Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.10.2008 > 13:06 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 octombrie 2008, ora 13:06

Subiect vot: Vot final
PL 711/2007 privind înființarea și funcționarea Academiei de Științe Tehnice din România
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:190 65 28 14 39 14 9 15 6
- voturi pentru (DA):157 63 5 14 39 10 9 11 6
- voturi împotrivă (NU):27 1 21 - - 2 - 3 -
- abțineri:6 1 2 - - 2 - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL NU
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL NU
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR NU
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Băeșu George PSD DA
18. Băluț Lucian PSD DA
19. Becșenescu Dumitru - DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bivolaru Ioan PSD DA
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
23. Bleotu Vasile PSD DA
24. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
25. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
28. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
29. Brînzan Ovidiu PSD DA
30. Brînză William Gabriel PD-L DA
31. Buciu Angela PRM DA
32. Buciuta Ștefan Minoritati DA
33. Buda Daniel PD-L DA
34. Burnei Ion PSD DA
35. Bușoi Diana Maria PD-L DA
36. Canacheu Costică PD-L DA
37. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Chiș Filonaș PSD DA
40. Cindrea Ioan PSD DA
41. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL Abținere
42. Cocrea Olguța - DA
43. Cristea Ioan PNL NU
44. Cutean Vasile Emilian PSD DA
45. Diaconescu Marin PRM DA
46. Diaconescu Renică PSD DA
47. Dorneanu Valer PSD DA
48. Dragomir Gheorghe PNL NU
49. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
50. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
51. Dumitrescu Liana Minoritati DA
52. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
53. Dumitriu Mihai PSD DA
54. Dumitru Ion PSD DA
55. Dușa Mircea PSD DA
56. Erdei Dolóczki István UDMR DA
57. Eserghep Gelil PC DA
58. Faina Constantin PNL NU
59. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
60. Firczak Gheorghe Minoritati DA
61. Florea Damian PC DA
62. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
63. Fuia Stelian PD-L DA
64. Furo Iuliu Ioan PRM DA
65. Gabor Gheorghe PNL DA
66. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
67. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
68. Georgescu Filip PSD DA
69. Gerea Andrei Dominic PNL NU
70. Ghișe Ioan PNL DA
71. Gubandru Aurel PSD DA
72. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
73. Hellvig Eduard Raul PNL NU
74. Hoinaru Marian PD-L DA
75. Iancu Iulian PSD DA
76. Ibram Iusein Minoritati DA
77. Ifrim Mircea PRM DA
78. Igaș Traian Constantin PD-L DA
79. Ignat Miron Minoritati DA
80. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
81. Ionescu Daniel PD-L DA
82. Iordache Florin PSD DA
83. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
84. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
85. Kelemen Hunor UDMR DA
86. Kerekes Károly UDMR Abținere
87. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
88. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
89. Lakatos Petru UDMR DA
90. Lefter Ioan-Silviu PNL Abținere
91. Lificiu Petru PD-L DA
92. Liga Dănuț PD-L DA
93. Longher Ghervazen Minoritati NU
94. Magheru Paul PRM DA
95. Manolescu Oana Minoritati DA
96. Manta Pantelimon PNL NU
97. Marin Constantin PSD DA
98. Martin Eduard-Stelian PSD DA
99. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
100. Máté András-Levente UDMR DA
101. Matei Cătălin Lucian PSD DA
102. Mazăre Alexandru PSD DA
103. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
104. Merce Ilie PRM DA
105. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
106. Mihalache Sorin Dan PSD DA
107. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
108. Mircea Costache PC DA
109. Mircovici Niculae Minoritati NU
110. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
111. Mocanu Alexandru PD-L DA
112. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
113. Moldovan Emil Radu PSD DA
114. Momanu Corneliu PD-L DA
115. Munteanu Ioan PSD NU
116. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
117. Nassar Rodica PSD DA
118. Năstase Adrian PSD DA
119. Nechita Aurel PSD DA
120. Nedelcu Gabriela PSD DA
121. Nica Dan PSD DA
122. Nicolae Alexandri PNL NU
123. Nicolicea Eugen PSD DA
124. Nistoran Dorin-Liviu - DA
125. Nosa Iuliu PSD DA
126. Oancea Viorel PD-L DA
127. Oltean Ioan PD-L DA
128. Ovidenie Costel - DA
129. Petrea Constantin PD-L DA
130. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
131. Plăiașu Gabriel PNL DA
132. Podgorean Radu PSD DA
133. Pop Claudiu Adrian PSD DA
134. Popa Nicolae PNL NU
135. Popescu Corneliu PD-L DA
136. Popescu Ionica Constanța PC DA
137. Preda Cezar-Florin PD-L DA
138. Puchianu Ioan Dumitru PNL NU
139. Pupeză Viorel PC DA
140. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
141. Pușcaș Vasile PSD DA
142. Pușcă Mircea Valer PNL NU
143. Radan Mihai Minoritati DA
144. Rădulescu Cristian PD-L DA
145. Rogin Marius PD-L DA
146. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
147. Rus Ioan Aurel PRM DA
148. Rusu Liviu Alin PSD DA
149. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
150. Rusu Valentin PD-L DA
151. Sanda Victor PSD DA
152. Sandu Gabriel PD-L DA
153. Sasu Ion PRM DA
154. Săniuță Marian-Florian PSD DA
155. Seres Dénes UDMR DA
156. Sirețeanu Mihail PSD Abținere
157. Sóki Béla UDMR DA
158. Soporan Vasile Filip PSD DA
159. Stan Ioan PSD DA
160. Stan Ion PSD DA
161. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
162. Stănescu Cristian PRM DA
163. Stoica Ion PD-L DA
164. Străchinaru Petre PD-L DA
165. Strungă Emil PNL NU
166. Szekely Levente Csaba UDMR NU
167. Șandru Marcela Lavinia - DA
168. Știucă Alecsandru PSD DA
169. Tabără Valeriu PD-L DA
170. Tămagă Constantin PSD DA
171. Tănăsescu Tudor PSD DA
172. Timar Liviu PSD DA
173. Toma Florentina Marilena PSD DA
174. Toma Horia-Victor PNL NU
175. Turc Ioan PNL NU
176. Țundrea Ioan PC DA
177. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
178. Ujeniuc Dragoș PNL DA
179. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
180. Vainer Aurel Minoritati DA
181. Varga Attila UDMR Abținere
182. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
183. Vasile Aurelia PSD DA
184. Vladu Iulian PD-L DA
185. Voicu Cătălin PSD DA
186. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
187. Voinea Florea PSD DA
188. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
189. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
190. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 6 iunie 2020, 0:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro