Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2015 > 15:57 Versiunea pentru printare
Marți, 13 octombrie 2015, ora 15:57

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 179/2015 pentru modificarea alin.(2) al art.15 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.77/2009 privind organizarea și exploatarea jocurilor de noroc
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:283 138 83 6 13 14 20 9
- voturi pentru (DA):278 137 82 5 11 14 20 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:5 1 1 1 2 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Dumbrăvanu Paul PNL Abținere
2. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
3. Korodi Attila UDMR Abținere
4. Tănase Răzvan-Ionuț ND Abținere
5. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PNL DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
25. Boghicevici Claudia PNL DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Borbély László UDMR DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Canacheu Costică PNL DA
35. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
39. Cernea Remus-Florinel - DA
40. Chebac Eugen PSD DA
41. Chiriță Dumitru PSD DA
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
43. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
44. Chițoiu Daniel ALDE DA
45. Ciobanu Liliana ND DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
49. Ciuhodaru Tudor PSD DA
50. Ciurariu Florin PNL DA
51. Cocei Erland PNL DA
52. Codîrlă Liviu PSD DA
53. Comșa Cornel-George - DA
54. Constantin Daniel ALDE DA
55. Costin Gheorghe PNL DA
56. Covaci Dorel PSD DA
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
58. Crăciunescu Grigore PNL DA
59. Cristea Aurelia PSD DA
60. Cristea Victor PSD DA
61. Cristian Horia PNL DA
62. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Daea Petre PSD DA
65. Dascălu Constantin PNL DA
66. Delureanu Virgil PSD DA
67. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
68. Dima Toader PSD DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Doboș Anton PNL DA
71. Dobre Mircea-Titus PSD DA
72. Dobre Victor Paul PNL DA
73. Dobrinescu Traian PNL DA
74. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
75. Dolineaschi Andrei PSD DA
76. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
77. Dragomir Gheorghe PNL DA
78. Dragomir Maria - DA
79. Dragomir Viorel Marian PSD DA
80. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
81. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
82. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
84. Dumitru Georgică ALDE DA
85. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
86. Dușa Mircea PSD DA
87. Enache Marian PSD DA
88. Eparu Ion PSD DA
89. Erdei Dolóczki István UDMR DA
90. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
91. Firczak Gheorghe Minoritati DA
92. Florea Damian ALDE DA
93. Florea Daniel PSD DA
94. Fonta Nuțu PSD DA
95. Frăticiu Gheorghe PSD DA
96. Galan Constantin ALDE DA
97. Găină Mihăiță PSD DA
98. Geantă Florian Daniel PSD DA
99. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
100. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
101. Gheorghe Florin PSD DA
102. Gheorghe Tinel PNL DA
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
104. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
105. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
106. Grama Horia PSD DA
107. Grecea Maria PNL DA
108. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
109. Guran Virgil PNL DA
110. Gurzău Adrian - DA
111. Gust Băloșin Florentin - DA
112. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
113. Harbuz Liviu PSD DA
114. Holban Titi PSD DA
115. Horga Vasile PNL DA
116. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
117. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
118. Iane Daniel PNL DA
119. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
120. Ibram Iusein Minoritati DA
121. Ignat Miron Minoritati DA
122. Iliuță Vasile PNL DA
123. Intotero Natalia-Elena PSD DA
124. Ionescu Aurelian ALDE DA
125. Ionescu George PNL DA
126. Iordache Florin PSD DA
127. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
128. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
129. Kelemen Hunor UDMR DA
130. Kerekes Károly UDMR DA
131. Khraibani Camelia PSD DA
132. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
133. Longher Ghervazen Minoritati DA
134. Lubanovici Mircea PNL DA
135. Man Mircea PNL DA
136. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
137. Manolescu Oana Minoritati DA
138. Marcoci Vlad PSD DA
139. Marcu Viorica PNL DA
140. Marian Ion Cristinel ND DA
141. Marica Petru-Sorin PSD DA
142. Marin Gheorghe PSD DA
143. Marin Laura PSD DA
144. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
145. Máté András-Levente UDMR DA
146. Mazilu Constantin PSD DA
147. Melinte Ion PSD DA
148. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
149. Mihai Aurelian PNL DA
150. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
151. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
152. Militaru Lucian PNL DA
153. Mincă Liliana PSD DA
154. Mircovici Niculae Minoritati DA
155. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
156. Mîrza Gavril PSD DA
157. Mocanu Adrian PSD DA
158. Mocioalcă Ion PSD DA
159. Mocioi Niculina PNL DA
160. Moldovan Ioan ALDE DA
161. Molnar Zsolt UDMR DA
162. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
163. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
164. Movilă Petru - DA
165. Muntean Mircia PSD DA
166. Munteanu Ioan PSD DA
167. Murgu Neagu PSD DA
168. Nassar Rodica PSD DA
169. Nazare Alexandru PNL DA
170. Neacșu Marian PSD DA
171. Necula Cosmin PSD DA
172. Negruț Clement - DA
173. Negruț Cornelia ALDE DA
174. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
175. Nicoară Romeo Florin PNL DA
176. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
177. Nicolicea Eugen PSD DA
178. Niculae Aurel PSD DA
179. Niculescu Dumitru PSD DA
180. Nistor Laurențiu PSD DA
181. Nistor Marioara PSD DA
182. Niță Constantin PSD DA
183. Niță Emil PSD DA
184. Nosa Iuliu PSD DA
185. Oltean Ioan PNL DA
186. Orban Ludovic PNL DA
187. Oros Nechita-Adrian PNL DA
188. Palașcă Viorel ALDE DA
189. Palăr Ionel PNL DA
190. Paleologu Theodor PNL DA
191. Pambuccian Varujan Minoritati DA
192. Pană Adriana-Doina PSD DA
193. Paul Maria-Andreea PNL DA
194. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
195. Peia Ninel PSD DA
196. Petrea Dorin Silviu PSD DA
197. Petrescu Petre - DA
198. Petric Octavian PSD DA
199. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
200. Plumb Rovana PSD DA
201. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
202. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
203. Ponta Victor-Viorel PSD DA
204. Pop Georgian PSD DA
205. Popeangă Vasile PSD DA
206. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
207. Preda Cezar-Florin PNL DA
208. Pușcaș Iacob PSD DA
209. Răducanu Ion PSD DA
210. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
211. Rădulescu Constantin PSD DA
212. Rădulescu Romeo - DA
213. Rizea Cristian PSD DA
214. Roman Cristian-Constantin PNL DA
215. Roman Gheorghe PNL DA
216. Roman Ioan Sorin PSD DA
217. Roman Victor PSD DA
218. Roșca Lucreția PSD DA
219. Rotaru Răzvan ND DA
220. Sava Andrei-Valentin PSD DA
221. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
222. Scarlat George PNL DA
223. Secară Florin Mihail PNL DA
224. Sefer Cristian-George PSD DA
225. Seres Dénes UDMR DA
226. Simedru Dan Coriolan PNL DA
227. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
228. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
229. Solomon Adrian PSD DA
230. Stan Ioan PSD DA
231. Stan Ion PSD DA
232. Stanciu Zisu PSD DA
233. Stancu Ionel Minoritati DA
234. Stativă Irinel Ioan PSD DA
235. Stănescu Alexandru PSD DA
236. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
237. Stragea Sorin Constantin PSD DA
238. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
239. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
240. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
241. Surdu Raluca PNL DA
242. Szabó Ödön UDMR DA
243. Șcheau Ion PNL DA
244. Șoptică Costel PNL DA
245. Șova Lucian PSD DA
246. Ștefan Viorel PSD DA
247. Tabugan Ion PSD DA
248. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
249. Tararache Mihai PNL DA
250. Tămâian Ioan PNL DA
251. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
252. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
253. Teju Sorin ALDE DA
254. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
255. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
256. Tiuch Cătălin PSD DA
257. Tîlvăr Angel PSD DA
258. Toader Mircea-Nicu PNL DA
259. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
260. Traicu Rodin PSD DA
261. Tudorache Daniel PSD DA
262. Tudorie Violeta PSD DA
263. Turcan Raluca PNL DA
264. Tușa Adriana Diana PNL DA
265. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
266. Udriște Gheorghe PNL DA
267. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
268. Uricec Eugen Constantin PSD DA
269. Vainer Aurel Minoritati DA
270. Varga Lucia-Ana PNL DA
271. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
272. Vlase Petru Gabriel PSD DA
273. Vulpescu Ioan PSD DA
274. Zaharcu Neviser PSD DA
275. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
276. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
277. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
278. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 21 septembrie 2019, 8:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro