Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.03.2008 > 12:42 Versiunea pentru printare
Marți, 18 martie 2008, ora 12:42

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Vot final
PL 44/2008 pentru aderarea României la Tratatul între Regatul Belgiei, Republica Federală Germania, Regatul Spaniei, Republica Franceză, Marele Ducat al Luxemburgului, Regatul Țărilor de Jos și Republica Austria privind aprofundarea cooperării transfrontaliere, în special în vederea combaterii terorismului, criminalității transfrontaliere și migrației ilegale, semnat la Prüm la 27 mai 2005
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:243 72 40 17 60 18 12 14 10
- voturi pentru (DA):237 70 40 17 57 18 12 14 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:2 1 - - - - - - 1
- nu au votat:4 1 - - 3 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albu Gheorghe PD-L -
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andon Sergiu PC DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal Árpád-András UDMR DA
10. Antal István UDMR DA
11. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
12. Ardelean Lia PC DA
13. Asztalos Ferenc UDMR DA
14. Avram Dumitru PRM DA
15. Baban Ștefan PRM DA
16. Barbu Gheorghe PD-L DA
17. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
18. Băeșu George PSD DA
19. Bălu Marius PD-L DA
20. Băluț Lucian PSD DA
21. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
22. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
23. Becșenescu Dumitru - DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Bentu Dumitru PSD DA
26. Bivolaru Ioan PSD DA
27. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
28. Bleotu Vasile PSD DA
29. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
30. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
31. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
32. Bónis István UDMR DA
33. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
34. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
35. Brînzan Ovidiu PSD DA
36. Brînză William Gabriel PD-L DA
37. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
38. Buciu Angela PRM DA
39. Buciuta Ștefan Minoritati DA
40. Buda Daniel PD-L DA
41. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
42. Burnei Ion PSD DA
43. Bușoi Diana Maria PD-L DA
44. Butnaru Vasile PSD DA
45. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
46. Calimente Mihăiță PNL DA
47. Canacheu Costică PD-L DA
48. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
49. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
50. Călian Petru PD-L DA
51. Călin Ion PSD DA
52. Câmpanu Liviu PNL DA
53. Chiper Gheorghe PSD DA
54. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
55. Ciontu Corneliu PC DA
56. Ciopraga Mircea PNL DA
57. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
58. Cliveti Minodora PSD DA
59. Cocrea Olguța - DA
60. Codîrlă Liviu PD-L DA
61. Constantinescu Anca PD-L DA
62. Crăciunescu Grigore PNL DA
63. Cristea Ioan PNL DA
64. Cutean Vasile Emilian PSD DA
65. Diaconescu Marin - DA
66. Diaconescu Renică PNL DA
67. Dobre Traian PNL DA
68. Dorneanu Valer PSD DA
69. Dragomir Dumitru PRM DA
70. Dragomir Gheorghe PNL DA
71. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
72. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
73. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
74. Dumitrescu Liana Minoritati DA
75. Dumitrescu Zamfir - DA
76. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
77. Dumitriu Mihai PSD DA
78. Dumitru Ion PSD DA
79. Dușa Mircea PSD DA
80. Duțu Stelian PD-L DA
81. Erdei Dolóczki István UDMR DA
82. Eserghep Gelil PRM DA
83. Faina Constantin PC DA
84. Fenechiu Relu PNL DA
85. Firczak Gheorghe Minoritati DA
86. Florea Damian PC DA
87. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
88. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
89. Fuia Stelian PD-L DA
90. Furo Iuliu Ioan PRM DA
91. Gabor Gheorghe PNL DA
92. Găleteanu Monalisa PSD DA
93. Georgescu Filip PSD DA
94. Gerea Andrei Dominic PNL DA
95. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
96. Ghișe Ioan PNL DA
97. Giurgiu Mircia - DA
98. Glăvan Ștefan PC DA
99. Gonțea Ion PD-L DA
100. Grigore Dan PD-L DA
101. Grosaru Mircea Minoritati DA
102. Gubandru Aurel PSD DA
103. Gușă Cozmin Horea - Abținere
104. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
105. Hanganu Romeo Octavian - DA
106. Hellvig Eduard Raul PC DA
107. Hogea Vlad Gabriel PC DA
108. Hoinaru Marian PD-L DA
109. Hrebenciuc Viorel PSD Abținere
110. Igaș Traian Constantin PD-L DA
111. Ignat Miron Minoritati DA
112. Ilie Cristian PD-L DA
113. Iliescu Valentin Adrian PD-L -
114. Ionescu Daniel PD-L DA
115. Iordache Florin PSD DA
116. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
117. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
118. Kelemen Hunor UDMR DA
119. Kerekes Károly UDMR DA
120. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
121. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
122. Lakatos Petru UDMR DA
123. Lificiu Petru PD-L DA
124. Liga Dănuț PD-L DA
125. Longher Ghervazen Minoritati DA
126. Luchian Ion PNL DA
127. Macaleți Costică PSD DA
128. Manolescu Oana Minoritati DA
129. Manta Pantelimon PNL DA
130. Martin Eduard-Stelian PSD DA
131. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
132. Máté András-Levente UDMR DA
133. Matei Cătălin Lucian PSD DA
134. Mazăre Alexandru PSD DA
135. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
136. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
137. Mătușa Tudor PRM DA
138. Merce Ilie PRM DA
139. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
140. Mihalache Sorin Dan PSD DA
141. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
142. Mircea Costache PRM DA
143. Mircovici Niculae Minoritati DA
144. Mironescu Laurențiu PD-L DA
145. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L -
146. Mitrea Manuela PSD DA
147. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
148. Mînzînă Ion PRM DA
149. Mocanu Alexandru PD-L DA
150. Mocanu Vasile PSD DA
151. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
152. Mocioalcă Ion PSD DA
153. Mohora Tudor PSD DA
154. Moisoiu Adrian PRM DA
155. Moldovan Emil Radu PSD DA
156. Momanu Corneliu PD-L DA
157. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
158. Movilă Petru PD-L DA
159. Munteanu Ioan PSD DA
160. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
161. Nassar Rodica PSD DA
162. Năstase Adrian PSD -
163. Nica Dan PSD DA
164. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
165. Oancea Viorel PD-L DA
166. Oltean Ioan PD-L DA
167. Olteanu Bogdan PNL DA
168. Ovidenie Costel - DA
169. Pardău Dumitru PD-L DA
170. Pavelescu Aurelian - DA
171. Păun Nicolae Minoritati DA
172. Petrea Constantin PD-L DA
173. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
174. Plăiașu Gabriel PNL DA
175. Ponta Victor-Viorel PSD DA
176. Pop Claudiu Adrian PSD DA
177. Popa Cornel PNL DA
178. Popa Nicolae PNL DA
179. Popeangă Petre PRM DA
180. Popescu Ionica Constanța PC DA
181. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
182. Preda Cezar-Florin PD-L DA
183. Pruteanu Vasile PD-L DA
184. Pupeză Viorel PSD DA
185. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
186. Pușcaș Vasile PSD DA
187. Pușcă Mircea Valer PNL DA
188. Puzdrea Dumitru PD-L DA
189. Radan Mihai Minoritati DA
190. Rădulescu Cristian PD-L DA
191. Rogin Marius PD-L DA
192. Rus Ioan Aurel PRM DA
193. Rusu Liviu Alin PSD DA
194. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
195. Rușanu Dan Radu PNL DA
196. Sanda Victor PSD DA
197. Sandu Gabriel PD-L DA
198. Sandu-Capră Mihai PNL DA
199. Sasu Ion PSD DA
200. Săniuță Marian-Florian PSD DA
201. Sârb Gheorghe PD-L DA
202. Sârbu Marian PSD DA
203. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
204. Scutaru Adrian George PNL DA
205. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
206. Seres Dénes UDMR DA
207. Sirețeanu Mihail PSD DA
208. Soporan Vasile Filip PSD DA
209. Stanciu Anghel PSD DA
210. Stativă Irinel Ioan PSD DA
211. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
212. Stoica Ion PD-L DA
213. Străchinaru Petre PD-L DA
214. Strungă Emil PNL DA
215. Szekely Levente Csaba UDMR DA
216. Știrbeț Cornel PD-L DA
217. Știucă Alecsandru PSD DA
218. Tabără Valeriu PD-L DA
219. Tamás Sándor UDMR DA
220. Tămagă Constantin PSD DA
221. Tănăsescu Tudor PSD DA
222. Tărniceru Petru PSD DA
223. Timar Liviu PSD DA
224. Todoran Pavel PSD DA
225. Toma Florentina Marilena PSD DA
226. Toma Horia-Victor PNL DA
227. Toró Tiberiu UDMR DA
228. Tudor Constantin PD-L DA
229. Tudor Marcu PRM DA
230. Turcan Raluca PD-L DA
231. Țundrea Ioan PC DA
232. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
233. Ujeniuc Dragoș PNL DA
234. Ursărescu Dorinel PNL DA
235. Varga Attila UDMR DA
236. Vasile Aurelia PSD DA
237. Vlădoiu Aurel PSD DA
238. Voicu Cătălin PSD DA
239. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
240. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
241. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
242. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
243. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 26 noiembrie 2022, 11:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro