Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 12:52 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 12:52

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-91
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 335/2008 pentru modificarea și completarea Legii nr.489/2006 privind libertatea religioasă și regimul general al cultelor
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:142 45 31 6 28 11 8 10 3
- voturi pentru (DA):86 4 31 2 27 11 - 8 3
- voturi împotrivă (NU):49 40 - 3 - - 5 1 -
- abțineri:5 1 - - 1 - 2 1 -
- nu au votat:2 - - 1 - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andronescu Ecaterina PSD NU
7. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
8. Ardelean Lia PC NU
9. Avram Dumitru PRM NU
10. Baban Ștefan PRM DA
11. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
12. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
13. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
14. Bejinariu Eugen PSD NU
15. Bentu Dumitru PSD NU
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
17. Bleotu Vasile PSD NU
18. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
19. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
22. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
23. Buciu Angela PRM DA
24. Calimente Mihăiță PNL DA
25. Canacheu Costică PD-L DA
26. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
27. Călian Petru PD-L DA
28. Călin Ion PSD NU
29. Chiper Gheorghe PSD NU
30. Chiș Filonaș PSD NU
31. Cindrea Ioan PSD NU
32. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
33. Ciopraga Mircea PNL DA
34. Ciucă Liviu-Bogdan PC Abținere
35. Cliveti Minodora PSD NU
36. Constantinescu Anca PD-L Abținere
37. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
38. Cristea Ioan PNL DA
39. Cutean Vasile Emilian PSD NU
40. Diaconescu Renică PSD NU
41. Dobre Traian PNL DA
42. Dorneanu Valer PSD NU
43. Dragomir Gheorghe PNL DA
44. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
45. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
46. Dumitriu Mihai PSD NU
47. Ehling Elena PSD NU
48. Erdei Dolóczki István UDMR DA
49. Faina Constantin PNL DA
50. Fenechiu Relu PNL DA
51. Firczak Gheorghe Minoritati DA
52. Florea Damian PC -
53. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
54. Furo Iuliu Ioan PRM NU
55. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
56. Gerea Andrei Dominic PNL DA
57. Ghișe Ioan PNL DA
58. Glăvan Ștefan PC NU
59. Godja Petru PSD NU
60. Grosaru Mircea Minoritati DA
61. Gubandru Aurel PSD NU
62. Gușă Cozmin Horea - DA
63. Hanganu Romeo Octavian - DA
64. Hellvig Eduard Raul PNL DA
65. Hoinaru Marian PD-L DA
66. Hrebenciuc Viorel PSD DA
67. Ibram Iusein Minoritati NU
68. Iordache Florin PSD NU
69. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
70. Kerekes Károly UDMR DA
71. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
72. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
73. Liga Dănuț PD-L DA
74. Macaleți Costică PSD DA
75. Manolescu Oana Minoritati DA
76. Manta Pantelimon PNL DA
77. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
78. Máté András-Levente UDMR DA
79. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
80. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
81. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
82. Merce Ilie PRM NU
83. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
84. Micle Ioan Radu PNL DA
85. Micula Cătălin PNL DA
86. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
87. Mircea Costache PC NU
88. Mitrea Miron Tudor PSD DA
89. Momanu Corneliu PD-L DA
90. Munteanu Ioan PSD NU
91. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
92. Nassar Rodica PSD NU
93. Nicolicea Eugen PSD NU
94. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
95. Nosa Iuliu PSD NU
96. Oprea Gabriel PSD NU
97. Ovidenie Costel - DA
98. Pambuccian Varujan Minoritati DA
99. Pascu Bogdan PC Abținere
100. Petrea Constantin PD-L DA
101. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
102. Plăiașu Gabriel PNL DA
103. Podgorean Radu PSD NU
104. Ponta Victor-Viorel PSD NU
105. Popa Cornel PNL DA
106. Popa Daniela PC NU
107. Pușcă Mircea Valer PNL DA
108. Rădulescu Cristian PD-L DA
109. Rogin Marius PD-L DA
110. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
111. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
112. Rusu Valentin PD-L DA
113. Sanda Victor PSD NU
114. Sandu Gabriel PD-L DA
115. Sasu Ion PRM -
116. Săpunaru Nini PNL DA
117. Scutaru Adrian George PNL DA
118. Seres Dénes UDMR DA
119. Sóki Béla UDMR DA
120. Stănescu Alexandru-Octavi PSD Abținere
121. Stoica Ion PD-L DA
122. Străchinaru Petre PD-L DA
123. Szekely Levente Csaba UDMR DA
124. Știrbeț Cornel PD-L DA
125. Tănăsescu Tudor PSD NU
126. Todoran Pavel PSD NU
127. Turc Ioan PNL DA
128. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
129. Ungureanu Petre PD-L DA
130. Ursărescu Dorinel PNL DA
131. Vainer Aurel Minoritati DA
132. Varga Attila UDMR DA
133. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
134. Vasile Aurelia PSD NU
135. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
136. Vladu Iulian PD-L DA
137. Vlădoiu Aurel PSD NU
138. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
139. Voinea Florea PSD NU
140. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
141. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
142. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 6 iunie 2020, 2:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro