Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.03.2013 > 15:08 Versiunea pentru printare
Marți, 5 martie 2013, ora 15:08

Subiect vot: continuarea ședintei
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:245 104 51 34 23 15 10 8
- voturi pentru (DA):235 103 51 34 14 15 10 8
- voturi împotrivă (NU):6 - - - 6 - - -
- abțineri:3 - - - 3 - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PDL DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Anghel Gabriela-Lola ND DA
7. Anton Marin PNL DA
8. Arsene Ionel PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PDL DA
11. Baltă Mihai PSD DA
12. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
13. Bălan Ion PSD DA
14. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
15. Benga Ioan PSD DA
16. Berci Vasile PNL DA
17. Birchall Ana PSD DA
18. Blăjuț Viorel-Ionel ND NU
19. Blănariu Valentin ND DA
20. Bode Lucian Nicolae PDL DA
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
22. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
23. Boghicevici Claudia PDL DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Borbély László UDMR DA
26. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
27. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
28. Buican Cristian PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Burlacu Ștefan ND DA
31. Calotă Florică Ică PNL DA
32. Canacheu Costică PDL DA
33. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
36. Cernea Remus-Florinel PSD DA
37. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
38. Chițoiu Daniel PNL DA
39. Ciobanu Gheorghe PSD DA
40. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
41. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
42. Ciurariu Florin PNL DA
43. Cocei Erland PNL DA
44. Codîrlă Liviu ND NU
45. Comșa Cornel-George ND DA
46. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
47. Covaci Dorel PSD DA
48. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
49. Cristea Aurelia PSD DA
50. Cristian Horia PNL DA
51. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
52. Culețu Dănuț PDL DA
53. Cupșa Ioan PNL DA
54. Dascălu Constantin PDL DA
55. Deaconu Mihai ND DA
56. Delureanu Virgil PSD DA
57. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
58. Dima Toader PSD DA
59. Diniță Ion ALDE DA
60. Dîrzu Ioan PSD DA
61. Dobre Mircea-Titus PSD DA
62. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
63. Dragomir Gheorghe PNL DA
64. Dragomir Viorel Marian PSD DA
65. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
66. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
67. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
68. Dumbrăvanu Paul PNL DA
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
70. Dumitru Georgică ALDE DA
71. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
72. Emacu Gheorghe PSD DA
73. Enache Marian PSD -
74. Eparu Ion PSD DA
75. Erdei Dolóczki István UDMR DA
76. Fejér László-Ődőn UDMR DA
77. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
78. Florea Damian ALDE DA
79. Florea Daniel PSD DA
80. Fonta Nuțu ND DA
81. Frăticiu Gheorghe PSD DA
82. Galan Constantin PNL DA
83. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
84. Găină Mihăiță PSD DA
85. Gerea Andrei Dominic PNL DA
86. Gheorghe Florin PDL DA
87. Gheorghe Tinel PDL DA
88. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
89. Ghiveciu Marian PSD DA
90. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
91. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
92. Grama Horia PSD DA
93. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
94. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
95. Guran Virgil PNL DA
96. Gust Băloșin Florentin PSD DA
97. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
98. Harbuz Liviu PSD DA
99. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
100. Iancu Iulian PSD DA
101. Iane Daniel PNL DA
102. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
103. Ignat Miron Minoritati DA
104. Intotero Natalia-Elena PSD DA
105. Ionescu George PDL DA
106. Iordache Florin PSD DA
107. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
108. Iriza Scarlat PSD DA
109. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
110. Itu Cornel PSD DA
111. Kelemen Hunor UDMR DA
112. Kerekes Károly UDMR DA
113. Kereskényi Gábor UDMR DA
114. Korodi Attila UDMR DA
115. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
116. Longher Ghervazen Minoritati DA
117. Lubanovici Mircea PDL DA
118. Lupu Mihai PNL DA
119. Man Mircea PDL DA
120. Manda Iulian Claudiu PSD DA
121. Manolache Marius PSD DA
122. Marcoci Vlad PSD DA
123. Marin Gheorghe PSD DA
124. Markó Attila-Gabor UDMR DA
125. Marocico Ion Minoritati DA
126. Martin Eduard-Stelian PSD DA
127. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
128. Máté András-Levente UDMR DA
129. Mazilu Constantin PSD DA
130. Melinte Ion ND Abținere
131. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
132. Mihai Aurelian ND DA
133. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
134. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
135. Militaru Lucian PDL DA
136. Mincă Liliana ND NU
137. Mitrea Manuela PSD DA
138. Mitrea Miron Tudor PSD DA
139. Mîrza Gavril PSD DA
140. Mocanu Adrian PSD DA
141. Mocanu Vasile PSD DA
142. Mocioalcă Ion PSD DA
143. Mocioi Niculina ND DA
144. Moldovan Ioan ALDE DA
145. Molnar Zsolt UDMR DA
146. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
147. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
148. Movilă Petru PDL DA
149. Munteanu Ioan PSD DA
150. Murgu Neagu ND DA
151. Nassar Rodica PSD DA
152. Nazare Alexandru PDL DA
153. Neacșu Marian PSD DA
154. Nechita Aurel PSD DA
155. Nichita Cristina PSD DA
156. Nicolae Alexandri PNL DA
157. Nicolae Florian PSD DA
158. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
159. Nicolicea Eugen PSD DA
160. Niculescu Dumitru ND DA
161. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
162. Nosa Iuliu PSD DA
163. Ochi Ion PSD DA
164. Orban Ludovic PNL DA
165. Palașcă Viorel PNL DA
166. Palăr Ionel PNL DA
167. Paleologu Theodor PDL DA
168. Pambuccian Varujan Minoritati DA
169. Paul Maria-Andreea PDL DA
170. Pârgaru Ion PNL DA
171. Petrache Adrian-Alin PSD DA
172. Petrea Dorin Silviu PSD DA
173. Petrescu Petre PSD DA
174. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
175. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
176. Pop Georgian PSD DA
177. Popa Octavian-Marius PNL DA
178. Popeangă Vasile PSD DA
179. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
180. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
181. Potor Călin PNL DA
182. Preda Cezar-Florin PDL DA
183. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
184. Răducanu Ion PSD DA
185. Rădulescu Constantin PSD DA
186. Rădulescu Romeo PDL DA
187. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
188. Rizea Cristian PSD DA
189. Roman Cristian-Constantin PDL DA
190. Roman Gheorghe PSD DA
191. Roșca Mircea PNL DA
192. Rotaru Răzvan ND DA
193. Sava Andrei-Valentin PSD DA
194. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
195. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
196. Scarlat George PNL DA
197. Scutaru Adrian George PNL DA
198. Secară Florin Mihail PDL DA
199. Seres Dénes UDMR DA
200. Simedru Dan Coriolan PNL DA
201. Smarandache Miron Alexandru ND Abținere
202. Solomon Adrian PSD DA
203. Stanciu Anghel PSD DA
204. Stanciu Zisu PSD DA
205. Stancu Ionel Minoritati DA
206. Stativă Irinel Ioan PSD DA
207. Stănescu Alexandru PSD DA
208. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
209. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
210. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
211. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
212. Szabó Ödön UDMR DA
213. Șcheau Ion ND NU
214. Ștefan Viorel PSD DA
215. Tabugan Ion PSD DA
216. Taloș Mirel PNL DA
217. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
218. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
219. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
220. Teju Sorin PNL DA
221. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
222. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
223. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
224. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
225. Tomac Eugen PDL DA
226. Traicu Rodin PSD DA
227. Tudose Mihai PSD DA
228. Tușa Adriana Diana PNL DA
229. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
230. Udrea Elena Gabriela PDL DA
231. Udriște Gheorghe PDL DA
232. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
233. Uricec Eugen Constantin PSD DA
234. Ursărescu Dorinel PNL DA
235. Varga Vasile PNL DA
236. Vasilică Radu Costin PSD DA
237. Vladu Iulian PDL DA
238. Vlase Petru Gabriel PSD DA
239. Vreme Valerian PDL DA
240. Vulpescu Ioan PSD DA
241. Weber Mihai PSD DA
242. Zaharcu Neviser PSD DA
243. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
244. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
245. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 4 iulie 2022, 0:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro