Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2013 > 13:19 Versiunea pentru printare
Marți, 16 aprilie 2013, ora 13:19

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 440/2012 pentru modificarea și completarea Legii nr.202/1998 privind organizarea Monitorului Oficial al României
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:330 130 84 35 35 15 18 13
- voturi pentru (DA):256 127 83 - 2 14 17 13
- voturi împotrivă (NU):62 - - 32 30 - - -
- abțineri:10 2 - 3 3 1 1 -
- nu au votat:2 1 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zlati Radu PNL DA
2. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
3. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
4. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
5. Zaharcu Neviser PSD DA
6. Weber Mihai PSD DA
7. Vulpescu Ioan PSD DA
8. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
9. Vlădoiu Aurel PSD DA
10. Vlase Petru Gabriel PSD DA
11. Vladu Iulian PDL NU
12. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL NU
13. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
14. Varga Vasile PNL DA
15. Vainer Aurel Minoritati DA
16. Uricec Eugen Constantin PSD DA
17. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
18. Udriște Gheorghe PDL NU
19. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
20. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
21. Tușa Adriana Diana PNL DA
22. Turcan Raluca PDL NU
23. Tudose Mihai PSD DA
24. Tudorie Violeta PSD DA
25. Tudorache Daniel PSD DA
26. Traicu Rodin PSD Abținere
27. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
28. Toader Mircea-Nicu PDL NU
29. Tiuch Cătălin PSD DA
30. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
31. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
32. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
33. Teju Sorin PNL DA
34. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
35. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
36. Tănase Răzvan-Ionuț ND Abținere
37. Tămâian Ioan PNL DA
38. Tararache Mihai ND NU
39. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
40. Tabugan Ion PSD DA
41. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
42. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
43. Ștefan Viorel PSD DA
44. Șova Lucian PSD DA
45. Șoptică Costel PNL DA
46. Șimon Gheorghe PSD DA
47. Szabó Ödön UDMR DA
48. Surdu Raluca PNL DA
49. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
50. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
51. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
52. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
53. Stoica Mihaela PDL Abținere
54. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
55. Stănișoară Mihai PNL DA
56. Stănescu Alexandru PSD DA
57. Stativă Irinel Ioan PSD DA
58. Stancu Ionel Minoritati DA
59. Stanciu Zisu PSD DA
60. Stanciu Anghel PSD DA
61. Stan Ioan PSD DA
62. Solomon Adrian PSD DA
63. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
64. Simedru Dan Coriolan PNL DA
65. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
66. Seres Dénes UDMR DA
67. Sefer Cristian-George ND NU
68. Secară Florin Mihail PDL NU
69. Scutaru Adrian George PNL DA
70. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
71. Scarlat George PNL DA
72. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
73. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
74. Sava Andrei-Valentin PSD DA
75. Rotaru Răzvan ND NU
76. Roșca Mircea PNL DA
77. Roșca Lucreția PSD DA
78. Roman Victor PSD DA
79. Roman Ioan Sorin PSD DA
80. Roman Gheorghe PSD DA
81. Roman Cristian-Constantin PDL NU
82. Reuer Elena-Ramona PNL DA
83. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
84. Rățoi Neculai PSD DA
85. Rădulescu Romeo PDL NU
86. Rădulescu Constantin PSD DA
87. Răducanu Ion PSD DA
88. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
89. Pușcaș Iacob ND NU
90. Preda Cezar-Florin PDL NU
91. Potor Călin PNL DA
92. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
93. Popescu Dan-Cristian PDL NU
94. Popeangă Vasile PSD DA
95. Popa Octavian-Marius PNL DA
96. Pop Georgian PSD DA
97. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
98. Petric Octavian PSD DA
99. Petrea Dorin Silviu PSD DA
100. Petrache Adrian-Alin PSD -
101. Peia Ninel PSD DA
102. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
103. Pârgaru Ion PNL DA
104. Păun Nicolae Minoritati DA
105. Pardău Dumitru PNL DA
106. Pambuccian Varujan Minoritati DA
107. Palăr Ionel PNL DA
108. Palașcă Viorel PNL DA
109. Oros Nechita-Adrian PNL DA
110. Orban Ludovic PNL DA
111. Ochi Ion PSD DA
112. Oajdea Daniel Vasile ND NU
113. Nosa Iuliu PSD DA
114. Niță Emil PSD DA
115. Nistor Marioara ND NU
116. Nistor Laurențiu PSD DA
117. Nistor Gheorghe-Vlad PNL -
118. Niculae Aurel PNL DA
119. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
120. Nicolae Florian PSD DA
121. Nicolae Alexandri PNL DA
122. Nicoară Romeo Florin PNL DA
123. Negruț Cornelia ALDE DA
124. Necula Cosmin PSD DA
125. Nechita Aurel PSD DA
126. Neacșu Marian PSD DA
127. Nazare Alexandru PDL NU
128. Nassar Rodica PSD DA
129. Murgu Neagu ND NU
130. Munteanu Ioan PSD DA
131. Movilă Petru PDL NU
132. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
133. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
134. Molnar Zsolt UDMR DA
135. Moldovan Iosif UDMR DA
136. Moldovan Ioan ALDE DA
137. Moisii Constantin ND NU
138. Mocioi Niculina ND NU
139. Mocioalcă Ion PSD DA
140. Mocanu Vasile PSD DA
141. Mocanu Adrian PSD DA
142. Mîrza Gavril PSD DA
143. Mitrea Miron Tudor PSD DA
144. Mitrea Manuela PSD DA
145. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
146. Mircovici Niculae Minoritati DA
147. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
148. Mihai Aurelian ND NU
149. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
150. Melinte Ion ND NU
151. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
152. Mazilu Constantin PSD DA
153. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
154. Máté András-Levente UDMR DA
155. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
156. Martin Eduard-Stelian PSD DA
157. Marocico Ion Minoritati DA
158. Markó Attila-Gabor UDMR DA
159. Marin Gheorghe PSD DA
160. Marcu Viorica PNL DA
161. Marcu Nicu PNL DA
162. Marcoci Vlad PSD DA
163. Manolescu Oana Minoritati DA
164. Manda Iulian Claudiu PSD DA
165. Lubanovici Mircea PDL NU
166. Longher Ghervazen Minoritati DA
167. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
168. Korodi Attila UDMR DA
169. Khraibani Camelia PSD DA
170. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
171. Kerekes Károly UDMR DA
172. Kelemen Hunor UDMR DA
173. Itu Cornel PSD DA
174. Iriza Scarlat PSD DA
175. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
176. Iordache Florin PSD DA
177. Ionescu George PDL NU
178. Ionescu Aurelian ALDE DA
179. Intotero Natalia-Elena PSD DA
180. Ignat Miron Minoritati DA
181. Ibram Iusein Minoritati DA
182. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
183. Iane Daniel PNL DA
184. Iancu Iulian PSD DA
185. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
186. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
187. Hulea Ioan ND NU
188. Hrebenciuc Viorel PSD DA
189. Horga Vasile PNL DA
190. Holban Titi PNL DA
191. Hellvig Eduard Raul PNL DA
192. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
193. Gvozdenovici Slavomir Minoritati Abținere
194. Gust Băloșin Florentin PSD DA
195. Guran Virgil PNL DA
196. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
197. Gudu Vasile PDL NU
198. Grosaru Mircea Minoritati DA
199. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
200. Grecea Maria ND NU
201. Grama Horia PSD DA
202. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
203. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
204. Giurescu Dinu ALDE DA
205. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
206. Ghiveciu Marian PSD DA
207. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
208. Gheorghe Tinel PDL NU
209. Gheorghe Florin PDL NU
210. Gerea Andrei Dominic PNL DA
211. Geantă Florian Daniel PDL NU
212. Găină Mihăiță PSD DA
213. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
214. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
215. Galan Constantin PNL DA
216. Frăticiu Gheorghe PSD DA
217. Fonta Nuțu ND NU
218. Florea Daniel PSD DA
219. Firczak Gheorghe Minoritati DA
220. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
221. Fejér László-Ődőn UDMR DA
222. Erdei Dolóczki István UDMR DA
223. Eparu Ion PSD DA
224. Emacu Gheorghe PSD DA
225. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
226. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
227. Dumitru Georgică ALDE DA
228. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
229. Dumbrăvanu Paul PNL DA
230. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
231. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
232. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
233. Dragomir Viorel Marian PSD DA
234. Dragomir Gheorghe PNL DA
235. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
236. Dolineaschi Andrei PSD DA
237. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
238. Dolha Mircea PNL DA
239. Dobrinescu Traian PNL DA
240. Dobre Victor Paul PNL DA
241. Dobre Mircea-Titus PSD DA
242. Doboș Anton PNL DA
243. Dîrzu Ioan PSD DA
244. Diniță Ion ALDE DA
245. Dima Toader PSD DA
246. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
247. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
248. Delureanu Virgil PSD DA
249. Deaconu Mihai ND NU
250. Dalca Ștefan-Petru ND NU
251. Daea Petre PSD DA
252. Cupă Ion PNL DA
253. Culețu Dănuț PDL NU
254. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
255. Cristian Horia PNL DA
256. Cristea Victor PSD DA
257. Cristea Aurelia PSD DA
258. Crăciunescu Grigore PNL DA
259. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
260. Covaci Dorel PSD DA
261. Costin Gheorghe PNL DA
262. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
263. Comșa Cornel-George ND NU
264. Coman Gheorghe ALDE DA
265. Codîrlă Liviu ND NU
266. Cocei Erland PNL DA
267. Ciurariu Florin PNL DA
268. Ciuhodaru Tudor ND NU
269. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
270. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
271. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
272. Ciobanu Liliana ND NU
273. Ciobanu Gheorghe PSD DA
274. Cioată Cezar ND DA
275. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
276. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
277. Chiriță Dumitru PSD DA
278. Cherecheș Florica PNL DA
279. Chebac Eugen ND NU
280. Cernea Remus-Florinel PSD DA
281. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
282. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
283. Călin Ion PSD DA
284. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
285. Canacheu Costică PDL NU
286. Calotă Florică Ică PNL DA
287. Caloianu Mario-Ernest ND NU
288. Calimente Mihăiță PNL DA
289. Burlacu Ștefan ND NU
290. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
291. Buican Cristian PNL DA
292. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
293. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
294. Bucur Constantin-Alin ND Abținere
295. Bot Octavian PNL DA
296. Bordeianu Dan PNL DA
297. Bónis István UDMR DA
298. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
299. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
300. Bode Lucian Nicolae PDL NU
301. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
302. Blănariu Valentin ND NU
303. Birchall Ana PSD DA
304. Benga Ioan PSD DA
305. Bejinariu Eugen PSD DA
306. Becali George PNL DA
307. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
308. Bănicioiu Nicolae PSD DA
309. Bălan Ion PSD DA
310. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
311. Baltă Mihai PSD DA
312. Balan Ioan PDL NU
313. Babuș Radu PSD DA
314. Axente Ioan PSD DA
315. Avram Marian PSD DA
316. Avram Constantin ALDE DA
317. Arsene Ionel PSD DA
318. Ardeleanu Sanda-Maria PDL Abținere
319. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
320. Anton Marin PNL DA
321. Anghel Gabriela-Lola ND NU
322. Andronache Gabriel PDL Abținere
323. Andea Petru PSD DA
324. Anastase Roberta Alma PDL NU
325. Amet Varol Minoritati DA
326. Almăjanu Marin PNL DA
327. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
328. Alexe Costel PNL DA
329. Adăscăliței Constantin PSD DA
330. Adam Luminița-Pachel ND NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 6 decembrie 2019, 1:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro