Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2014 > 13:31 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2014, ora 13:31

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 52/2014 privind aprobarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei către Parlamentul European și Consiliu: Un nou cadru UE pentru consolidarea statului de drept COM (2014) 158
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:328 155 60 27 12 13 15 32 14
- voturi pentru (DA):327 155 60 27 12 13 14 32 14
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ignat Miron Minoritati -
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel PSD DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anton Marin - DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Bîrsășteanu Florică PSD DA
27. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
28. Blănariu Valentin ND DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PDL DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
33. Boghicevici Claudia PDL DA
34. Bónis István UDMR DA
35. Borbély László UDMR DA
36. Bordeianu Dan PNL DA
37. Bucur Constantin-Alin PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Burlacu Ștefan ND DA
41. Calimente Mihăiță PNL DA
42. Calotă Florică Ică ALDE DA
43. Canacheu Costică PDL DA
44. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
48. Cernea Remus-Florinel - DA
49. Chebac Eugen PSD DA
50. Cherecheș Florica PNL DA
51. Chiriță Dumitru PSD DA
52. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
53. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
54. Chițoiu Daniel ALDE DA
55. Cioată Cezar ALDE DA
56. Ciobanu Gheorghe PSD DA
57. Ciobanu Liliana ND DA
58. Ciocan Dan PSD DA
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
62. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
63. Ciuhodaru Tudor ND DA
64. Ciurariu Florin PNL DA
65. Cocei Erland PNL DA
66. Codîrlă Liviu PSD DA
67. Comșa Cornel-George - DA
68. Covaci Dorel PSD DA
69. Crăciunescu Grigore PNL DA
70. Cristea Victor PSD DA
71. Cristian Horia PNL DA
72. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
73. Culețu Dănuț PDL DA
74. Cupă Ion ALDE DA
75. Daea Petre PSD DA
76. Dalca Ștefan-Petru ND DA
77. Dascălu Constantin PDL DA
78. Deaconu Mihai ND DA
79. Delureanu Virgil PSD DA
80. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
81. Dima Toader PSD DA
82. Diniță Ion ALDE DA
83. Dîrzu Ioan PSD DA
84. Doboș Anton PNL DA
85. Dobre Mircea-Titus PSD DA
86. Dobre Victor Paul PNL DA
87. Dobrinescu Traian PNL DA
88. Dolha Mircea PNL DA
89. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
90. Dolineaschi Andrei PSD DA
91. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
92. Dragomir Gheorghe PNL DA
93. Dragomir Maria ND DA
94. Dragomir Viorel Marian PSD DA
95. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
96. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
97. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
98. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
99. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
100. Dumitru Georgică ALDE DA
101. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
102. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
103. Emacu Gheorghe PSD DA
104. Enache Marian PSD DA
105. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
106. Eparu Ion PSD DA
107. Erdei Dolóczki István UDMR DA
108. Fejér László-Ődőn UDMR DA
109. Firczak Gheorghe Minoritati DA
110. Florea Damian ALDE DA
111. Florea Daniel PSD DA
112. Fonta Nuțu PSD DA
113. Frăticiu Gheorghe PSD DA
114. Galan Constantin ALDE DA
115. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
116. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
117. Găină Mihăiță PSD DA
118. Geantă Florian Daniel - DA
119. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
120. Gheorghe Florin PSD DA
121. Gheorghe Tinel PDL DA
122. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
123. Ghiveciu Marian PSD DA
124. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
125. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
126. Grama Horia PSD DA
127. Grecea Maria PNL DA
128. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
129. Gust Băloșin Florentin PSD DA
130. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
131. Harbuz Liviu PSD DA
132. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
133. Holban Titi PSD DA
134. Horga Vasile PNL DA
135. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
136. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
137. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
138. Iane Daniel PNL DA
139. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
140. Ibram Iusein Minoritati DA
141. Intotero Natalia-Elena PSD DA
142. Ionescu Aurelian ALDE DA
143. Ionescu George PDL DA
144. Iordache Florin PSD DA
145. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
146. Iriza Scarlat PSD DA
147. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
148. Itu Cornel PSD DA
149. Kerekes Károly UDMR DA
150. Kereskényi Gábor UDMR DA
151. Khraibani Camelia PSD DA
152. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
153. Longher Ghervazen Minoritati DA
154. Lubanovici Mircea PDL DA
155. Lupu Mihai PNL DA
156. Man Mircea PDL DA
157. Manda Iulian Claudiu PSD DA
158. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
159. Manolache Marius PSD DA
160. Manolescu Oana Minoritati DA
161. Marcoci Vlad PSD DA
162. Marcu Nicu ALDE DA
163. Marcu Viorica PNL DA
164. Marian Ion Cristinel ND DA
165. Marica Petru-Sorin PSD DA
166. Marin Gheorghe PSD DA
167. Marin Laura PSD DA
168. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
169. Máté András-Levente UDMR DA
170. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
171. Mazilu Constantin PSD DA
172. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
173. Melinte Ion PSD DA
174. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
175. Mihăilă Ioan PSD DA
176. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
177. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
178. Militaru Lucian PDL DA
179. Mincă Liliana ND DA
180. Mircovici Niculae Minoritati DA
181. Mitrea Manuela PSD DA
182. Mocanu Adrian PSD DA
183. Mocanu Vasile PSD DA
184. Mocioalcă Ion PSD DA
185. Mocioi Niculina PDL DA
186. Moisii Constantin PSD DA
187. Moldovan Ioan ALDE DA
188. Moldovan Iosif UDMR DA
189. Molnar Zsolt UDMR DA
190. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
191. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
192. Movilă Petru - DA
193. Muntean Mircia PSD DA
194. Munteanu Ioan PSD DA
195. Murgu Neagu PSD DA
196. Nassar Rodica PSD DA
197. Nazare Alexandru PDL DA
198. Neacșu Marian PSD DA
199. Necula Cosmin PSD DA
200. Negruț Cornelia ALDE DA
201. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
202. Nichita Cristina PSD DA
203. Nicolae Alexandri ALDE DA
204. Nicolae Florian PSD DA
205. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
206. Niculescu Dumitru ND DA
207. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
208. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
209. Nistor Marioara PSD DA
210. Niță Emil PSD DA
211. Nosa Iuliu PSD DA
212. Oajdea Daniel Vasile ND DA
213. Ochi Ion PSD DA
214. Oltean Ioan PDL DA
215. Orban Ludovic PNL DA
216. Oros Nechita-Adrian PNL DA
217. Palașcă Viorel ALDE DA
218. Palăr Ionel PNL DA
219. Paleologu Theodor - DA
220. Pambuccian Varujan Minoritati DA
221. Paul Maria-Andreea PDL DA
222. Păun Nicolae Minoritati DA
223. Pârgaru Ion ALDE DA
224. Peia Ninel PSD DA
225. Petrea Dorin Silviu PSD DA
226. Petrescu Petre PSD DA
227. Petric Octavian PSD DA
228. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
229. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
230. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
231. Pop Georgian PSD DA
232. Popa Octavian-Marius PNL DA
233. Popa Radu Mihai PSD DA
234. Popeangă Vasile PSD DA
235. Popescu Dan-Cristian PDL DA
236. Popescu Florin Aurelian - DA
237. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
238. Potor Călin PSD DA
239. Pușcaș Iacob PSD DA
240. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
241. Răducanu Ion PSD DA
242. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
243. Rădulescu Constantin PSD DA
244. Rădulescu Romeo ALDE DA
245. Rățoi Neculai PSD DA
246. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
247. Reuer Elena-Ramona PNL DA
248. Rizea Cristian PSD DA
249. Roman Cristian-Constantin PDL DA
250. Roman Ioan Sorin PSD DA
251. Roman Victor PSD DA
252. Roșca Lucreția PSD DA
253. Roșca Mircea PNL DA
254. Rotaru Răzvan - DA
255. Sava Andrei-Valentin PSD DA
256. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
257. Săpunaru Nini PNL DA
258. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
259. Scarlat George PNL DA
260. Scutaru Adrian George PNL DA
261. Secară Florin Mihail PSD DA
262. Seres Dénes UDMR DA
263. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
264. Simedru Dan Coriolan PNL DA
265. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
266. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
267. Solomon Adrian PSD DA
268. Stan Ioan PSD DA
269. Stan Ion PSD DA
270. Stanciu Anghel PSD DA
271. Stanciu Zisu PSD DA
272. Stativă Irinel Ioan PSD DA
273. Stănescu Alexandru PSD DA
274. Stănișoară Mihai ALDE DA
275. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
276. Stoica Mihaela - DA
277. Stragea Sorin Constantin PSD DA
278. Stroe Radu ALDE DA
279. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
280. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
281. Surdu Raluca PNL DA
282. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
283. Szabó Ödön UDMR DA
284. Șcheau Ion PSD DA
285. Șimon Gheorghe PSD DA
286. Șoptică Costel PNL DA
287. Șova Lucian PSD DA
288. Ștefan Viorel PSD DA
289. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
290. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
291. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
292. Tararache Mihai - DA
293. Tămâian Ioan PNL DA
294. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
295. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
296. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
297. Teju Sorin ALDE DA
298. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
299. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
300. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
301. Tiuch Cătălin PSD DA
302. Toader Mircea-Nicu PDL DA
303. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
304. Tomac Eugen - DA
305. Traicu Rodin PSD DA
306. Tudorache Daniel PSD DA
307. Tudorie Violeta PSD DA
308. Tudose Mihai PSD DA
309. Turcan Raluca PDL DA
310. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
311. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
312. Uricec Eugen Constantin PSD DA
313. Ursărescu Dorinel ALDE DA
314. Vainer Aurel Minoritati DA
315. Varga Lucia-Ana PNL DA
316. Varga Vasile PNL DA
317. Vasilică Radu Costin PSD DA
318. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
319. Vladu Iulian PDL DA
320. Vlase Petru Gabriel PSD DA
321. Vlădoiu Aurel PSD DA
322. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
323. Weber Mihai PSD DA
324. Zaharcu Neviser PSD DA
325. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
326. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
327. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 28 ianuarie 2020, 10:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro