Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2013 > 13:18 Versiunea pentru printare
Marți, 16 aprilie 2013, ora 13:18

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 133/2010 privind sprijinul acordat de statul român pentru intabularea terenurilor agricole și forestiere aflate în extravilanul localităților, restituite vechilor proprietari prin legile de retrocedare a proprietăților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:331 131 85 37 33 15 18 12
- voturi pentru (DA):243 131 84 1 - - 15 12
- voturi împotrivă (NU):83 - - 35 32 14 2 -
- abțineri:5 - 1 1 1 1 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ardeleanu Sanda-Maria PDL Abținere
2. Bucur Constantin-Alin ND Abținere
3. Dumbrăvanu Paul PNL Abținere
4. Gvozdenovici Slavomir Minoritati Abținere
5. Kelemen Hunor UDMR Abținere
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PDL DA
8. Anton Marin PNL DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bănicioiu Nicolae PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Becali George PNL DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bordeianu Dan PNL DA
27. Bot Octavian PNL DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Calotă Florică Ică PNL DA
34. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
37. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
38. Cernea Remus-Florinel PSD DA
39. Cherecheș Florica PNL DA
40. Chiriță Dumitru PSD DA
41. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
42. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
43. Ciobanu Gheorghe PSD DA
44. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
46. Ciurariu Florin PNL DA
47. Cocei Erland PNL DA
48. Coman Gheorghe ALDE DA
49. Costin Gheorghe PNL DA
50. Covaci Dorel PSD DA
51. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
52. Crăciunescu Grigore PNL DA
53. Cristea Aurelia PSD DA
54. Cristea Victor PSD DA
55. Cristian Horia PNL DA
56. Cupă Ion PNL DA
57. Cupșa Ioan PNL DA
58. Daea Petre PSD DA
59. Delureanu Virgil PSD DA
60. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
61. Dima Toader PSD DA
62. Diniță Ion ALDE DA
63. Dîrzu Ioan PSD DA
64. Doboș Anton PNL DA
65. Dobre Mircea-Titus PSD DA
66. Dobre Victor Paul PNL DA
67. Dobrinescu Traian PNL DA
68. Dolha Mircea PNL DA
69. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
70. Dolineaschi Andrei PSD DA
71. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
72. Dragomir Gheorghe PNL DA
73. Dragomir Viorel Marian PSD DA
74. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
75. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
76. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
77. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
78. Dumitru Georgică ALDE DA
79. Emacu Gheorghe PSD DA
80. Enache Marian PSD DA
81. Eparu Ion PSD DA
82. Firczak Gheorghe Minoritati DA
83. Florea Daniel PSD DA
84. Frăticiu Gheorghe PSD DA
85. Galan Constantin PNL DA
86. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
87. Găină Mihăiță PSD DA
88. Gerea Andrei Dominic PNL DA
89. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
90. Ghiveciu Marian PSD DA
91. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
92. Giurescu Dinu ALDE DA
93. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
94. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
95. Grama Horia PSD DA
96. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
97. Grosaru Mircea Minoritati DA
98. Guran Virgil PNL DA
99. Gust Băloșin Florentin PSD DA
100. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
101. Hellvig Eduard Raul PNL DA
102. Holban Titi PNL DA
103. Horga Vasile PNL DA
104. Hrebenciuc Viorel PSD DA
105. Iancu Iulian PSD DA
106. Iane Daniel PNL DA
107. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
108. Ibram Iusein Minoritati DA
109. Ignat Miron Minoritati DA
110. Intotero Natalia-Elena PSD DA
111. Ionescu Aurelian ALDE DA
112. Iordache Florin PSD DA
113. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
114. Iriza Scarlat PSD DA
115. Itu Cornel PSD DA
116. Khraibani Camelia PSD DA
117. Longher Ghervazen Minoritati DA
118. Manda Iulian Claudiu PSD DA
119. Manolescu Oana Minoritati DA
120. Marcoci Vlad PSD DA
121. Marcu Nicu PNL DA
122. Marcu Viorica PNL DA
123. Marin Gheorghe PSD DA
124. Marocico Ion Minoritati DA
125. Martin Eduard-Stelian PSD DA
126. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
127. Mazilu Constantin PSD DA
128. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
129. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
130. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
131. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
132. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
133. Mitrea Manuela PSD DA
134. Mitrea Miron Tudor PSD DA
135. Mîrza Gavril PSD DA
136. Mocanu Adrian PSD DA
137. Mocanu Vasile PSD DA
138. Mocioalcă Ion PSD DA
139. Moldovan Ioan ALDE DA
140. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
141. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
142. Munteanu Ioan PSD DA
143. Nassar Rodica PSD DA
144. Neacșu Marian PSD DA
145. Nechita Aurel PSD DA
146. Necula Cosmin PSD DA
147. Negruț Cornelia ALDE DA
148. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
149. Nicoară Romeo Florin PNL DA
150. Nicolae Alexandri PNL DA
151. Nicolae Florian PSD DA
152. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
153. Niculae Aurel PNL DA
154. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
155. Nistor Laurențiu PSD DA
156. Niță Emil PSD DA
157. Nosa Iuliu PSD DA
158. Ochi Ion PSD DA
159. Orban Ludovic PNL DA
160. Oros Nechita-Adrian PNL DA
161. Palașcă Viorel PNL DA
162. Palăr Ionel PNL DA
163. Pambuccian Varujan Minoritati DA
164. Pardău Dumitru PNL DA
165. Păun Nicolae Minoritati DA
166. Pârgaru Ion PNL DA
167. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
168. Peia Ninel PSD DA
169. Petrache Adrian-Alin PSD DA
170. Petrea Dorin Silviu PSD DA
171. Petric Octavian PSD DA
172. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
173. Pop Georgian PSD DA
174. Popa Octavian-Marius PNL DA
175. Popeangă Vasile PSD DA
176. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
177. Potor Călin PNL DA
178. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
179. Răducanu Ion PSD DA
180. Rădulescu Constantin PSD DA
181. Rățoi Neculai PSD DA
182. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
183. Reuer Elena-Ramona PNL DA
184. Roman Gheorghe PSD DA
185. Roman Ioan Sorin PSD DA
186. Roman Victor PSD DA
187. Roșca Lucreția PSD DA
188. Roșca Mircea PNL DA
189. Sava Andrei-Valentin PSD DA
190. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
191. Scarlat George PNL DA
192. Scutaru Adrian George PNL DA
193. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
194. Simedru Dan Coriolan PNL DA
195. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
196. Solomon Adrian PSD DA
197. Stan Ioan PSD DA
198. Stanciu Anghel PSD DA
199. Stanciu Zisu PSD DA
200. Stancu Ionel Minoritati DA
201. Stativă Irinel Ioan PSD DA
202. Stănescu Alexandru PSD DA
203. Stănișoară Mihai PNL DA
204. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
205. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
206. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
207. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
208. Surdu Raluca PNL DA
209. Șimon Gheorghe PSD DA
210. Șoptică Costel PNL DA
211. Șova Lucian PSD DA
212. Ștefan Viorel PSD DA
213. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
214. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
215. Tabugan Ion PSD DA
216. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
217. Tămâian Ioan PNL DA
218. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
219. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
220. Teju Sorin PNL DA
221. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
222. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
223. Tiuch Cătălin PSD DA
224. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
225. Traicu Rodin PSD DA
226. Tudorache Daniel PSD DA
227. Tudorie Violeta PSD DA
228. Tușa Adriana Diana PNL DA
229. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
230. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
231. Uricec Eugen Constantin PSD DA
232. Vainer Aurel Minoritati DA
233. Varga Vasile PNL DA
234. Vasilică Radu Costin PSD DA
235. Vlase Petru Gabriel PSD DA
236. Vlădoiu Aurel PSD DA
237. Vulpescu Ioan PSD DA
238. Weber Mihai PSD DA
239. Zaharcu Neviser PSD DA
240. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
241. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
242. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
243. Zlati Radu PNL DA
1. Adam Luminița-Pachel ND NU
2. Anastase Roberta Alma PDL NU
3. Anghel Gabriela-Lola ND NU
4. Balan Ioan PDL NU
5. Bode Lucian Nicolae PDL NU
6. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
7. Bónis István UDMR NU
8. Burlacu Ștefan ND NU
9. Caloianu Mario-Ernest ND NU
10. Canacheu Costică PDL NU
11. Chebac Eugen ND NU
12. Cioată Cezar ND NU
13. Ciobanu Liliana ND NU
14. Ciuhodaru Tudor ND NU
15. Codîrlă Liviu ND NU
16. Comșa Cornel-George ND NU
17. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
18. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
19. Culețu Dănuț PDL NU
20. Dalca Ștefan-Petru ND NU
21. Deaconu Mihai ND NU
22. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
23. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
24. Dumitru Ovidiu-Ioan ND NU
25. Erdei Dolóczki István UDMR NU
26. Fejér László-Ődőn UDMR NU
27. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
28. Fonta Nuțu ND NU
29. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
30. Geantă Florian Daniel PDL NU
31. Gheorghe Tinel PDL NU
32. Grecea Maria ND NU
33. Gudu Vasile PDL NU
34. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
35. Hulea Ioan ND NU
36. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
37. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
38. Iliuță Vasile PDL NU
39. Ionescu George PDL NU
40. Kerekes Károly UDMR NU
41. Kereskényi Gábor UDMR NU
42. Korodi Attila UDMR NU
43. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
44. Lubanovici Mircea PDL NU
45. Markó Attila-Gabor UDMR NU
46. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
47. Máté András-Levente UDMR NU
48. Melinte Ion ND NU
49. Mihai Aurelian ND NU
50. Mircovici Niculae Minoritati NU
51. Mocioi Niculina ND NU
52. Moisii Constantin ND NU
53. Moldovan Iosif UDMR NU
54. Molnar Zsolt UDMR NU
55. Movilă Petru PDL NU
56. Murgu Neagu ND NU
57. Nazare Alexandru PDL NU
58. Nistor Marioara ND NU
59. Oajdea Daniel Vasile ND NU
60. Paul Maria-Andreea PDL NU
61. Popescu Dan-Cristian PDL NU
62. Preda Cezar-Florin PDL NU
63. Pușcaș Iacob ND NU
64. Rădulescu Romeo PDL NU
65. Roman Cristian-Constantin PDL NU
66. Rotaru Răzvan ND NU
67. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
68. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
69. Secară Florin Mihail PDL NU
70. Sefer Cristian-George ND NU
71. Seres Dénes UDMR NU
72. Stoica Mihaela PDL NU
73. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
74. Szabó Ödön UDMR NU
75. Tararache Mihai ND NU
76. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
77. Toader Mircea-Nicu PDL NU
78. Turcan Raluca PDL NU
79. Udriște Gheorghe PDL NU
80. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
81. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL NU
82. Vladu Iulian PDL NU
83. Vreme Valerian PDL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 8 decembrie 2019, 20:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro