Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2013 > 13:16 Versiunea pentru printare
Marți, 12 martie 2013, ora 13:16

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 386/2012 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.16/2012 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.92/2003 privind Codul de procedură fiscală
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:305 120 79 34 32 15 15 10
- voturi pentru (DA):267 119 79 - 31 14 15 9
- voturi împotrivă (NU):33 - - 33 - - - -
- abțineri:2 - - 1 - 1 - -
- nu au votat:3 1 - - 1 - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL NU
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PDL Abținere
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL NU
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Berci Vasile PNL DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
26. Blănariu Valentin ND DA
27. Bleotu Vasile PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PDL NU
30. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
31. Bónis István UDMR DA
32. Bordeianu Dan PNL DA
33. Bucur Constantin-Alin ND DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burlacu Ștefan ND DA
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Caloianu Mario-Ernest ND DA
41. Canacheu Costică PDL NU
42. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
46. Cernea Remus-Florinel PSD DA
47. Chebac Eugen ND DA
48. Cherecheș Florica PNL DA
49. Chiriță Dumitru PSD DA
50. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
51. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
52. Chițoiu Daniel PNL DA
53. Ciobanu Gheorghe PSD DA
54. Ciobanu Liliana ND DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
59. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
60. Ciuhodaru Tudor ND DA
61. Ciurariu Florin PNL DA
62. Cocei Erland PNL DA
63. Codîrlă Liviu ND DA
64. Coman Gheorghe ND DA
65. Covaci Dorel PSD DA
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
67. Cristea Aurelia PSD DA
68. Cristea Victor PSD DA
69. Cristian Horia PNL DA
70. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
71. Culețu Dănuț PDL NU
72. Cupă Ion PDL NU
73. Cupșa Ioan PNL DA
74. Dalca Ștefan-Petru ND -
75. Dascălu Constantin PDL NU
76. Deaconu Mihai ND DA
77. Delureanu Virgil PSD DA
78. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
79. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
80. Doboș Anton PNL DA
81. Dobre Mircea-Titus PSD DA
82. Dobre Victor Paul PNL DA
83. Dobrinescu Traian PNL DA
84. Dolha Mircea PNL DA
85. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
86. Dolineaschi Andrei PSD DA
87. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
88. Dragomir Gheorghe PNL DA
89. Dragomir Maria ND DA
90. Dragomir Viorel Marian PSD DA
91. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
92. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
93. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
94. Dumbrăvanu Paul PNL DA
95. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
96. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
97. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
98. Dușa Mircea PSD DA
99. Emacu Gheorghe PSD DA
100. Enache Marian PSD DA
101. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
102. Eparu Ion PSD DA
103. Erdei Dolóczki István UDMR DA
104. Fejér László-Ődőn UDMR DA
105. Firczak Gheorghe Minoritati DA
106. Florea Daniel PSD DA
107. Fonta Nuțu ND DA
108. Frăticiu Gheorghe PSD DA
109. Galan Constantin PNL DA
110. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
111. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
112. Găină Mihăiță PSD DA
113. Gerea Andrei Dominic PNL DA
114. Gheorghe Florin PDL NU
115. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
116. Ghiveciu Marian PSD DA
117. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
118. Giurescu Dinu ALDE DA
119. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
120. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
121. Grama Horia PSD DA
122. Grecea Maria ND DA
123. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
124. Grosaru Mircea Minoritati DA
125. Gudu Vasile PDL NU
126. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
127. Guran Virgil PNL DA
128. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
129. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
130. Holban Titi PNL DA
131. Horga Vasile PNL DA
132. Hrebenciuc Viorel PSD DA
133. Iane Daniel PNL DA
134. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
135. Ibram Iusein Minoritati DA
136. Ignat Miron Minoritati DA
137. Iliuță Vasile PDL NU
138. Intotero Natalia-Elena PSD DA
139. Ionescu Aurelian ALDE DA
140. Ionescu George PDL NU
141. Iordache Florin PSD DA
142. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
143. Iriza Scarlat PSD DA
144. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
145. Itu Cornel PSD DA
146. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
147. Kelemen Hunor UDMR Abținere
148. Kerekes Károly UDMR DA
149. Kereskényi Gábor UDMR DA
150. Khraibani Camelia PSD DA
151. Korodi Attila UDMR DA
152. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
153. Lubanovici Mircea PDL NU
154. Lupu Mihai PNL DA
155. Man Mircea PDL NU
156. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
157. Manolescu Oana Minoritati DA
158. Marcoci Vlad PSD DA
159. Marcu Nicu PNL DA
160. Marcu Viorica PNL DA
161. Marin Gheorghe PSD DA
162. Markó Attila-Gabor UDMR DA
163. Marocico Ion Minoritati DA
164. Martin Eduard-Stelian PSD DA
165. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
166. Máté András-Levente UDMR DA
167. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
168. Mazilu Constantin PSD DA
169. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
170. Melinte Ion ND DA
171. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
172. Mihai Aurelian ND DA
173. Mihăilă Ioan PDL NU
174. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
175. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
176. Militaru Lucian PDL NU
177. Mincă Liliana ND DA
178. Mircovici Niculae Minoritati DA
179. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
180. Mîrza Gavril PSD DA
181. Mocanu Adrian PSD DA
182. Mocanu Vasile PSD DA
183. Mocioalcă Ion PSD DA
184. Mocioi Niculina ND DA
185. Moldovan Ioan ALDE DA
186. Molnar Zsolt UDMR DA
187. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
188. Movilă Petru PDL NU
189. Muntean Mircia PDL NU
190. Munteanu Ioan PSD DA
191. Nassar Rodica PSD DA
192. Nazare Alexandru PDL NU
193. Neacșu Marian PSD DA
194. Nechita Aurel PSD DA
195. Necula Cosmin PSD DA
196. Negruț Clement PDL NU
197. Negruț Cornelia ALDE -
198. Nichita Cristina PSD DA
199. Nicoară Romeo Florin PNL DA
200. Nicolae Florian PSD DA
201. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
202. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
203. Nicolicea Eugen PSD DA
204. Niculae Aurel PNL DA
205. Niculescu Dumitru ND DA
206. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
207. Nistor Laurențiu PSD DA
208. Nistor Marioara ND DA
209. Niță Emil PSD DA
210. Nosa Iuliu PSD DA
211. Oajdea Daniel Vasile ND DA
212. Ochi Ion PSD DA
213. Orban Ludovic PNL DA
214. Palașcă Viorel PNL DA
215. Păun Nicolae Minoritati DA
216. Peia Ninel PSD DA
217. Petrea Dorin Silviu PSD DA
218. Petrescu Petre PSD DA
219. Petric Octavian PSD DA
220. Pistru Eusebiu-Manea PDL NU
221. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
222. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
223. Pop Georgian PSD DA
224. Popa Octavian-Marius PNL DA
225. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
226. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
227. Potor Călin PNL DA
228. Preda Cezar-Florin PDL NU
229. Pușcaș Iacob ND DA
230. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
231. Răducanu Ion PSD DA
232. Rădulescu Constantin PSD DA
233. Rățoi Neculai PSD -
234. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
235. Reuer Elena-Ramona PNL DA
236. Rizea Cristian PSD DA
237. Roman Cristian-Constantin PDL NU
238. Roman Ioan Sorin PSD DA
239. Roman Victor PSD DA
240. Roșca Lucreția PSD DA
241. Roșca Mircea PNL DA
242. Rotaru Răzvan ND DA
243. Sava Andrei-Valentin PSD DA
244. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
245. Săpunaru Nini PNL DA
246. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
247. Scarlat George PNL DA
248. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
249. Scutaru Adrian George PNL DA
250. Secară Florin Mihail PDL NU
251. Sefer Cristian-George ND DA
252. Seres Dénes UDMR DA
253. Simedru Dan Coriolan PNL DA
254. Smarandache Miron Alexandru ND DA
255. Solomon Adrian PSD DA
256. Stan Ioan PSD DA
257. Stanciu Anghel PSD DA
258. Stativă Irinel Ioan PSD DA
259. Stănescu Alexandru PSD DA
260. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
261. Stoica Mihaela PDL NU
262. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
263. Stragea Sorin Constantin PSD DA
264. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
265. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
266. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
267. Szabó Ödön UDMR DA
268. Șimon Gheorghe PSD DA
269. Șoptică Costel PNL DA
270. Șova Lucian PSD DA
271. Ștefan Viorel PSD DA
272. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
273. Tabugan Ion PSD DA
274. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
275. Tararache Mihai ND DA
276. Tămâian Ioan PNL DA
277. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
278. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
279. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
280. Teju Sorin PNL DA
281. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
282. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
283. Tiuch Cătălin PSD DA
284. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
285. Traicu Rodin PSD DA
286. Tudorache Daniel PSD DA
287. Tudose Mihai PSD DA
288. Tușa Adriana Diana PNL DA
289. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
290. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
291. Uricec Eugen Constantin PSD DA
292. Ursărescu Dorinel PNL DA
293. Vainer Aurel Minoritati DA
294. Vladu Iulian PDL NU
295. Vlase Petru Gabriel PSD DA
296. Vlădoiu Aurel PSD DA
297. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
298. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
299. Vulpescu Ioan PSD DA
300. Weber Mihai PSD DA
301. Zaharcu Neviser PSD DA
302. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
303. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
304. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
305. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 27 februarie 2020, 11:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro