Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.12.2015 > 15:20 Versiunea pentru printare
Marți, 15 decembrie 2015, ora 15:20

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Aprobarea dezbaterilor în grupuri de câte 10 amendamente
PL 741/2015 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.31/2015 pentru modificarea și completarea Legii concurenței nr.21/1996 pentru completarea art.1 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.83/2014 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice în anul 2015, precum și alte măsuri în domeniul cheltuielilor publice
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:228 110 65 5 12 13 13 10
- voturi pentru (DA):122 68 24 2 7 10 7 4
- voturi împotrivă (NU):2 - - - - - 1 1
- abțineri:1 - - 1 - - - -
- nu au votat:103 42 41 2 5 3 5 5

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD -
2. Andea Petru PSD DA
3. Axente Ioan PSD DA
4. Babuș Radu PSD DA
5. Baltă Mihai PSD -
6. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
7. Bejinariu Eugen PSD DA
8. Benga Ioan PSD -
9. Birchall Ana PSD DA
10. Bîrsășteanu Florică PSD -
11. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
12. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
13. Bucura-Oprescu Simona PSD -
14. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
15. Căprar Dorel-Gheorghe PSD -
16. Ciocan Dan PSD -
17. Ciofu Tamara-Dorina PSD -
18. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
19. Covaci Dorel PSD DA
20. Cristea Aurelia PSD DA
21. Cristea Victor PSD DA
22. Daea Petre PSD DA
23. Delureanu Virgil PSD DA
24. Dima Toader PSD DA
25. Dîrzu Ioan PSD -
26. Dolineaschi Andrei PSD DA
27. Dragomir Viorel Marian PSD DA
28. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD -
29. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
30. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
31. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
32. Dușa Mircea PSD -
33. Eparu Ion PSD -
34. Florea Daniel PSD DA
35. Frăticiu Gheorghe PSD DA
36. Găină Mihăiță PSD DA
37. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
38. Grama Horia PSD DA
39. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
40. Harbuz Liviu PSD -
41. Iancu Iulian PSD -
42. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
43. Intotero Natalia-Elena PSD -
44. Iordache Florin PSD DA
45. Itu Cornel PSD -
46. Khraibani Camelia PSD -
47. Manolache Marius PSD -
48. Marcoci Vlad PSD DA
49. Marica Petru-Sorin PSD -
50. Marin Gheorghe PSD -
51. Marin Laura PSD -
52. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD -
53. Mincă Liliana PSD -
54. Mîrza Gavril PSD DA
55. Mocanu Adrian PSD DA
56. Mocioalcă Ion PSD DA
57. Munteanu Ioan PSD DA
58. Nassar Rodica PSD DA
59. Neacșu Marian PSD DA
60. Necula Cosmin PSD DA
61. Nichita Cristina PSD -
62. Niculescu Dumitru PSD -
63. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
64. Nistor Laurențiu PSD -
65. Nistor Marioara PSD DA
66. Niță Emil PSD DA
67. Nosa Iuliu PSD DA
68. Pană Adriana-Doina PSD DA
69. Pârgaru Ion PSD -
70. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
71. Peia Ninel PSD -
72. Petric Octavian PSD -
73. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
74. Pop Georgian PSD -
75. Popeangă Vasile PSD -
76. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
77. Potor Călin PSD DA
78. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
79. Resmeriță Cornel-Cristian PSD -
80. Rizea Cristian PSD -
81. Roman Ioan Sorin PSD DA
82. Roșca Lucreția PSD -
83. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
84. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
85. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
86. Solomon Adrian PSD DA
87. Stan Ioan PSD DA
88. Stanciu Anghel PSD -
89. Stanciu Zisu PSD DA
90. Stativă Irinel Ioan PSD DA
91. Stragea Sorin Constantin PSD DA
92. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
93. Șimon Gheorghe PSD -
94. Șova Lucian PSD -
95. Ștefan Viorel PSD -
96. Tabugan Ion PSD -
97. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
98. Tiuch Cătălin PSD -
99. Tîlvăr Angel PSD DA
100. Traicu Rodin PSD DA
101. Tudorache Daniel PSD DA
102. Tudorie Violeta PSD DA
103. Tudose Mihai PSD -
104. Uricec Eugen Constantin PSD DA
105. Vasilică Radu Costin PSD DA
106. Vlase Petru Gabriel PSD DA
107. Vulpescu Ioan PSD DA
108. Weber Mihai PSD DA
109. Zaharcu Neviser PSD -
110. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
1. Alexe Costel PNL DA
2. Anastase Roberta Alma PNL -
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Ardeleanu Sanda-Maria PNL -
5. Balan Ioan PNL -
6. Bode Lucian Nicolae PNL DA
7. Budurescu Daniel-Stamate PNL -
8. Buican Cristian PNL DA
9. Calimente Mihăiță PNL -
10. Canacheu Costică PNL -
11. Cazan Mircea-Vasile PNL -
12. Cherecheș Florica PNL -
13. Chirteș Ioan-Cristian PNL -
14. Ciurariu Florin PNL DA
15. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
16. Crăciunescu Grigore PNL DA
17. Cristian Horia PNL -
18. Cupșa Ioan PNL -
19. Dascălu Constantin PNL -
20. Doboș Anton PNL -
21. Dobre Victor Paul PNL -
22. Dobrinescu Traian PNL -
23. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
24. Dragomir Gheorghe PNL DA
25. Dumbrăvanu Paul PNL -
26. Gheorghe Tinel PNL -
27. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
28. Grecea Maria PNL DA
29. Gudu Vasile PNL DA
30. Gunia Dragoș-Ionel PNL -
31. Guran Virgil PNL -
32. Hărău Eleonora-Carmen PNL -
33. Horga Vasile PNL -
34. Ionescu George PNL -
35. Ispir Raluca-Cristina PNL -
36. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
37. Manea Victor-Gheorghe PNL -
38. Militaru Lucian PNL DA
39. Mocioi Niculina PNL -
40. Motreanu Dan-Ștefan PNL -
41. Nicolae Alexandri PNL -
42. Nicolae Florian PNL -
43. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
44. Oltean Ioan PNL DA
45. Oros Nechita-Adrian PNL -
46. Paleologu Theodor PNL -
47. Paul Maria-Andreea PNL DA
48. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL -
49. Popescu Dan-Cristian PNL -
50. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL -
51. Reuer Elena-Ramona PNL DA
52. Roman Gheorghe PNL -
53. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL -
54. Secară Florin Mihail PNL -
55. Simedru Dan Coriolan PNL -
56. Surdu Raluca PNL -
57. Știrbu Gigel-Sorinel PNL -
58. Tararache Mihai PNL DA
59. Tămâian Ioan PNL -
60. Toader Mircea-Nicu PNL DA
61. Udriște Gheorghe PNL DA
62. Varga Lucia-Ana PNL -
63. Vladu Iulian PNL DA
64. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
65. Zlati Radu PNL DA
1. Ciobanu Liliana ND -
2. Deaconu Mihai ND DA
3. Oajdea Daniel Vasile ND DA
4. Popa Radu Mihai ND Abținere
5. Rotaru Răzvan ND -
1. Bónis István UDMR DA
2. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
3. Erdei Dolóczki István UDMR -
4. Fejér László-Ődőn UDMR -
5. Kerekes Károly UDMR DA
6. Kereskényi Gábor UDMR DA
7. Korodi Attila UDMR DA
8. Márton Árpád-Francisc UDMR -
9. Máté András-Levente UDMR DA
10. Molnar Zsolt UDMR DA
11. Seres Dénes UDMR -
12. Szabó Ödön UDMR -
1. Amet Varol Minoritati DA
2. Firczak Gheorghe Minoritati DA
3. Ganț Ovidiu Victor Minoritati -
4. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
5. Gvozdenovici Slavomir Minoritati -
6. Ibram Iusein Minoritati DA
7. Ignat Miron Minoritati DA
8. Longher Ghervazen Minoritati DA
9. Marocico Ion Minoritati DA
10. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
11. Pambuccian Varujan Minoritati DA
12. Vainer Aurel Minoritati -
13. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
1. Avram Constantin ALDE DA
2. Calotă Florică Ică ALDE DA
3. Cupă Ion ALDE -
4. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE -
5. Dumitru Georgică ALDE DA
6. Galan Constantin ALDE NU
7. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE -
8. Ionescu Aurelian ALDE -
9. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
10. Moldovan Ioan ALDE DA
11. Negruț Cornelia ALDE DA
12. Palașcă Viorel ALDE -
13. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
1. Cernea Remus-Florinel - NU
2. Cioată Cezar - DA
3. Condurățeanu Andrei-Răzvan - -
4. Gust Băloșin Florentin - DA
5. Movilă Petru - -
6. Negruț Clement - DA
7. Petrescu Petre - -
8. Rădulescu Romeo - -
9. Tomac Eugen - -
10. Udrea Elena Gabriela - DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 12 noiembrie 2019, 11:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro