Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2015 > 15:57
Marți, 13 octombrie 2015, ora 15:57

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 179/2015 pentru modificarea alin.(2) al art.15 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.77/2009 privind organizarea și exploatarea jocurilor de noroc
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:283 138 83 6 13 14 20 9
- voturi pentru (DA):278 137 82 5 11 14 20 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:5 1 1 1 2 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Andea Petru PSD DA
3. Anton Marin PSD DA
4. Arsene Ionel PSD DA
5. Axente Ioan PSD DA
6. Baltă Mihai PSD DA
7. Bălan Ion PSD DA
8. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Benga Ioan PSD DA
11. Birchall Ana PSD DA
12. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
13. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
14. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
15. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
16. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
17. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
18. Călin Ion PSD DA
19. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
20. Chebac Eugen PSD DA
21. Chiriță Dumitru PSD DA
22. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
23. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
24. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
25. Ciuhodaru Tudor PSD DA
26. Codîrlă Liviu PSD DA
27. Covaci Dorel PSD DA
28. Cristea Aurelia PSD DA
29. Cristea Victor PSD DA
30. Daea Petre PSD DA
31. Delureanu Virgil PSD DA
32. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
33. Dima Toader PSD DA
34. Dîrzu Ioan PSD DA
35. Dobre Mircea-Titus PSD DA
36. Dolineaschi Andrei PSD DA
37. Dragomir Viorel Marian PSD DA
38. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
39. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
40. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
41. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
42. Dușa Mircea PSD DA
43. Enache Marian PSD DA
44. Eparu Ion PSD DA
45. Florea Daniel PSD DA
46. Fonta Nuțu PSD DA
47. Frăticiu Gheorghe PSD DA
48. Găină Mihăiță PSD DA
49. Geantă Florian Daniel PSD DA
50. Gheorghe Florin PSD DA
51. Grama Horia PSD DA
52. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
53. Harbuz Liviu PSD DA
54. Holban Titi PSD DA
55. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
56. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
57. Intotero Natalia-Elena PSD DA
58. Iordache Florin PSD DA
59. Khraibani Camelia PSD DA
60. Marcoci Vlad PSD DA
61. Marica Petru-Sorin PSD DA
62. Marin Gheorghe PSD DA
63. Marin Laura PSD DA
64. Mazilu Constantin PSD DA
65. Melinte Ion PSD DA
66. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
67. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
68. Mincă Liliana PSD DA
69. Mîrza Gavril PSD DA
70. Mocanu Adrian PSD DA
71. Mocioalcă Ion PSD DA
72. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
73. Muntean Mircia PSD DA
74. Munteanu Ioan PSD DA
75. Murgu Neagu PSD DA
76. Nassar Rodica PSD DA
77. Neacșu Marian PSD DA
78. Necula Cosmin PSD DA
79. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
80. Nicolicea Eugen PSD DA
81. Niculae Aurel PSD DA
82. Niculescu Dumitru PSD DA
83. Nistor Laurențiu PSD DA
84. Nistor Marioara PSD DA
85. Niță Constantin PSD DA
86. Niță Emil PSD DA
87. Nosa Iuliu PSD DA
88. Pană Adriana-Doina PSD DA
89. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
90. Peia Ninel PSD DA
91. Petrea Dorin Silviu PSD DA
92. Petric Octavian PSD DA
93. Plumb Rovana PSD DA
94. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
95. Ponta Victor-Viorel PSD DA
96. Pop Georgian PSD DA
97. Popeangă Vasile PSD DA
98. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
99. Pușcaș Iacob PSD DA
100. Răducanu Ion PSD DA
101. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
102. Rădulescu Constantin PSD DA
103. Rizea Cristian PSD DA
104. Roman Ioan Sorin PSD DA
105. Roman Victor PSD DA
106. Roșca Lucreția PSD DA
107. Sava Andrei-Valentin PSD DA
108. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
109. Sefer Cristian-George PSD DA
110. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
111. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
112. Solomon Adrian PSD DA
113. Stan Ioan PSD DA
114. Stan Ion PSD DA
115. Stanciu Zisu PSD DA
116. Stativă Irinel Ioan PSD DA
117. Stănescu Alexandru PSD DA
118. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
119. Stragea Sorin Constantin PSD DA
120. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
121. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
122. Șova Lucian PSD DA
123. Ștefan Viorel PSD DA
124. Tabugan Ion PSD DA
125. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
126. Tiuch Cătălin PSD DA
127. Tîlvăr Angel PSD DA
128. Traicu Rodin PSD DA
129. Tudorache Daniel PSD DA
130. Tudorie Violeta PSD DA
131. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
132. Uricec Eugen Constantin PSD DA
133. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
134. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
135. Vlase Petru Gabriel PSD DA
136. Vulpescu Ioan PSD DA
137. Zaharcu Neviser PSD DA
138. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
1. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
2. Anastase Roberta Alma PNL DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
5. Avram Marian PNL DA
6. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
7. Bode Lucian Nicolae PNL DA
8. Boghicevici Claudia PNL DA
9. Buican Cristian PNL DA
10. Calimente Mihăiță PNL DA
11. Canacheu Costică PNL DA
12. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
13. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
14. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
15. Ciurariu Florin PNL DA
16. Cocei Erland PNL DA
17. Costin Gheorghe PNL DA
18. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
19. Crăciunescu Grigore PNL DA
20. Cristian Horia PNL DA
21. Dascălu Constantin PNL DA
22. Doboș Anton PNL DA
23. Dobre Victor Paul PNL DA
24. Dobrinescu Traian PNL DA
25. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
26. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
27. Dragomir Gheorghe PNL DA
28. Dumbrăvanu Paul PNL Abținere
29. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
30. Gheorghe Tinel PNL DA
31. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
32. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
33. Grecea Maria PNL DA
34. Guran Virgil PNL DA
35. Horga Vasile PNL DA
36. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
37. Iane Daniel PNL DA
38. Iliuță Vasile PNL DA
39. Ionescu George PNL DA
40. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
41. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
42. Lubanovici Mircea PNL DA
43. Man Mircea PNL DA
44. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
45. Marcu Viorica PNL DA
46. Mihai Aurelian PNL DA
47. Militaru Lucian PNL DA
48. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
49. Mocioi Niculina PNL DA
50. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
51. Nazare Alexandru PNL DA
52. Nicoară Romeo Florin PNL DA
53. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
54. Oltean Ioan PNL DA
55. Orban Ludovic PNL DA
56. Oros Nechita-Adrian PNL DA
57. Palăr Ionel PNL DA
58. Paleologu Theodor PNL DA
59. Paul Maria-Andreea PNL DA
60. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
61. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
62. Preda Cezar-Florin PNL DA
63. Roman Cristian-Constantin PNL DA
64. Roman Gheorghe PNL DA
65. Scarlat George PNL DA
66. Secară Florin Mihail PNL DA
67. Simedru Dan Coriolan PNL DA
68. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
69. Surdu Raluca PNL DA
70. Șcheau Ion PNL DA
71. Șoptică Costel PNL DA
72. Tararache Mihai PNL DA
73. Tămâian Ioan PNL DA
74. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
75. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
76. Toader Mircea-Nicu PNL DA
77. Turcan Raluca PNL DA
78. Tușa Adriana Diana PNL DA
79. Udriște Gheorghe PNL DA
80. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
81. Varga Lucia-Ana PNL DA
82. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
83. Zlati Radu PNL DA
1. Anghel Gabriela-Lola ND DA
2. Ciobanu Liliana ND DA
3. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
4. Marian Ion Cristinel ND DA
5. Rotaru Răzvan ND DA
6. Tănase Răzvan-Ionuț ND Abținere
1. Bónis István UDMR DA
2. Borbély László UDMR DA
3. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
4. Erdei Dolóczki István UDMR DA
5. Kelemen Hunor UDMR DA
6. Kerekes Károly UDMR DA
7. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
8. Korodi Attila UDMR Abținere
9. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
10. Máté András-Levente UDMR DA
11. Molnar Zsolt UDMR DA
12. Seres Dénes UDMR DA
13. Szabó Ödön UDMR DA
1. Amet Varol Minoritati DA
2. Firczak Gheorghe Minoritati DA
3. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
4. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
5. Ibram Iusein Minoritati DA
6. Ignat Miron Minoritati DA
7. Longher Ghervazen Minoritati DA
8. Manolescu Oana Minoritati DA
9. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
10. Mircovici Niculae Minoritati DA
11. Pambuccian Varujan Minoritati DA
12. Stancu Ionel Minoritati DA
13. Vainer Aurel Minoritati DA
14. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
1. Avram Constantin ALDE DA
2. Calotă Florică Ică ALDE DA
3. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
4. Chițoiu Daniel ALDE DA
5. Constantin Daniel ALDE DA
6. Cupă Ion ALDE DA
7. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
8. Dumitru Georgică ALDE DA
9. Florea Damian ALDE DA
10. Galan Constantin ALDE DA
11. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
12. Ionescu Aurelian ALDE DA
13. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
14. Moldovan Ioan ALDE DA
15. Negruț Cornelia ALDE DA
16. Palașcă Viorel ALDE DA
17. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
18. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
19. Teju Sorin ALDE DA
20. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
1. Cernea Remus-Florinel - DA
2. Comșa Cornel-George - DA
3. Dragomir Maria - DA
4. Gurzău Adrian - DA
5. Gust Băloșin Florentin - DA
6. Movilă Petru - DA
7. Negruț Clement - DA
8. Petrescu Petre - DA
9. Rădulescu Romeo - DA