Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.05.2013 > 13:04 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 mai 2013, ora 13:04

Subiect vot: Vot asupra unei moțiuni
Adoptare MS 4/2013 - Moțiunea simplă "COMPANIILE DE STAT ÎN GUVERNAREA USL: MANAGEMENT PRIVAT SAU CUMETRIE DE PARTID?"
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:300 131 79 32 22 14 10 12
- voturi pentru (DA):31 1 1 29 - - - -
- voturi împotrivă (NU):225 129 77 - 1 - 6 12
- abțineri:41 1 - 3 21 13 3 -
- nu au votat:3 - 1 - - 1 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Adam Luminița-Pachel ND Abținere
3. Adăscăliței Constantin PSD NU
4. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
5. Almăjanu Marin PNL NU
6. Amet Varol Minoritati NU
7. Andea Petru PSD NU
8. Andronache Gabriel PDL Abținere
9. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
10. Antal István UDMR -
11. Anton Marin PNL NU
12. Arsene Ionel PSD NU
13. Avram Constantin ALDE NU
14. Avram Marian PSD NU
15. Axente Ioan PSD NU
16. Babuș Radu PSD NU
17. Baltă Mihai PSD NU
18. Bălan Ion PSD NU
19. Bănicioiu Nicolae PSD NU
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
21. Bejinariu Eugen PSD NU
22. Birchall Ana PSD NU
23. Bleotu Vasile PSD NU
24. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
26. Bónis István UDMR Abținere
27. Bot Octavian PNL NU
28. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
30. Buican Cristian PNL NU
31. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
32. Calimente Mihăiță PNL NU
33. Caloianu Mario-Ernest ND Abținere
34. Calotă Florică Ică PNL NU
35. Canacheu Costică PDL DA
36. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
37. Călin Ion PSD NU
38. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL NU
39. Cernea Remus-Florinel PSD NU
40. Chebac Eugen ND Abținere
41. Cherecheș Florica PNL NU
42. Chiriță Dumitru PSD NU
43. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
44. Chițoiu Daniel PNL NU
45. Ciobanu Gheorghe PSD NU
46. Ciobanu Liliana ND Abținere
47. Ciocan Dan PSD Abținere
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
50. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE NU
51. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
52. Ciurariu Florin PNL NU
53. Cocei Erland PNL NU
54. Codîrlă Liviu ND Abținere
55. Coman Gheorghe ALDE NU
56. Constantin Daniel ALDE NU
57. Cosma Vlad-Alexandru PSD NU
58. Costin Gheorghe PNL NU
59. Covaci Dorel PSD NU
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
61. Crăciunescu Grigore PNL NU
62. Cristea Victor PSD NU
63. Cristian Horia PNL NU
64. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
65. Cupșa Ioan PNL NU
66. Daea Petre PSD NU
67. Dascălu Constantin PDL DA
68. Deaconu Mihai ND Abținere
69. Delureanu Virgil PSD NU
70. Diaconu Mihai-Bogdan PSD NU
71. Dima Toader PSD NU
72. Diniță Ion ALDE NU
73. Dîrzu Ioan PSD NU
74. Doboș Anton PNL NU
75. Dobre Mircea-Titus PSD NU
76. Dobre Victor Paul PNL NU
77. Dobrinescu Traian PNL NU
78. Dolha Mircea PNL NU
79. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
80. Dolineaschi Andrei PSD NU
81. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
82. Dragnea Nicolae-Liviu PSD NU
83. Dragomir Gheorghe PNL NU
84. Dragomir Maria ND NU
85. Dragomir Viorel Marian PSD NU
86. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
87. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
88. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
89. Dumbrăvanu Paul PNL NU
90. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
91. Dușa Mircea PSD NU
92. Emacu Gheorghe PSD NU
93. Enache Marian PSD NU
94. Enea Constantin-Cosmin PNL NU
95. Eparu Ion PSD NU
96. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
97. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
98. Fenechiu Relu PNL NU
99. Florea Daniel PSD NU
100. Fonta Nuțu ND Abținere
101. Frăticiu Gheorghe PSD NU
102. Galan Constantin PNL NU
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
104. Găină Mihăiță PSD NU
105. Geantă Florian Daniel PDL DA
106. Gerea Andrei Dominic PNL NU
107. Gheorghe Florin PDL Abținere
108. Gheorghe Tinel PDL DA
109. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD NU
110. Ghiveciu Marian PSD NU
111. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
112. Giurescu Dinu ALDE NU
113. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
114. Grama Horia PSD NU
115. Grapini Maria ALDE NU
116. Grecea Maria ND Abținere
117. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
118. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
119. Guran Virgil PNL NU
120. Gust Băloșin Florentin PSD NU
121. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
122. Harbuz Liviu PSD NU
123. Holban Titi PNL NU
124. Horga Vasile PNL NU
125. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
126. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
127. Iancu Iulian PSD NU
128. Iane Daniel PNL NU
129. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
130. Iliuță Vasile PDL DA
131. Ionescu Aurelian ALDE NU
132. Ionescu George PDL DA
133. Iordache Florin PSD NU
134. Iriza Scarlat PSD NU
135. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
136. Itu Cornel PSD NU
137. Kerekes Károly UDMR Abținere
138. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
139. Khraibani Camelia PSD NU
140. Korodi Attila UDMR Abținere
141. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
142. Longher Ghervazen Minoritati Abținere
143. Manda Iulian Claudiu PSD NU
144. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
145. Manolache Marius PSD NU
146. Marcoci Vlad PSD NU
147. Marcu Nicu PNL NU
148. Marcu Viorica PNL NU
149. Marin Gheorghe PSD NU
150. Markó Attila-Gabor UDMR Abținere
151. Martin Eduard-Stelian PSD NU
152. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
153. Máté András-Levente UDMR Abținere
154. Măduța Flavius-Luigi PSD NU
155. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
156. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
157. Militaru Lucian PDL DA
158. Mincă Liliana ND Abținere
159. Mircovici Niculae Minoritati -
160. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
161. Mitrea Manuela PSD NU
162. Mitrea Miron Tudor PSD DA
163. Mîrza Gavril PSD NU
164. Mocanu Adrian PSD NU
165. Mocanu Vasile PSD NU
166. Mocioalcă Ion PSD NU
167. Mocioi Niculina ND Abținere
168. Moisii Constantin ND Abținere
169. Moldovan Iosif UDMR Abținere
170. Molnar Zsolt UDMR Abținere
171. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
172. Movilă Petru PDL DA
173. Nassar Rodica PSD NU
174. Neacșu Marian PSD NU
175. Nechita Aurel PSD NU
176. Negruț Cornelia ALDE NU
177. Nica Dan PSD NU
178. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
179. Nichita Cristina PSD NU
180. Nicoară Romeo Florin PNL NU
181. Nicolae Alexandri PNL NU
182. Nicolae Florian PSD NU
183. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
184. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
185. Nicolicea Eugen PSD NU
186. Niculae Aurel PNL NU
187. Niculescu Dumitru ND Abținere
188. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
189. Niță Constantin PSD NU
190. Niță Emil PSD NU
191. Nosa Iuliu PSD NU
192. Oajdea Daniel Vasile ND Abținere
193. Ochi Ion PSD NU
194. Oltean Ioan PDL DA
195. Orban Ludovic PNL NU
196. Oros Nechita-Adrian PNL NU
197. Palașcă Viorel PNL NU
198. Palăr Ionel PNL NU
199. Pambuccian Varujan Minoritati NU
200. Pană Adriana-Doina PSD NU
201. Pardău Dumitru PNL NU
202. Paul Maria-Andreea PDL DA
203. Păun Nicolae Minoritati NU
204. Pârgaru Ion PNL NU
205. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
206. Peia Ninel PSD NU
207. Petrache Adrian-Alin PSD NU
208. Petrea Dorin Silviu PSD NU
209. Petric Octavian PSD NU
210. Plumb Rovana PSD NU
211. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
212. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
213. Ponta Victor-Viorel PSD NU
214. Popa Octavian-Marius PNL NU
215. Popescu Dan-Cristian PDL DA
216. Popescu Florin Aurelian PDL DA
217. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
218. Potor Călin PNL NU
219. Preda Cezar-Florin PDL DA
220. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE NU
221. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
222. Rădulescu Constantin PSD NU
223. Rădulescu Romeo PDL DA
224. Rățoi Neculai PSD NU
225. Reuer Elena-Ramona PNL NU
226. Roșca Lucreția PSD NU
227. Roșca Mircea PNL NU
228. Rotaru Răzvan ND Abținere
229. Săpunaru Nini PNL NU
230. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
231. Scarlat George PNL NU
232. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
233. Scutaru Adrian George PNL NU
234. Secară Florin Mihail PDL Abținere
235. Sefer Cristian-George ND Abținere
236. Seres Dénes UDMR Abținere
237. Silaghi Ovidiu Ioan PNL NU
238. Simedru Dan Coriolan PNL DA
239. Simionescu Adrian Constantin PSD NU
240. Solomon Adrian PSD NU
241. Stan Ioan PSD NU
242. Stan Ion PSD NU
243. Stanciu Anghel PSD NU
244. Stancu Ionel Minoritati NU
245. Stativă Irinel Ioan PSD NU
246. Stănescu Alexandru PSD NU
247. Stănișoară Mihai PNL NU
248. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
249. Stragea Sorin Constantin PSD NU
250. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
251. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
252. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
253. Surdu Raluca PNL NU
254. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
255. Szabó Ödön UDMR Abținere
256. Șcheau Ion ND Abținere
257. Șimon Gheorghe PSD NU
258. Șoptică Costel PNL NU
259. Șova Lucian PSD NU
260. Ștefănescu Elena Cătălina PSD NU
261. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
262. Tabugan Ion PSD NU
263. Taloș Gheorghe-Mirel PNL NU
264. Tămâian Ioan PNL -
265. Tănase Răzvan-Ionuț ND Abținere
266. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
267. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
268. Teju Sorin PNL NU
269. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
270. Teodorescu Ioan Viorel PNL NU
271. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
272. Tiuch Cătălin PSD NU
273. Tîlvăr Angel PSD NU
274. Toader Mircea-Nicu PDL DA
275. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
276. Tomac Eugen PDL DA
277. Traicu Rodin PSD NU
278. Tudorache Daniel PSD NU
279. Tudorie Violeta PSD NU
280. Tudose Mihai PSD NU
281. Turcan Raluca PDL DA
282. Udriște Gheorghe PDL DA
283. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
284. Uricec Eugen Constantin PSD NU
285. Ursărescu Dorinel PNL NU
286. Vainer Aurel Minoritati NU
287. Varga Lucia-Ana PNL NU
288. Varga Vasile PNL NU
289. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
290. Vladu Iulian PDL DA
291. Vlase Petru Gabriel PSD NU
292. Vlădoiu Aurel PSD NU
293. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
294. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
295. Vreme Valerian PDL DA
296. Vulpescu Ioan PSD NU
297. Weber Mihai PSD NU
298. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
299. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
300. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 5 martie 2021, 15:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro