Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2013 > 12:21 Versiunea pentru printare
Marți, 12 martie 2013, ora 12:21

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 315/2012 privind modificarea Legii nr.279/2010 privind aprobarea OUG privind modificarea și completarea Legii nr.571/2003 privind Codul fiscal și alte măsuri financiar-fiscale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:269 107 68 25 34 14 11 10
- voturi pentru (DA):212 107 67 1 3 14 10 10
- voturi împotrivă (NU):55 - - 24 30 - 1 -
- abțineri:2 - 1 - 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PDL NU
7. Anghel Gabriela-Lola ND NU
8. Anton Marin PNL DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PDL NU
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel ND NU
24. Blănariu Valentin ND NU
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PDL NU
27. Bónis István UDMR DA
28. Borbély László UDMR DA
29. Bucur Constantin-Alin ND NU
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Burlacu Ștefan ND NU
35. Caloianu Mario-Ernest ND NU
36. Canacheu Costică PDL NU
37. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
41. Chebac Eugen ND Abținere
42. Cherecheș Florica PNL DA
43. Chiriță Dumitru PSD DA
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
45. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
46. Cioată Cezar ND NU
47. Ciobanu Gheorghe PSD DA
48. Ciobanu Liliana ND NU
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
53. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
54. Ciuhodaru Tudor ND NU
55. Ciurariu Florin PNL DA
56. Cocei Erland PNL DA
57. Codîrlă Liviu ND NU
58. Coman Gheorghe ND NU
59. Comșa Cornel-George ND NU
60. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
61. Covaci Dorel PSD DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Crăciunescu Grigore PNL DA
64. Cristea Aurelia PSD DA
65. Cristian Horia PNL DA
66. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
67. Culețu Dănuț PDL NU
68. Cupă Ion PDL NU
69. Cupșa Ioan PNL DA
70. Dalca Ștefan-Petru ND NU
71. Dascălu Constantin PDL NU
72. Deaconu Mihai ND NU
73. Delureanu Virgil PSD DA
74. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
75. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
76. Doboș Anton PNL DA
77. Dobre Mircea-Titus PSD DA
78. Dobre Victor Paul PNL DA
79. Dobrinescu Traian PNL DA
80. Dolha Mircea PNL DA
81. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
82. Dolineaschi Andrei PSD DA
83. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
84. Dragomir Gheorghe PNL DA
85. Dragomir Maria ND NU
86. Dragomir Viorel Marian PSD DA
87. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
88. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
89. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
90. Dumbrăvanu Paul PNL DA
91. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
92. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
93. Dușa Mircea PSD DA
94. Emacu Gheorghe PSD DA
95. Enache Marian PSD DA
96. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
97. Eparu Ion PSD DA
98. Erdei Dolóczki István UDMR DA
99. Firczak Gheorghe Minoritati DA
100. Florea Daniel PSD DA
101. Fonta Nuțu ND DA
102. Frăticiu Gheorghe PSD DA
103. Galan Constantin PNL DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
105. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
106. Găină Mihăiță PSD DA
107. Gerea Andrei Dominic PNL DA
108. Gheorghe Florin PDL NU
109. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
110. Ghiveciu Marian PSD DA
111. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
112. Giurescu Dinu ALDE DA
113. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
114. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
115. Grama Horia PSD DA
116. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
117. Gudu Vasile PDL NU
118. Guran Virgil PNL DA
119. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
120. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
121. Holban Titi PNL DA
122. Horga Vasile PNL DA
123. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
124. Iane Daniel PNL DA
125. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
126. Intotero Natalia-Elena PSD DA
127. Ionescu Aurelian ALDE DA
128. Iordache Florin PSD DA
129. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
130. Iriza Scarlat PSD DA
131. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
132. Itu Cornel PSD DA
133. Kerekes Károly UDMR DA
134. Kereskényi Gábor UDMR DA
135. Korodi Attila UDMR DA
136. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
137. Lubanovici Mircea PDL NU
138. Manolescu Oana Minoritati DA
139. Marin Gheorghe PSD DA
140. Markó Attila-Gabor UDMR DA
141. Martin Eduard-Stelian PSD DA
142. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
143. Máté András-Levente UDMR DA
144. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
145. Melinte Ion ND NU
146. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
147. Mihai Aurelian ND NU
148. Mihăilă Ioan PDL NU
149. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
150. Mincă Liliana ND NU
151. Mircovici Niculae Minoritati NU
152. Mîrza Gavril PSD DA
153. Mocanu Adrian PSD DA
154. Mocanu Vasile PSD DA
155. Mocioalcă Ion PSD DA
156. Mocioi Niculina ND NU
157. Moisii Constantin ND NU
158. Moldovan Ioan ALDE DA
159. Moldovan Iosif UDMR DA
160. Molnar Zsolt UDMR DA
161. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
162. Munteanu Ioan PSD DA
163. Nassar Rodica PSD DA
164. Neacșu Marian PSD DA
165. Nechita Aurel PSD DA
166. Necula Cosmin PSD DA
167. Negruț Clement PDL NU
168. Negruț Cornelia ALDE DA
169. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
170. Nichita Cristina PSD DA
171. Nicolae Florian PSD DA
172. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
173. Nicolicea Eugen PSD DA
174. Niculae Aurel PNL DA
175. Niculescu Dumitru ND NU
176. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
177. Nistor Laurențiu PSD DA
178. Nistor Marioara ND DA
179. Niță Emil PSD DA
180. Nosa Iuliu PSD DA
181. Ochi Ion PSD DA
182. Oltean Ioan PDL NU
183. Orban Ludovic PNL Abținere
184. Palașcă Viorel PNL DA
185. Palăr Ionel PNL DA
186. Pardău Dumitru PNL DA
187. Păun Nicolae Minoritati DA
188. Pârgaru Ion PNL DA
189. Peia Ninel PSD DA
190. Petrescu Petre PSD DA
191. Petric Octavian PSD DA
192. Plumb Rovana PSD DA
193. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
194. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
195. Pop Georgian PSD DA
196. Popa Octavian-Marius PNL DA
197. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
198. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
199. Preda Cezar-Florin PDL DA
200. Pușcaș Iacob ND NU
201. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
202. Răducanu Ion PSD DA
203. Rădulescu Constantin PSD DA
204. Rățoi Neculai PSD DA
205. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
206. Reuer Elena-Ramona PNL DA
207. Rizea Cristian PSD DA
208. Roman Cristian-Constantin PDL NU
209. Roman Petre PNL DA
210. Roșca Lucreția PSD DA
211. Rușanu Dan Radu PNL DA
212. Sava Andrei-Valentin PSD DA
213. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
214. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
215. Scarlat George PNL DA
216. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
217. Scutaru Adrian George PNL DA
218. Secară Florin Mihail PDL NU
219. Sefer Cristian-George ND NU
220. Seres Dénes UDMR DA
221. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
222. Smarandache Miron Alexandru ND NU
223. Stan Ioan PSD DA
224. Stan Ion PSD DA
225. Stanciu Anghel PSD DA
226. Stănescu Alexandru PSD DA
227. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
228. Stoica Mihaela PDL NU
229. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
230. Stragea Sorin Constantin PSD DA
231. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
232. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
233. Szabó Ödön UDMR DA
234. Șcheau Ion ND NU
235. Șimon Gheorghe PSD DA
236. Șoptică Costel PNL DA
237. Șova Lucian PSD DA
238. Ștefan Viorel PSD DA
239. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
240. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
241. Tabugan Ion PSD DA
242. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
243. Tararache Mihai ND NU
244. Tămâian Ioan PNL DA
245. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
246. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
247. Teju Sorin PNL DA
248. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
249. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
250. Tîlvăr Angel PSD DA
251. Toader Mircea-Nicu PDL NU
252. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
253. Tudorache Daniel PSD DA
254. Tudose Mihai PSD DA
255. Tușa Adriana Diana PNL DA
256. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
257. Uricec Eugen Constantin PSD DA
258. Ursărescu Dorinel PNL DA
259. Vainer Aurel Minoritati DA
260. Varga Vasile PNL DA
261. Vladu Iulian PDL NU
262. Vlase Petru Gabriel PSD DA
263. Vlădoiu Aurel PSD DA
264. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
265. Vulpescu Ioan PSD DA
266. Zaharcu Neviser PSD DA
267. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
268. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
269. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 12 decembrie 2019, 13:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro