Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.02.2015 > 16:23 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 februarie 2015, ora 16:23

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 228/2014 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.26/2000 cu privire la asociații și fundații
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:283 139 86 9 4 14 19 12
- voturi pentru (DA):176 135 2 1 4 12 18 4
- voturi împotrivă (NU):92 1 80 7 - - - 4
- abțineri:14 3 4 1 - 2 - 4
- nu au votat:1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Calotă Florică Ică ALDE -
1. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
2. Burlacu Ștefan ND Abținere
3. Ciobanu Liliana - Abținere
4. Dumbrăvanu Paul - Abținere
5. Fonta Nuțu PSD Abținere
6. Popescu Dan-Cristian PNL Abținere
7. Secară Florin Mihail PSD Abținere
8. Stancu Ionel Minoritati Abținere
9. Tararache Mihai - Abținere
10. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
11. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
12. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
13. Zamfir Daniel-Cătălin PNL Abținere
14. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Arsene Ionel PSD DA
7. Axente Ioan PSD DA
8. Baltă Mihai PSD DA
9. Bălan Ion PSD DA
10. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Benga Ioan PSD DA
13. Birchall Ana PSD DA
14. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
15. Blănariu Valentin - DA
16. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
17. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
18. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
19. Bónis István UDMR DA
20. Bordeianu Dan PSD DA
21. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
22. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
23. Calimente Mihăiță PNL DA
24. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
25. Călin Ion PSD DA
26. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
27. Cernea Remus-Florinel - DA
28. Chebac Eugen PSD DA
29. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
30. Ciobanu Gheorghe PSD DA
31. Ciocan Dan PSD DA
32. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
33. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
34. Codîrlă Liviu PSD DA
35. Comșa Cornel-George - DA
36. Covaci Dorel PSD DA
37. Cristea Aurelia PSD DA
38. Cristea Victor PSD DA
39. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
40. Cupă Ion ALDE DA
41. Delureanu Virgil PSD DA
42. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
43. Diniță Ion ALDE DA
44. Dîrzu Ioan PSD DA
45. Dobre Mircea-Titus PSD DA
46. Dolineaschi Andrei PSD DA
47. Dragomir Viorel Marian PSD DA
48. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
49. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
50. Dumitru Georgică ALDE DA
51. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
52. Emacu Gheorghe PSD DA
53. Enache Marian PSD DA
54. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
55. Eparu Ion PSD DA
56. Firczak Gheorghe Minoritati DA
57. Florea Damian ALDE DA
58. Florea Daniel PSD DA
59. Frăticiu Gheorghe PSD DA
60. Galan Constantin ALDE DA
61. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
62. Găină Mihăiță PSD DA
63. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
64. Gheorghe Florin PSD DA
65. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
66. Ghiveciu Marian PSD DA
67. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
68. Grama Horia PSD DA
69. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
70. Harbuz Liviu PSD DA
71. Holban Titi PSD DA
72. Hulea Ioan PSD DA
73. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
74. Iancu Iulian PSD DA
75. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
76. Ibram Iusein Minoritati DA
77. Ignat Miron Minoritati DA
78. Intotero Natalia-Elena PSD DA
79. Ionescu Aurelian ALDE DA
80. Iordache Florin PSD DA
81. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
82. Itu Cornel PSD DA
83. Kerekes Károly UDMR DA
84. Khraibani Camelia PSD DA
85. Longher Ghervazen Minoritati DA
86. Manda Iulian Claudiu PSD DA
87. Manolache Marius PSD DA
88. Marcoci Vlad PSD DA
89. Marica Petru-Sorin PSD DA
90. Marin Gheorghe PSD DA
91. Marin Laura PSD DA
92. Marocico Ion Minoritati DA
93. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
94. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
95. Melinte Ion PSD DA
96. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
97. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
98. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
99. Mîrza Gavril PSD DA
100. Mocanu Adrian PSD DA
101. Mocioalcă Ion PSD DA
102. Moldovan Ioan ALDE DA
103. Molnar Zsolt UDMR DA
104. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
105. Munteanu Ioan PSD DA
106. Nassar Rodica PSD DA
107. Neacșu Marian PSD DA
108. Necula Cosmin PSD DA
109. Negruț Cornelia ALDE DA
110. Nichita Cristina PSD DA
111. Nicolae Florian PSD DA
112. Niculae Aurel PSD DA
113. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
114. Nistor Laurențiu PSD DA
115. Nistor Marioara PSD DA
116. Niță Constantin PSD DA
117. Niță Emil PSD DA
118. Nosa Iuliu PSD DA
119. Ochi Ion PSD DA
120. Palașcă Viorel ALDE DA
121. Pambuccian Varujan Minoritati DA
122. Pană Adriana-Doina PSD DA
123. Păun Nicolae Minoritati DA
124. Pârgaru Ion ALDE DA
125. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
126. Peia Ninel PSD DA
127. Petrea Dorin Silviu PSD DA
128. Petric Octavian PSD DA
129. Plumb Rovana PSD DA
130. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
131. Pop Georgian PSD DA
132. Popa Radu Mihai - DA
133. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
134. Potor Călin PSD DA
135. Pușcaș Iacob PSD DA
136. Răducanu Ion PSD DA
137. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
138. Rădulescu Constantin PSD DA
139. Rădulescu Romeo ALDE DA
140. Rățoi Neculai PSD DA
141. Rizea Cristian PSD DA
142. Roman Gheorghe PSD DA
143. Roșca Lucreția PSD DA
144. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
145. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
146. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
147. Solomon Adrian PSD DA
148. Stan Ioan PSD DA
149. Stan Ion PSD DA
150. Stanciu Zisu PSD DA
151. Stativă Irinel Ioan PSD DA
152. Stănescu Alexandru PSD DA
153. Stănișoară Mihai ALDE DA
154. Stragea Sorin Constantin PSD DA
155. Stroe Radu PSD DA
156. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
157. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
158. Șimon Gheorghe PSD DA
159. Ștefan Viorel PSD DA
160. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
161. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
162. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
163. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
164. Tiuch Cătălin PSD DA
165. Tîlvăr Angel PSD DA
166. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
167. Traicu Rodin PSD DA
168. Tudorache Daniel PSD DA
169. Tudorie Violeta PSD DA
170. Tudose Mihai PSD DA
171. Uricec Eugen Constantin PSD DA
172. Vlase Petru Gabriel PSD DA
173. Vlădoiu Aurel PSD DA
174. Vreme Valerian PSD DA
175. Weber Mihai PSD DA
176. Zaharcu Neviser PSD DA
1. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
2. Almăjanu Marin PNL NU
3. Anghel Gabriela-Lola ND NU
4. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
5. Ardeleanu Sanda-Maria PNL NU
6. Balan Ioan PNL NU
7. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
8. Bode Lucian Nicolae PNL NU
9. Boghicevici Claudia PNL NU
10. Buican Cristian PNL NU
11. Canacheu Costică PNL NU
12. Cherecheș Florica PNL NU
13. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
14. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
15. Ciuhodaru Tudor ND NU
16. Ciurariu Florin PNL NU
17. Cocei Erland PNL NU
18. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
19. Crăciunescu Grigore PNL NU
20. Cristian Horia PNL NU
21. Dascălu Constantin PNL NU
22. Deaconu Mihai ND NU
23. Doboș Anton PNL NU
24. Dobre Victor Paul PNL NU
25. Dobrinescu Traian PNL NU
26. Dolha Mircea PNL NU
27. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
28. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
29. Dragomir Gheorghe PNL NU
30. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
31. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
32. Gheorghe Tinel PNL NU
33. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
34. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
35. Grecea Maria PNL NU
36. Gudu Vasile PNL NU
37. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
38. Horga Vasile PNL NU
39. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
40. Iane Daniel PNL NU
41. Ionescu George PNL NU
42. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
43. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
44. Lubanovici Mircea PNL NU
45. Lupu Mihai PNL NU
46. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
47. Marcu Viorica PNL NU
48. Marian Ion Cristinel ND NU
49. Mihai Aurelian PNL NU
50. Mincă Liliana ND NU
51. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
52. Mocioi Niculina PNL NU
53. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
54. Movilă Petru - NU
55. Nazare Alexandru PNL NU
56. Negruț Clement - NU
57. Nicoară Romeo Florin PNL NU
58. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
59. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
60. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
61. Oajdea Daniel Vasile ND NU
62. Orban Ludovic PNL NU
63. Oros Nechita-Adrian PNL NU
64. Palăr Ionel PNL NU
65. Pardău Dumitru PNL NU
66. Paul Maria-Andreea PNL NU
67. Pistru Eusebiu-Manea PNL NU
68. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
69. Popa Octavian-Marius PNL NU
70. Popeangă Vasile PSD NU
71. Preda Cezar-Florin PNL NU
72. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
73. Reuer Elena-Ramona PNL NU
74. Rotaru Răzvan - NU
75. Săpunaru Nini PNL NU
76. Scarlat George PNL NU
77. Simedru Dan Coriolan PNL NU
78. Surdu Raluca PNL NU
79. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
80. Șcheau Ion PNL NU
81. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
82. Tămâian Ioan PNL NU
83. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
84. Toader Mircea-Nicu PNL NU
85. Tomac Eugen - NU
86. Turcan Raluca PNL NU
87. Udriște Gheorghe PNL NU
88. Urcan Ionaș-Florin PNL NU
89. Varga Vasile PNL NU
90. Vladu Iulian PNL NU
91. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
92. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 februarie 2020, 13:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro