Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2013 > 13:18
Marți, 16 aprilie 2013, ora 13:18

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 133/2010 privind sprijinul acordat de statul român pentru intabularea terenurilor agricole și forestiere aflate în extravilanul localităților, restituite vechilor proprietari prin legile de retrocedare a proprietăților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:331 131 85 37 33 15 18 12
- voturi pentru (DA):243 131 84 1 - - 15 12
- voturi împotrivă (NU):83 - - 35 32 14 2 -
- abțineri:5 - 1 1 1 1 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND NU
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL NU
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PDL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND NU
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL Abținere
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL NU
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
22. Bălan Ion PSD DA
23. Bănicioiu Nicolae PSD DA
24. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
25. Becali George PNL DA
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Benga Ioan PSD DA
28. Birchall Ana PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PDL NU
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
33. Bónis István UDMR NU
34. Bordeianu Dan PNL DA
35. Bot Octavian PNL DA
36. Bucur Constantin-Alin ND Abținere
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Burlacu Ștefan ND NU
42. Calimente Mihăiță PNL DA
43. Caloianu Mario-Ernest ND NU
44. Calotă Florică Ică PNL DA
45. Canacheu Costică PDL NU
46. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
50. Cernea Remus-Florinel PSD DA
51. Chebac Eugen ND NU
52. Cherecheș Florica PNL DA
53. Chiriță Dumitru PSD DA
54. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
55. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
56. Cioată Cezar ND NU
57. Ciobanu Gheorghe PSD DA
58. Ciobanu Liliana ND NU
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciuhodaru Tudor ND NU
62. Ciurariu Florin PNL DA
63. Cocei Erland PNL DA
64. Codîrlă Liviu ND NU
65. Coman Gheorghe ALDE DA
66. Comșa Cornel-George ND NU
67. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
68. Costin Gheorghe PNL DA
69. Covaci Dorel PSD DA
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
71. Crăciunescu Grigore PNL DA
72. Cristea Aurelia PSD DA
73. Cristea Victor PSD DA
74. Cristian Horia PNL DA
75. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
76. Culețu Dănuț PDL NU
77. Cupă Ion PNL DA
78. Cupșa Ioan PNL DA
79. Daea Petre PSD DA
80. Dalca Ștefan-Petru ND NU
81. Deaconu Mihai ND NU
82. Delureanu Virgil PSD DA
83. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
84. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
85. Dima Toader PSD DA
86. Diniță Ion ALDE DA
87. Dîrzu Ioan PSD DA
88. Doboș Anton PNL DA
89. Dobre Mircea-Titus PSD DA
90. Dobre Victor Paul PNL DA
91. Dobrinescu Traian PNL DA
92. Dolha Mircea PNL DA
93. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
94. Dolineaschi Andrei PSD DA
95. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
96. Dragomir Gheorghe PNL DA
97. Dragomir Viorel Marian PSD DA
98. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
99. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
100. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
101. Dumbrăvanu Paul PNL Abținere
102. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
103. Dumitru Georgică ALDE DA
104. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
105. Dumitru Ovidiu-Ioan ND NU
106. Emacu Gheorghe PSD DA
107. Enache Marian PSD DA
108. Eparu Ion PSD DA
109. Erdei Dolóczki István UDMR NU
110. Fejér László-Ődőn UDMR NU
111. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
112. Firczak Gheorghe Minoritati DA
113. Florea Daniel PSD DA
114. Fonta Nuțu ND NU
115. Frăticiu Gheorghe PSD DA
116. Galan Constantin PNL DA
117. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
118. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
119. Găină Mihăiță PSD DA
120. Geantă Florian Daniel PDL NU
121. Gerea Andrei Dominic PNL DA
122. Gheorghe Tinel PDL NU
123. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
124. Ghiveciu Marian PSD DA
125. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
126. Giurescu Dinu ALDE DA
127. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
128. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
129. Grama Horia PSD DA
130. Grecea Maria ND NU
131. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
132. Grosaru Mircea Minoritati DA
133. Gudu Vasile PDL NU
134. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
135. Guran Virgil PNL DA
136. Gust Băloșin Florentin PSD DA
137. Gvozdenovici Slavomir Minoritati Abținere
138. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
139. Hellvig Eduard Raul PNL DA
140. Holban Titi PNL DA
141. Horga Vasile PNL DA
142. Hrebenciuc Viorel PSD DA
143. Hulea Ioan ND NU
144. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
145. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
146. Iancu Iulian PSD DA
147. Iane Daniel PNL DA
148. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
149. Ibram Iusein Minoritati DA
150. Ignat Miron Minoritati DA
151. Iliuță Vasile PDL NU
152. Intotero Natalia-Elena PSD DA
153. Ionescu Aurelian ALDE DA
154. Ionescu George PDL NU
155. Iordache Florin PSD DA
156. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
157. Iriza Scarlat PSD DA
158. Itu Cornel PSD DA
159. Kelemen Hunor UDMR Abținere
160. Kerekes Károly UDMR NU
161. Kereskényi Gábor UDMR NU
162. Khraibani Camelia PSD DA
163. Korodi Attila UDMR NU
164. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
165. Longher Ghervazen Minoritati DA
166. Lubanovici Mircea PDL NU
167. Manda Iulian Claudiu PSD DA
168. Manolescu Oana Minoritati DA
169. Marcoci Vlad PSD DA
170. Marcu Nicu PNL DA
171. Marcu Viorica PNL DA
172. Marin Gheorghe PSD DA
173. Markó Attila-Gabor UDMR NU
174. Marocico Ion Minoritati DA
175. Martin Eduard-Stelian PSD DA
176. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
177. Máté András-Levente UDMR NU
178. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
179. Mazilu Constantin PSD DA
180. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
181. Melinte Ion ND NU
182. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
183. Mihai Aurelian ND NU
184. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
185. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
186. Mircovici Niculae Minoritati NU
187. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
188. Mitrea Manuela PSD DA
189. Mitrea Miron Tudor PSD DA
190. Mîrza Gavril PSD DA
191. Mocanu Adrian PSD DA
192. Mocanu Vasile PSD DA
193. Mocioalcă Ion PSD DA
194. Mocioi Niculina ND NU
195. Moisii Constantin ND NU
196. Moldovan Ioan ALDE DA
197. Moldovan Iosif UDMR NU
198. Molnar Zsolt UDMR NU
199. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
200. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
201. Movilă Petru PDL NU
202. Munteanu Ioan PSD DA
203. Murgu Neagu ND NU
204. Nassar Rodica PSD DA
205. Nazare Alexandru PDL NU
206. Neacșu Marian PSD DA
207. Nechita Aurel PSD DA
208. Necula Cosmin PSD DA
209. Negruț Cornelia ALDE DA
210. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
211. Nicoară Romeo Florin PNL DA
212. Nicolae Alexandri PNL DA
213. Nicolae Florian PSD DA
214. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
215. Niculae Aurel PNL DA
216. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
217. Nistor Laurențiu PSD DA
218. Nistor Marioara ND NU
219. Niță Emil PSD DA
220. Nosa Iuliu PSD DA
221. Oajdea Daniel Vasile ND NU
222. Ochi Ion PSD DA
223. Orban Ludovic PNL DA
224. Oros Nechita-Adrian PNL DA
225. Palașcă Viorel PNL DA
226. Palăr Ionel PNL DA
227. Pambuccian Varujan Minoritati DA
228. Pardău Dumitru PNL DA
229. Paul Maria-Andreea PDL NU
230. Păun Nicolae Minoritati DA
231. Pârgaru Ion PNL DA
232. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
233. Peia Ninel PSD DA
234. Petrache Adrian-Alin PSD DA
235. Petrea Dorin Silviu PSD DA
236. Petric Octavian PSD DA
237. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
238. Pop Georgian PSD DA
239. Popa Octavian-Marius PNL DA
240. Popeangă Vasile PSD DA
241. Popescu Dan-Cristian PDL NU
242. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
243. Potor Călin PNL DA
244. Preda Cezar-Florin PDL NU
245. Pușcaș Iacob ND NU
246. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
247. Răducanu Ion PSD DA
248. Rădulescu Constantin PSD DA
249. Rădulescu Romeo PDL NU
250. Rățoi Neculai PSD DA
251. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
252. Reuer Elena-Ramona PNL DA
253. Roman Cristian-Constantin PDL NU
254. Roman Gheorghe PSD DA
255. Roman Ioan Sorin PSD DA
256. Roman Victor PSD DA
257. Roșca Lucreția PSD DA
258. Roșca Mircea PNL DA
259. Rotaru Răzvan ND NU
260. Sava Andrei-Valentin PSD DA
261. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
262. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
263. Scarlat George PNL DA
264. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
265. Scutaru Adrian George PNL DA
266. Secară Florin Mihail PDL NU
267. Sefer Cristian-George ND NU
268. Seres Dénes UDMR NU
269. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
270. Simedru Dan Coriolan PNL DA
271. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
272. Solomon Adrian PSD DA
273. Stan Ioan PSD DA
274. Stanciu Anghel PSD DA
275. Stanciu Zisu PSD DA
276. Stancu Ionel Minoritati DA
277. Stativă Irinel Ioan PSD DA
278. Stănescu Alexandru PSD DA
279. Stănișoară Mihai PNL DA
280. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
281. Stoica Mihaela PDL NU
282. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
283. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
284. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
285. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
286. Surdu Raluca PNL DA
287. Szabó Ödön UDMR NU
288. Șimon Gheorghe PSD DA
289. Șoptică Costel PNL DA
290. Șova Lucian PSD DA
291. Ștefan Viorel PSD DA
292. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
293. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
294. Tabugan Ion PSD DA
295. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
296. Tararache Mihai ND NU
297. Tămâian Ioan PNL DA
298. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
299. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
300. Teju Sorin PNL DA
301. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
302. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
303. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
304. Tiuch Cătălin PSD DA
305. Toader Mircea-Nicu PDL NU
306. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
307. Traicu Rodin PSD DA
308. Tudorache Daniel PSD DA
309. Tudorie Violeta PSD DA
310. Turcan Raluca PDL NU
311. Tușa Adriana Diana PNL DA
312. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
313. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
314. Udriște Gheorghe PDL NU
315. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
316. Uricec Eugen Constantin PSD DA
317. Vainer Aurel Minoritati DA
318. Varga Vasile PNL DA
319. Vasilică Radu Costin PSD DA
320. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL NU
321. Vladu Iulian PDL NU
322. Vlase Petru Gabriel PSD DA
323. Vlădoiu Aurel PSD DA
324. Vreme Valerian PDL NU
325. Vulpescu Ioan PSD DA
326. Weber Mihai PSD DA
327. Zaharcu Neviser PSD DA
328. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
329. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
330. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
331. Zlati Radu PNL DA