Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.03.2015 > 17:33 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 martie 2015, ora 17:33

Subiect vot: Vot asupra unei moțiuni
Adoptare MS 2/2015 - Moțiunea simplă "Fondurile europene în guvernarea PSD - între Făt-Frumos și Fata Morgana"
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:302 143 87 5 16 14 23 14
- voturi pentru (DA):96 3 87 - 1 1 - 4
- voturi împotrivă (NU):184 140 - 4 2 12 23 3
- abțineri:21 - - - 13 1 - 7
- nu au votat:1 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati NU
7. Andea Petru PSD NU
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Arsene Ionel PSD NU
10. Avram Marian PSD NU
11. Axente Ioan PSD NU
12. Babuș Radu PSD NU
13. Balan Ioan PNL DA
14. Baltă Mihai PSD NU
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD NU
17. Bănicioiu Nicolae PSD NU
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
19. Bejinariu Eugen PSD NU
20. Benga Ioan PSD NU
21. Birchall Ana PSD NU
22. Bîrsășteanu Florică PSD NU
23. Blăjuț Viorel-Ionel ND -
24. Blănariu Valentin - NU
25. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
26. Bode Lucian Nicolae PNL DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
28. Bogdănici Camelia-Margareta PSD NU
29. Boghicevici Claudia PNL DA
30. Bónis István UDMR Abținere
31. Borbély László UDMR Abținere
32. Bordeianu Dan PSD NU
33. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Caloianu Mario-Ernest PSD NU
39. Calotă Florică Ică ALDE NU
40. Canacheu Costică PNL DA
41. Călin Ion PSD NU
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
43. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
44. Cernea Remus-Florinel - NU
45. Chebac Eugen PSD NU
46. Cherecheș Florica PNL DA
47. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
48. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
49. Cioată Cezar ALDE NU
50. Ciobanu Gheorghe PSD NU
51. Ciobanu Liliana - Abținere
52. Ciocan Dan PSD NU
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
55. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE NU
56. Cocei Erland PNL DA
57. Codîrlă Liviu PSD NU
58. Comșa Cornel-George - Abținere
59. Costin Gheorghe PNL DA
60. Covaci Dorel PSD NU
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Crăciunescu Grigore PNL DA
63. Cristea Aurelia PSD NU
64. Cristea Victor PSD NU
65. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
66. Culețu Dănuț PNL DA
67. Cupă Ion ALDE NU
68. Daea Petre PSD NU
69. Dalca Ștefan-Petru ND NU
70. Dascălu Constantin PNL DA
71. Deaconu Mihai ND NU
72. Delureanu Virgil PSD NU
73. Diaconu Adrian-Nicolae PSD NU
74. Diaconu Mihai-Bogdan - Abținere
75. Dima Toader PSD NU
76. Diniță Ion ALDE NU
77. Dîrzu Ioan PSD NU
78. Doboș Anton PNL DA
79. Dobre Mircea-Titus PSD NU
80. Dobre Victor Paul PNL DA
81. Dobrinescu Traian PNL DA
82. Dolha Mircea PNL DA
83. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
84. Dolineaschi Andrei PSD NU
85. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
86. Dragomir Gheorghe PNL DA
87. Dragomir Maria - Abținere
88. Dragomir Viorel Marian PSD NU
89. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
90. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
91. Dumbrăvanu Paul - Abținere
92. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
93. Dumitru Georgică ALDE NU
94. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
95. Dușa Mircea PSD NU
96. Emacu Gheorghe PSD NU
97. Enache Marian PSD NU
98. Enea Constantin-Cosmin PSD NU
99. Eparu Ion PSD NU
100. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
101. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
102. Firczak Gheorghe Minoritati NU
103. Florea Damian ALDE NU
104. Florea Daniel PSD NU
105. Frăticiu Gheorghe PSD NU
106. Galan Constantin ALDE NU
107. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
108. Găină Mihăiță PSD NU
109. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
110. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
111. Gheorghe Florin PSD NU
112. Gheorghe Tinel PNL DA
113. Ghiveciu Marian PSD NU
114. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
115. Grama Horia PSD NU
116. Grecea Maria PNL DA
117. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
118. Gudu Vasile PNL DA
119. Guran Virgil - Abținere
120. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
121. Harbuz Liviu PSD NU
122. Horga Vasile PNL DA
123. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
124. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
125. Iancu Iulian PSD NU
126. Iane Daniel PNL DA
127. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
128. Ibram Iusein Minoritati NU
129. Ignat Miron Minoritati Abținere
130. Intotero Natalia-Elena PSD NU
131. Ionescu Aurelian ALDE NU
132. Iordache Florin PSD NU
133. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
134. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
135. Itu Cornel PSD NU
136. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
137. Kelemen Hunor UDMR DA
138. Kerekes Károly UDMR Abținere
139. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
140. Khraibani Camelia PSD NU
141. Korodi Attila UDMR NU
142. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
143. Longher Ghervazen Minoritati NU
144. Lupu Mihai PNL DA
145. Man Mircea PNL DA
146. Manda Iulian Claudiu PSD NU
147. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
148. Manolache Marius PSD NU
149. Marcoci Vlad PSD NU
150. Marica Petru-Sorin PSD NU
151. Marin Gheorghe PSD NU
152. Marin Laura PSD NU
153. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
154. Máté András-Levente UDMR Abținere
155. Mazilu Constantin PSD NU
156. Măduța Flavius-Luigi PSD NU
157. Melinte Ion PSD NU
158. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
159. Mihai Aurelian PNL DA
160. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
161. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
162. Militaru Lucian PNL DA
163. Mincă Liliana ND NU
164. Mircovici Niculae Minoritati NU
165. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
166. Mitrea Manuela PSD NU
167. Mocanu Adrian PSD NU
168. Mocioalcă Ion PSD NU
169. Mocioi Niculina PNL DA
170. Moldovan Ioan ALDE NU
171. Moldovan Iosif UDMR Abținere
172. Molnar Zsolt UDMR Abținere
173. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
174. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
175. Movilă Petru - DA
176. Muntean Mircia PSD NU
177. Munteanu Ioan PSD NU
178. Murgu Neagu PSD NU
179. Nassar Rodica PSD NU
180. Nazare Alexandru PNL DA
181. Neacșu Marian PSD NU
182. Negruț Clement - DA
183. Negruț Cornelia ALDE NU
184. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
185. Nichita Cristina PSD NU
186. Nicoară Romeo Florin PNL DA
187. Nicolae Florian PSD NU
188. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
189. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
190. Nicolicea Eugen PSD NU
191. Niculae Aurel PSD NU
192. Niculescu Dumitru - NU
193. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
194. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
195. Nistor Laurențiu PSD NU
196. Niță Constantin PSD NU
197. Niță Emil PSD NU
198. Nosa Iuliu PSD NU
199. Oajdea Daniel Vasile ND NU
200. Ochi Ion PSD NU
201. Oltean Ioan PNL DA
202. Orban Ludovic PNL DA
203. Oros Nechita-Adrian PNL DA
204. Palașcă Viorel ALDE NU
205. Palăr Ionel PNL DA
206. Paleologu Theodor PNL DA
207. Pambuccian Varujan Minoritati NU
208. Pană Adriana-Doina PSD NU
209. Pardău Dumitru PNL DA
210. Păun Nicolae Minoritati NU
211. Pârgaru Ion ALDE NU
212. Petric Octavian PSD NU
213. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
214. Plumb Rovana PSD NU
215. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
216. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
217. Pop Georgian PSD NU
218. Popa Octavian-Marius PNL DA
219. Popeangă Vasile PSD NU
220. Popescu Dan-Cristian PNL DA
221. Potor Călin PSD NU
222. Preda Cezar-Florin PNL DA
223. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
224. Răducanu Ion PSD NU
225. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
226. Rădulescu Constantin PSD NU
227. Rădulescu Romeo ALDE NU
228. Resmeriță Cornel-Cristian PSD NU
229. Reuer Elena-Ramona PNL DA
230. Rizea Cristian PSD DA
231. Roman Cristian-Constantin PNL DA
232. Roman Gheorghe PSD NU
233. Roman Victor PSD NU
234. Roșca Lucreția PSD NU
235. Rotaru Răzvan - DA
236. Sava Andrei-Valentin PSD NU
237. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
238. Săpunaru Nini PNL DA
239. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
240. Secară Florin Mihail PSD DA
241. Sefer Cristian-George PSD NU
242. Seres Dénes UDMR Abținere
243. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE NU
244. Simionescu Adrian Constantin PSD NU
245. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
246. Solomon Adrian PSD NU
247. Stan Ioan PSD NU
248. Stanciu Anghel PSD NU
249. Stanciu Zisu PSD NU
250. Stancu Ionel Minoritati NU
251. Stănescu Alexandru PSD NU
252. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
253. Stragea Sorin Constantin PSD NU
254. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
255. Stroe Radu PSD NU
256. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
257. Surdu Raluca PNL DA
258. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
259. Szabó Ödön UDMR Abținere
260. Șcheau Ion PNL DA
261. Șimon Gheorghe PSD NU
262. Șoptică Costel PNL DA
263. Ștefan Viorel PSD NU
264. Ștefănescu Elena Cătălina PSD NU
265. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
266. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE NU
267. Tararache Mihai PNL DA
268. Tămâian Ioan PNL DA
269. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
270. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
271. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
272. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
273. Teodorescu Ioan Viorel PSD NU
274. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
275. Tiuch Cătălin PSD NU
276. Toader Mircea-Nicu PNL DA
277. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
278. Tomac Eugen - DA
279. Tudorache Daniel PSD NU
280. Tudorie Violeta PSD NU
281. Tudose Mihai PSD NU
282. Turcan Raluca PNL DA
283. Tușa Adriana Diana PNL DA
284. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
285. Udriște Gheorghe PNL DA
286. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
287. Uricec Eugen Constantin PSD DA
288. Ursărescu Dorinel ALDE NU
289. Vainer Aurel Minoritati DA
290. Varga Lucia-Ana PNL DA
291. Varga Vasile PNL DA
292. Vasilică Radu Costin PSD NU
293. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD NU
294. Vladu Iulian PNL DA
295. Vlase Petru Gabriel PSD NU
296. Vlădoiu Aurel PSD NU
297. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
298. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
299. Vulpescu Ioan PSD NU
300. Weber Mihai PSD NU
301. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
302. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 20 august 2019, 6:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro