Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.04.2013 > 12:51 Versiunea pentru printare
Marți, 9 aprilie 2013, ora 12:51

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 31/2012 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.89/2011 pentru abrogarea și modificarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:328 125 80 43 34 16 16 14
- voturi pentru (DA):326 125 79 43 34 15 16 14
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:2 - 1 - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Andea Petru PSD DA
4. Arsene Ionel PSD DA
5. Avram Marian PSD DA
6. Axente Ioan PSD DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Baltă Mihai PSD DA
9. Bălan Ion PSD DA
10. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Benga Ioan PSD DA
13. Birchall Ana PSD DA
14. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
15. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
16. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
17. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
18. Călin Ion PSD DA
19. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
20. Cernea Remus-Florinel PSD DA
21. Chiriță Dumitru PSD DA
22. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
23. Ciobanu Gheorghe PSD DA
24. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
25. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
26. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
27. Covaci Dorel PSD DA
28. Cristea Aurelia PSD DA
29. Cristea Victor PSD DA
30. Daea Petre PSD DA
31. Delureanu Virgil PSD DA
32. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
33. Dima Toader PSD DA
34. Dîrzu Ioan PSD DA
35. Dobre Mircea-Titus PSD DA
36. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
37. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
38. Emacu Gheorghe PSD DA
39. Enache Marian PSD DA
40. Eparu Ion PSD DA
41. Florea Daniel PSD DA
42. Găină Mihăiță PSD DA
43. Ghiveciu Marian PSD DA
44. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
45. Grama Horia PSD DA
46. Gust Băloșin Florentin PSD DA
47. Harbuz Liviu PSD DA
48. Iancu Iulian PSD DA
49. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
50. Intotero Natalia-Elena PSD DA
51. Iordache Florin PSD DA
52. Iriza Scarlat PSD DA
53. Itu Cornel PSD DA
54. Khraibani Camelia PSD DA
55. Manda Iulian Claudiu PSD DA
56. Marcoci Vlad PSD DA
57. Marin Gheorghe PSD DA
58. Martin Eduard-Stelian PSD DA
59. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
60. Mazilu Constantin PSD DA
61. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
62. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
63. Mîrza Gavril PSD DA
64. Mocanu Adrian PSD DA
65. Mocanu Vasile PSD DA
66. Mocioalcă Ion PSD DA
67. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
68. Munteanu Ioan PSD DA
69. Nassar Rodica PSD DA
70. Neacșu Marian PSD DA
71. Nechita Aurel PSD DA
72. Necula Cosmin PSD DA
73. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
74. Nichita Cristina PSD DA
75. Nicolae Florian PSD DA
76. Nicolicea Eugen PSD DA
77. Nistor Laurențiu PSD DA
78. Niță Emil PSD DA
79. Nosa Iuliu PSD DA
80. Ochi Ion PSD DA
81. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
82. Peia Ninel PSD DA
83. Petrache Adrian-Alin PSD DA
84. Petrea Dorin Silviu PSD DA
85. Petrescu Petre PSD DA
86. Petric Octavian PSD DA
87. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
88. Pop Georgian PSD DA
89. Popeangă Vasile PSD DA
90. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
91. Răducanu Ion PSD DA
92. Rădulescu Constantin PSD DA
93. Rățoi Neculai PSD DA
94. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
95. Roman Gheorghe PSD DA
96. Roman Ioan Sorin PSD DA
97. Roșca Lucreția PSD DA
98. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
99. Stan Ioan PSD DA
100. Stanciu Anghel PSD DA
101. Stanciu Zisu PSD DA
102. Stativă Irinel Ioan PSD DA
103. Stănescu Alexandru PSD DA
104. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
105. Stragea Sorin Constantin PSD DA
106. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
107. Șimon Gheorghe PSD DA
108. Șova Lucian PSD DA
109. Ștefan Viorel PSD DA
110. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
111. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
112. Tiuch Cătălin PSD DA
113. Tîlvăr Angel PSD DA
114. Traicu Rodin PSD DA
115. Tudorache Daniel PSD DA
116. Tudorie Violeta PSD DA
117. Tudose Mihai PSD DA
118. Uricec Eugen Constantin PSD DA
119. Vasilică Radu Costin PSD DA
120. Vlase Petru Gabriel PSD DA
121. Vlădoiu Aurel PSD DA
122. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
123. Vulpescu Ioan PSD DA
124. Weber Mihai PSD DA
125. Zaharcu Neviser PSD DA
1. Alexe Costel PNL DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Anton Marin PNL DA
5. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
6. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
7. Bordeianu Dan PNL DA
8. Bot Octavian PNL DA
9. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
10. Buican Cristian PNL DA
11. Calimente Mihăiță PNL DA
12. Calotă Florică Ică PNL DA
13. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
14. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
15. Cherecheș Florica PNL DA
16. Ciurariu Florin PNL DA
17. Cocei Erland PNL DA
18. Costin Gheorghe PNL DA
19. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
20. Crăciunescu Grigore PNL DA
21. Cupșa Ioan PNL DA
22. Doboș Anton PNL DA
23. Dobre Victor Paul PNL DA
24. Dobrinescu Traian PNL DA
25. Dolha Mircea PNL DA
26. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
27. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
28. Dragomir Gheorghe PNL DA
29. Dumbrăvanu Paul PNL DA
30. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
31. Galan Constantin PNL DA
32. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
33. Gerea Andrei Dominic PNL DA
34. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
35. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
36. Guran Virgil PNL DA
37. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
38. Hellvig Eduard Raul PNL DA
39. Holban Titi PNL DA
40. Horga Vasile PNL DA
41. Iane Daniel PNL DA
42. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
43. Marcu Nicu PNL DA
44. Marcu Viorica PNL DA
45. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
46. Nicoară Romeo Florin PNL DA
47. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
48. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
49. Niculae Aurel PNL DA
50. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
51. Orban Ludovic PNL Abținere
52. Oros Nechita-Adrian PNL DA
53. Palașcă Viorel PNL DA
54. Palăr Ionel PNL DA
55. Popa Octavian-Marius PNL DA
56. Reuer Elena-Ramona PNL DA
57. Roșca Mircea PNL DA
58. Rușanu Dan Radu PNL DA
59. Scarlat George PNL DA
60. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
61. Simedru Dan Coriolan PNL DA
62. Stănișoară Mihai PNL DA
63. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
64. Surdu Raluca PNL DA
65. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
66. Șoptică Costel PNL DA
67. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
68. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
69. Tămâian Ioan PNL DA
70. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
71. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
72. Tușa Adriana Diana PNL DA
73. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
74. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
75. Ursărescu Dorinel PNL DA
76. Varga Lucia-Ana PNL DA
77. Varga Vasile PNL DA
78. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
79. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
80. Zlati Radu PNL DA
1. Anastase Roberta Alma PDL DA
2. Andronache Gabriel PDL DA
3. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
4. Balan Ioan PDL DA
5. Bode Lucian Nicolae PDL DA
6. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
7. Boghicevici Claudia PDL DA
8. Canacheu Costică PDL DA
9. Culețu Dănuț PDL DA
10. Cupă Ion PDL DA
11. Dascălu Constantin PDL DA
12. Geantă Florian Daniel PDL DA
13. Gheorghe Florin PDL DA
14. Gheorghe Tinel PDL DA
15. Gudu Vasile PDL DA
16. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
17. Gurzău Adrian PDL DA
18. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
19. Ionescu George PDL DA
20. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
21. Man Mircea PDL DA
22. Militaru Lucian PDL DA
23. Movilă Petru PDL DA
24. Oltean Ioan PDL DA
25. Paleologu Theodor PDL DA
26. Paul Maria-Andreea PDL DA
27. Popescu Florin Aurelian PDL DA
28. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
29. Rădulescu Romeo PDL DA
30. Roman Cristian-Constantin PDL DA
31. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
32. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
33. Secară Florin Mihail PDL DA
34. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
35. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
36. Toader Mircea-Nicu PDL DA
37. Tomac Eugen PDL DA
38. Turcan Raluca PDL DA
39. Udrea Elena Gabriela PDL DA
40. Udriște Gheorghe PDL DA
41. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
42. Vladu Iulian PDL DA
43. Vreme Valerian PDL DA
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Blănariu Valentin ND DA
3. Bucur Constantin-Alin ND DA
4. Burlacu Ștefan ND DA
5. Caloianu Mario-Ernest ND DA
6. Chebac Eugen ND DA
7. Cioată Cezar ND DA
8. Ciobanu Liliana ND DA
9. Ciuhodaru Tudor ND DA
10. Codîrlă Liviu ND DA
11. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
12. Dalca Ștefan-Petru ND DA
13. Deaconu Mihai ND DA
14. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
15. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
16. Fonta Nuțu ND DA
17. Grecea Maria ND DA
18. Hulea Ioan ND DA
19. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
20. Melinte Ion ND DA
21. Mihai Aurelian ND DA
22. Mincă Liliana ND DA
23. Mocioi Niculina ND DA
24. Moisii Constantin ND DA
25. Murgu Neagu ND DA
26. Niculescu Dumitru ND DA
27. Nistor Marioara ND DA
28. Oajdea Daniel Vasile ND DA
29. Popa Radu Mihai ND DA
30. Pușcaș Iacob ND DA
31. Rotaru Răzvan ND DA
32. Sefer Cristian-George ND DA
33. Șcheau Ion ND DA
34. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
1. Bónis István UDMR DA
2. Borbély László UDMR DA
3. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
4. Erdei Dolóczki István UDMR DA
5. Fejér László-Ődőn UDMR DA
6. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
7. Kelemen Hunor UDMR DA
8. Kerekes Károly UDMR DA
9. Kereskényi Gábor UDMR DA
10. Markó Attila-Gabor UDMR DA
11. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
12. Máté András-Levente UDMR DA
13. Moldovan Iosif UDMR DA
14. Molnar Zsolt UDMR DA
15. Seres Dénes UDMR DA
16. Szabó Ödön UDMR DA
1. Amet Varol Minoritati DA
2. Firczak Gheorghe Minoritati DA
3. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
4. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
5. Grosaru Mircea Minoritati DA
6. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
7. Ibram Iusein Minoritati DA
8. Ignat Miron Minoritati DA
9. Longher Ghervazen Minoritati DA
10. Manolescu Oana Minoritati DA
11. Marocico Ion Minoritati DA
12. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
13. Pambuccian Varujan Minoritati DA
14. Stancu Ionel Minoritati DA
15. Vainer Aurel Minoritati DA
16. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
1. Avram Constantin ALDE DA
2. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
3. Coman Gheorghe ALDE DA
4. Diniță Ion ALDE DA
5. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
6. Dumitru Georgică ALDE DA
7. Florea Damian ALDE DA
8. Giurescu Dinu ALDE DA
9. Ionescu Aurelian ALDE DA
10. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
11. Moldovan Ioan ALDE DA
12. Negruț Cornelia ALDE DA
13. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
14. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 13 decembrie 2019, 9:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro