Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.09.2008 > 17:30 Versiunea pentru printare
Luni, 29 septembrie 2008, ora 17:30

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 891/2007 pentru completarea Legii nr.10 din 8 februarie 2001 privind regimul juridic al unor imobile preluate în mod abuziv în perioada 6 martie 1945 - 22 decembrie 1989
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:97 32 12 13 15 11 6 5 3
- voturi pentru (DA):57 - 11 12 15 11 2 5 1
- voturi împotrivă (NU):35 30 - 1 - - 2 - 2
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:5 2 1 - - - 2 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Amarie Constantin PD-L DA
3. Amet Aledin Minoritati DA
4. Antal István UDMR DA
5. Baban Ștefan PRM DA
6. Barbu Gheorghe PD-L DA
7. Bentu Dumitru PSD NU
8. Bivolaru Ioan PSD NU
9. Bónis István UDMR DA
10. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
11. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
12. Buda Daniel PD-L DA
13. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
14. Canacheu Costică PD-L DA
15. Călin Ion PSD NU
16. Chiper Gheorghe PSD NU
17. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
18. Cocrea Olguța - NU
19. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
20. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
21. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
22. Dumitriu Mihai PSD -
23. Dușa Mircea PSD NU
24. Ehling Elena PSD NU
25. Faina Constantin PC DA
26. Florea Damian PC -
27. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
28. Furo Iuliu Ioan PRM DA
29. Gabor Gheorghe PNL DA
30. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
31. Ghișe Ioan PNL DA
32. Giurgiu Mircia - DA
33. Grigore Dan PC -
34. Gubandru Aurel PSD NU
35. Hrebenciuc Viorel PSD NU
36. Ilie Cristian PD-L DA
37. Iordache Florin PSD NU
38. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
39. Jipa Florina Ruxandra PRM NU
40. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
41. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
42. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
43. Lakatos Petru UDMR DA
44. Lificiu Petru PD-L DA
45. Magheru Paul PRM DA
46. Manta Pantelimon PNL DA
47. Marin Constantin PSD NU
48. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
49. Máté András-Levente UDMR DA
50. Mazăre Alexandru PSD NU
51. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
52. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
53. Merce Ilie PRM DA
54. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
55. Micle Ioan Radu PNL -
56. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
57. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
58. Mocanu Alexandru PD-L DA
59. Mocanu Vasile PSD NU
60. Moisoiu Adrian PRM DA
61. Moldovan Emil Radu PSD NU
62. Momanu Corneliu PD-L DA
63. Munteanu Ioan PSD NU
64. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR DA
65. Nechita Aurel PSD NU
66. Nica Dan PSD NU
67. Nicolicea Eugen PSD NU
68. Nistoran Dorin-Liviu - NU
69. Niță Constantin PSD NU
70. Petrea Constantin PD-L DA
71. Podgorean Radu PSD NU
72. Popa Daniela PC NU
73. Popa Nicolae PNL DA
74. Popeangă Petre PRM DA
75. Popescu Ionica Constanța PC NU
76. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
77. Pușcă Mircea Valer PNL DA
78. Radan Mihai Minoritati DA
79. Rădulescu Cristian PD-L DA
80. Rus Ioan Aurel PRM DA
81. Rusu Liviu Alin PSD NU
82. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
83. Sanda Victor PSD NU
84. Sasu Ion PSD -
85. Seres Dénes UDMR DA
86. Strungă Emil PNL DA
87. Tabără Valeriu PD-L DA
88. Tudor Marcu PRM DA
89. Ungureanu Petre PD-L DA
90. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
91. Varga Attila UDMR DA
92. Vasile Aurelia PSD NU
93. Vlădoiu Aurel PSD NU
94. Voinea Florea PSD NU
95. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
96. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
97. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 8 decembrie 2019, 0:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro