Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2013 > 13:04 Versiunea pentru printare
Marți, 16 aprilie 2013, ora 13:04

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 87/2013 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.3/2013 privind reglementarea unor măsuri pentru reducerea unor arierate din economie, alte măsuri financiare, precum și pentru modificarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:346 135 90 41 35 15 18 12
- voturi pentru (DA):289 134 88 2 33 2 18 12
- voturi împotrivă (NU):49 - - 39 - 10 - -
- abțineri:7 - 2 - 2 3 - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Măduța Flavius-Luigi PSD -
1. Bucur Constantin-Alin ND Abținere
2. Cherecheș Florica PNL Abținere
3. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
4. Kerekes Károly UDMR Abținere
5. Moldovan Iosif UDMR Abținere
6. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
7. Tararache Mihai ND Abținere
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PDL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Becali George PNL DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Blănariu Valentin ND DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bordeianu Dan PNL DA
30. Bot Octavian PNL DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burlacu Ștefan ND DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Caloianu Mario-Ernest ND DA
38. Calotă Florică Ică PNL DA
39. Canacheu Costică PDL DA
40. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
44. Cernea Remus-Florinel PSD DA
45. Chebac Eugen ND DA
46. Chiriță Dumitru PSD DA
47. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
48. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
49. Cioată Cezar ND DA
50. Ciobanu Gheorghe PSD DA
51. Ciobanu Liliana ND DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
55. Ciuhodaru Tudor ND DA
56. Ciurariu Florin PNL DA
57. Cocei Erland PNL DA
58. Codîrlă Liviu ND DA
59. Coman Gheorghe ALDE DA
60. Comșa Cornel-George ND DA
61. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
62. Costin Gheorghe PNL DA
63. Covaci Dorel PSD DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
65. Crăciunescu Grigore PNL DA
66. Cristea Aurelia PSD DA
67. Cristea Victor PSD DA
68. Cristian Horia PNL DA
69. Cupă Ion PNL DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Daea Petre PSD DA
72. Dalca Ștefan-Petru ND DA
73. Deaconu Mihai ND DA
74. Delureanu Virgil PSD DA
75. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
76. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
77. Dima Toader PSD DA
78. Diniță Ion ALDE DA
79. Dîrzu Ioan PSD DA
80. Doboș Anton PNL DA
81. Dobre Mircea-Titus PSD DA
82. Dobre Victor Paul PNL DA
83. Dobrinescu Traian PNL DA
84. Dolha Mircea PNL DA
85. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
86. Dolineaschi Andrei PSD DA
87. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
88. Dragomir Gheorghe PNL DA
89. Dragomir Maria ND DA
90. Dragomir Viorel Marian PSD DA
91. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
92. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
93. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
94. Dumbrăvanu Paul PNL DA
95. Dumitru Georgică ALDE DA
96. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
97. Emacu Gheorghe PSD DA
98. Enache Marian PSD DA
99. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
100. Eparu Ion PSD DA
101. Erdei Dolóczki István UDMR DA
102. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
103. Firczak Gheorghe Minoritati DA
104. Florea Damian ALDE DA
105. Florea Daniel PSD DA
106. Fonta Nuțu ND DA
107. Frăticiu Gheorghe PSD DA
108. Galan Constantin PNL DA
109. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
110. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
111. Găină Mihăiță PSD DA
112. Gerea Andrei Dominic PNL DA
113. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
114. Ghiveciu Marian PSD DA
115. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
116. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
117. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
118. Grama Horia PSD DA
119. Grecea Maria ND DA
120. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
121. Grosaru Mircea Minoritati DA
122. Guran Virgil PNL DA
123. Gust Băloșin Florentin PSD DA
124. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
125. Harbuz Liviu PSD DA
126. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
127. Hellvig Eduard Raul PNL DA
128. Holban Titi PNL DA
129. Horga Vasile PNL DA
130. Hrebenciuc Viorel PSD DA
131. Hulea Ioan ND DA
132. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
133. Iancu Iulian PSD DA
134. Iane Daniel PNL DA
135. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
136. Ibram Iusein Minoritati DA
137. Ignat Miron Minoritati DA
138. Intotero Natalia-Elena PSD DA
139. Iordache Florin PSD DA
140. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
141. Iriza Scarlat PSD DA
142. Itu Cornel PSD DA
143. Khraibani Camelia PSD DA
144. Longher Ghervazen Minoritati DA
145. Lupu Mihai PNL DA
146. Manda Iulian Claudiu PSD DA
147. Manolescu Oana Minoritati DA
148. Marcoci Vlad PSD DA
149. Marcu Nicu PNL DA
150. Marcu Viorica PNL DA
151. Marin Gheorghe PSD DA
152. Marocico Ion Minoritati DA
153. Martin Eduard-Stelian PSD DA
154. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
155. Mazilu Constantin PSD DA
156. Melinte Ion ND DA
157. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
158. Mihai Aurelian ND DA
159. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
160. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
161. Mircovici Niculae Minoritati DA
162. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
163. Mitrea Manuela PSD DA
164. Mitrea Miron Tudor PSD DA
165. Mîrza Gavril PSD DA
166. Mocanu Adrian PSD DA
167. Mocanu Vasile PSD DA
168. Mocioalcă Ion PSD DA
169. Mocioi Niculina ND DA
170. Moisii Constantin ND DA
171. Moldovan Ioan ALDE DA
172. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
173. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
174. Munteanu Ioan PSD DA
175. Murgu Neagu ND DA
176. Nassar Rodica PSD DA
177. Neacșu Marian PSD DA
178. Nechita Aurel PSD DA
179. Necula Cosmin PSD DA
180. Negruț Cornelia ALDE DA
181. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
182. Nichita Cristina PSD DA
183. Nicoară Romeo Florin PNL DA
184. Nicolae Alexandri PNL DA
185. Nicolae Florian PSD DA
186. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
187. Nicolicea Eugen PSD DA
188. Niculae Aurel PNL DA
189. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
190. Nistor Laurențiu PSD DA
191. Nistor Marioara ND DA
192. Niță Emil PSD DA
193. Nosa Iuliu PSD DA
194. Oajdea Daniel Vasile ND DA
195. Ochi Ion PSD DA
196. Orban Ludovic PNL DA
197. Oros Nechita-Adrian PNL DA
198. Palașcă Viorel PNL DA
199. Palăr Ionel PNL DA
200. Pambuccian Varujan Minoritati DA
201. Pardău Dumitru PNL DA
202. Păun Nicolae Minoritati DA
203. Pârgaru Ion PNL DA
204. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
205. Peia Ninel PSD DA
206. Petrache Adrian-Alin PSD DA
207. Petrea Dorin Silviu PSD DA
208. Petric Octavian PSD DA
209. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
210. Pop Georgian PSD DA
211. Popa Octavian-Marius PNL DA
212. Popeangă Vasile PSD DA
213. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
214. Potor Călin PNL DA
215. Pușcaș Iacob ND DA
216. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
217. Răducanu Ion PSD DA
218. Rădulescu Constantin PSD DA
219. Rățoi Neculai PSD DA
220. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
221. Reuer Elena-Ramona PNL DA
222. Roman Gheorghe PSD DA
223. Roman Ioan Sorin PSD DA
224. Roman Petre PNL DA
225. Roman Victor PSD DA
226. Roșca Lucreția PSD DA
227. Roșca Mircea PNL DA
228. Rotaru Răzvan ND DA
229. Sava Andrei-Valentin PSD DA
230. Săpunaru Nini PNL DA
231. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
232. Scarlat George PNL DA
233. Scutaru Adrian George PNL DA
234. Sefer Cristian-George ND DA
235. Seres Dénes UDMR DA
236. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
237. Simedru Dan Coriolan PNL DA
238. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
239. Solomon Adrian PSD DA
240. Stan Ioan PSD DA
241. Stanciu Anghel PSD DA
242. Stanciu Zisu PSD DA
243. Stancu Ionel Minoritati DA
244. Stativă Irinel Ioan PSD DA
245. Stănescu Alexandru PSD DA
246. Stănișoară Mihai PNL DA
247. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
248. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
249. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
250. Surdu Raluca PNL DA
251. Șimon Gheorghe PSD DA
252. Șova Lucian PSD DA
253. Ștefan Viorel PSD DA
254. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
255. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
256. Tabugan Ion PSD DA
257. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
258. Tămâian Ioan PNL DA
259. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
260. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
261. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
262. Teju Sorin PNL DA
263. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
264. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
265. Tiuch Cătălin PSD DA
266. Tîlvăr Angel PSD DA
267. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
268. Traicu Rodin PSD DA
269. Tudorache Daniel PSD DA
270. Tudorie Violeta PSD DA
271. Tudose Mihai PSD DA
272. Tușa Adriana Diana PNL DA
273. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
274. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
275. Uricec Eugen Constantin PSD DA
276. Ursărescu Dorinel PNL DA
277. Vainer Aurel Minoritati DA
278. Varga Vasile PNL DA
279. Vasilică Radu Costin PSD DA
280. Vlase Petru Gabriel PSD DA
281. Vlădoiu Aurel PSD DA
282. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
283. Vulpescu Ioan PSD DA
284. Weber Mihai PSD DA
285. Zaharcu Neviser PSD DA
286. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
287. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
288. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
289. Zlati Radu PNL DA
1. Anastase Roberta Alma PDL NU
2. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
3. Balan Ioan PDL NU
4. Bode Lucian Nicolae PDL NU
5. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
6. Bónis István UDMR NU
7. Culețu Dănuț PDL NU
8. Fejér László-Ődőn UDMR NU
9. Geantă Florian Daniel PDL NU
10. Gheorghe Florin PDL NU
11. Gheorghe Tinel PDL NU
12. Gudu Vasile PDL NU
13. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
14. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
15. Iliuță Vasile PDL NU
16. Ionescu George PDL NU
17. Kelemen Hunor UDMR NU
18. Kereskényi Gábor UDMR NU
19. Korodi Attila UDMR NU
20. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
21. Lubanovici Mircea PDL NU
22. Markó Attila-Gabor UDMR NU
23. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
24. Máté András-Levente UDMR NU
25. Molnar Zsolt UDMR NU
26. Movilă Petru PDL NU
27. Nazare Alexandru PDL NU
28. Negruț Clement PDL NU
29. Paul Maria-Andreea PDL NU
30. Popescu Florin Aurelian PDL NU
31. Preda Cezar-Florin PDL NU
32. Rădulescu Romeo PDL NU
33. Roman Cristian-Constantin PDL NU
34. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
35. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
36. Secară Florin Mihail PDL NU
37. Stoica Mihaela PDL NU
38. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
39. Szabó Ödön UDMR NU
40. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
41. Toader Mircea-Nicu PDL NU
42. Tomac Eugen PDL NU
43. Turcan Raluca PDL NU
44. Udrea Elena Gabriela PDL NU
45. Udriște Gheorghe PDL NU
46. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
47. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL NU
48. Vladu Iulian PDL NU
49. Vreme Valerian PDL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 13 decembrie 2019, 15:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro