Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2013 > 13:36 Versiunea pentru printare
Marți, 12 martie 2013, ora 13:36

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 587/2011 pentru modificarea și completarea art.10 din Legea nr.458/2002 privind calitatea apei potabile
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:270 112 68 25 30 10 14 11
- voturi pentru (DA):218 111 67 4 2 10 14 10
- voturi împotrivă (NU):46 1 - 20 25 - - -
- abțineri:5 - - 1 3 - - 1
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Andea Petru PSD DA
4. Axente Ioan PSD DA
5. Babuș Radu PSD DA
6. Baltă Mihai PSD DA
7. Bălan Ion PSD DA
8. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
9. Benga Ioan PSD DA
10. Birchall Ana PSD DA
11. Bleotu Vasile PSD DA
12. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
13. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
14. Călin Ion PSD DA
15. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
16. Cernea Remus-Florinel PSD NU
17. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
18. Ciobanu Gheorghe PSD DA
19. Ciocan Dan PSD DA
20. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
21. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
22. Covaci Dorel PSD DA
23. Cristea Aurelia PSD DA
24. Delureanu Virgil PSD DA
25. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
26. Dobre Mircea-Titus PSD DA
27. Dragomir Viorel Marian PSD DA
28. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
29. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
30. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
31. Dușa Mircea PSD DA
32. Emacu Gheorghe PSD DA
33. Enache Marian PSD DA
34. Eparu Ion PSD DA
35. Florea Daniel PSD DA
36. Frăticiu Gheorghe PSD DA
37. Găină Mihăiță PSD DA
38. Ghiveciu Marian PSD DA
39. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
40. Grama Horia PSD DA
41. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
42. Hrebenciuc Viorel PSD DA
43. Intotero Natalia-Elena PSD DA
44. Iordache Florin PSD DA
45. Iriza Scarlat PSD DA
46. Itu Cornel PSD DA
47. Marcoci Vlad PSD DA
48. Marin Gheorghe PSD DA
49. Martin Eduard-Stelian PSD DA
50. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
51. Mazilu Constantin PSD DA
52. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
53. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
54. Mîrza Gavril PSD DA
55. Mocanu Adrian PSD DA
56. Mocanu Vasile PSD DA
57. Mocioalcă Ion PSD DA
58. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
59. Munteanu Ioan PSD DA
60. Nassar Rodica PSD DA
61. Neacșu Marian PSD DA
62. Nechita Aurel PSD DA
63. Necula Cosmin PSD DA
64. Nichita Cristina PSD DA
65. Nicolicea Eugen PSD DA
66. Nistor Laurențiu PSD DA
67. Niță Emil PSD DA
68. Nosa Iuliu PSD DA
69. Ochi Ion PSD DA
70. Peia Ninel PSD DA
71. Petrea Dorin Silviu PSD DA
72. Petrescu Petre PSD DA
73. Petric Octavian PSD DA
74. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
75. Pop Georgian PSD DA
76. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
77. Răducanu Ion PSD DA
78. Rădulescu Constantin PSD DA
79. Rățoi Neculai PSD DA
80. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
81. Rizea Cristian PSD DA
82. Roman Ioan Sorin PSD DA
83. Roman Victor PSD DA
84. Roșca Lucreția PSD DA
85. Sava Andrei-Valentin PSD DA
86. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
87. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
88. Solomon Adrian PSD DA
89. Stan Ioan PSD DA
90. Stan Ion PSD DA
91. Stanciu Anghel PSD DA
92. Stativă Irinel Ioan PSD DA
93. Stănescu Alexandru PSD DA
94. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
95. Stragea Sorin Constantin PSD DA
96. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
97. Șimon Gheorghe PSD DA
98. Șova Lucian PSD DA
99. Ștefan Viorel PSD DA
100. Tabugan Ion PSD DA
101. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
102. Tiuch Cătălin PSD DA
103. Tîlvăr Angel PSD DA
104. Traicu Rodin PSD DA
105. Tudose Mihai PSD DA
106. Uricec Eugen Constantin PSD DA
107. Vlase Petru Gabriel PSD DA
108. Vlădoiu Aurel PSD DA
109. Vulpescu Ioan PSD DA
110. Weber Mihai PSD DA
111. Zaharcu Neviser PSD DA
112. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
1. Alexe Costel PNL DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Almăjanu Marin PNL -
4. Anton Marin PNL DA
5. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
6. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
7. Bordeianu Dan PNL DA
8. Buican Cristian PNL DA
9. Calimente Mihăiță PNL DA
10. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
11. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
12. Cherecheș Florica PNL DA
13. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
14. Chițoiu Daniel PNL DA
15. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
16. Cocei Erland PNL DA
17. Crăciunescu Grigore PNL DA
18. Cristian Horia PNL DA
19. Cupșa Ioan PNL DA
20. Dobre Victor Paul PNL DA
21. Dobrinescu Traian PNL DA
22. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
23. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
24. Dragomir Gheorghe PNL DA
25. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
26. Galan Constantin PNL DA
27. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
28. Gerea Andrei Dominic PNL DA
29. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
30. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
31. Guran Virgil PNL DA
32. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
33. Holban Titi PNL DA
34. Horga Vasile PNL DA
35. Iane Daniel PNL DA
36. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
37. Lupu Mihai PNL DA
38. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
39. Marcu Nicu PNL DA
40. Marcu Viorica PNL DA
41. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
42. Nicoară Romeo Florin PNL DA
43. Nicolae Alexandri PNL DA
44. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
45. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
46. Niculae Aurel PNL DA
47. Orban Ludovic PNL DA
48. Palașcă Viorel PNL DA
49. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
50. Potor Călin PNL DA
51. Roșca Mircea PNL DA
52. Săpunaru Nini PNL DA
53. Scarlat George PNL DA
54. Scutaru Adrian George PNL DA
55. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
56. Șoptică Costel PNL DA
57. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
58. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
59. Tămâian Ioan PNL DA
60. Teju Sorin PNL DA
61. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
62. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
63. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
64. Tușa Adriana Diana PNL DA
65. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
66. Ursărescu Dorinel PNL DA
67. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
68. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
1. Anastase Roberta Alma PDL NU
2. Andronache Gabriel PDL Abținere
3. Balan Ioan PDL DA
4. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
5. Canacheu Costică PDL NU
6. Cupă Ion PDL NU
7. Dascălu Constantin PDL NU
8. Gheorghe Florin PDL NU
9. Ionescu George PDL NU
10. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
11. Lubanovici Mircea PDL NU
12. Man Mircea PDL DA
13. Militaru Lucian PDL NU
14. Movilă Petru PDL DA
15. Muntean Mircia PDL NU
16. Nazare Alexandru PDL NU
17. Pistru Eusebiu-Manea PDL NU
18. Preda Cezar-Florin PDL NU
19. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
20. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
21. Secară Florin Mihail PDL NU
22. Stoica Mihaela PDL NU
23. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
24. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
25. Vladu Iulian PDL NU
1. Adam Luminița-Pachel ND NU
2. Blănariu Valentin ND NU
3. Bucur Constantin-Alin ND NU
4. Caloianu Mario-Ernest ND NU
5. Cioată Cezar ND NU
6. Ciobanu Liliana ND NU
7. Ciuhodaru Tudor ND NU
8. Codîrlă Liviu ND NU
9. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
10. Dalca Ștefan-Petru ND NU
11. Deaconu Mihai ND NU
12. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
13. Dragomir Maria ND NU
14. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
15. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
16. Fonta Nuțu ND DA
17. Melinte Ion ND NU
18. Mihai Aurelian ND NU
19. Mincă Liliana ND NU
20. Mocioi Niculina ND NU
21. Moisii Constantin ND Abținere
22. Niculescu Dumitru ND NU
23. Nistor Marioara ND NU
24. Oajdea Daniel Vasile ND NU
25. Pușcaș Iacob ND NU
26. Rotaru Răzvan ND NU
27. Sefer Cristian-George ND NU
28. Smarandache Miron Alexandru ND NU
29. Tararache Mihai ND Abținere
30. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
1. Bónis István UDMR DA
2. Erdei Dolóczki István UDMR DA
3. Fejér László-Ődőn UDMR DA
4. Kerekes Károly UDMR DA
5. Kereskényi Gábor UDMR DA
6. Markó Attila-Gabor UDMR DA
7. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
8. Moldovan Iosif UDMR DA
9. Seres Dénes UDMR DA
10. Szabó Ödön UDMR DA
1. Amet Varol Minoritati DA
2. Firczak Gheorghe Minoritati DA
3. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
4. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
5. Grosaru Mircea Minoritati DA
6. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
7. Ibram Iusein Minoritati DA
8. Ignat Miron Minoritati DA
9. Manolescu Oana Minoritati DA
10. Marocico Ion Minoritati DA
11. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
12. Mircovici Niculae Minoritati DA
13. Vainer Aurel Minoritati DA
14. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
1. Avram Constantin ALDE DA
2. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
3. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
4. Dumitru Georgică ALDE DA
5. Florea Damian ALDE DA
6. Giurescu Dinu ALDE DA
7. Ionescu Aurelian ALDE DA
8. Moldovan Ioan ALDE DA
9. Negruț Cornelia ALDE DA
10. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
11. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 18 ianuarie 2020, 13:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro