Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.02.2016 > 10:53 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 februarie 2016, ora 10:53

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 362/2013 pentru modificarea anexei nr.3 și a anexelor nr.3.30, respectiv 8.11 din Legea nr.45/2009 privind organizarea și funcționarea Academiei de Stiințe Agricole și Silvice "Gheorghe Ionescu Șișești " și a sistemului de cercetare-dezvoltare din domeniile agriculturii, silviculturii și industriei alimentare, cu modificările și completările ulterioare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:162 63 46 11 9 5 21 7
- voturi pentru (DA):106 51 25 8 6 2 11 3
- voturi împotrivă (NU):7 - 5 - - 1 - 1
- abțineri:7 1 2 2 1 - 1 -
- nu au votat:42 11 14 1 2 2 9 3

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zlati Radu PNL Abținere
2. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
3. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
4. Zaharcu Neviser PSD DA
5. Weber Mihai PSD -
6. Vreme Valerian UNPR -
7. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
8. Varga Lucia-Ana PNL DA
9. Vainer Aurel Minoritati DA
10. Udriște Gheorghe - -
11. Tudose Mihai PSD DA
12. Tudorache Daniel PSD DA
13. Traicu Rodin PSD DA
14. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE -
15. Toader Mircea-Nicu PNL DA
16. Tabugan Ion UNPR DA
17. Știrbu Gigel-Sorinel PNL -
18. Șoptică Costel PNL DA
19. Szabó Ödön UDMR DA
20. Suciu Vasile-Daniel PSD Abținere
21. Stroe Radu UNPR -
22. Stragea Sorin Constantin PSD DA
23. Stănescu Alexandru PSD DA
24. Solomon Adrian PSD -
25. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
26. Seres Dénes UDMR DA
27. Scarlat George PNL Abținere
28. Săpunaru Nini PNL NU
29. Rusu Valentin PNL -
30. Roșca Lucreția PSD DA
31. Roman Cristian-Constantin PNL DA
32. Rățoi Neculai PSD -
33. Rădulescu Constantin PSD DA
34. Răducanu Ion UNPR DA
35. Pușcaș Iacob UNPR -
36. Popeangă Vasile PSD DA
37. Popa Octavian-Marius PNL -
38. Pop Georgian PSD DA
39. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
40. Petric Octavian PSD -
41. Peia Ninel PSD DA
42. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
43. Pârgaru Ion UNPR -
44. Paul Maria-Andreea PNL DA
45. Pardău Dumitru PNL -
46. Pană Adriana-Doina PSD -
47. Nosa Iuliu PSD DA
48. Niță Emil PSD DA
49. Nistor Marioara UNPR -
50. Nistor Laurențiu PSD DA
51. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
52. Niculescu Dumitru UNPR DA
53. Niculae Aurel UNPR -
54. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL -
55. Necula Cosmin PSD DA
56. Murgu Neagu UNPR DA
57. Munteanu Ioan PSD DA
58. Movilă Petru - -
59. Molnar Zsolt UDMR -
60. Moldovan Ioan ALDE DA
61. Moisii Constantin UNPR DA
62. Mîrza Gavril PSD DA
63. Mircovici Niculae Minoritati DA
64. Mincă Liliana UNPR DA
65. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
66. Mihăilă Ioan UNPR DA
67. Mihai Aurelian PNL DA
68. Melinte Ion PSD DA
69. Máté András-Levente UDMR DA
70. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
71. Marin Laura PSD DA
72. Marin Gheorghe PSD DA
73. Marica Petru-Sorin PSD DA
74. Manda Iulian Claudiu PSD DA
75. Lubanovici Mircea PNL DA
76. Longher Ghervazen Minoritati DA
77. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
78. Korodi Attila UDMR DA
79. Khraibani Camelia PSD DA
80. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
81. Itu Cornel PSD DA
82. Iordache Florin PSD -
83. Ionescu Aurelian ALDE DA
84. Intotero Natalia-Elena PSD DA
85. Iliuță Vasile PNL -
86. Ignat Miron Minoritati -
87. Ibram Iusein Minoritati DA
88. Iancu Iulian PSD DA
89. Ialomițianu Gheorghe PNL -
90. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
91. Hulea Ioan UNPR -
92. Horga Vasile PNL DA
93. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
94. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
95. Guran Virgil PNL DA
96. Gudu Vasile PNL DA
97. Grecea Maria PNL -
98. Grama Horia PSD DA
99. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
100. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
101. Gheorghe Tinel PNL NU
102. Gheorghe Florin UNPR -
103. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
105. Frăticiu Gheorghe PSD DA
106. Fonta Nuțu UNPR DA
107. Firczak Gheorghe Minoritati -
108. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
109. Erdei Dolóczki István UDMR DA
110. Eparu Ion PSD DA
111. Emacu Gheorghe UNPR DA
112. Dușa Mircea PSD DA
113. Dumitru Ioana-Jenica UNPR -
114. Dumbrăvanu Paul PNL DA
115. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
116. Drăghici Sonia-Maria PSD -
117. Dragomir Viorel Marian PSD DA
118. Dragomir Maria - DA
119. Dragomir Gheorghe PNL DA
120. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
121. Dobrinescu Traian PNL DA
122. Dobre Victor Paul PNL DA
123. Doboș Anton PNL DA
124. Dîrzu Ioan PSD -
125. Dima Toader PSD -
126. Diaconu Adrian-Nicolae UNPR DA
127. Delureanu Virgil PSD DA
128. Dascălu Constantin PNL -
129. Dalca Ștefan-Petru UNPR Abținere
130. Daea Petre PSD -
131. Cupșa Ioan PNL DA
132. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
133. Cristea Victor PSD -
134. Crăciunescu Grigore PNL NU
135. Covaci Dorel PSD DA
136. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
137. Cocei Erland PNL -
138. Ciurariu Florin PNL DA
139. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
140. Ciobanu Liliana - DA
141. Chirteș Ioan-Cristian PNL -
142. Cherecheș Florica PNL -
143. Cernea Remus-Florinel - NU
144. Călin Ion PSD DA
145. Calimente Mihăiță PNL DA
146. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
147. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
148. Bónis István UDMR DA
149. Bogdănici Camelia-Margareta UNPR DA
150. Bode Lucian Nicolae PNL NU
151. Birchall Ana PSD DA
152. Berci Vasile PNL -
153. Benga Ioan PSD DA
154. Bălan Ion PSD DA
155. Baltă Mihai PSD DA
156. Axente Ioan PSD DA
157. Avram Marian - -
158. Avram Constantin ALDE -
159. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
160. Andronache Gabriel PNL DA
161. Alexe Florin-Alexandru PNL -
162. Adăscăliței Constantin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 12 decembrie 2019, 8:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro