Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.02.2016 > 12:46 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 februarie 2016, ora 12:46

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 662/2015 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.35/2015 privind reorganizarea activității de inspecție pentru clasificarea carcaselor, funcționarea sistemului de clasificare a carcaselor de bovine, porcine și ovine, monitorizarea și raportarea prețurilor acestora
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:300 110 90 15 14 20 29 22
- voturi pentru (DA):285 106 85 15 13 18 27 21
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1
- abțineri:2 - 2 - - - - -
- nu au votat:12 4 3 - 1 2 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Arsene Ionel PSD DA
3. Axente Ioan PSD DA
4. Babuș Radu PSD DA
5. Baltă Mihai PSD DA
6. Bălan Ion PSD -
7. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
8. Bejinariu Eugen PSD DA
9. Benga Ioan PSD DA
10. Birchall Ana PSD DA
11. Bîrsășteanu Florică PSD DA
12. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
13. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
14. Bordeianu Dan PSD DA
15. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
16. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
17. Călin Ion PSD DA
18. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
19. Chiriță Dumitru PSD DA
20. Cioată Cezar PSD DA
21. Ciocan Dan PSD DA
22. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
23. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
24. Covaci Dorel PSD DA
25. Cristea Victor PSD DA
26. Daea Petre PSD DA
27. Delureanu Virgil PSD DA
28. Dima Toader PSD DA
29. Dolineaschi Andrei PSD DA
30. Dragomir Viorel Marian PSD DA
31. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
32. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
33. Dușa Mircea PSD DA
34. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
35. Eparu Ion PSD DA
36. Frăticiu Gheorghe PSD DA
37. Găină Mihăiță PSD DA
38. Georgescu Laura PSD DA
39. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
40. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
41. Grama Horia PSD -
42. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
43. Iacoban Sorin-Avram PSD -
44. Iancu Iulian PSD DA
45. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
46. Intotero Natalia-Elena PSD DA
47. Iordache Florin PSD DA
48. Itu Cornel PSD DA
49. Khraibani Camelia PSD DA
50. Manda Iulian Claudiu PSD DA
51. Manolache Marius PSD DA
52. Marcoci Vlad PSD DA
53. Marica Petru-Sorin PSD DA
54. Marin Gheorghe PSD DA
55. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
56. Melinte Ion PSD DA
57. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
58. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
59. Mîrza Gavril PSD DA
60. Mocanu Adrian PSD DA
61. Mocioalcă Ion PSD DA
62. Munteanu Ioan PSD DA
63. Nassar Rodica PSD DA
64. Neacșu Marian PSD DA
65. Necula Cosmin PSD DA
66. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
67. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
68. Nistor Laurențiu PSD DA
69. Niță Constantin PSD DA
70. Niță Emil PSD DA
71. Nosa Iuliu PSD DA
72. Pană Adriana-Doina PSD DA
73. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
74. Peia Ninel PSD DA
75. Petric Octavian PSD DA
76. Plumb Rovana PSD DA
77. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
78. Pop Georgian PSD -
79. Popeangă Vasile PSD DA
80. Potor Călin PSD DA
81. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
82. Rădulescu Constantin PSD DA
83. Rățoi Neculai PSD DA
84. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
85. Roman Ioan Sorin PSD DA
86. Roșca Lucreția PSD DA
87. Sava Andrei-Valentin PSD DA
88. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
89. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
90. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
91. Solomon Adrian PSD DA
92. Stan Ioan PSD DA
93. Stanciu Anghel PSD DA
94. Stativă Irinel Ioan PSD DA
95. Stănescu Alexandru PSD DA
96. Stragea Sorin Constantin PSD DA
97. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
98. Șimon Gheorghe PSD DA
99. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
100. Tiuch Cătălin PSD DA
101. Tîlvăr Angel PSD DA
102. Traicu Rodin PSD DA
103. Tudorie Violeta PSD DA
104. Tudose Mihai PSD DA
105. Uricec Eugen Constantin PSD DA
106. Vlase Petru Gabriel PSD DA
107. Vulpescu Ioan PSD DA
108. Weber Mihai PSD DA
109. Zaharcu Neviser PSD DA
110. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
1. Alexe Costel PNL DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
6. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
7. Berci Vasile PNL DA
8. Bode Lucian Nicolae PNL DA
9. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
10. Calimente Mihăiță PNL DA
11. Canacheu Costică PNL DA
12. Cherecheș Florica PNL DA
13. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
14. Cocei Erland PNL DA
15. Costin Gheorghe PNL DA
16. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
17. Crăciunescu Grigore PNL DA
18. Cristian Horia PNL DA
19. Cupșa Ioan PNL DA
20. Dascălu Constantin PNL DA
21. Doboș Anton PNL DA
22. Dobre Victor Paul PNL DA
23. Dobrinescu Traian PNL DA
24. Dolha Mircea PNL DA
25. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
26. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
27. Dumbrăvanu Paul PNL DA
28. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
29. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
30. Gheorghe Tinel PNL Abținere
31. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
32. Grecea Maria PNL DA
33. Gudu Vasile PNL DA
34. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
35. Guran Virgil PNL DA
36. Hărău Eleonora-Carmen PNL -
37. Horga Vasile PNL DA
38. Iane Daniel PNL DA
39. Iliuță Vasile PNL DA
40. Ionescu George PNL DA
41. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
42. Lubanovici Mircea PNL DA
43. Lupu Mihai PNL DA
44. Man Mircea PNL DA
45. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
46. Marcu Viorica PNL DA
47. Mihai Aurelian PNL DA
48. Militaru Lucian PNL DA
49. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
50. Mocioi Niculina PNL DA
51. Nazare Alexandru PNL DA
52. Nicoară Romeo Florin PNL DA
53. Nicolae Alexandri PNL DA
54. Nicolae Florian PNL DA
55. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL -
56. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
57. Oltean Ioan PNL DA
58. Oros Nechita-Adrian PNL DA
59. Paleologu Theodor PNL DA
60. Pardău Dumitru PNL DA
61. Paul Maria-Andreea PNL DA
62. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
63. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
64. Popa Octavian-Marius PNL DA
65. Popescu Dan-Cristian PNL DA
66. Preda Cezar-Florin PNL DA
67. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
68. Reuer Elena-Ramona PNL DA
69. Roman Cristian-Constantin PNL DA
70. Roman Gheorghe PNL DA
71. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
72. Săpunaru Nini PNL DA
73. Scarlat George PNL DA
74. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
75. Simedru Dan Coriolan PNL DA
76. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
77. Surdu Raluca PNL DA
78. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
79. Șoptică Costel PNL DA
80. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
81. Tararache Mihai PNL DA
82. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
83. Toader Mircea-Nicu PNL DA
84. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
85. Varga Lucia-Ana PNL DA
86. Varga Vasile PNL DA
87. Vladu Iulian PNL -
88. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
89. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
90. Zlati Radu PNL DA
1. Antal István UDMR DA
2. Bónis István UDMR DA
3. Borbély László UDMR DA
4. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
5. Erdei Dolóczki István UDMR DA
6. Fejér László-Ődőn UDMR DA
7. Kelemen Hunor UDMR DA
8. Kereskényi Gábor UDMR DA
9. Korodi Attila UDMR DA
10. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
11. Máté András-Levente UDMR DA
12. Moldovan Iosif UDMR DA
13. Molnar Zsolt UDMR DA
14. Seres Dénes UDMR DA
15. Szabó Ödön UDMR DA
1. Amet Varol Minoritati DA
2. Firczak Gheorghe Minoritati DA
3. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
4. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
5. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
6. Ibram Iusein Minoritati DA
7. Ignat Miron Minoritati DA
8. Longher Ghervazen Minoritati DA
9. Manolescu Oana Minoritati DA
10. Marocico Ion Minoritati DA
11. Mircovici Niculae Minoritati DA
12. Stancu Ionel Minoritati DA
13. Vainer Aurel Minoritati -
14. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
1. Avram Constantin ALDE DA
2. Calotă Florică Ică ALDE DA
3. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
4. Chițoiu Daniel ALDE DA
5. Cupă Ion ALDE DA
6. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE -
7. Florea Damian ALDE DA
8. Galan Constantin ALDE DA
9. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
10. Ionescu Aurelian ALDE DA
11. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
12. Moldovan Ioan ALDE DA
13. Negruț Cornelia ALDE DA
14. Palașcă Viorel ALDE DA
15. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
16. Taloș Mirel ALDE DA
17. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
18. Teju Sorin ALDE DA
19. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
20. Ursărescu Dorinel ALDE -
1. Adam Luminița-Pachel UNPR DA
2. Anton Marin UNPR DA
3. Blănariu Valentin UNPR DA
4. Bogdănici Camelia-Margareta UNPR DA
5. Caloianu Mario-Ernest UNPR DA
6. Ciuhodaru Tudor UNPR DA
7. Dalca Ștefan-Petru UNPR DA
8. Diaconu Adrian-Nicolae UNPR DA
9. Dumitru Ioana-Jenica UNPR DA
10. Emacu Gheorghe UNPR DA
11. Fonta Nuțu UNPR DA
12. Geantă Florian Daniel UNPR DA
13. Gheorghe Florin UNPR DA
14. Holban Titi UNPR DA
15. Hulea Ioan UNPR -
16. Iriza Scarlat UNPR DA
17. Mihăilă Ioan UNPR DA
18. Mincă Liliana UNPR DA
19. Murgu Neagu UNPR DA
20. Niculae Aurel UNPR DA
21. Niculescu Dumitru UNPR DA
22. Nistor Marioara UNPR DA
23. Pârgaru Ion UNPR DA
24. Pușcaș Iacob UNPR -
25. Răducanu Ion UNPR DA
26. Stroe Radu UNPR DA
27. Tabugan Ion UNPR DA
28. Țigăeru Roșca Laurențiu UNPR DA
29. Vreme Valerian UNPR DA
1. Anghel Gabriela-Lola - DA
2. Avram Marian - DA
3. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
4. Burlacu Ștefan - DA
5. Cernea Remus-Florinel - NU
6. Ciobanu Liliana - DA
7. Comșa Cornel-George - DA
8. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
9. Deaconu Mihai - DA
10. Dragomir Maria - DA
11. Fenechiu Cătălin-Daniel - DA
12. Gurzău Adrian - DA
13. Gust Băloșin Florentin - DA
14. Marian Ion Cristinel - DA
15. Movilă Petru - DA
16. Oajdea Daniel Vasile - DA
17. Rădulescu Romeo - DA
18. Rotaru Răzvan - DA
19. Sturzu Mihai-Răzvan - DA
20. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
21. Tomac Eugen - DA
22. Udriște Gheorghe - DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 5 iulie 2022, 10:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro