Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 12:23 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 12:23

Subiect vot: Vot final
PL 13/2008 pentru modificarea art. 3 din Legea gazelor nr. 351/2004
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:177 61 37 9 34 12 8 10 6
- voturi pentru (DA):91 61 1 4 3 12 6 2 2
- voturi împotrivă (NU):76 - 35 4 29 - - 8 -
- abțineri:7 - 1 - 2 - 1 - 3
- nu au votat:3 - - 1 - - 1 - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Alui-Gheorghe Adrian PNL Abținere
4. Amet Aledin Minoritati NU
5. Antal István UDMR DA
6. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
7. Ardelean Lia PC DA
8. Avram Dumitru PRM DA
9. Baban Ștefan PRM NU
10. Barbu Gheorghe PD-L NU
11. Bardan Cornel Ștefan PD-L Abținere
12. Bărbulețiu Tiberiu PNL NU
13. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bentu Dumitru PSD DA
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
17. Bleotu Vasile PSD DA
18. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
19. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
20. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
21. Boureanu Cristian Alexandru PD-L NU
22. Brînzan Ovidiu PSD DA
23. Buciu Angela PRM NU
24. Buda Daniel PD-L NU
25. Buda Ioan PSD DA
26. Buzea Cristian Valeriu PRM -
27. Calimente Mihăiță PNL NU
28. Canacheu Costică PD-L NU
29. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
30. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
31. Călian Petru PD-L NU
32. Călin Ion PSD DA
33. Chiper Gheorghe PSD DA
34. Chiș Filonaș PSD DA
35. Cindrea Ioan PSD DA
36. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL NU
37. Ciontu Corneliu PC DA
38. Ciopraga Mircea PNL NU
39. Cliveti Minodora PSD DA
40. Cocrea Olguța - DA
41. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L NU
42. Cristea Ioan PNL NU
43. Cutean Vasile Emilian PSD DA
44. Diaconescu Renică PSD DA
45. Dobre Traian PNL NU
46. Dorneanu Valer PSD DA
47. Dragomir Dumitru - DA
48. Dragomir Gheorghe PNL NU
49. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
50. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
51. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
52. Dumitriu Mihai PSD DA
53. Ehling Elena PSD DA
54. Erdei Dolóczki István UDMR DA
55. Faina Constantin PNL NU
56. Fenechiu Relu PNL NU
57. Firczak Gheorghe Minoritati NU
58. Florea Damian PC -
59. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
60. Fuia Stelian PD-L NU
61. Furo Iuliu Ioan PRM NU
62. Gabor Gheorghe PNL NU
63. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
64. Gerea Andrei Dominic PNL NU
65. Ghișe Ioan PNL NU
66. Godja Petru PSD DA
67. Grosaru Mircea Minoritati NU
68. Gubandru Aurel PSD DA
69. Gușă Cozmin Horea - Abținere
70. Hanganu Romeo Octavian - Abținere
71. Hellvig Eduard Raul PNL NU
72. Hogea Vlad Gabriel PC DA
73. Hoinaru Marian PD-L NU
74. Hrebenciuc Viorel PSD DA
75. Iancu Iulian PSD DA
76. Ibram Iusein Minoritati NU
77. Ifrim Mircea PRM DA
78. Iordache Florin PSD DA
79. Iriza Marius PRM DA
80. Kerekes Károly UDMR DA
81. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
82. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
83. Lefter Ioan-Silviu PNL NU
84. Lificiu Petru PD-L NU
85. Liga Dănuț PD-L NU
86. Macaleți Costică PSD DA
87. Manolescu Oana Minoritati DA
88. Manta Pantelimon PNL NU
89. Marin Constantin PSD DA
90. Martin Eduard-Stelian PSD DA
91. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
92. Máté András-Levente UDMR DA
93. Matei Cătălin Lucian PSD DA
94. Mazăre Alexandru PSD DA
95. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
96. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
97. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
98. Mătușa Tudor PRM DA
99. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
100. Micle Ioan Radu PNL NU
101. Micula Cătălin PNL NU
102. Mihalache Sorin Dan PSD DA
103. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
104. Mircea Costache PC DA
105. Momanu Corneliu PD-L NU
106. Munteanu Ioan PSD DA
107. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
108. Nassar Rodica PSD DA
109. Năstase Adrian PSD DA
110. Nechita Aurel PSD DA
111. Nica Dan PSD DA
112. Nicolae Alexandri PNL NU
113. Nicolicea Eugen PSD DA
114. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
115. Niță Constantin PSD DA
116. Nosa Iuliu PSD DA
117. Oltean Ioan PD-L NU
118. Oprea Gabriel PSD DA
119. Ovidenie Costel - Abținere
120. Pascu Bogdan PC Abținere
121. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
122. Păun Nicolae Minoritati DA
123. Petrea Constantin PD-L DA
124. Piteiu Marcel Adrian PD-L NU
125. Plăiașu Gabriel PNL NU
126. Podgorean Radu PSD DA
127. Ponta Victor-Viorel PSD DA
128. Popa Cornel PNL NU
129. Popa Daniela PC DA
130. Popescu Corneliu PD-L NU
131. Puchianu Ioan Dumitru PNL NU
132. Pușcă Mircea Valer PNL NU
133. Rădulescu Cristian PD-L NU
134. Rogin Marius PD-L NU
135. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
136. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
137. Rusu Valentin PD-L NU
138. Sanda Victor PSD DA
139. Sandu Gabriel PD-L NU
140. Sasu Ion PRM NU
141. Săpunaru Nini PNL NU
142. Sârbu Marian PSD DA
143. Scutaru Adrian George PNL NU
144. Seres Dénes UDMR DA
145. Sóki Béla UDMR DA
146. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
147. Stoica Ion PD-L Abținere
148. Străchinaru Petre PD-L NU
149. Szekely Levente Csaba UDMR DA
150. Șandru Marcela Lavinia - -
151. Știrbeț Cornel PD-L NU
152. Tămagă Constantin PSD DA
153. Tănăsescu Tudor PSD DA
154. Tărniceru Petru PSD DA
155. Timiș Ioan PNL NU
156. Todoran Pavel PSD DA
157. Toma Horia-Victor PNL NU
158. Tudor Constantin PD-L NU
159. Tudose Mihai PSD DA
160. Turc Ioan PNL NU
161. Turcan Raluca PD-L NU
162. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
163. Ujeniuc Dragoș PNL NU
164. Ungureanu Petre PD-L NU
165. Ursărescu Dorinel PNL NU
166. Vainer Aurel Minoritati NU
167. Varga Attila UDMR DA
168. Vasil Mihaela Adriana PD-L NU
169. Vasile Aurelia PSD DA
170. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
171. Vladu Iulian PD-L NU
172. Vlădoiu Aurel PSD DA
173. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
174. Voinea Florea PSD DA
175. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU
176. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
177. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 27 mai 2020, 16:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro