Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.02.2013 > 13:01 Versiunea pentru printare
Marți, 19 februarie 2013, ora 13:01

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 715/2011 privind modificarea și completarea Legii nr.263/2010 privind sistemul unitar de pensii publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:324 123 83 41 35 15 14 13
- voturi pentru (DA):290 123 82 40 4 14 14 13
- voturi împotrivă (NU):31 - 1 1 29 - - -
- abțineri:2 - - - 1 1 - -
- nu au votat:1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Almăjanu Marin PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PDL DA
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Balan Ioan PDL DA
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Blănariu Valentin ND NU
27. Bleotu Vasile PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PDL DA
30. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
31. Boghicevici Claudia PDL DA
32. Bónis István UDMR DA
33. Borbély László UDMR DA
34. Bordeianu Dan PNL DA
35. Bot Octavian PNL DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Burlacu Ștefan ND DA
41. Calimente Mihăiță PNL DA
42. Caloianu Mario-Ernest ND NU
43. Calotă Florică Ică PNL DA
44. Canacheu Costică PDL DA
45. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Cernea Remus-Florinel PSD DA
48. Chebac Eugen ND DA
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
51. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
52. Cioată Cezar ND NU
53. Ciobanu Gheorghe PSD DA
54. Ciobanu Liliana ND NU
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
59. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
60. Ciuhodaru Tudor ND NU
61. Ciurariu Florin PNL DA
62. Cocei Erland PNL DA
63. Codîrlă Liviu ND Abținere
64. Coman Gheorghe ND NU
65. Comșa Cornel-George ND NU
66. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
67. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
68. Costin Gheorghe PNL DA
69. Covaci Dorel PSD DA
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
71. Crăciunescu Grigore PNL DA
72. Cristea Aurelia PSD DA
73. Cristea Victor PSD DA
74. Cristian Horia PNL DA
75. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
76. Cupă Ion PDL DA
77. Cupșa Ioan PNL DA
78. Daea Petre PSD DA
79. Dalca Ștefan-Petru ND NU
80. Dascălu Constantin PDL DA
81. Deaconu Mihai ND NU
82. Delureanu Virgil PSD DA
83. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
84. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
85. Dima Toader PSD DA
86. Diniță Ion ALDE DA
87. Dîrzu Ioan PSD DA
88. Doboș Anton PNL DA
89. Dobre Mircea-Titus PSD DA
90. Dobre Victor Paul PNL DA
91. Dobrinescu Traian PNL DA
92. Dolha Mircea PNL DA
93. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
94. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
95. Dragomir Gheorghe PNL DA
96. Dragomir Viorel Marian PSD DA
97. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
98. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
99. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
100. Dumbrăvanu Paul PNL DA
101. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
102. Dumitru Georgică ALDE DA
103. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
104. Emacu Gheorghe PSD DA
105. Enache Marian PSD DA
106. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
107. Eparu Ion PSD DA
108. Erdei Dolóczki István UDMR DA
109. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
110. Firczak Gheorghe Minoritati DA
111. Florea Damian ALDE DA
112. Florea Daniel PSD DA
113. Fonta Nuțu ND DA
114. Frăticiu Gheorghe PSD DA
115. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
116. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
117. Găină Mihăiță PSD DA
118. Geantă Florian Daniel PDL DA
119. Gerea Andrei Dominic PNL DA
120. Gheorghe Florin PDL DA
121. Gheorghe Tinel PDL DA
122. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
123. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
124. Ghiveciu Marian PSD DA
125. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
126. Giurescu Dinu ALDE DA
127. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
128. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
129. Grama Horia PSD DA
130. Grecea Maria ND -
131. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
132. Grosaru Mircea Minoritati DA
133. Gudu Vasile PDL DA
134. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
135. Guran Virgil PNL DA
136. Gurzău Adrian PDL DA
137. Gust Băloșin Florentin PSD DA
138. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
139. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
140. Hellvig Eduard Raul PNL DA
141. Holban Titi PNL DA
142. Hrebenciuc Viorel PSD DA
143. Hulea Ioan ND NU
144. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
145. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
146. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
147. Iancu Iulian PSD DA
148. Iane Daniel PNL DA
149. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
150. Ibram Iusein Minoritati DA
151. Ignat Miron Minoritati DA
152. Ionescu Aurelian ALDE DA
153. Ionescu George PDL DA
154. Iordache Florin PSD DA
155. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
156. Iriza Scarlat PSD DA
157. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
158. Itu Cornel PSD DA
159. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
160. Kelemen Hunor UDMR DA
161. Kerekes Károly UDMR Abținere
162. Khraibani Camelia PSD DA
163. Korodi Attila UDMR DA
164. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
165. Lubanovici Mircea PDL DA
166. Man Mircea PDL DA
167. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
168. Marcoci Vlad PSD DA
169. Marcu Nicu PNL DA
170. Marcu Viorica PNL DA
171. Marian Ion Cristinel ND NU
172. Marin Gheorghe PSD DA
173. Markó Attila-Gabor UDMR DA
174. Martin Eduard-Stelian PSD DA
175. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
176. Máté András-Levente UDMR DA
177. Mazilu Constantin PSD DA
178. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
179. Mihai Aurelian ND NU
180. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
181. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
182. Mincă Liliana ND NU
183. Mircovici Niculae Minoritati DA
184. Mîrza Gavril PSD DA
185. Mocanu Vasile PSD DA
186. Mocioalcă Ion PSD DA
187. Mocioi Niculina ND NU
188. Moisii Constantin ND NU
189. Moldovan Ioan ALDE DA
190. Moldovan Iosif UDMR DA
191. Molnar Zsolt UDMR DA
192. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
193. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
194. Munteanu Ioan PSD DA
195. Murgu Neagu ND NU
196. Nassar Rodica PSD DA
197. Neacșu Marian PSD DA
198. Nechita Aurel PSD DA
199. Negruț Clement PDL DA
200. Negruț Cornelia ALDE DA
201. Nichita Cristina PSD DA
202. Nicoară Romeo Florin PNL DA
203. Nicolae Alexandri PNL DA
204. Nicolae Florian PSD DA
205. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
206. Niculae Aurel PNL DA
207. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
208. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
209. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
210. Nistor Laurențiu PSD DA
211. Nistor Marioara ND NU
212. Niță Emil PSD DA
213. Nosa Iuliu PSD DA
214. Oajdea Daniel Vasile ND NU
215. Ochi Ion PSD DA
216. Oltean Ioan PDL DA
217. Oros Nechita-Adrian PNL DA
218. Palașcă Viorel PNL DA
219. Palăr Ionel PNL DA
220. Pambuccian Varujan Minoritati DA
221. Pardău Dumitru PNL DA
222. Paul Maria-Andreea PDL DA
223. Păun Nicolae Minoritati DA
224. Pârgaru Ion PNL DA
225. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
226. Peia Ninel PSD DA
227. Petrea Dorin Silviu PSD DA
228. Petric Octavian PSD DA
229. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
230. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
231. Pop Georgian PSD DA
232. Popa Octavian-Marius PNL DA
233. Popa Radu Mihai ND NU
234. Popeangă Vasile PSD DA
235. Popescu Florin Aurelian PDL DA
236. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
237. Potor Călin PNL DA
238. Preda Cezar-Florin PDL DA
239. Pușcaș Iacob ND NU
240. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
241. Răducanu Ion PSD DA
242. Rădulescu Constantin PSD DA
243. Rădulescu Romeo PDL DA
244. Rățoi Neculai PSD DA
245. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
246. Reuer Elena-Ramona PNL DA
247. Rizea Cristian PSD DA
248. Roman Cristian-Constantin PDL DA
249. Roman Gheorghe PSD DA
250. Roman Ioan Sorin PSD DA
251. Roman Petre PNL DA
252. Roșca Lucreția PSD DA
253. Roșca Mircea PNL DA
254. Rotaru Răzvan ND NU
255. Rușanu Dan Radu PNL DA
256. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
257. Săpunaru Nini PNL DA
258. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
259. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
260. Secară Florin Mihail PDL DA
261. Sefer Cristian-George ND NU
262. Seres Dénes UDMR DA
263. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
264. Smarandache Miron Alexandru ND NU
265. Solomon Adrian PSD DA
266. Stan Ioan PSD DA
267. Stan Ion PSD DA
268. Stanciu Anghel PSD DA
269. Stanciu Zisu PSD DA
270. Stativă Irinel Ioan PSD DA
271. Stănescu Alexandru PSD DA
272. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
273. Stoica Mihaela PDL DA
274. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
275. Stragea Sorin Constantin PSD DA
276. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
277. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
278. Surdu Raluca PNL DA
279. Szabó Ödön UDMR DA
280. Șimon Gheorghe PSD DA
281. Șoptică Costel PNL DA
282. Ștefan Viorel PSD DA
283. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
284. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
285. Tabugan Ion PSD DA
286. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
287. Tămâian Ioan PNL DA
288. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
289. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
290. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
291. Teju Sorin PNL NU
292. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
293. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
294. Tiuch Cătălin PSD DA
295. Tîlvăr Angel PSD DA
296. Toader Mircea-Nicu PDL DA
297. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
298. Tomac Eugen PDL DA
299. Traicu Rodin PSD DA
300. Tudorache Daniel PSD DA
301. Tudorie Violeta PSD DA
302. Tudose Mihai PSD DA
303. Turcan Raluca PDL DA
304. Tușa Adriana Diana PNL DA
305. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
306. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
307. Udrea Elena Gabriela PDL DA
308. Udriște Gheorghe PDL DA
309. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
310. Uricec Eugen Constantin PSD DA
311. Ursărescu Dorinel PNL DA
312. Vainer Aurel Minoritati DA
313. Varga Vasile PNL DA
314. Vasilică Radu Costin PSD DA
315. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
316. Vladu Iulian PDL DA
317. Vlădoiu Aurel PSD DA
318. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
319. Vulpescu Ioan PSD DA
320. Weber Mihai PSD DA
321. Zaharcu Neviser PSD DA
322. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
323. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
324. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 14 decembrie 2019, 21:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro