Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.02.2016 > 10:53 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 februarie 2016, ora 10:53

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 362/2013 pentru modificarea anexei nr.3 și a anexelor nr.3.30, respectiv 8.11 din Legea nr.45/2009 privind organizarea și funcționarea Academiei de Stiințe Agricole și Silvice "Gheorghe Ionescu Șișești " și a sistemului de cercetare-dezvoltare din domeniile agriculturii, silviculturii și industriei alimentare, cu modificările și completările ulterioare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:162 63 46 11 9 5 21 7
- voturi pentru (DA):106 51 25 8 6 2 11 3
- voturi împotrivă (NU):7 - 5 - - 1 - 1
- abțineri:7 1 2 2 1 - 1 -
- nu au votat:42 11 14 1 2 2 9 3

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Axente Ioan PSD DA
3. Baltă Mihai PSD DA
4. Bălan Ion PSD DA
5. Benga Ioan PSD DA
6. Birchall Ana PSD DA
7. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
8. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
9. Călin Ion PSD DA
10. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
11. Covaci Dorel PSD DA
12. Cristea Victor PSD -
13. Daea Petre PSD -
14. Delureanu Virgil PSD DA
15. Dima Toader PSD -
16. Dîrzu Ioan PSD -
17. Dragomir Viorel Marian PSD DA
18. Drăghici Sonia-Maria PSD -
19. Dușa Mircea PSD DA
20. Eparu Ion PSD DA
21. Frăticiu Gheorghe PSD DA
22. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
23. Grama Horia PSD DA
24. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
25. Iancu Iulian PSD DA
26. Intotero Natalia-Elena PSD DA
27. Iordache Florin PSD -
28. Itu Cornel PSD DA
29. Khraibani Camelia PSD DA
30. Manda Iulian Claudiu PSD DA
31. Marica Petru-Sorin PSD DA
32. Marin Gheorghe PSD DA
33. Marin Laura PSD DA
34. Melinte Ion PSD DA
35. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
36. Mîrza Gavril PSD DA
37. Munteanu Ioan PSD DA
38. Necula Cosmin PSD DA
39. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
40. Nistor Laurențiu PSD DA
41. Niță Emil PSD DA
42. Nosa Iuliu PSD DA
43. Pană Adriana-Doina PSD -
44. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
45. Peia Ninel PSD DA
46. Petric Octavian PSD -
47. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
48. Pop Georgian PSD DA
49. Popeangă Vasile PSD DA
50. Rădulescu Constantin PSD DA
51. Rățoi Neculai PSD -
52. Roșca Lucreția PSD DA
53. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
54. Solomon Adrian PSD -
55. Stănescu Alexandru PSD DA
56. Stragea Sorin Constantin PSD DA
57. Suciu Vasile-Daniel PSD Abținere
58. Traicu Rodin PSD DA
59. Tudorache Daniel PSD DA
60. Tudose Mihai PSD DA
61. Weber Mihai PSD -
62. Zaharcu Neviser PSD DA
63. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
1. Alexe Florin-Alexandru PNL -
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
4. Berci Vasile PNL -
5. Bode Lucian Nicolae PNL NU
6. Calimente Mihăiță PNL DA
7. Cherecheș Florica PNL -
8. Chirteș Ioan-Cristian PNL -
9. Ciurariu Florin PNL DA
10. Cocei Erland PNL -
11. Crăciunescu Grigore PNL NU
12. Cupșa Ioan PNL DA
13. Dascălu Constantin PNL -
14. Doboș Anton PNL DA
15. Dobre Victor Paul PNL DA
16. Dobrinescu Traian PNL DA
17. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
18. Dragomir Gheorghe PNL DA
19. Dumbrăvanu Paul PNL DA
20. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
21. Gheorghe Tinel PNL NU
22. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
23. Grecea Maria PNL -
24. Gudu Vasile PNL DA
25. Guran Virgil PNL DA
26. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
27. Horga Vasile PNL DA
28. Ialomițianu Gheorghe PNL -
29. Iliuță Vasile PNL -
30. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
31. Lubanovici Mircea PNL DA
32. Mihai Aurelian PNL DA
33. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL -
34. Pardău Dumitru PNL -
35. Paul Maria-Andreea PNL DA
36. Popa Octavian-Marius PNL -
37. Roman Cristian-Constantin PNL DA
38. Rusu Valentin PNL -
39. Săpunaru Nini PNL NU
40. Scarlat George PNL Abținere
41. Șoptică Costel PNL DA
42. Știrbu Gigel-Sorinel PNL -
43. Toader Mircea-Nicu PNL DA
44. Varga Lucia-Ana PNL DA
45. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
46. Zlati Radu PNL Abținere
1. Bónis István UDMR DA
2. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
3. Erdei Dolóczki István UDMR DA
4. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
5. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
6. Korodi Attila UDMR DA
7. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
8. Máté András-Levente UDMR DA
9. Molnar Zsolt UDMR -
10. Seres Dénes UDMR DA
11. Szabó Ödön UDMR DA
1. Firczak Gheorghe Minoritati -
2. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
3. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
4. Ibram Iusein Minoritati DA
5. Ignat Miron Minoritati -
6. Longher Ghervazen Minoritati DA
7. Mircovici Niculae Minoritati DA
8. Vainer Aurel Minoritati DA
9. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
1. Avram Constantin ALDE -
2. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
3. Ionescu Aurelian ALDE DA
4. Moldovan Ioan ALDE DA
5. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE -
1. Bogdănici Camelia-Margareta UNPR DA
2. Dalca Ștefan-Petru UNPR Abținere
3. Diaconu Adrian-Nicolae UNPR DA
4. Dumitru Ioana-Jenica UNPR -
5. Emacu Gheorghe UNPR DA
6. Fonta Nuțu UNPR DA
7. Gheorghe Florin UNPR -
8. Hulea Ioan UNPR -
9. Mihăilă Ioan UNPR DA
10. Mincă Liliana UNPR DA
11. Moisii Constantin UNPR DA
12. Murgu Neagu UNPR DA
13. Niculae Aurel UNPR -
14. Niculescu Dumitru UNPR DA
15. Nistor Marioara UNPR -
16. Pârgaru Ion UNPR -
17. Pușcaș Iacob UNPR -
18. Răducanu Ion UNPR DA
19. Stroe Radu UNPR -
20. Tabugan Ion UNPR DA
21. Vreme Valerian UNPR -
1. Avram Marian - -
2. Cernea Remus-Florinel - NU
3. Ciobanu Liliana - DA
4. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
5. Dragomir Maria - DA
6. Movilă Petru - -
7. Udriște Gheorghe - -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 6 decembrie 2019, 0:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro