Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2013 > 13:18 Versiunea pentru printare
Marți, 16 aprilie 2013, ora 13:18

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 133/2010 privind sprijinul acordat de statul român pentru intabularea terenurilor agricole și forestiere aflate în extravilanul localităților, restituite vechilor proprietari prin legile de retrocedare a proprietăților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:331 131 85 37 33 15 18 12
- voturi pentru (DA):243 131 84 1 - - 15 12
- voturi împotrivă (NU):83 - - 35 32 14 2 -
- abțineri:5 - 1 1 1 1 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Andea Petru PSD DA
3. Arsene Ionel PSD DA
4. Avram Marian PSD DA
5. Axente Ioan PSD DA
6. Babuș Radu PSD DA
7. Baltă Mihai PSD DA
8. Bălan Ion PSD DA
9. Bănicioiu Nicolae PSD DA
10. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Benga Ioan PSD DA
13. Birchall Ana PSD DA
14. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
15. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
16. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
17. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
18. Călin Ion PSD DA
19. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
20. Cernea Remus-Florinel PSD DA
21. Chiriță Dumitru PSD DA
22. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
23. Ciobanu Gheorghe PSD DA
24. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
25. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
26. Covaci Dorel PSD DA
27. Cristea Aurelia PSD DA
28. Cristea Victor PSD DA
29. Daea Petre PSD DA
30. Delureanu Virgil PSD DA
31. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
32. Dima Toader PSD DA
33. Dîrzu Ioan PSD DA
34. Dobre Mircea-Titus PSD DA
35. Dolineaschi Andrei PSD DA
36. Dragomir Viorel Marian PSD DA
37. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
38. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
39. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
40. Emacu Gheorghe PSD DA
41. Enache Marian PSD DA
42. Eparu Ion PSD DA
43. Florea Daniel PSD DA
44. Frăticiu Gheorghe PSD DA
45. Găină Mihăiță PSD DA
46. Ghiveciu Marian PSD DA
47. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
48. Grama Horia PSD DA
49. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
50. Gust Băloșin Florentin PSD DA
51. Hrebenciuc Viorel PSD DA
52. Iancu Iulian PSD DA
53. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
54. Intotero Natalia-Elena PSD DA
55. Iordache Florin PSD DA
56. Iriza Scarlat PSD DA
57. Itu Cornel PSD DA
58. Khraibani Camelia PSD DA
59. Manda Iulian Claudiu PSD DA
60. Marcoci Vlad PSD DA
61. Marin Gheorghe PSD DA
62. Martin Eduard-Stelian PSD DA
63. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
64. Mazilu Constantin PSD DA
65. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
66. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
67. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
68. Mitrea Manuela PSD DA
69. Mitrea Miron Tudor PSD DA
70. Mîrza Gavril PSD DA
71. Mocanu Adrian PSD DA
72. Mocanu Vasile PSD DA
73. Mocioalcă Ion PSD DA
74. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
75. Munteanu Ioan PSD DA
76. Nassar Rodica PSD DA
77. Neacșu Marian PSD DA
78. Nechita Aurel PSD DA
79. Necula Cosmin PSD DA
80. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
81. Nicolae Florian PSD DA
82. Nistor Laurențiu PSD DA
83. Niță Emil PSD DA
84. Nosa Iuliu PSD DA
85. Ochi Ion PSD DA
86. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
87. Peia Ninel PSD DA
88. Petrache Adrian-Alin PSD DA
89. Petrea Dorin Silviu PSD DA
90. Petric Octavian PSD DA
91. Pop Georgian PSD DA
92. Popeangă Vasile PSD DA
93. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
94. Răducanu Ion PSD DA
95. Rădulescu Constantin PSD DA
96. Rățoi Neculai PSD DA
97. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
98. Roman Gheorghe PSD DA
99. Roman Ioan Sorin PSD DA
100. Roman Victor PSD DA
101. Roșca Lucreția PSD DA
102. Sava Andrei-Valentin PSD DA
103. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
104. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
105. Solomon Adrian PSD DA
106. Stan Ioan PSD DA
107. Stanciu Anghel PSD DA
108. Stanciu Zisu PSD DA
109. Stativă Irinel Ioan PSD DA
110. Stănescu Alexandru PSD DA
111. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
112. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
113. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
114. Șimon Gheorghe PSD DA
115. Șova Lucian PSD DA
116. Ștefan Viorel PSD DA
117. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
118. Tabugan Ion PSD DA
119. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
120. Tiuch Cătălin PSD DA
121. Traicu Rodin PSD DA
122. Tudorache Daniel PSD DA
123. Tudorie Violeta PSD DA
124. Uricec Eugen Constantin PSD DA
125. Vasilică Radu Costin PSD DA
126. Vlase Petru Gabriel PSD DA
127. Vlădoiu Aurel PSD DA
128. Vulpescu Ioan PSD DA
129. Weber Mihai PSD DA
130. Zaharcu Neviser PSD DA
131. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
1. Alexe Costel PNL DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Anton Marin PNL DA
5. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
6. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
7. Becali George PNL DA
8. Bordeianu Dan PNL DA
9. Bot Octavian PNL DA
10. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
11. Buican Cristian PNL DA
12. Calimente Mihăiță PNL DA
13. Calotă Florică Ică PNL DA
14. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
15. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
16. Cherecheș Florica PNL DA
17. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
18. Ciurariu Florin PNL DA
19. Cocei Erland PNL DA
20. Costin Gheorghe PNL DA
21. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
22. Crăciunescu Grigore PNL DA
23. Cristian Horia PNL DA
24. Cupă Ion PNL DA
25. Cupșa Ioan PNL DA
26. Doboș Anton PNL DA
27. Dobre Victor Paul PNL DA
28. Dobrinescu Traian PNL DA
29. Dolha Mircea PNL DA
30. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
31. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
32. Dragomir Gheorghe PNL DA
33. Dumbrăvanu Paul PNL Abținere
34. Galan Constantin PNL DA
35. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
36. Gerea Andrei Dominic PNL DA
37. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
38. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
39. Guran Virgil PNL DA
40. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
41. Hellvig Eduard Raul PNL DA
42. Holban Titi PNL DA
43. Horga Vasile PNL DA
44. Iane Daniel PNL DA
45. Marcu Nicu PNL DA
46. Marcu Viorica PNL DA
47. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
48. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
49. Nicoară Romeo Florin PNL DA
50. Nicolae Alexandri PNL DA
51. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
52. Niculae Aurel PNL DA
53. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
54. Orban Ludovic PNL DA
55. Oros Nechita-Adrian PNL DA
56. Palașcă Viorel PNL DA
57. Palăr Ionel PNL DA
58. Pardău Dumitru PNL DA
59. Pârgaru Ion PNL DA
60. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
61. Popa Octavian-Marius PNL DA
62. Potor Călin PNL DA
63. Reuer Elena-Ramona PNL DA
64. Roșca Mircea PNL DA
65. Scarlat George PNL DA
66. Scutaru Adrian George PNL DA
67. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
68. Simedru Dan Coriolan PNL DA
69. Stănișoară Mihai PNL DA
70. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
71. Surdu Raluca PNL DA
72. Șoptică Costel PNL DA
73. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
74. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
75. Tămâian Ioan PNL DA
76. Teju Sorin PNL DA
77. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
78. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
79. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
80. Tușa Adriana Diana PNL DA
81. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
82. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
83. Varga Vasile PNL DA
84. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
85. Zlati Radu PNL DA
1. Anastase Roberta Alma PDL NU
2. Andronache Gabriel PDL DA
3. Ardeleanu Sanda-Maria PDL Abținere
4. Balan Ioan PDL NU
5. Bode Lucian Nicolae PDL NU
6. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
7. Canacheu Costică PDL NU
8. Culețu Dănuț PDL NU
9. Geantă Florian Daniel PDL NU
10. Gheorghe Tinel PDL NU
11. Gudu Vasile PDL NU
12. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
13. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
14. Iliuță Vasile PDL NU
15. Ionescu George PDL NU
16. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
17. Lubanovici Mircea PDL NU
18. Movilă Petru PDL NU
19. Nazare Alexandru PDL NU
20. Paul Maria-Andreea PDL NU
21. Popescu Dan-Cristian PDL NU
22. Preda Cezar-Florin PDL NU
23. Rădulescu Romeo PDL NU
24. Roman Cristian-Constantin PDL NU
25. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
26. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
27. Secară Florin Mihail PDL NU
28. Stoica Mihaela PDL NU
29. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
30. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
31. Toader Mircea-Nicu PDL NU
32. Turcan Raluca PDL NU
33. Udriște Gheorghe PDL NU
34. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
35. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL NU
36. Vladu Iulian PDL NU
37. Vreme Valerian PDL NU
1. Adam Luminița-Pachel ND NU
2. Anghel Gabriela-Lola ND NU
3. Bucur Constantin-Alin ND Abținere
4. Burlacu Ștefan ND NU
5. Caloianu Mario-Ernest ND NU
6. Chebac Eugen ND NU
7. Cioată Cezar ND NU
8. Ciobanu Liliana ND NU
9. Ciuhodaru Tudor ND NU
10. Codîrlă Liviu ND NU
11. Comșa Cornel-George ND NU
12. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
13. Dalca Ștefan-Petru ND NU
14. Deaconu Mihai ND NU
15. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
16. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
17. Dumitru Ovidiu-Ioan ND NU
18. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
19. Fonta Nuțu ND NU
20. Grecea Maria ND NU
21. Hulea Ioan ND NU
22. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
23. Melinte Ion ND NU
24. Mihai Aurelian ND NU
25. Mocioi Niculina ND NU
26. Moisii Constantin ND NU
27. Murgu Neagu ND NU
28. Nistor Marioara ND NU
29. Oajdea Daniel Vasile ND NU
30. Pușcaș Iacob ND NU
31. Rotaru Răzvan ND NU
32. Sefer Cristian-George ND NU
33. Tararache Mihai ND NU
1. Bónis István UDMR NU
2. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
3. Erdei Dolóczki István UDMR NU
4. Fejér László-Ődőn UDMR NU
5. Kelemen Hunor UDMR Abținere
6. Kerekes Károly UDMR NU
7. Kereskényi Gábor UDMR NU
8. Korodi Attila UDMR NU
9. Markó Attila-Gabor UDMR NU
10. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
11. Máté András-Levente UDMR NU
12. Moldovan Iosif UDMR NU
13. Molnar Zsolt UDMR NU
14. Seres Dénes UDMR NU
15. Szabó Ödön UDMR NU
1. Amet Varol Minoritati DA
2. Firczak Gheorghe Minoritati DA
3. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
4. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
5. Grosaru Mircea Minoritati DA
6. Gvozdenovici Slavomir Minoritati Abținere
7. Ibram Iusein Minoritati DA
8. Ignat Miron Minoritati DA
9. Longher Ghervazen Minoritati DA
10. Manolescu Oana Minoritati DA
11. Marocico Ion Minoritati DA
12. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
13. Mircovici Niculae Minoritati NU
14. Pambuccian Varujan Minoritati DA
15. Păun Nicolae Minoritati DA
16. Stancu Ionel Minoritati DA
17. Vainer Aurel Minoritati DA
18. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
1. Avram Constantin ALDE DA
2. Coman Gheorghe ALDE DA
3. Diniță Ion ALDE DA
4. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
5. Dumitru Georgică ALDE DA
6. Giurescu Dinu ALDE DA
7. Ionescu Aurelian ALDE DA
8. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
9. Moldovan Ioan ALDE DA
10. Negruț Cornelia ALDE DA
11. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
12. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 12 decembrie 2019, 8:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro