Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.10.2008 > 13:07 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 octombrie 2008, ora 13:07

Subiect vot: Vot final
PL 304/2008 privind declararea localității Prundu Bârgăului, județul Bistrița-Năsăud, localitate-martir
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:183 63 24 15 37 14 9 15 6
- voturi pentru (DA):165 60 24 13 36 4 9 13 6
- voturi împotrivă (NU):3 2 - - - - - 1 -
- abțineri:13 1 - 2 - 9 - 1 -
- nu au votat:2 - - - 1 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L -
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Băeșu George PSD DA
18. Băluț Lucian PSD DA
19. Becșenescu Dumitru - DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bivolaru Ioan PSD DA
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
23. Bleotu Vasile PSD DA
24. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
25. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
28. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
29. Brînzan Ovidiu PSD DA
30. Brînză William Gabriel PD-L DA
31. Buciu Angela PRM DA
32. Buciuta Ștefan Minoritati DA
33. Buda Daniel PD-L DA
34. Burnei Ion PSD DA
35. Bușoi Diana Maria PD-L DA
36. Canacheu Costică PD-L DA
37. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Chiș Filonaș PSD DA
40. Cindrea Ioan PSD DA
41. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
42. Cocrea Olguța - DA
43. Cristea Ioan PNL DA
44. Diaconescu Marin PRM Abținere
45. Diaconescu Renică PSD DA
46. Dorneanu Valer PSD DA
47. Dragomir Gheorghe PNL DA
48. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
49. Dumitrescu Liana Minoritati DA
50. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
51. Dumitriu Mihai PSD DA
52. Dumitru Ion PSD DA
53. Dușa Mircea PSD DA
54. Ehling Elena PSD DA
55. Erdei Dolóczki István UDMR DA
56. Faina Constantin PNL DA
57. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
58. Firczak Gheorghe Minoritati DA
59. Florea Damian PC DA
60. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
61. Fuia Stelian PD-L DA
62. Furo Iuliu Ioan PRM DA
63. Gabor Gheorghe PNL DA
64. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
65. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
66. Georgescu Filip PSD DA
67. Gerea Andrei Dominic PNL DA
68. Ghișe Ioan PNL DA
69. Gubandru Aurel PSD DA
70. Gvozdenovici Slavomir Minoritati Abținere
71. Hellvig Eduard Raul PNL DA
72. Iancu Iulian PSD DA
73. Ibram Iusein Minoritati DA
74. Ifrim Mircea PRM DA
75. Igaș Traian Constantin PD-L DA
76. Ignat Miron Minoritati NU
77. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
78. Ionescu Daniel PD-L DA
79. Iordache Florin PSD DA
80. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
81. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
82. Kelemen Hunor UDMR Abținere
83. Kerekes Károly UDMR Abținere
84. Király Andrei-Gheorghe UDMR -
85. Kónya-Hamar Sándor UDMR Abținere
86. Lakatos Petru UDMR Abținere
87. Lificiu Petru PD-L DA
88. Liga Dănuț PD-L DA
89. Longher Ghervazen Minoritati DA
90. Magheru Paul PRM DA
91. Manolescu Oana Minoritati DA
92. Manta Pantelimon PNL DA
93. Marin Constantin PSD NU
94. Martin Eduard-Stelian PSD DA
95. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
96. Máté András-Levente UDMR Abținere
97. Matei Cătălin Lucian PSD DA
98. Mazăre Alexandru PSD DA
99. Merce Ilie PRM DA
100. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
101. Mihalache Sorin Dan PSD DA
102. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
103. Mircea Costache PC DA
104. Mircovici Niculae Minoritati DA
105. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
106. Mînzînă Ion PC DA
107. Mocanu Alexandru PD-L DA
108. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
109. Moisoiu Adrian PRM DA
110. Moldovan Emil Radu PSD DA
111. Momanu Corneliu PD-L DA
112. Munteanu Ioan PSD DA
113. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
114. Năstase Adrian PSD DA
115. Nechita Aurel PSD DA
116. Nedelcu Gabriela PSD DA
117. Nica Dan PSD DA
118. Nicolae Alexandri PNL DA
119. Nicolicea Eugen PSD DA
120. Nistoran Dorin-Liviu - DA
121. Nosa Iuliu PSD DA
122. Oltean Ioan PD-L DA
123. Ovidenie Costel - DA
124. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
125. Petrea Constantin PD-L DA
126. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
127. Plăiașu Gabriel PNL DA
128. Podgorean Radu PSD DA
129. Pop Claudiu Adrian PSD DA
130. Popa Nicolae PNL DA
131. Popescu Corneliu PD-L DA
132. Popescu Ionica Constanța PC DA
133. Preda Cezar-Florin PD-L DA
134. Pupeză Viorel PC DA
135. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
136. Pușcaș Vasile PSD DA
137. Pușcă Mircea Valer PNL DA
138. Radan Mihai Minoritati DA
139. Rădulescu Cristian PD-L DA
140. Rogin Marius PD-L DA
141. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
142. Rus Ioan Aurel PRM DA
143. Rusu Liviu Alin PSD DA
144. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
145. Rusu Valentin PD-L DA
146. Sanda Victor PSD DA
147. Sandu Gabriel PD-L DA
148. Sasu Ion PRM DA
149. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
150. Seres Dénes UDMR Abținere
151. Sirețeanu Mihail PSD NU
152. Sóki Béla UDMR Abținere
153. Soporan Vasile Filip PSD DA
154. Stan Ioan PSD DA
155. Stan Ion PSD DA
156. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
157. Stănescu Cristian PRM Abținere
158. Străchinaru Petre PD-L DA
159. Strungă Emil PNL DA
160. Szekely Levente Csaba UDMR Abținere
161. Șandru Marcela Lavinia - DA
162. Știucă Alecsandru PSD DA
163. Tabără Valeriu PD-L DA
164. Tămagă Constantin PSD DA
165. Tănăsescu Tudor PSD DA
166. Timar Liviu PSD DA
167. Toma Florentina Marilena PSD DA
168. Turc Ioan PNL DA
169. Țundrea Ioan PC DA
170. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
171. Ujeniuc Dragoș PNL DA
172. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
173. Vainer Aurel Minoritati DA
174. Varga Attila UDMR Abținere
175. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
176. Vasile Aurelia PSD DA
177. Vladu Iulian PD-L DA
178. Voicu Cătălin PSD DA
179. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
180. Voinea Florea PSD DA
181. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
182. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
183. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 6 iunie 2020, 2:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro