Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2013 > 13:04 Versiunea pentru printare
Marți, 16 aprilie 2013, ora 13:04

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 87/2013 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.3/2013 privind reglementarea unor măsuri pentru reducerea unor arierate din economie, alte măsuri financiare, precum și pentru modificarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:346 135 90 41 35 15 18 12
- voturi pentru (DA):289 134 88 2 33 2 18 12
- voturi împotrivă (NU):49 - - 39 - 10 - -
- abțineri:7 - 2 - 2 3 - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zlati Radu PNL DA
2. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
3. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
4. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
5. Zaharcu Neviser PSD DA
6. Weber Mihai PSD DA
7. Vulpescu Ioan PSD DA
8. Vreme Valerian PDL NU
9. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
10. Vlădoiu Aurel PSD DA
11. Vlase Petru Gabriel PSD DA
12. Vladu Iulian PDL NU
13. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL NU
14. Vasilică Radu Costin PSD DA
15. Varga Vasile PNL DA
16. Vainer Aurel Minoritati DA
17. Ursărescu Dorinel PNL DA
18. Uricec Eugen Constantin PSD DA
19. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
20. Udriște Gheorghe PDL NU
21. Udrea Elena Gabriela PDL NU
22. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
23. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
24. Tușa Adriana Diana PNL DA
25. Turcan Raluca PDL NU
26. Tudose Mihai PSD DA
27. Tudorie Violeta PSD DA
28. Tudorache Daniel PSD DA
29. Traicu Rodin PSD DA
30. Tomac Eugen PDL NU
31. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
32. Toader Mircea-Nicu PDL NU
33. Tîlvăr Angel PSD DA
34. Tiuch Cătălin PSD DA
35. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
36. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
37. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
38. Teju Sorin PNL DA
39. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
40. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
41. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
42. Tămâian Ioan PNL DA
43. Tararache Mihai ND Abținere
44. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
45. Tabugan Ion PSD DA
46. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
47. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
48. Ștefan Viorel PSD DA
49. Șova Lucian PSD DA
50. Șimon Gheorghe PSD DA
51. Szabó Ödön UDMR NU
52. Surdu Raluca PNL DA
53. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
54. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
55. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
56. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
57. Stoica Mihaela PDL NU
58. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
59. Stănișoară Mihai PNL DA
60. Stănescu Alexandru PSD DA
61. Stativă Irinel Ioan PSD DA
62. Stancu Ionel Minoritati DA
63. Stanciu Zisu PSD DA
64. Stanciu Anghel PSD DA
65. Stan Ioan PSD DA
66. Solomon Adrian PSD DA
67. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
68. Simedru Dan Coriolan PNL DA
69. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
70. Seres Dénes UDMR DA
71. Sefer Cristian-George ND DA
72. Secară Florin Mihail PDL NU
73. Scutaru Adrian George PNL DA
74. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
75. Scarlat George PNL DA
76. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
77. Săpunaru Nini PNL DA
78. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
79. Sava Andrei-Valentin PSD DA
80. Rotaru Răzvan ND DA
81. Roșca Mircea PNL DA
82. Roșca Lucreția PSD DA
83. Roman Victor PSD DA
84. Roman Petre PNL DA
85. Roman Ioan Sorin PSD DA
86. Roman Gheorghe PSD DA
87. Roman Cristian-Constantin PDL NU
88. Reuer Elena-Ramona PNL DA
89. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
90. Rățoi Neculai PSD DA
91. Rădulescu Romeo PDL NU
92. Rădulescu Constantin PSD DA
93. Răducanu Ion PSD DA
94. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
95. Pușcaș Iacob ND DA
96. Preda Cezar-Florin PDL NU
97. Potor Călin PNL DA
98. Popescu Florin Aurelian PDL NU
99. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
100. Popeangă Vasile PSD DA
101. Popa Octavian-Marius PNL DA
102. Pop Georgian PSD DA
103. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
104. Petric Octavian PSD DA
105. Petrea Dorin Silviu PSD DA
106. Petrache Adrian-Alin PSD DA
107. Peia Ninel PSD DA
108. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
109. Pârgaru Ion PNL DA
110. Păun Nicolae Minoritati DA
111. Paul Maria-Andreea PDL NU
112. Pardău Dumitru PNL DA
113. Pambuccian Varujan Minoritati DA
114. Palăr Ionel PNL DA
115. Palașcă Viorel PNL DA
116. Oros Nechita-Adrian PNL DA
117. Orban Ludovic PNL DA
118. Ochi Ion PSD DA
119. Oajdea Daniel Vasile ND DA
120. Nosa Iuliu PSD DA
121. Niță Emil PSD DA
122. Nistor Marioara ND DA
123. Nistor Laurențiu PSD DA
124. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
125. Niculae Aurel PNL DA
126. Nicolicea Eugen PSD DA
127. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
128. Nicolae Florian PSD DA
129. Nicolae Alexandri PNL DA
130. Nicoară Romeo Florin PNL DA
131. Nichita Cristina PSD DA
132. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
133. Negruț Cornelia ALDE DA
134. Negruț Clement PDL NU
135. Necula Cosmin PSD DA
136. Nechita Aurel PSD DA
137. Neacșu Marian PSD DA
138. Nazare Alexandru PDL NU
139. Nassar Rodica PSD DA
140. Murgu Neagu ND DA
141. Munteanu Ioan PSD DA
142. Movilă Petru PDL NU
143. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
144. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
145. Molnar Zsolt UDMR NU
146. Moldovan Iosif UDMR Abținere
147. Moldovan Ioan ALDE DA
148. Moisii Constantin ND DA
149. Mocioi Niculina ND DA
150. Mocioalcă Ion PSD DA
151. Mocanu Vasile PSD DA
152. Mocanu Adrian PSD DA
153. Mîrza Gavril PSD DA
154. Mitrea Miron Tudor PSD DA
155. Mitrea Manuela PSD DA
156. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
157. Mircovici Niculae Minoritati DA
158. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
159. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
160. Mihai Aurelian ND DA
161. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
162. Melinte Ion ND DA
163. Măduța Flavius-Luigi PSD -
164. Mazilu Constantin PSD DA
165. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
166. Máté András-Levente UDMR NU
167. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
168. Martin Eduard-Stelian PSD DA
169. Marocico Ion Minoritati DA
170. Markó Attila-Gabor UDMR NU
171. Marin Gheorghe PSD DA
172. Marcu Viorica PNL DA
173. Marcu Nicu PNL DA
174. Marcoci Vlad PSD DA
175. Manolescu Oana Minoritati DA
176. Manda Iulian Claudiu PSD DA
177. Lupu Mihai PNL DA
178. Lubanovici Mircea PDL NU
179. Longher Ghervazen Minoritati DA
180. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
181. Korodi Attila UDMR NU
182. Khraibani Camelia PSD DA
183. Kereskényi Gábor UDMR NU
184. Kerekes Károly UDMR Abținere
185. Kelemen Hunor UDMR NU
186. Itu Cornel PSD DA
187. Iriza Scarlat PSD DA
188. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
189. Iordache Florin PSD DA
190. Ionescu George PDL NU
191. Intotero Natalia-Elena PSD DA
192. Iliuță Vasile PDL NU
193. Ignat Miron Minoritati DA
194. Ibram Iusein Minoritati DA
195. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
196. Iane Daniel PNL DA
197. Iancu Iulian PSD DA
198. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
199. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
200. Hulea Ioan ND DA
201. Hrebenciuc Viorel PSD DA
202. Horga Vasile PNL DA
203. Holban Titi PNL DA
204. Hellvig Eduard Raul PNL DA
205. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
206. Harbuz Liviu PSD DA
207. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
208. Gust Băloșin Florentin PSD DA
209. Guran Virgil PNL DA
210. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
211. Gudu Vasile PDL NU
212. Grosaru Mircea Minoritati DA
213. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
214. Grecea Maria ND DA
215. Grama Horia PSD DA
216. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
217. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
218. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
219. Ghiveciu Marian PSD DA
220. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
221. Gheorghe Tinel PDL NU
222. Gheorghe Florin PDL NU
223. Gerea Andrei Dominic PNL DA
224. Geantă Florian Daniel PDL NU
225. Găină Mihăiță PSD DA
226. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
227. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
228. Galan Constantin PNL DA
229. Frăticiu Gheorghe PSD DA
230. Fonta Nuțu ND DA
231. Florea Daniel PSD DA
232. Florea Damian ALDE DA
233. Firczak Gheorghe Minoritati DA
234. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
235. Fejér László-Ődőn UDMR NU
236. Erdei Dolóczki István UDMR DA
237. Eparu Ion PSD DA
238. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
239. Enache Marian PSD DA
240. Emacu Gheorghe PSD DA
241. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
242. Dumitru Georgică ALDE DA
243. Dumbrăvanu Paul PNL DA
244. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
245. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
246. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
247. Dragomir Viorel Marian PSD DA
248. Dragomir Maria ND DA
249. Dragomir Gheorghe PNL DA
250. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
251. Dolineaschi Andrei PSD DA
252. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
253. Dolha Mircea PNL DA
254. Dobrinescu Traian PNL DA
255. Dobre Victor Paul PNL DA
256. Dobre Mircea-Titus PSD DA
257. Doboș Anton PNL DA
258. Dîrzu Ioan PSD DA
259. Diniță Ion ALDE DA
260. Dima Toader PSD DA
261. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
262. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
263. Delureanu Virgil PSD DA
264. Deaconu Mihai ND DA
265. Dalca Ștefan-Petru ND DA
266. Daea Petre PSD DA
267. Cupșa Ioan PNL DA
268. Cupă Ion PNL DA
269. Culețu Dănuț PDL NU
270. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
271. Cristian Horia PNL DA
272. Cristea Victor PSD DA
273. Cristea Aurelia PSD DA
274. Crăciunescu Grigore PNL DA
275. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
276. Covaci Dorel PSD DA
277. Costin Gheorghe PNL DA
278. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
279. Comșa Cornel-George ND DA
280. Coman Gheorghe ALDE DA
281. Codîrlă Liviu ND DA
282. Cocei Erland PNL DA
283. Ciurariu Florin PNL DA
284. Ciuhodaru Tudor ND DA
285. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
286. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
287. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
288. Ciobanu Liliana ND DA
289. Ciobanu Gheorghe PSD DA
290. Cioată Cezar ND DA
291. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
292. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
293. Chiriță Dumitru PSD DA
294. Cherecheș Florica PNL Abținere
295. Chebac Eugen ND DA
296. Cernea Remus-Florinel PSD DA
297. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
298. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
299. Călin Ion PSD DA
300. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
301. Canacheu Costică PDL DA
302. Calotă Florică Ică PNL DA
303. Caloianu Mario-Ernest ND DA
304. Calimente Mihăiță PNL DA
305. Burlacu Ștefan ND DA
306. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
307. Buican Cristian PNL DA
308. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
309. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
310. Bucur Constantin-Alin ND Abținere
311. Bot Octavian PNL DA
312. Bordeianu Dan PNL DA
313. Bónis István UDMR NU
314. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
315. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
316. Bode Lucian Nicolae PDL NU
317. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
318. Blănariu Valentin ND DA
319. Birchall Ana PSD DA
320. Berci Vasile PNL DA
321. Benga Ioan PSD DA
322. Bejinariu Eugen PSD DA
323. Becali George PNL DA
324. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
325. Bălan Ion PSD DA
326. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
327. Baltă Mihai PSD DA
328. Balan Ioan PDL NU
329. Babuș Radu PSD DA
330. Axente Ioan PSD DA
331. Avram Marian PSD DA
332. Avram Constantin ALDE DA
333. Arsene Ionel PSD DA
334. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
335. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
336. Anton Marin PNL DA
337. Anghel Gabriela-Lola ND DA
338. Andronache Gabriel PDL DA
339. Andea Petru PSD DA
340. Anastase Roberta Alma PDL NU
341. Amet Varol Minoritati DA
342. Almăjanu Marin PNL DA
343. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
344. Alexe Costel PNL DA
345. Adăscăliței Constantin PSD DA
346. Adam Luminița-Pachel ND DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 13 decembrie 2019, 9:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro