Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2015 > 15:57 Versiunea pentru printare
Marți, 13 octombrie 2015, ora 15:57

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 179/2015 pentru modificarea alin.(2) al art.15 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.77/2009 privind organizarea și exploatarea jocurilor de noroc
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:283 138 83 6 13 14 20 9
- voturi pentru (DA):278 137 82 5 11 14 20 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:5 1 1 1 2 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zlati Radu PNL DA
2. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
3. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
4. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
5. Zaharcu Neviser PSD DA
6. Vulpescu Ioan PSD DA
7. Vlase Petru Gabriel PSD DA
8. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
9. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
10. Varga Lucia-Ana PNL DA
11. Vainer Aurel Minoritati DA
12. Uricec Eugen Constantin PSD DA
13. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
14. Udriște Gheorghe PNL DA
15. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
16. Tușa Adriana Diana PNL DA
17. Turcan Raluca PNL DA
18. Tudorie Violeta PSD DA
19. Tudorache Daniel PSD DA
20. Traicu Rodin PSD DA
21. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
22. Toader Mircea-Nicu PNL DA
23. Tîlvăr Angel PSD DA
24. Tiuch Cătălin PSD DA
25. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
26. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
27. Teju Sorin ALDE DA
28. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
29. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
30. Tănase Răzvan-Ionuț ND Abținere
31. Tămâian Ioan PNL DA
32. Tararache Mihai PNL DA
33. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
34. Tabugan Ion PSD DA
35. Ștefan Viorel PSD DA
36. Șova Lucian PSD DA
37. Șoptică Costel PNL DA
38. Șcheau Ion PNL DA
39. Szabó Ödön UDMR DA
40. Surdu Raluca PNL DA
41. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
42. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
43. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
44. Stragea Sorin Constantin PSD DA
45. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
46. Stănescu Alexandru PSD DA
47. Stativă Irinel Ioan PSD DA
48. Stancu Ionel Minoritati DA
49. Stanciu Zisu PSD DA
50. Stan Ion PSD DA
51. Stan Ioan PSD DA
52. Solomon Adrian PSD DA
53. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
54. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
55. Simedru Dan Coriolan PNL DA
56. Seres Dénes UDMR DA
57. Sefer Cristian-George PSD DA
58. Secară Florin Mihail PNL DA
59. Scarlat George PNL DA
60. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
61. Sava Andrei-Valentin PSD DA
62. Rotaru Răzvan ND DA
63. Roșca Lucreția PSD DA
64. Roman Victor PSD DA
65. Roman Ioan Sorin PSD DA
66. Roman Gheorghe PNL DA
67. Roman Cristian-Constantin PNL DA
68. Rizea Cristian PSD DA
69. Rădulescu Romeo - DA
70. Rădulescu Constantin PSD DA
71. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
72. Răducanu Ion PSD DA
73. Pușcaș Iacob PSD DA
74. Preda Cezar-Florin PNL DA
75. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
76. Popeangă Vasile PSD DA
77. Pop Georgian PSD DA
78. Ponta Victor-Viorel PSD DA
79. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
80. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
81. Plumb Rovana PSD DA
82. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
83. Petric Octavian PSD DA
84. Petrescu Petre - DA
85. Petrea Dorin Silviu PSD DA
86. Peia Ninel PSD DA
87. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
88. Paul Maria-Andreea PNL DA
89. Pană Adriana-Doina PSD DA
90. Pambuccian Varujan Minoritati DA
91. Paleologu Theodor PNL DA
92. Palăr Ionel PNL DA
93. Palașcă Viorel ALDE DA
94. Oros Nechita-Adrian PNL DA
95. Orban Ludovic PNL DA
96. Oltean Ioan PNL DA
97. Nosa Iuliu PSD DA
98. Niță Emil PSD DA
99. Niță Constantin PSD DA
100. Nistor Marioara PSD DA
101. Nistor Laurențiu PSD DA
102. Niculescu Dumitru PSD DA
103. Niculae Aurel PSD DA
104. Nicolicea Eugen PSD DA
105. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
106. Nicoară Romeo Florin PNL DA
107. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
108. Negruț Cornelia ALDE DA
109. Negruț Clement - DA
110. Necula Cosmin PSD DA
111. Neacșu Marian PSD DA
112. Nazare Alexandru PNL DA
113. Nassar Rodica PSD DA
114. Murgu Neagu PSD DA
115. Munteanu Ioan PSD DA
116. Muntean Mircia PSD DA
117. Movilă Petru - DA
118. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
119. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
120. Molnar Zsolt UDMR DA
121. Moldovan Ioan ALDE DA
122. Mocioi Niculina PNL DA
123. Mocioalcă Ion PSD DA
124. Mocanu Adrian PSD DA
125. Mîrza Gavril PSD DA
126. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
127. Mircovici Niculae Minoritati DA
128. Mincă Liliana PSD DA
129. Militaru Lucian PNL DA
130. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
131. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
132. Mihai Aurelian PNL DA
133. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
134. Melinte Ion PSD DA
135. Mazilu Constantin PSD DA
136. Máté András-Levente UDMR DA
137. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
138. Marin Laura PSD DA
139. Marin Gheorghe PSD DA
140. Marica Petru-Sorin PSD DA
141. Marian Ion Cristinel ND DA
142. Marcu Viorica PNL DA
143. Marcoci Vlad PSD DA
144. Manolescu Oana Minoritati DA
145. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
146. Man Mircea PNL DA
147. Lubanovici Mircea PNL DA
148. Longher Ghervazen Minoritati DA
149. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
150. Korodi Attila UDMR Abținere
151. Khraibani Camelia PSD DA
152. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
153. Kerekes Károly UDMR DA
154. Kelemen Hunor UDMR DA
155. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
156. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
157. Iordache Florin PSD DA
158. Ionescu George PNL DA
159. Ionescu Aurelian ALDE DA
160. Intotero Natalia-Elena PSD DA
161. Iliuță Vasile PNL DA
162. Ignat Miron Minoritati DA
163. Ibram Iusein Minoritati DA
164. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
165. Iane Daniel PNL DA
166. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
167. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
168. Horga Vasile PNL DA
169. Holban Titi PSD DA
170. Harbuz Liviu PSD DA
171. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
172. Gust Băloșin Florentin - DA
173. Gurzău Adrian - DA
174. Guran Virgil PNL DA
175. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
176. Grecea Maria PNL DA
177. Grama Horia PSD DA
178. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
179. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
180. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
181. Gheorghe Tinel PNL DA
182. Gheorghe Florin PSD DA
183. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
184. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
185. Geantă Florian Daniel PSD DA
186. Găină Mihăiță PSD DA
187. Galan Constantin ALDE DA
188. Frăticiu Gheorghe PSD DA
189. Fonta Nuțu PSD DA
190. Florea Daniel PSD DA
191. Florea Damian ALDE DA
192. Firczak Gheorghe Minoritati DA
193. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
194. Erdei Dolóczki István UDMR DA
195. Eparu Ion PSD DA
196. Enache Marian PSD DA
197. Dușa Mircea PSD DA
198. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
199. Dumitru Georgică ALDE DA
200. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
201. Dumbrăvanu Paul PNL Abținere
202. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
203. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
204. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
205. Dragomir Viorel Marian PSD DA
206. Dragomir Maria - DA
207. Dragomir Gheorghe PNL DA
208. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
209. Dolineaschi Andrei PSD DA
210. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
211. Dobrinescu Traian PNL DA
212. Dobre Victor Paul PNL DA
213. Dobre Mircea-Titus PSD DA
214. Doboș Anton PNL DA
215. Dîrzu Ioan PSD DA
216. Dima Toader PSD DA
217. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
218. Delureanu Virgil PSD DA
219. Dascălu Constantin PNL DA
220. Daea Petre PSD DA
221. Cupă Ion ALDE DA
222. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
223. Cristian Horia PNL DA
224. Cristea Victor PSD DA
225. Cristea Aurelia PSD DA
226. Crăciunescu Grigore PNL DA
227. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
228. Covaci Dorel PSD DA
229. Costin Gheorghe PNL DA
230. Constantin Daniel ALDE DA
231. Comșa Cornel-George - DA
232. Codîrlă Liviu PSD DA
233. Cocei Erland PNL DA
234. Ciurariu Florin PNL DA
235. Ciuhodaru Tudor PSD DA
236. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
237. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
238. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
239. Ciobanu Liliana ND DA
240. Chițoiu Daniel ALDE DA
241. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
242. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
243. Chiriță Dumitru PSD DA
244. Chebac Eugen PSD DA
245. Cernea Remus-Florinel - DA
246. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
247. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
248. Călin Ion PSD DA
249. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
250. Canacheu Costică PNL DA
251. Calotă Florică Ică ALDE DA
252. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
253. Calimente Mihăiță PNL DA
254. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
255. Buican Cristian PNL DA
256. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
257. Borbély László UDMR DA
258. Bónis István UDMR DA
259. Boghicevici Claudia PNL DA
260. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
261. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
262. Bode Lucian Nicolae PNL DA
263. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
264. Birchall Ana PSD DA
265. Benga Ioan PSD DA
266. Bejinariu Eugen PSD DA
267. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
268. Bălan Ion PSD DA
269. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
270. Baltă Mihai PSD DA
271. Axente Ioan PSD DA
272. Avram Marian PNL DA
273. Avram Constantin ALDE DA
274. Arsene Ionel PSD DA
275. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
276. Anton Marin PSD DA
277. Anghel Gabriela-Lola ND DA
278. Andronache Gabriel PNL DA
279. Andea Petru PSD DA
280. Anastase Roberta Alma PNL DA
281. Amet Varol Minoritati DA
282. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
283. Adam Luminița-Pachel PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 21 septembrie 2019, 8:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro