Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.03.2008 > 12:44 Versiunea pentru printare
Marți, 18 martie 2008, ora 12:44

Poziție pe
ordinea de zi:
10
Subiect vot: Vot final
PL 762/2007 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.91/2007 pentru modificarea și completarea unor acte normative din domeniul protecției sociale
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:250 76 41 17 60 17 13 15 11
- voturi pentru (DA):173 75 41 5 - 16 12 15 9
- voturi împotrivă (NU):6 1 - 1 3 - - - 1
- abțineri:71 - - 11 57 1 1 - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albu Gheorghe PD-L Abținere
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L Abținere
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andon Sergiu PC DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal Árpád-András UDMR DA
10. Antal István UDMR DA
11. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
12. Ardelean Lia PC DA
13. Asztalos Ferenc UDMR DA
14. Avram Dumitru PRM Abținere
15. Baban Ștefan PRM Abținere
16. Barbu Gheorghe PD-L Abținere
17. Bardan Cornel Ștefan PD-L Abținere
18. Băeșu George PSD DA
19. Bălu Marius PD-L Abținere
20. Băluț Lucian PSD DA
21. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
22. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
23. Becșenescu Dumitru - DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Bentu Dumitru PSD DA
26. Bivolaru Ioan PSD DA
27. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L Abținere
28. Bleotu Vasile PSD DA
29. Boagiu Anca-Daniela PD-L Abținere
30. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
31. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
32. Bónis István UDMR DA
33. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
34. Boureanu Cristian Alexandru PD-L Abținere
35. Brînzan Ovidiu PSD DA
36. Brînză William Gabriel PD-L Abținere
37. Bruchental-Pop Ionela PD-L Abținere
38. Buciu Angela PRM Abținere
39. Buciuta Ștefan Minoritati DA
40. Buda Daniel PD-L Abținere
41. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L Abținere
42. Burnei Ion PSD DA
43. Bușoi Diana Maria PD-L Abținere
44. Butnaru Vasile PSD DA
45. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
46. Calimente Mihăiță PNL DA
47. Canacheu Costică PD-L Abținere
48. Cantaragiu Bogdan PD-L Abținere
49. Călian Petru PD-L Abținere
50. Călin Ion PSD DA
51. Câmpanu Liviu PNL DA
52. Chiper Gheorghe PSD DA
53. Cindrea Ioan PSD DA
54. Ciocâlteu Alexandru PD-L Abținere
55. Ciontu Corneliu PC DA
56. Ciopraga Mircea PNL DA
57. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
58. Cliveti Minodora PSD DA
59. Cocrea Olguța - DA
60. Codîrlă Liviu PD-L Abținere
61. Constantinescu Anca PD-L Abținere
62. Crăciunescu Grigore PNL DA
63. Cristea Ioan PNL DA
64. Cutean Vasile Emilian PSD DA
65. Diaconescu Marin - DA
66. Diaconescu Renică PNL DA
67. Dobre Traian PNL DA
68. Dorneanu Valer PSD DA
69. Dragomir Dumitru PRM DA
70. Dragomir Gheorghe PNL DA
71. Drăguș Radu-Cătălin PD-L Abținere
72. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
73. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
74. Dumitrescu Liana Minoritati DA
75. Dumitrescu Zamfir - DA
76. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
77. Dumitriu Mihai PSD DA
78. Dumitru Ion PSD DA
79. Dușa Mircea PSD DA
80. Duțu Stelian PD-L NU
81. Erdei Dolóczki István UDMR DA
82. Eserghep Gelil PRM DA
83. Faina Constantin PC DA
84. Fenechiu Relu PNL DA
85. Firczak Gheorghe Minoritati DA
86. Florea Damian PC DA
87. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
88. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
89. Fuia Stelian PD-L Abținere
90. Furo Iuliu Ioan PRM Abținere
91. Gabor Gheorghe PNL DA
92. Găleteanu Monalisa PSD DA
93. Georgescu Filip PSD DA
94. Gerea Andrei Dominic PNL DA
95. Ghiorghioni Ionesie PD-L Abținere
96. Ghișe Ioan PNL DA
97. Giurgiu Mircia - DA
98. Glăvan Ștefan PC DA
99. Gonțea Ion PD-L Abținere
100. Grigore Dan PD-L Abținere
101. Grosaru Mircea Minoritati DA
102. Gubandru Aurel PSD DA
103. Gușă Cozmin Horea - DA
104. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
105. Hanganu Romeo Octavian - DA
106. Hellvig Eduard Raul PC DA
107. Hogea Vlad Gabriel PC DA
108. Hoinaru Marian PD-L Abținere
109. Hrebenciuc Viorel PSD DA
110. Igaș Traian Constantin PD-L Abținere
111. Ignat Miron Minoritati DA
112. Ilie Cristian PD-L Abținere
113. Ionescu Daniel PD-L Abținere
114. Iordache Florin PSD DA
115. Iordache Grațiela Denisa PD-L Abținere
116. Iustian Mircea Teodor PD-L Abținere
117. Kelemen Hunor UDMR DA
118. Kerekes Károly UDMR DA
119. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
120. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
121. Lakatos Petru UDMR DA
122. Lificiu Petru PD-L Abținere
123. Liga Dănuț PD-L Abținere
124. Longher Ghervazen Minoritati DA
125. Luchian Ion PNL DA
126. Manolescu Oana Minoritati DA
127. Manta Pantelimon PNL DA
128. Marin Constantin PSD NU
129. Martin Eduard-Stelian PSD DA
130. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
131. Máté András-Levente UDMR DA
132. Matei Cătălin Lucian PSD DA
133. Mazăre Alexandru PSD DA
134. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
135. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
136. Mătușa Tudor PRM Abținere
137. Merce Ilie PRM NU
138. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
139. Mihalache Sorin Dan PSD DA
140. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
141. Mircea Costache PRM Abținere
142. Mircovici Niculae Minoritati DA
143. Mironescu Laurențiu PD-L Abținere
144. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L Abținere
145. Mitrea Manuela PSD DA
146. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
147. Mînzînă Ion PRM DA
148. Mocanu Alexandru PD-L Abținere
149. Mocanu Vasile PSD DA
150. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
151. Mocioalcă Ion PSD DA
152. Mohora Tudor PSD DA
153. Moisoiu Adrian PRM Abținere
154. Moldovan Emil Radu PSD DA
155. Momanu Corneliu PD-L Abținere
156. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
157. Movilă Petru PD-L Abținere
158. Munteanu Ioan PSD DA
159. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
160. Nassar Rodica PSD DA
161. Năstase Adrian PSD DA
162. Nechita Aurel PSD DA
163. Nica Dan PSD DA
164. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
165. Nistoran Dorin-Liviu - DA
166. Nițulescu Teodor PC Abținere
167. Nosa Iuliu PSD DA
168. Oancea Viorel PD-L Abținere
169. Olteanu Bogdan PNL DA
170. Ovidenie Costel - Abținere
171. Pardău Dumitru PD-L Abținere
172. Pavelescu Aurelian - DA
173. Paveliu Marian Sorin PD-L NU
174. Păun Nicolae Minoritati DA
175. Petrea Constantin PD-L Abținere
176. Piteiu Marcel Adrian PD-L Abținere
177. Plăiașu Gabriel PNL DA
178. Ponta Victor-Viorel PSD DA
179. Pop Claudiu Adrian PSD DA
180. Popa Cornel PNL DA
181. Popa Nicolae PNL DA
182. Popeangă Petre PRM Abținere
183. Popescu Ionica Constanța PC DA
184. Popp Cosmin Gabriel PD-L Abținere
185. Preda Cezar-Florin PD-L Abținere
186. Pruteanu Vasile PD-L Abținere
187. Pupeză Viorel PSD DA
188. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
189. Pușcaș Vasile PSD DA
190. Pușcă Mircea Valer PNL DA
191. Puzdrea Dumitru PD-L NU
192. Radan Mihai Minoritati DA
193. Rădulescu Cristian PD-L Abținere
194. Rogin Marius PD-L Abținere
195. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
196. Rusu Liviu Alin PSD DA
197. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
198. Rușanu Dan Radu PNL DA
199. Sanda Victor PSD DA
200. Sandu Gabriel PD-L Abținere
201. Sandu-Capră Mihai PNL DA
202. Sasu Ion PSD DA
203. Săniuță Marian-Florian PSD DA
204. Sârb Gheorghe PD-L Abținere
205. Sârbu Marian PSD DA
206. Sârbu Mugurel Liviu PD-L Abținere
207. Scutaru Adrian George PNL DA
208. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
209. Seres Dénes UDMR DA
210. Sirețeanu Mihail PSD DA
211. Soporan Vasile Filip PSD DA
212. Stan Ioan PSD DA
213. Stanciu Anghel PSD DA
214. Stativă Irinel Ioan PSD DA
215. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
216. Stoica Ion PD-L Abținere
217. Străchinaru Petre PD-L Abținere
218. Strungă Emil PNL DA
219. Szekely Levente Csaba UDMR DA
220. Știrbeț Cornel PD-L Abținere
221. Știreanu Octavian PSD DA
222. Știucă Alecsandru PSD DA
223. Tabără Valeriu PD-L Abținere
224. Tamás Sándor UDMR Abținere
225. Tămagă Constantin PSD DA
226. Tănăsescu Tudor PSD DA
227. Tărniceru Petru PSD DA
228. Timar Liviu PSD DA
229. Timiș Ioan PNL DA
230. Todoran Pavel PSD DA
231. Toma Florentina Marilena PSD DA
232. Toma Horia-Victor PNL DA
233. Tudor Constantin PD-L Abținere
234. Tudor Marcu PRM Abținere
235. Turcan Raluca PD-L Abținere
236. Țundrea Ioan PC DA
237. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
238. Ujeniuc Dragoș PNL DA
239. Ungureanu Petre PD-L Abținere
240. Ursărescu Dorinel PNL DA
241. Vainer Aurel Minoritati DA
242. Varga Attila UDMR DA
243. Vasile Aurelia PSD DA
244. Vlădoiu Aurel PSD DA
245. Voicu Cătălin PSD DA
246. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
247. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
248. Zaharia Claudius Mihail PD-L Abținere
249. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
250. Zamfirescu Dan Dumitru PRM Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 6 octombrie 2022, 1:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro