Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.02.2008 > 12:40 Versiunea pentru printare
Marți, 5 februarie 2008, ora 12:40

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Vot final
PL 743/2007 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.38/2007 privind importul în România al produselor de protecție a plantelor și al mostrelor, ajutoarelor și donațiilor de produse de protecție a plantelor din țări terțe
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:236 81 35 18 53 16 10 12 11
- voturi pentru (DA):179 81 35 17 1 16 10 11 8
- voturi împotrivă (NU):51 - - - 51 - - - -
- abțineri:4 - - - - - - 1 3
- nu au votat:2 - - 1 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Almășan Liviu PD-L NU
5. Amarie Constantin PD-L NU
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Antal Árpád-András UDMR DA
11. Antal István UDMR DA
12. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
13. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
14. Ardelean Lia PC DA
15. Avram Dumitru PRM DA
16. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
17. Bălu Marius PD-L NU
18. Bănicioiu Nicolae PSD DA
19. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
20. Becșenescu Dumitru - DA
21. Bivolaru Ioan PSD DA
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
23. Bleotu Vasile PSD DA
24. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
25. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Boureanu Cristian Alexandru PD-L NU
28. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
29. Buciu Angela PRM DA
30. Buciuta Ștefan Minoritati DA
31. Buda Daniel PD-L NU
32. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L NU
33. Burnei Ion PSD DA
34. Butnaru Vasile PSD DA
35. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Canacheu Costică PD-L NU
38. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
39. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Chiper Gheorghe PSD DA
42. Chiș Filonaș PSD DA
43. Cindrea Ioan PSD DA
44. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
45. Ciontu Corneliu PC DA
46. Ciopraga Mircea PNL DA
47. Cliveti Minodora PSD DA
48. Cocrea Olguța - DA
49. Codîrlă Liviu PD-L NU
50. Constantinescu Viorel PSD DA
51. Cutean Vasile Emilian PSD DA
52. Diaconescu Marin - DA
53. Diaconescu Renică PNL DA
54. Dobre Traian PNL DA
55. Dorneanu Valer PSD DA
56. Dragomir Gheorghe PNL DA
57. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
58. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
59. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
60. Dumitrescu Liana Minoritati DA
61. Dumitrescu Zamfir - DA
62. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
63. Dumitriu Mihai PSD DA
64. Dumitru Ion PSD DA
65. Dușa Mircea PSD DA
66. Erdei Dolóczki István UDMR DA
67. Eserghep Gelil PRM DA
68. Faina Constantin PC DA
69. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
70. Florea Damian PC DA
71. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
72. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
73. Fuia Stelian PD-L NU
74. Furo Iuliu Ioan PRM DA
75. Gabor Gheorghe PNL DA
76. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
77. Găleteanu Monalisa PSD DA
78. Gerea Andrei Dominic PNL DA
79. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
80. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
81. Ghișe Ioan PNL DA
82. Giurgiu Mircia - DA
83. Glăvan Ștefan PC DA
84. Godja Petru PSD DA
85. Gonțea Ion PD-L NU
86. Grigore Dan PD-L NU
87. Grosaru Mircea Minoritati DA
88. Gușă Cozmin Horea - Abținere
89. Hanganu Romeo Octavian - Abținere
90. Hellvig Eduard Raul PC DA
91. Hoban Ioan PNL DA
92. Hogea Vlad Gabriel PC DA
93. Hoinaru Marian PD-L NU
94. Iancu Iulian PSD DA
95. Ibram Iusein Minoritati DA
96. Igaș Traian Constantin PD-L NU
97. Ignat Miron Minoritati Abținere
98. Ilie Cristian PD-L NU
99. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
100. Iordache Florin PSD DA
101. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
102. Iriza Marius PRM DA
103. Iustian Mircea Teodor PD-L NU
104. Kelemen Hunor UDMR DA
105. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
106. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
107. Kovacs Attila UDMR DA
108. Lakatos Petru UDMR DA
109. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
110. Lificiu Petru PD-L NU
111. Longher Ghervazen Minoritati DA
112. Macaleți Costică PSD DA
113. Magheru Paul PRM DA
114. Man Mircea PD-L NU
115. Manta Pantelimon PNL DA
116. Marian Dan Mihai PNL DA
117. Marin Constantin PSD DA
118. Martin Eduard-Stelian PSD DA
119. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
120. Máté András-Levente UDMR DA
121. Matei Cătălin Lucian PSD DA
122. Mazăre Alexandru PSD DA
123. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
124. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
125. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
126. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
127. Mătușa Tudor PRM DA
128. Meir Nati - DA
129. Merce Ilie PRM DA
130. Micula Cătălin PNL DA
131. Mihalache Sorin Dan PSD DA
132. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
133. Mircea Costache PRM DA
134. Mircovici Niculae Minoritati DA
135. Mironescu Laurențiu PD-L NU
136. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
137. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
138. Mocanu Alexandru PD-L NU
139. Mocanu Vasile PSD DA
140. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
141. Mocioalcă Ion PSD DA
142. Mohora Tudor PSD DA
143. Moisoiu Adrian PRM -
144. Moldovan Emil Radu PSD DA
145. Momanu Corneliu PD-L NU
146. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
147. Munteanu Ioan PSD DA
148. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
149. Nassar Rodica PSD DA
150. Năstase Adrian PSD DA
151. Nedelcu Gabriela PSD DA
152. Nica Dan PSD DA
153. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
154. Nicolicea Eugen PSD DA
155. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
156. Nosa Iuliu PSD DA
157. Oancea Viorel PD-L NU
158. Olarean Aurel PD-L NU
159. Oltean Ioan PD-L NU
160. Olteanu Bogdan PNL DA
161. Oprea Gabriel PSD DA
162. Ovidenie Costel - DA
163. Palăr Ionel PNL DA
164. Paveliu Marian Sorin PD-L NU
165. Păun Nicolae Minoritati DA
166. Petrea Constantin PD-L NU
167. Ponta Victor-Viorel PSD DA
168. Popa Cornel PNL DA
169. Popa Nicolae PNL DA
170. Popeangă Petre PRM DA
171. Popescu Dan Ioan PC DA
172. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
173. Pruteanu Vasile PD-L NU
174. Puchianu Ioan Dumitru PD-L -
175. Pupeză Viorel PSD DA
176. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
177. Pușcaș Vasile PSD DA
178. Pușcă Mircea Valer PNL DA
179. Radan Mihai Minoritati DA
180. Rădulescu Cristian PD-L NU
181. Rogin Marius PD-L NU
182. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
183. Rus Ioan Aurel PRM DA
184. Rusu Liviu Alin PSD DA
185. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
186. Sanda Victor PSD DA
187. Sandu Gabriel PD-L NU
188. Sandu-Capră Mihai PNL DA
189. Sasu Ion PSD DA
190. Săniuță Marian-Florian PSD DA
191. Sârb Gheorghe PD-L NU
192. Sârbu Marian PSD DA
193. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
194. Scutaru Adrian George PNL DA
195. Sirețeanu Mihail PSD DA
196. Sóki Béla UDMR DA
197. Soporan Vasile Filip PSD DA
198. Stan Ioan PSD DA
199. Stan Ion PSD DA
200. Stanciu Anghel PSD DA
201. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
202. Stănescu Mircea PSD DA
203. Stoica Ion PD-L NU
204. Străchinaru Petre PD-L NU
205. Szekely Levente Csaba UDMR DA
206. Șandru Marcela Lavinia - Abținere
207. Știrbeț Cornel PD-L NU
208. Știreanu Octavian PSD DA
209. Știucă Alecsandru PSD DA
210. Tabără Valeriu PD-L NU
211. Taloș Mirel PNL DA
212. Tamás Sándor UDMR DA
213. Tămagă Constantin PSD DA
214. Tănăsescu Tudor PSD DA
215. Tărniceru Petru PSD DA
216. Timar Liviu PSD DA
217. Timiș Ioan PNL DA
218. Todoran Pavel PSD DA
219. Toma Florentina Marilena PSD DA
220. Toma Horia-Victor PNL DA
221. Tudor Constantin PD-L NU
222. Tudor Marcu PRM DA
223. Tudose Mihai PSD DA
224. Ujeniuc Dragoș PD-L DA
225. Ungureanu Petre PD-L NU
226. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
227. Ursărescu Dorinel PNL DA
228. Varga Attila UDMR DA
229. Vasile Aurelia PSD DA
230. Vlădoiu Aurel PSD DA
231. Voicu Cătălin PSD DA
232. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
233. Voinea Florea PSD DA
234. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU
235. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
236. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 8 august 2022, 22:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro