Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2013 > 13:19 Versiunea pentru printare
Marți, 16 aprilie 2013, ora 13:19

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 440/2012 pentru modificarea și completarea Legii nr.202/1998 privind organizarea Monitorului Oficial al României
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:330 130 84 35 35 15 18 13
- voturi pentru (DA):256 127 83 - 2 14 17 13
- voturi împotrivă (NU):62 - - 32 30 - - -
- abțineri:10 2 - 3 3 1 1 -
- nu au votat:2 1 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Andea Petru PSD DA
3. Arsene Ionel PSD DA
4. Avram Marian PSD DA
5. Axente Ioan PSD DA
6. Babuș Radu PSD DA
7. Baltă Mihai PSD DA
8. Bălan Ion PSD DA
9. Bănicioiu Nicolae PSD DA
10. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Benga Ioan PSD DA
13. Birchall Ana PSD DA
14. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
15. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
16. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
17. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
18. Călin Ion PSD DA
19. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
20. Cernea Remus-Florinel PSD DA
21. Chiriță Dumitru PSD DA
22. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
23. Ciobanu Gheorghe PSD DA
24. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
25. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
26. Covaci Dorel PSD DA
27. Cristea Aurelia PSD DA
28. Cristea Victor PSD DA
29. Daea Petre PSD DA
30. Delureanu Virgil PSD DA
31. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
32. Dima Toader PSD DA
33. Dîrzu Ioan PSD DA
34. Dobre Mircea-Titus PSD DA
35. Dolineaschi Andrei PSD DA
36. Dragomir Viorel Marian PSD DA
37. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
38. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
39. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
40. Emacu Gheorghe PSD DA
41. Eparu Ion PSD DA
42. Florea Daniel PSD DA
43. Frăticiu Gheorghe PSD DA
44. Găină Mihăiță PSD DA
45. Ghiveciu Marian PSD DA
46. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
47. Grama Horia PSD DA
48. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
49. Gust Băloșin Florentin PSD DA
50. Hrebenciuc Viorel PSD DA
51. Iancu Iulian PSD DA
52. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
53. Intotero Natalia-Elena PSD DA
54. Iordache Florin PSD DA
55. Iriza Scarlat PSD DA
56. Itu Cornel PSD DA
57. Khraibani Camelia PSD DA
58. Manda Iulian Claudiu PSD DA
59. Marcoci Vlad PSD DA
60. Marin Gheorghe PSD DA
61. Martin Eduard-Stelian PSD DA
62. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
63. Mazilu Constantin PSD DA
64. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
65. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
66. Mitrea Manuela PSD DA
67. Mitrea Miron Tudor PSD DA
68. Mîrza Gavril PSD DA
69. Mocanu Adrian PSD DA
70. Mocanu Vasile PSD DA
71. Mocioalcă Ion PSD DA
72. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
73. Munteanu Ioan PSD DA
74. Nassar Rodica PSD DA
75. Neacșu Marian PSD DA
76. Nechita Aurel PSD DA
77. Necula Cosmin PSD DA
78. Nicolae Florian PSD DA
79. Nistor Laurențiu PSD DA
80. Niță Emil PSD DA
81. Nosa Iuliu PSD DA
82. Ochi Ion PSD DA
83. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
84. Peia Ninel PSD DA
85. Petrache Adrian-Alin PSD -
86. Petrea Dorin Silviu PSD DA
87. Petric Octavian PSD DA
88. Pop Georgian PSD DA
89. Popeangă Vasile PSD DA
90. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
91. Răducanu Ion PSD DA
92. Rădulescu Constantin PSD DA
93. Rățoi Neculai PSD DA
94. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
95. Roman Gheorghe PSD DA
96. Roman Ioan Sorin PSD DA
97. Roman Victor PSD DA
98. Roșca Lucreția PSD DA
99. Sava Andrei-Valentin PSD DA
100. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
101. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
102. Solomon Adrian PSD DA
103. Stan Ioan PSD DA
104. Stanciu Anghel PSD DA
105. Stanciu Zisu PSD DA
106. Stativă Irinel Ioan PSD DA
107. Stănescu Alexandru PSD DA
108. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
109. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
110. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
111. Șimon Gheorghe PSD DA
112. Șova Lucian PSD DA
113. Ștefan Viorel PSD DA
114. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
115. Tabugan Ion PSD DA
116. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
117. Tiuch Cătălin PSD DA
118. Traicu Rodin PSD Abținere
119. Tudorache Daniel PSD DA
120. Tudorie Violeta PSD DA
121. Tudose Mihai PSD DA
122. Uricec Eugen Constantin PSD DA
123. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
124. Vlase Petru Gabriel PSD DA
125. Vlădoiu Aurel PSD DA
126. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
127. Vulpescu Ioan PSD DA
128. Weber Mihai PSD DA
129. Zaharcu Neviser PSD DA
130. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
1. Alexe Costel PNL DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Anton Marin PNL DA
5. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
6. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
7. Becali George PNL DA
8. Bordeianu Dan PNL DA
9. Bot Octavian PNL DA
10. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
11. Buican Cristian PNL DA
12. Calimente Mihăiță PNL DA
13. Calotă Florică Ică PNL DA
14. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
15. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
16. Cherecheș Florica PNL DA
17. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
18. Ciurariu Florin PNL DA
19. Cocei Erland PNL DA
20. Costin Gheorghe PNL DA
21. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
22. Crăciunescu Grigore PNL DA
23. Cristian Horia PNL DA
24. Cupă Ion PNL DA
25. Doboș Anton PNL DA
26. Dobre Victor Paul PNL DA
27. Dobrinescu Traian PNL DA
28. Dolha Mircea PNL DA
29. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
30. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
31. Dragomir Gheorghe PNL DA
32. Dumbrăvanu Paul PNL DA
33. Galan Constantin PNL DA
34. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
35. Gerea Andrei Dominic PNL DA
36. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
37. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
38. Guran Virgil PNL DA
39. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
40. Hellvig Eduard Raul PNL DA
41. Holban Titi PNL DA
42. Horga Vasile PNL DA
43. Iane Daniel PNL DA
44. Marcu Nicu PNL DA
45. Marcu Viorica PNL DA
46. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
47. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
48. Nicoară Romeo Florin PNL DA
49. Nicolae Alexandri PNL DA
50. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
51. Niculae Aurel PNL DA
52. Nistor Gheorghe-Vlad PNL -
53. Orban Ludovic PNL DA
54. Oros Nechita-Adrian PNL DA
55. Palașcă Viorel PNL DA
56. Palăr Ionel PNL DA
57. Pardău Dumitru PNL DA
58. Pârgaru Ion PNL DA
59. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
60. Popa Octavian-Marius PNL DA
61. Potor Călin PNL DA
62. Reuer Elena-Ramona PNL DA
63. Roșca Mircea PNL DA
64. Scarlat George PNL DA
65. Scutaru Adrian George PNL DA
66. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
67. Simedru Dan Coriolan PNL DA
68. Stănișoară Mihai PNL DA
69. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
70. Surdu Raluca PNL DA
71. Șoptică Costel PNL DA
72. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
73. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
74. Tămâian Ioan PNL DA
75. Teju Sorin PNL DA
76. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
77. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
78. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
79. Tușa Adriana Diana PNL DA
80. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
81. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
82. Varga Vasile PNL DA
83. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
84. Zlati Radu PNL DA
1. Anastase Roberta Alma PDL NU
2. Andronache Gabriel PDL Abținere
3. Ardeleanu Sanda-Maria PDL Abținere
4. Balan Ioan PDL NU
5. Bode Lucian Nicolae PDL NU
6. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
7. Canacheu Costică PDL NU
8. Culețu Dănuț PDL NU
9. Geantă Florian Daniel PDL NU
10. Gheorghe Florin PDL NU
11. Gheorghe Tinel PDL NU
12. Gudu Vasile PDL NU
13. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
14. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
15. Ionescu George PDL NU
16. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
17. Lubanovici Mircea PDL NU
18. Movilă Petru PDL NU
19. Nazare Alexandru PDL NU
20. Popescu Dan-Cristian PDL NU
21. Preda Cezar-Florin PDL NU
22. Rădulescu Romeo PDL NU
23. Roman Cristian-Constantin PDL NU
24. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
25. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
26. Secară Florin Mihail PDL NU
27. Stoica Mihaela PDL Abținere
28. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
29. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
30. Toader Mircea-Nicu PDL NU
31. Turcan Raluca PDL NU
32. Udriște Gheorghe PDL NU
33. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
34. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL NU
35. Vladu Iulian PDL NU
1. Adam Luminița-Pachel ND NU
2. Anghel Gabriela-Lola ND NU
3. Blănariu Valentin ND NU
4. Bucur Constantin-Alin ND Abținere
5. Burlacu Ștefan ND NU
6. Caloianu Mario-Ernest ND NU
7. Chebac Eugen ND NU
8. Cioată Cezar ND DA
9. Ciobanu Liliana ND NU
10. Ciuhodaru Tudor ND NU
11. Codîrlă Liviu ND NU
12. Comșa Cornel-George ND NU
13. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
14. Dalca Ștefan-Petru ND NU
15. Deaconu Mihai ND NU
16. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
17. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
18. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
19. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
20. Fonta Nuțu ND NU
21. Grecea Maria ND NU
22. Hulea Ioan ND NU
23. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
24. Melinte Ion ND NU
25. Mihai Aurelian ND NU
26. Mocioi Niculina ND NU
27. Moisii Constantin ND NU
28. Murgu Neagu ND NU
29. Nistor Marioara ND NU
30. Oajdea Daniel Vasile ND NU
31. Pușcaș Iacob ND NU
32. Rotaru Răzvan ND NU
33. Sefer Cristian-George ND NU
34. Tararache Mihai ND NU
35. Tănase Răzvan-Ionuț ND Abținere
1. Bónis István UDMR DA
2. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
3. Erdei Dolóczki István UDMR DA
4. Fejér László-Ődőn UDMR DA
5. Kelemen Hunor UDMR DA
6. Kerekes Károly UDMR DA
7. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
8. Korodi Attila UDMR DA
9. Markó Attila-Gabor UDMR DA
10. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
11. Máté András-Levente UDMR DA
12. Moldovan Iosif UDMR DA
13. Molnar Zsolt UDMR DA
14. Seres Dénes UDMR DA
15. Szabó Ödön UDMR DA
1. Amet Varol Minoritati DA
2. Firczak Gheorghe Minoritati DA
3. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
4. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
5. Grosaru Mircea Minoritati DA
6. Gvozdenovici Slavomir Minoritati Abținere
7. Ibram Iusein Minoritati DA
8. Ignat Miron Minoritati DA
9. Longher Ghervazen Minoritati DA
10. Manolescu Oana Minoritati DA
11. Marocico Ion Minoritati DA
12. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
13. Mircovici Niculae Minoritati DA
14. Pambuccian Varujan Minoritati DA
15. Păun Nicolae Minoritati DA
16. Stancu Ionel Minoritati DA
17. Vainer Aurel Minoritati DA
18. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
1. Avram Constantin ALDE DA
2. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
3. Coman Gheorghe ALDE DA
4. Diniță Ion ALDE DA
5. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
6. Dumitru Georgică ALDE DA
7. Giurescu Dinu ALDE DA
8. Ionescu Aurelian ALDE DA
9. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
10. Moldovan Ioan ALDE DA
11. Negruț Cornelia ALDE DA
12. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
13. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 28 ianuarie 2020, 9:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro