Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.10.2008 > 12:56 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 octombrie 2008, ora 12:56

Subiect vot: Vot final
PL 262/2008 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.14/2008 privind creșterile salariale care se vor acorda în anul 2008 controlorilor financiari din cadrul Curții de Conturi, salarizați potrivit Ordonanței de urgență a Guvernului nr.160/2000 privind salarizarea controlorilor financiari din cadrul Curții de Conturi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:190 66 28 13 40 14 8 14 7
- voturi pentru (DA):172 62 26 7 38 13 8 12 6
- voturi împotrivă (NU):7 1 2 3 1 - - - -
- abțineri:10 3 - 3 1 1 - 2 -
- nu au votat:1 - - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andronescu Ecaterina PSD NU
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR Abținere
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Băluț Lucian PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bivolaru Ioan PSD DA
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
21. Bleotu Vasile PSD DA
22. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
26. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
27. Brînzan Ovidiu PSD DA
28. Brînză William Gabriel PD-L DA
29. Buciu Angela PRM Abținere
30. Buciuta Ștefan Minoritati DA
31. Buda Daniel PD-L DA
32. Burnei Ion PSD DA
33. Bușoi Diana Maria PD-L DA
34. Canacheu Costică PD-L DA
35. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
36. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Chiper Gheorghe PSD DA
39. Chiș Filonaș PSD DA
40. Cindrea Ioan PSD DA
41. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
42. Cocrea Olguța - DA
43. Cristea Ioan PNL DA
44. Cutean Vasile Emilian PSD DA
45. Diaconescu Marin PRM NU
46. Diaconescu Renică PSD DA
47. Dorneanu Valer PSD DA
48. Dragomir Gheorghe PNL DA
49. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
50. Dumitrescu Liana Minoritati DA
51. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
52. Dumitriu Mihai PSD DA
53. Dumitru Ion PSD DA
54. Dușa Mircea PSD DA
55. Ehling Elena PSD DA
56. Erdei Dolóczki István UDMR DA
57. Eserghep Gelil PC DA
58. Faina Constantin PNL DA
59. Firczak Gheorghe Minoritati DA
60. Florea Damian PC DA
61. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
62. Fuia Stelian PD-L DA
63. Furo Iuliu Ioan PRM DA
64. Gabor Gheorghe PNL DA
65. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
66. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
67. Georgescu Filip PSD DA
68. Gerea Andrei Dominic PNL DA
69. Ghișe Ioan PNL DA
70. Gubandru Aurel PSD DA
71. Gușă Cozmin Horea - DA
72. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
73. Hellvig Eduard Raul PNL DA
74. Hoinaru Marian PD-L DA
75. Iancu Iulian PSD DA
76. Ifrim Mircea PRM DA
77. Igaș Traian Constantin PD-L DA
78. Ignat Miron Minoritati Abținere
79. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
80. Ionescu Daniel PD-L DA
81. Iordache Florin PSD DA
82. Iordache Grațiela Denisa PD-L Abținere
83. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
84. Kelemen Hunor UDMR DA
85. Kerekes Károly UDMR DA
86. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
87. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
88. Lakatos Petru UDMR DA
89. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
90. Lificiu Petru PD-L DA
91. Liga Dănuț PD-L DA
92. Longher Ghervazen Minoritati DA
93. Magheru Paul PRM NU
94. Manolescu Oana Minoritati DA
95. Manta Pantelimon PNL DA
96. Marin Constantin PSD Abținere
97. Martin Eduard-Stelian PSD DA
98. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
99. Máté András-Levente UDMR DA
100. Mazăre Alexandru PSD DA
101. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
102. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
103. Meir Nati - DA
104. Merce Ilie PRM Abținere
105. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
106. Micula Cătălin PNL DA
107. Mihalache Sorin Dan PSD DA
108. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
109. Mircovici Niculae Minoritati DA
110. Mitrea Manuela PSD DA
111. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
112. Mocanu Alexandru PD-L DA
113. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
114. Moisoiu Adrian PRM Abținere
115. Moldovan Emil Radu PSD DA
116. Momanu Corneliu PD-L DA
117. Munteanu Ioan PSD Abținere
118. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
119. Nassar Rodica PSD DA
120. Năstase Adrian PSD DA
121. Nechita Aurel PSD DA
122. Nedelcu Gabriela PSD DA
123. Nica Dan PSD DA
124. Nicolae Alexandri PNL DA
125. Nicolicea Eugen PSD DA
126. Nistoran Dorin-Liviu - DA
127. Nosa Iuliu PSD DA
128. Oancea Viorel PD-L DA
129. Oltean Ioan PD-L DA
130. Ovidenie Costel - DA
131. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
132. Petrea Constantin PD-L DA
133. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
134. Plăiașu Gabriel PNL DA
135. Podgorean Radu PSD DA
136. Pop Claudiu Adrian PSD DA
137. Popa Nicolae PNL DA
138. Popescu Corneliu PD-L DA
139. Popescu Ionica Constanța PC DA
140. Preda Cezar-Florin PD-L DA
141. Puchianu Ioan Dumitru PNL NU
142. Pupeză Viorel PC DA
143. Pușcaș Vasile PSD DA
144. Pușcă Mircea Valer PNL DA
145. Radan Mihai Minoritati DA
146. Rădulescu Cristian PD-L DA
147. Rogin Marius PD-L DA
148. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
149. Rus Ioan Aurel PRM NU
150. Rusu Liviu Alin PSD DA
151. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
152. Rusu Valentin PD-L DA
153. Sandu Gabriel PD-L DA
154. Sasu Ion PRM DA
155. Săniuță Marian-Florian PSD DA
156. Seres Dénes UDMR DA
157. Sirețeanu Mihail PSD DA
158. Sóki Béla UDMR DA
159. Soporan Vasile Filip PSD Abținere
160. Stan Ioan PSD DA
161. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
162. Stănescu Cristian PRM DA
163. Stoica Ion PD-L NU
164. Străchinaru Petre PD-L DA
165. Strungă Emil PNL DA
166. Szekely Levente Csaba UDMR DA
167. Șandru Marcela Lavinia - -
168. Știucă Alecsandru PSD DA
169. Tabără Valeriu PD-L DA
170. Tămagă Constantin PSD DA
171. Tănăsescu Tudor PSD DA
172. Tărniceru Petru PSD DA
173. Timar Liviu PSD DA
174. Toma Florentina Marilena PSD DA
175. Toma Horia-Victor PNL DA
176. Turc Ioan PNL DA
177. Țundrea Ioan PC DA
178. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
179. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
180. Vainer Aurel Minoritati DA
181. Varga Attila UDMR DA
182. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
183. Vasile Aurelia PSD DA
184. Vladu Iulian PD-L DA
185. Voicu Cătălin PSD DA
186. Voinea Florea PSD DA
187. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
188. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
189. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
190. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 27 mai 2020, 16:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro