sándor UDMR DA
181. Tărniceru Petru PSD Abținere
182. Timar Liviu PSD Abținere
183. Timiș Ioan PNL DA
184. Todoran Pavel PSD Abținere
185. Toma Florentina Marilena PSD Abținere
186. Toma Horia-Victor PNL DA
187. Toró Tiberiu UDMR DA
188. Tudor Constantin PD-L DA
189. Tudor Marcu PRM NU
190. Tudose Mihai PSD Abținere
191. Turcan Raluca - DA
192. Țundrea Ioan PC NU
193. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
194. Ujeniuc Dragoș - DA
195. Ungureanu Petre - DA
196. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD Abținere
197. Ursărescu Dorinel PNL DA
198. Vainer Aurel Minoritati DA
199. Varga Attila UDMR DA
200. Vasile Aurelia PSD Abținere
201. Vlase Petru Gabriel PSD NU
202. Vlădoiu Aurel PSD DA
203. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
204. Voinea Florea PSD Abținere
205. Zaharia Claudius Mihail - DA
206. Zgonea Valeriu Ștefan PSD Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 18 august 2022, 23:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro