Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.10.2008 > 13:09 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 octombrie 2008, ora 13:09

Subiect vot: Vot final
PL 303/2008 pentru abrogarea art.III alin.(1) lit.e) din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.163/2001 privind reglementarea unor măsuri financiare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:173 60 22 15 37 14 7 13 5
- voturi pentru (DA):143 58 4 13 37 11 7 9 4
- voturi împotrivă (NU):21 - 18 - - - - 2 1
- abțineri:7 1 - 2 - 2 - 2 -
- nu au votat:2 1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL NU
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL NU
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati NU
7. Andon Sergiu PC DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Asztalos Ferenc UDMR DA
11. Avram Dumitru PRM DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Barbu Gheorghe PD-L DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Bădălău Niculae PSD DA
16. Băluț Lucian PSD DA
17. Becșenescu Dumitru - DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bivolaru Ioan PSD DA
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
21. Bleotu Vasile PSD DA
22. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
26. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
27. Brînzan Ovidiu PSD DA
28. Brînză William Gabriel PD-L DA
29. Buciu Angela PRM DA
30. Buda Daniel PD-L DA
31. Burnei Ion PSD DA
32. Bușoi Diana Maria PD-L DA
33. Canacheu Costică PD-L DA
34. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Chiș Filonaș PSD DA
37. Cindrea Ioan PSD DA
38. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL NU
39. Cocrea Olguța - NU
40. Cristea Ioan PNL NU
41. Cutean Vasile Emilian PSD DA
42. Diaconescu Marin PRM DA
43. Diaconescu Renică PSD DA
44. Dorneanu Valer PSD DA
45. Dragomir Gheorghe PNL NU
46. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
47. Dumitrescu Liana Minoritati DA
48. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
49. Dumitriu Mihai PSD Abținere
50. Dumitru Ion PSD DA
51. Dușa Mircea PSD DA
52. Ehling Elena PSD DA
53. Erdei Dolóczki István UDMR DA
54. Faina Constantin PNL NU
55. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
56. Firczak Gheorghe Minoritati DA
57. Florea Damian PC DA
58. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
59. Fuia Stelian PD-L DA
60. Furo Iuliu Ioan PRM DA
61. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
62. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
63. Georgescu Filip PSD DA
64. Gerea Andrei Dominic PNL DA
65. Gubandru Aurel PSD DA
66. Hellvig Eduard Raul PNL NU
67. Iancu Iulian PSD DA
68. Ibram Iusein Minoritati DA
69. Ifrim Mircea PRM DA
70. Igaș Traian Constantin PD-L DA
71. Ignat Miron Minoritati Abținere
72. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
73. Ionescu Daniel PD-L DA
74. Iordache Florin PSD DA
75. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
76. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
77. Kelemen Hunor UDMR DA
78. Kerekes Károly UDMR DA
79. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
80. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
81. Lakatos Petru UDMR DA
82. Lificiu Petru PD-L DA
83. Liga Dănuț PD-L DA
84. Longher Ghervazen Minoritati DA
85. Magheru Paul PRM DA
86. Manolescu Oana Minoritati DA
87. Manta Pantelimon PNL NU
88. Marin Constantin PSD DA
89. Martin Eduard-Stelian PSD DA
90. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
91. Máté András-Levente UDMR DA
92. Matei Cătălin Lucian PSD DA
93. Mazăre Alexandru PSD DA
94. Merce Ilie PRM DA
95. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
96. Mihalache Sorin Dan PSD DA
97. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
98. Mircea Costache PC DA
99. Mircovici Niculae Minoritati DA
100. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
101. Mocanu Alexandru PD-L DA
102. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
103. Moisoiu Adrian PRM DA
104. Moldovan Emil Radu PSD DA
105. Momanu Corneliu PD-L DA
106. Munteanu Ioan PSD DA
107. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
108. Nassar Rodica PSD DA
109. Năstase Adrian PSD DA
110. Nechita Aurel PSD DA
111. Nedelcu Gabriela PSD DA
112. Nica Dan PSD DA
113. Nicolae Alexandri PNL NU
114. Nicolicea Eugen PSD DA
115. Nistoran Dorin-Liviu - DA
116. Nosa Iuliu PSD DA
117. Oltean Ioan PD-L DA
118. Ovidenie Costel - DA
119. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
120. Petrea Constantin PD-L DA
121. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
122. Plăiașu Gabriel PNL NU
123. Podgorean Radu PSD DA
124. Pop Claudiu Adrian PSD DA
125. Popa Nicolae PNL NU
126. Popescu Corneliu PD-L DA
127. Preda Cezar-Florin PD-L DA
128. Pupeză Viorel PC DA
129. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
130. Pușcă Mircea Valer PNL NU
131. Radan Mihai Minoritati DA
132. Rădulescu Cristian PD-L DA
133. Rogin Marius PD-L DA
134. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
135. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
136. Rusu Liviu Alin PSD DA
137. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
138. Rusu Valentin PD-L DA
139. Sanda Victor PSD DA
140. Sandu Gabriel PD-L DA
141. Sasu Ion PRM DA
142. Săniuță Marian-Florian PSD -
143. Seres Dénes UDMR Abținere
144. Sirețeanu Mihail PSD DA
145. Sóki Béla UDMR DA
146. Soporan Vasile Filip PSD DA
147. Stan Ioan PSD DA
148. Stan Ion PSD DA
149. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
150. Stănescu Cristian PRM Abținere
151. Străchinaru Petre PD-L DA
152. Strungă Emil PNL DA
153. Szekely Levente Csaba UDMR -
154. Tabără Valeriu PD-L DA
155. Tămagă Constantin PSD DA
156. Tănăsescu Tudor PSD DA
157. Timar Liviu PSD DA
158. Toma Florentina Marilena PSD DA
159. Turc Ioan PNL DA
160. Țundrea Ioan PC DA
161. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
162. Ujeniuc Dragoș PNL NU
163. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
164. Vainer Aurel Minoritati DA
165. Varga Attila UDMR Abținere
166. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
167. Vasile Aurelia PSD DA
168. Vladu Iulian PD-L DA
169. Voicu Cătălin PSD DA
170. Voinea Florea PSD DA
171. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
172. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
173. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 6 iunie 2020, 2:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro