Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 12:53 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 12:53

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-92
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 397/2008 pentru modificarea și completarea Legii cetățeniei române nr.21/1991, republicată
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:140 43 28 7 31 11 7 10 3
- voturi pentru (DA):84 3 27 6 30 11 - 6 1
- voturi împotrivă (NU):47 38 - 1 - - 6 1 1
- abțineri:8 2 1 - 1 - - 3 1
- nu au votat:1 - - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andronescu Ecaterina PSD NU
7. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
8. Ardelean Lia PC NU
9. Avram Dumitru PRM DA
10. Baban Ștefan PRM DA
11. Barbu Gheorghe PD-L DA
12. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
13. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
14. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Bentu Dumitru PSD NU
17. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
18. Bleotu Vasile PSD NU
19. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
20. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
21. Bónis István UDMR DA
22. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
23. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
24. Buciu Angela PRM DA
25. Buda Daniel PD-L DA
26. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
27. Calimente Mihăiță PNL DA
28. Canacheu Costică PD-L DA
29. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
30. Călian Petru PD-L Abținere
31. Călin Ion PSD NU
32. Chiper Gheorghe PSD NU
33. Chiș Filonaș PSD NU
34. Cindrea Ioan PSD DA
35. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
36. Ciopraga Mircea PNL DA
37. Cliveti Minodora PSD NU
38. Constantinescu Anca PD-L DA
39. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
40. Cutean Vasile Emilian PSD NU
41. Diaconescu Renică PSD NU
42. Dobre Traian PNL DA
43. Dorneanu Valer PSD NU
44. Dragomir Gheorghe PNL DA
45. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
46. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
47. Dumitriu Mihai PSD NU
48. Ehling Elena PSD NU
49. Erdei Dolóczki István UDMR DA
50. Faina Constantin PNL DA
51. Firczak Gheorghe Minoritati DA
52. Florea Damian PC -
53. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
54. Furo Iuliu Ioan PRM DA
55. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
56. Gerea Andrei Dominic PNL DA
57. Ghișe Ioan PNL DA
58. Glăvan Ștefan PC NU
59. Grosaru Mircea Minoritati DA
60. Gubandru Aurel PSD NU
61. Gușă Cozmin Horea - Abținere
62. Hanganu Romeo Octavian - DA
63. Hellvig Eduard Raul PNL DA
64. Hoinaru Marian PD-L DA
65. Hrebenciuc Viorel PSD NU
66. Ibram Iusein Minoritati NU
67. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
68. Kerekes Károly UDMR DA
69. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
70. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
71. Liga Dănuț PD-L DA
72. Macaleți Costică PSD DA
73. Manolescu Oana Minoritati DA
74. Manta Pantelimon PNL DA
75. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
76. Máté András-Levente UDMR DA
77. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
78. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
79. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
80. Merce Ilie PRM NU
81. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
82. Micle Ioan Radu PNL DA
83. Micula Cătălin PNL DA
84. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
85. Mircea Costache PC NU
86. Mitrea Miron Tudor PSD DA
87. Momanu Corneliu PD-L DA
88. Munteanu Ioan PSD Abținere
89. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
90. Nassar Rodica PSD NU
91. Nechita Aurel PSD NU
92. Nicolicea Eugen PSD NU
93. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
94. Nosa Iuliu PSD NU
95. Ovidenie Costel - NU
96. Pambuccian Varujan Minoritati DA
97. Pascu Bogdan PC NU
98. Petrea Constantin PD-L DA
99. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
100. Plăiașu Gabriel PNL DA
101. Podgorean Radu PSD NU
102. Ponta Victor-Viorel PSD NU
103. Popa Daniela PC NU
104. Popescu Corneliu PD-L DA
105. Pușcă Mircea Valer PNL DA
106. Rădulescu Cristian PD-L DA
107. Rogin Marius PD-L DA
108. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
109. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
110. Rusu Valentin PD-L DA
111. Sanda Victor PSD NU
112. Sandu Gabriel PD-L DA
113. Sasu Ion PRM DA
114. Săpunaru Nini PNL DA
115. Scutaru Adrian George PNL DA
116. Seres Dénes UDMR DA
117. Sóki Béla UDMR DA
118. Stănescu Alexandru-Octavi PSD Abținere
119. Stoica Ion PD-L DA
120. Străchinaru Petre PD-L DA
121. Szekely Levente Csaba UDMR DA
122. Știrbeț Cornel PD-L DA
123. Tănăsescu Tudor PSD NU
124. Todoran Pavel PSD NU
125. Turc Ioan PNL DA
126. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
127. Ungureanu Petre PD-L DA
128. Ursărescu Dorinel PNL Abținere
129. Vainer Aurel Minoritati Abținere
130. Varga Attila UDMR DA
131. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
132. Vasile Aurelia PSD NU
133. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
134. Vladu Iulian PD-L DA
135. Vlădoiu Aurel PSD NU
136. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
137. Voinea Florea PSD NU
138. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
139. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
140. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 6 iunie 2020, 2:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro