Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.10.2008 > 13:12 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 octombrie 2008, ora 13:12

Subiect vot: Vot final
PL 210/2008 pentru modificarea art.2 1 din Legea nr. 1/2000 pentru reconstituirea dreptului de proprietate asupra terenurilor agricole și celor forestiere, solicitate potrivit prevederilor Legii fondului funciar nr. 18/1991 și ale Legii nr. 169/1997
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:176 63 23 12 35 14 7 15 7
- voturi pentru (DA):132 57 23 10 - 14 7 14 7
- voturi împotrivă (NU):3 2 - 1 - - - - -
- abțineri:40 4 - 1 34 - - 1 -
- nu au votat:1 - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L Abținere
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L Abținere
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andon Sergiu PC DA
8. Andronescu Ecaterina PSD Abținere
9. Ardelean Lia PC DA
10. Asztalos Ferenc UDMR DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Barbu Gheorghe PD-L Abținere
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L Abținere
14. Bădălău Niculae PSD DA
15. Băluț Lucian PSD DA
16. Becșenescu Dumitru - DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bivolaru Ioan PSD DA
19. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L Abținere
20. Bleotu Vasile PSD DA
21. Boagiu Anca-Daniela PD-L Abținere
22. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
25. Boureanu Cristian Alexandru PD-L Abținere
26. Brînzan Ovidiu PSD DA
27. Brînză William Gabriel PD-L Abținere
28. Buciu Angela PRM DA
29. Buciuta Ștefan Minoritati DA
30. Buda Daniel PD-L Abținere
31. Burnei Ion PSD DA
32. Bușoi Diana Maria PD-L Abținere
33. Canacheu Costică PD-L Abținere
34. Cantaragiu Bogdan PD-L Abținere
35. Călin Ion PSD DA
36. Câmpanu Liviu PNL DA
37. Chiper Gheorghe PSD DA
38. Chiș Filonaș PSD DA
39. Cindrea Ioan PSD DA
40. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
41. Cocrea Olguța - DA
42. Cristea Ioan PNL DA
43. Diaconescu Marin PRM NU
44. Diaconescu Renică PSD DA
45. Dorneanu Valer PSD DA
46. Dragomir Gheorghe PNL DA
47. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
48. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
49. Dumitrescu Liana Minoritati DA
50. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
51. Dumitriu Mihai PSD Abținere
52. Dumitru Ion PSD DA
53. Dușa Mircea PSD DA
54. Erdei Dolóczki István UDMR DA
55. Faina Constantin PNL DA
56. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
57. Firczak Gheorghe Minoritati DA
58. Florea Damian PC DA
59. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
60. Fuia Stelian PD-L Abținere
61. Furo Iuliu Ioan PRM DA
62. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
63. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
64. Georgescu Filip PSD DA
65. Gerea Andrei Dominic PNL DA
66. Gubandru Aurel PSD DA
67. Gușă Cozmin Horea - DA
68. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
69. Hellvig Eduard Raul PNL DA
70. Iancu Iulian PSD DA
71. Ibram Iusein Minoritati DA
72. Ifrim Mircea PRM DA
73. Igaș Traian Constantin PD-L Abținere
74. Ignat Miron Minoritati Abținere
75. Iliescu Valentin Adrian PD-L Abținere
76. Ionescu Daniel PD-L Abținere
77. Iordache Florin PSD DA
78. Iordache Grațiela Denisa PD-L Abținere
79. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
80. Kelemen Hunor UDMR DA
81. Kerekes Károly UDMR DA
82. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
83. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
84. Lakatos Petru UDMR DA
85. Lificiu Petru PD-L Abținere
86. Liga Dănuț PD-L Abținere
87. Longher Ghervazen Minoritati DA
88. Macaleți Costică PSD DA
89. Magheru Paul PRM DA
90. Manolescu Oana Minoritati DA
91. Manta Pantelimon PNL DA
92. Marin Constantin PSD NU
93. Martin Eduard-Stelian PSD DA
94. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
95. Máté András-Levente UDMR DA
96. Matei Cătălin Lucian PSD DA
97. Mazăre Alexandru PSD DA
98. Merce Ilie PRM DA
99. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
100. Mihalache Sorin Dan PSD DA
101. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
102. Mircea Costache PC DA
103. Mircovici Niculae Minoritati DA
104. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
105. Mocanu Alexandru PD-L Abținere
106. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
107. Moisoiu Adrian PRM DA
108. Moldovan Emil Radu PSD DA
109. Momanu Corneliu PD-L Abținere
110. Munteanu Ioan PSD DA
111. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
112. Năstase Adrian PSD DA
113. Nechita Aurel PSD DA
114. Nedelcu Gabriela PSD Abținere
115. Nica Dan PSD DA
116. Nicolicea Eugen PSD DA
117. Nistoran Dorin-Liviu - DA
118. Niță Constantin PSD DA
119. Nosa Iuliu PSD DA
120. Oltean Ioan PD-L Abținere
121. Ovidenie Costel - DA
122. Petrea Constantin PD-L Abținere
123. Piteiu Marcel Adrian PD-L Abținere
124. Plăiașu Gabriel PNL DA
125. Podgorean Radu PSD DA
126. Pop Claudiu Adrian PSD DA
127. Popa Nicolae PNL DA
128. Popescu Corneliu PD-L Abținere
129. Popescu Ionica Constanța PC DA
130. Preda Cezar-Florin PD-L Abținere
131. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
132. Pușcaș Vasile PSD DA
133. Pușcă Mircea Valer PNL DA
134. Radan Mihai Minoritati DA
135. Rogin Marius PD-L Abținere
136. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L Abținere
137. Rusu Liviu Alin PSD DA
138. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
139. Rusu Valentin PD-L Abținere
140. Sandu Gabriel PD-L Abținere
141. Sasu Ion PRM DA
142. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
143. Seres Dénes UDMR DA
144. Sirețeanu Mihail PSD NU
145. Sóki Béla UDMR DA
146. Soporan Vasile Filip PSD DA
147. Stan Ioan PSD DA
148. Stan Ion PSD DA
149. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
150. Stănescu Cristian PRM Abținere
151. Străchinaru Petre PD-L -
152. Strungă Emil PNL DA
153. Szekely Levente Csaba UDMR DA
154. Șandru Marcela Lavinia - DA
155. Tabără Valeriu PD-L Abținere
156. Tămagă Constantin PSD DA
157. Tănăsescu Tudor PSD DA
158. Timar Liviu PSD DA
159. Todoran Pavel PSD DA
160. Toma Florentina Marilena PSD DA
161. Toma Horia-Victor PNL DA
162. Turc Ioan PNL DA
163. Țundrea Ioan PC DA
164. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
165. Ujeniuc Dragoș PNL DA
166. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
167. Vainer Aurel Minoritati DA
168. Varga Attila UDMR DA
169. Vasil Mihaela Adriana PD-L Abținere
170. Vasile Aurelia PSD DA
171. Vladu Iulian PD-L Abținere
172. Voicu Cătălin PSD DA
173. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
174. Voinea Florea PSD DA
175. Zaharia Claudius Mihail PD-L Abținere
176. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 6 iunie 2020, 2:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro