Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.02.2016 > 12:46 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 februarie 2016, ora 12:46

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 662/2015 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.35/2015 privind reorganizarea activității de inspecție pentru clasificarea carcaselor, funcționarea sistemului de clasificare a carcaselor de bovine, porcine și ovine, monitorizarea și raportarea prețurilor acestora
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:300 110 90 15 14 20 29 22
- voturi pentru (DA):285 106 85 15 13 18 27 21
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1
- abțineri:2 - 2 - - - - -
- nu au votat:12 4 3 - 1 2 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zlati Radu PNL DA
2. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
3. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
4. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
5. Zaharcu Neviser PSD DA
6. Weber Mihai PSD DA
7. Vulpescu Ioan PSD DA
8. Vreme Valerian UNPR DA
9. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
10. Vlase Petru Gabriel PSD DA
11. Vladu Iulian PNL -
12. Varga Vasile PNL DA
13. Varga Lucia-Ana PNL DA
14. Vainer Aurel Minoritati -
15. Ursărescu Dorinel ALDE -
16. Uricec Eugen Constantin PSD DA
17. Udriște Gheorghe - DA
18. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
19. Țigăeru Roșca Laurențiu UNPR DA
20. Tudose Mihai PSD DA
21. Tudorie Violeta PSD DA
22. Traicu Rodin PSD DA
23. Tomac Eugen - DA
24. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
25. Toader Mircea-Nicu PNL DA
26. Tîlvăr Angel PSD DA
27. Tiuch Cătălin PSD DA
28. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
29. Teju Sorin ALDE DA
30. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
31. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
32. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
33. Tararache Mihai PNL DA
34. Taloș Mirel ALDE DA
35. Tabugan Ion UNPR DA
36. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
37. Șoptică Costel PNL DA
38. Șimon Gheorghe PSD DA
39. Szabó Ödön UDMR DA
40. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
41. Surdu Raluca PNL DA
42. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
43. Sturzu Mihai-Răzvan - DA
44. Stroe Radu UNPR DA
45. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
46. Stragea Sorin Constantin PSD DA
47. Stănescu Alexandru PSD DA
48. Stativă Irinel Ioan PSD DA
49. Stancu Ionel Minoritati DA
50. Stanciu Anghel PSD DA
51. Stan Ioan PSD DA
52. Solomon Adrian PSD DA
53. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
54. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
55. Simedru Dan Coriolan PNL DA
56. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
57. Seres Dénes UDMR DA
58. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
59. Scarlat George PNL DA
60. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
61. Săpunaru Nini PNL DA
62. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
63. Sava Andrei-Valentin PSD DA
64. Rotaru Răzvan - DA
65. Roșca Lucreția PSD DA
66. Roman Ioan Sorin PSD DA
67. Roman Gheorghe PNL DA
68. Roman Cristian-Constantin PNL DA
69. Reuer Elena-Ramona PNL DA
70. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
71. Rățoi Neculai PSD DA
72. Rădulescu Romeo - DA
73. Rădulescu Constantin PSD DA
74. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
75. Răducanu Ion UNPR DA
76. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
77. Pușcaș Iacob UNPR -
78. Preda Cezar-Florin PNL DA
79. Potor Călin PSD DA
80. Popescu Dan-Cristian PNL DA
81. Popeangă Vasile PSD DA
82. Popa Octavian-Marius PNL DA
83. Pop Georgian PSD -
84. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
85. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
86. Plumb Rovana PSD DA
87. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
88. Petric Octavian PSD DA
89. Peia Ninel PSD DA
90. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
91. Pârgaru Ion UNPR DA
92. Paul Maria-Andreea PNL DA
93. Pardău Dumitru PNL DA
94. Pană Adriana-Doina PSD DA
95. Paleologu Theodor PNL DA
96. Palașcă Viorel ALDE DA
97. Oros Nechita-Adrian PNL DA
98. Oltean Ioan PNL DA
99. Oajdea Daniel Vasile - DA
100. Nosa Iuliu PSD DA
101. Niță Emil PSD DA
102. Niță Constantin PSD DA
103. Nistor Marioara UNPR DA
104. Nistor Laurențiu PSD DA
105. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
106. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
107. Niculescu Dumitru UNPR DA
108. Niculae Aurel UNPR DA
109. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL -
110. Nicolae Florian PNL DA
111. Nicolae Alexandri PNL DA
112. Nicoară Romeo Florin PNL DA
113. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
114. Negruț Cornelia ALDE DA
115. Necula Cosmin PSD DA
116. Neacșu Marian PSD DA
117. Nazare Alexandru PNL DA
118. Nassar Rodica PSD DA
119. Murgu Neagu UNPR DA
120. Munteanu Ioan PSD DA
121. Movilă Petru - DA
122. Molnar Zsolt UDMR DA
123. Moldovan Iosif UDMR DA
124. Moldovan Ioan ALDE DA
125. Mocioi Niculina PNL DA
126. Mocioalcă Ion PSD DA
127. Mocanu Adrian PSD DA
128. Mîrza Gavril PSD DA
129. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
130. Mircovici Niculae Minoritati DA
131. Mincă Liliana UNPR DA
132. Militaru Lucian PNL DA
133. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
134. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
135. Mihăilă Ioan UNPR DA
136. Mihai Aurelian PNL DA
137. Melinte Ion PSD DA
138. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
139. Máté András-Levente UDMR DA
140. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
141. Marocico Ion Minoritati DA
142. Marin Gheorghe PSD DA
143. Marica Petru-Sorin PSD DA
144. Marian Ion Cristinel - DA
145. Marcu Viorica PNL DA
146. Marcoci Vlad PSD DA
147. Manolescu Oana Minoritati DA
148. Manolache Marius PSD DA
149. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
150. Manda Iulian Claudiu PSD DA
151. Man Mircea PNL DA
152. Lupu Mihai PNL DA
153. Lubanovici Mircea PNL DA
154. Longher Ghervazen Minoritati DA
155. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
156. Korodi Attila UDMR DA
157. Khraibani Camelia PSD DA
158. Kereskényi Gábor UDMR DA
159. Kelemen Hunor UDMR DA
160. Itu Cornel PSD DA
161. Iriza Scarlat UNPR DA
162. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
163. Iordache Florin PSD DA
164. Ionescu George PNL DA
165. Ionescu Aurelian ALDE DA
166. Intotero Natalia-Elena PSD DA
167. Iliuță Vasile PNL DA
168. Ignat Miron Minoritati DA
169. Ibram Iusein Minoritati DA
170. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
171. Iane Daniel PNL DA
172. Iancu Iulian PSD DA
173. Iacoban Sorin-Avram PSD -
174. Hulea Ioan UNPR -
175. Horga Vasile PNL DA
176. Holban Titi UNPR DA
177. Hărău Eleonora-Carmen PNL -
178. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
179. Gust Băloșin Florentin - DA
180. Gurzău Adrian - DA
181. Guran Virgil PNL DA
182. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
183. Gudu Vasile PNL DA
184. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
185. Grecea Maria PNL DA
186. Grama Horia PSD -
187. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
188. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
189. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
190. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
191. Gheorghe Tinel PNL Abținere
192. Gheorghe Florin UNPR DA
193. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
194. Georgescu Laura PSD DA
195. Geantă Florian Daniel UNPR DA
196. Găină Mihăiță PSD DA
197. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
198. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
199. Galan Constantin ALDE DA
200. Frăticiu Gheorghe PSD DA
201. Fonta Nuțu UNPR DA
202. Florea Damian ALDE DA
203. Firczak Gheorghe Minoritati DA
204. Fenechiu Cătălin-Daniel - DA
205. Fejér László-Ődőn UDMR DA
206. Erdei Dolóczki István UDMR DA
207. Eparu Ion PSD DA
208. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
209. Emacu Gheorghe UNPR DA
210. Dușa Mircea PSD DA
211. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
212. Dumitru Ioana-Jenica UNPR DA
213. Dumbrăvanu Paul PNL DA
214. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE -
215. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
216. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
217. Dragomir Viorel Marian PSD DA
218. Dragomir Maria - DA
219. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
220. Dolineaschi Andrei PSD DA
221. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
222. Dolha Mircea PNL DA
223. Dobrinescu Traian PNL DA
224. Dobre Victor Paul PNL DA
225. Doboș Anton PNL DA
226. Dima Toader PSD DA
227. Diaconu Adrian-Nicolae UNPR DA
228. Delureanu Virgil PSD DA
229. Deaconu Mihai - DA
230. Dascălu Constantin PNL DA
231. Dalca Ștefan-Petru UNPR DA
232. Daea Petre PSD DA
233. Cupșa Ioan PNL DA
234. Cupă Ion ALDE DA
235. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
236. Cristian Horia PNL DA
237. Cristea Victor PSD DA
238. Crăciunescu Grigore PNL DA
239. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
240. Covaci Dorel PSD DA
241. Costin Gheorghe PNL DA
242. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
243. Comșa Cornel-George - DA
244. Cocei Erland PNL DA
245. Ciuhodaru Tudor UNPR DA
246. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
247. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
248. Ciocan Dan PSD DA
249. Ciobanu Liliana - DA
250. Cioată Cezar PSD DA
251. Chițoiu Daniel ALDE DA
252. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
253. Chiriță Dumitru PSD DA
254. Cherecheș Florica PNL DA
255. Cernea Remus-Florinel - NU
256. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
257. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
258. Călin Ion PSD DA
259. Canacheu Costică PNL DA
260. Calotă Florică Ică ALDE DA
261. Caloianu Mario-Ernest UNPR DA
262. Calimente Mihăiță PNL DA
263. Burlacu Ștefan - DA
264. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
265. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
266. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
267. Bordeianu Dan PSD DA
268. Borbély László UDMR DA
269. Bónis István UDMR DA
270. Bogdănici Camelia-Margareta UNPR DA
271. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
272. Bode Lucian Nicolae PNL DA
273. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
274. Blănariu Valentin UNPR DA
275. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
276. Bîrsășteanu Florică PSD DA
277. Birchall Ana PSD DA
278. Berci Vasile PNL DA
279. Benga Ioan PSD DA
280. Bejinariu Eugen PSD DA
281. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
282. Bălan Ion PSD -
283. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
284. Baltă Mihai PSD DA
285. Babuș Radu PSD DA
286. Axente Ioan PSD DA
287. Avram Marian - DA
288. Avram Constantin ALDE DA
289. Arsene Ionel PSD DA
290. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
291. Anton Marin UNPR DA
292. Antal István UDMR DA
293. Anghel Gabriela-Lola - DA
294. Andronache Gabriel PNL DA
295. Anastase Roberta Alma PNL DA
296. Amet Varol Minoritati DA
297. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
298. Alexe Costel PNL DA
299. Adăscăliței Constantin PSD DA
300. Adam Luminița-Pachel UNPR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 5 iulie 2022, 10:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro