Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.04.2013 > 12:51 Versiunea pentru printare
Marți, 9 aprilie 2013, ora 12:51

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 31/2012 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.89/2011 pentru abrogarea și modificarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:328 125 80 43 34 16 16 14
- voturi pentru (DA):326 125 79 43 34 15 16 14
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:2 - 1 - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
2. Orban Ludovic PNL Abținere
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Almăjanu Marin PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma PDL DA
9. Andea Petru PSD DA
10. Andronache Gabriel PDL DA
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL DA
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
22. Bălan Ion PSD DA
23. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Benga Ioan PSD DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Blănariu Valentin ND DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PDL DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
32. Boghicevici Claudia PDL DA
33. Bónis István UDMR DA
34. Borbély László UDMR DA
35. Bordeianu Dan PNL DA
36. Bot Octavian PNL DA
37. Bucur Constantin-Alin ND DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Burlacu Ștefan ND DA
43. Calimente Mihăiță PNL DA
44. Caloianu Mario-Ernest ND DA
45. Calotă Florică Ică PNL DA
46. Canacheu Costică PDL DA
47. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
51. Cernea Remus-Florinel PSD DA
52. Chebac Eugen ND DA
53. Cherecheș Florica PNL DA
54. Chiriță Dumitru PSD DA
55. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
56. Cioată Cezar ND DA
57. Ciobanu Gheorghe PSD DA
58. Ciobanu Liliana ND DA
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
62. Ciuhodaru Tudor ND DA
63. Ciurariu Florin PNL DA
64. Cocei Erland PNL DA
65. Codîrlă Liviu ND DA
66. Coman Gheorghe ALDE DA
67. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
68. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
69. Costin Gheorghe PNL DA
70. Covaci Dorel PSD DA
71. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
72. Crăciunescu Grigore PNL DA
73. Cristea Aurelia PSD DA
74. Cristea Victor PSD DA
75. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
76. Culețu Dănuț PDL DA
77. Cupă Ion PDL DA
78. Cupșa Ioan PNL DA
79. Daea Petre PSD DA
80. Dalca Ștefan-Petru ND DA
81. Dascălu Constantin PDL DA
82. Deaconu Mihai ND DA
83. Delureanu Virgil PSD DA
84. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
85. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
86. Dima Toader PSD DA
87. Diniță Ion ALDE DA
88. Dîrzu Ioan PSD DA
89. Doboș Anton PNL DA
90. Dobre Mircea-Titus PSD DA
91. Dobre Victor Paul PNL DA
92. Dobrinescu Traian PNL DA
93. Dolha Mircea PNL DA
94. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
95. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
96. Dragomir Gheorghe PNL DA
97. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
98. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
99. Dumbrăvanu Paul PNL DA
100. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
101. Dumitru Georgică ALDE DA
102. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
103. Emacu Gheorghe PSD DA
104. Enache Marian PSD DA
105. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
106. Eparu Ion PSD DA
107. Erdei Dolóczki István UDMR DA
108. Fejér László-Ődőn UDMR DA
109. Firczak Gheorghe Minoritati DA
110. Florea Damian ALDE DA
111. Florea Daniel PSD DA
112. Fonta Nuțu ND DA
113. Galan Constantin PNL DA
114. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
115. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
116. Găină Mihăiță PSD DA
117. Geantă Florian Daniel PDL DA
118. Gerea Andrei Dominic PNL DA
119. Gheorghe Florin PDL DA
120. Gheorghe Tinel PDL DA
121. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
122. Ghiveciu Marian PSD DA
123. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
124. Giurescu Dinu ALDE DA
125. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
126. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
127. Grama Horia PSD DA
128. Grecea Maria ND DA
129. Grosaru Mircea Minoritati DA
130. Gudu Vasile PDL DA
131. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
132. Guran Virgil PNL DA
133. Gurzău Adrian PDL DA
134. Gust Băloșin Florentin PSD DA
135. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
136. Harbuz Liviu PSD DA
137. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
138. Hellvig Eduard Raul PNL DA
139. Holban Titi PNL DA
140. Horga Vasile PNL DA
141. Hulea Ioan ND DA
142. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
143. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
144. Iancu Iulian PSD DA
145. Iane Daniel PNL DA
146. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
147. Ibram Iusein Minoritati DA
148. Ignat Miron Minoritati DA
149. Intotero Natalia-Elena PSD DA
150. Ionescu Aurelian ALDE DA
151. Ionescu George PDL DA
152. Iordache Florin PSD DA
153. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
154. Iriza Scarlat PSD DA
155. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
156. Itu Cornel PSD DA
157. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
158. Kelemen Hunor UDMR DA
159. Kerekes Károly UDMR DA
160. Kereskényi Gábor UDMR DA
161. Khraibani Camelia PSD DA
162. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
163. Longher Ghervazen Minoritati DA
164. Man Mircea PDL DA
165. Manda Iulian Claudiu PSD DA
166. Manolescu Oana Minoritati DA
167. Marcoci Vlad PSD DA
168. Marcu Nicu PNL DA
169. Marcu Viorica PNL DA
170. Marin Gheorghe PSD DA
171. Markó Attila-Gabor UDMR DA
172. Marocico Ion Minoritati DA
173. Martin Eduard-Stelian PSD DA
174. Máté András-Levente UDMR DA
175. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
176. Mazilu Constantin PSD DA
177. Melinte Ion ND DA
178. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
179. Mihai Aurelian ND DA
180. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
181. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
182. Militaru Lucian PDL DA
183. Mincă Liliana ND DA
184. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
185. Mîrza Gavril PSD DA
186. Mocanu Adrian PSD DA
187. Mocanu Vasile PSD DA
188. Mocioalcă Ion PSD DA
189. Mocioi Niculina ND DA
190. Moisii Constantin ND DA
191. Moldovan Ioan ALDE DA
192. Moldovan Iosif UDMR DA
193. Molnar Zsolt UDMR DA
194. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
195. Movilă Petru PDL DA
196. Munteanu Ioan PSD DA
197. Murgu Neagu ND DA
198. Nassar Rodica PSD DA
199. Neacșu Marian PSD DA
200. Nechita Aurel PSD DA
201. Necula Cosmin PSD DA
202. Negruț Cornelia ALDE DA
203. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
204. Nichita Cristina PSD DA
205. Nicoară Romeo Florin PNL DA
206. Nicolae Florian PSD DA
207. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
208. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
209. Nicolicea Eugen PSD DA
210. Niculae Aurel PNL DA
211. Niculescu Dumitru ND DA
212. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
213. Nistor Laurențiu PSD DA
214. Nistor Marioara ND DA
215. Niță Emil PSD DA
216. Nosa Iuliu PSD DA
217. Oajdea Daniel Vasile ND DA
218. Ochi Ion PSD DA
219. Oltean Ioan PDL DA
220. Oros Nechita-Adrian PNL DA
221. Palașcă Viorel PNL DA
222. Palăr Ionel PNL DA
223. Paleologu Theodor PDL DA
224. Pambuccian Varujan Minoritati DA
225. Paul Maria-Andreea PDL DA
226. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
227. Peia Ninel PSD DA
228. Petrache Adrian-Alin PSD DA
229. Petrea Dorin Silviu PSD DA
230. Petrescu Petre PSD DA
231. Petric Octavian PSD DA
232. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
233. Pop Georgian PSD DA
234. Popa Octavian-Marius PNL DA
235. Popa Radu Mihai ND DA
236. Popeangă Vasile PSD DA
237. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
238. Popescu Florin Aurelian PDL DA
239. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
240. Pușcaș Iacob ND DA
241. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
242. Răducanu Ion PSD DA
243. Rădulescu Constantin PSD DA
244. Rădulescu Romeo PDL DA
245. Rățoi Neculai PSD DA
246. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
247. Reuer Elena-Ramona PNL DA
248. Roman Cristian-Constantin PDL DA
249. Roman Gheorghe PSD DA
250. Roman Ioan Sorin PSD DA
251. Roșca Lucreția PSD DA
252. Roșca Mircea PNL DA
253. Rotaru Răzvan ND DA
254. Rușanu Dan Radu PNL DA
255. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
256. Scarlat George PNL DA
257. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
258. Secară Florin Mihail PDL DA
259. Sefer Cristian-George ND DA
260. Seres Dénes UDMR DA
261. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
262. Simedru Dan Coriolan PNL DA
263. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
264. Stan Ioan PSD DA
265. Stanciu Anghel PSD DA
266. Stanciu Zisu PSD DA
267. Stancu Ionel Minoritati DA
268. Stativă Irinel Ioan PSD DA
269. Stănescu Alexandru PSD DA
270. Stănișoară Mihai PNL DA
271. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
272. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
273. Stragea Sorin Constantin PSD DA
274. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
275. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
276. Surdu Raluca PNL DA
277. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
278. Szabó Ödön UDMR DA
279. Șcheau Ion ND DA
280. Șimon Gheorghe PSD DA
281. Șoptică Costel PNL DA
282. Șova Lucian PSD DA
283. Ștefan Viorel PSD DA
284. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
285. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
286. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
287. Tămâian Ioan PNL DA
288. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
289. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
290. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
291. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
292. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
293. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
294. Tiuch Cătălin PSD DA
295. Tîlvăr Angel PSD DA
296. Toader Mircea-Nicu PDL DA
297. Tomac Eugen PDL DA
298. Traicu Rodin PSD DA
299. Tudorache Daniel PSD DA
300. Tudorie Violeta PSD DA
301. Tudose Mihai PSD DA
302. Turcan Raluca PDL DA
303. Tușa Adriana Diana PNL DA
304. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
305. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
306. Udrea Elena Gabriela PDL DA
307. Udriște Gheorghe PDL DA
308. Uricec Eugen Constantin PSD DA
309. Ursărescu Dorinel PNL DA
310. Vainer Aurel Minoritati DA
311. Varga Lucia-Ana PNL DA
312. Varga Vasile PNL DA
313. Vasilică Radu Costin PSD DA
314. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
315. Vladu Iulian PDL DA
316. Vlase Petru Gabriel PSD DA
317. Vlădoiu Aurel PSD DA
318. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
319. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
320. Vreme Valerian PDL DA
321. Vulpescu Ioan PSD DA
322. Weber Mihai PSD DA
323. Zaharcu Neviser PSD DA
324. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
325. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
326. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 11 decembrie 2019, 5:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro