Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.02.2016 > 12:46 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 februarie 2016, ora 12:46

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 662/2015 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.35/2015 privind reorganizarea activității de inspecție pentru clasificarea carcaselor, funcționarea sistemului de clasificare a carcaselor de bovine, porcine și ovine, monitorizarea și raportarea prețurilor acestora
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:300 110 90 15 14 20 29 22
- voturi pentru (DA):285 106 85 15 13 18 27 21
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1
- abțineri:2 - 2 - - - - -
- nu au votat:12 4 3 - 1 2 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Bălan Ion PSD -
2. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE -
3. Grama Horia PSD -
4. Hărău Eleonora-Carmen PNL -
5. Hulea Ioan UNPR -
6. Iacoban Sorin-Avram PSD -
7. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL -
8. Pop Georgian PSD -
9. Pușcaș Iacob UNPR -
10. Ursărescu Dorinel ALDE -
11. Vainer Aurel Minoritati -
12. Vladu Iulian PNL -
1. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
2. Gheorghe Tinel PNL Abținere
1. Adam Luminița-Pachel UNPR DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola - DA
9. Antal István UDMR DA
10. Anton Marin UNPR DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian - DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Berci Vasile PNL DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Bîrsășteanu Florică PSD DA
25. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
26. Blănariu Valentin UNPR DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bogdănici Camelia-Margareta UNPR DA
31. Bónis István UDMR DA
32. Borbély László UDMR DA
33. Bordeianu Dan PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Burlacu Ștefan - DA
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Caloianu Mario-Ernest UNPR DA
39. Calotă Florică Ică ALDE DA
40. Canacheu Costică PNL DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chiriță Dumitru PSD DA
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
47. Chițoiu Daniel ALDE DA
48. Cioată Cezar PSD DA
49. Ciobanu Liliana - DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciuhodaru Tudor UNPR DA
54. Cocei Erland PNL DA
55. Comșa Cornel-George - DA
56. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
57. Costin Gheorghe PNL DA
58. Covaci Dorel PSD DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
60. Crăciunescu Grigore PNL DA
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cristian Horia PNL DA
63. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
64. Cupă Ion ALDE DA
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Daea Petre PSD DA
67. Dalca Ștefan-Petru UNPR DA
68. Dascălu Constantin PNL DA
69. Deaconu Mihai - DA
70. Delureanu Virgil PSD DA
71. Diaconu Adrian-Nicolae UNPR DA
72. Dima Toader PSD DA
73. Doboș Anton PNL DA
74. Dobre Victor Paul PNL DA
75. Dobrinescu Traian PNL DA
76. Dolha Mircea PNL DA
77. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
78. Dolineaschi Andrei PSD DA
79. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
80. Dragomir Maria - DA
81. Dragomir Viorel Marian PSD DA
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
84. Dumbrăvanu Paul PNL DA
85. Dumitru Ioana-Jenica UNPR DA
86. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
87. Dușa Mircea PSD DA
88. Emacu Gheorghe UNPR DA
89. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
90. Eparu Ion PSD DA
91. Erdei Dolóczki István UDMR DA
92. Fejér László-Ődőn UDMR DA
93. Fenechiu Cătălin-Daniel - DA
94. Firczak Gheorghe Minoritati DA
95. Florea Damian ALDE DA
96. Fonta Nuțu UNPR DA
97. Frăticiu Gheorghe PSD DA
98. Galan Constantin ALDE DA
99. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
100. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
101. Găină Mihăiță PSD DA
102. Geantă Florian Daniel UNPR DA
103. Georgescu Laura PSD DA
104. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
105. Gheorghe Florin UNPR DA
106. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
107. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
108. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
109. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
110. Grecea Maria PNL DA
111. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
112. Gudu Vasile PNL DA
113. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
114. Guran Virgil PNL DA
115. Gurzău Adrian - DA
116. Gust Băloșin Florentin - DA
117. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
118. Holban Titi UNPR DA
119. Horga Vasile PNL DA
120. Iancu Iulian PSD DA
121. Iane Daniel PNL DA
122. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
123. Ibram Iusein Minoritati DA
124. Ignat Miron Minoritati DA
125. Iliuță Vasile PNL DA
126. Intotero Natalia-Elena PSD DA
127. Ionescu Aurelian ALDE DA
128. Ionescu George PNL DA
129. Iordache Florin PSD DA
130. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
131. Iriza Scarlat UNPR DA
132. Itu Cornel PSD DA
133. Kelemen Hunor UDMR DA
134. Kereskényi Gábor UDMR DA
135. Khraibani Camelia PSD DA
136. Korodi Attila UDMR DA
137. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
138. Longher Ghervazen Minoritati DA
139. Lubanovici Mircea PNL DA
140. Lupu Mihai PNL DA
141. Man Mircea PNL DA
142. Manda Iulian Claudiu PSD DA
143. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
144. Manolache Marius PSD DA
145. Manolescu Oana Minoritati DA
146. Marcoci Vlad PSD DA
147. Marcu Viorica PNL DA
148. Marian Ion Cristinel - DA
149. Marica Petru-Sorin PSD DA
150. Marin Gheorghe PSD DA
151. Marocico Ion Minoritati DA
152. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
153. Máté András-Levente UDMR DA
154. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
155. Melinte Ion PSD DA
156. Mihai Aurelian PNL DA
157. Mihăilă Ioan UNPR DA
158. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
159. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
160. Militaru Lucian PNL DA
161. Mincă Liliana UNPR DA
162. Mircovici Niculae Minoritati DA
163. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
164. Mîrza Gavril PSD DA
165. Mocanu Adrian PSD DA
166. Mocioalcă Ion PSD DA
167. Mocioi Niculina PNL DA
168. Moldovan Ioan ALDE DA
169. Moldovan Iosif UDMR DA
170. Molnar Zsolt UDMR DA
171. Movilă Petru - DA
172. Munteanu Ioan PSD DA
173. Murgu Neagu UNPR DA
174. Nassar Rodica PSD DA
175. Nazare Alexandru PNL DA
176. Neacșu Marian PSD DA
177. Necula Cosmin PSD DA
178. Negruț Cornelia ALDE DA
179. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
180. Nicoară Romeo Florin PNL DA
181. Nicolae Alexandri PNL DA
182. Nicolae Florian PNL DA
183. Niculae Aurel UNPR DA
184. Niculescu Dumitru UNPR DA
185. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
186. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
187. Nistor Laurențiu PSD DA
188. Nistor Marioara UNPR DA
189. Niță Constantin PSD DA
190. Niță Emil PSD DA
191. Nosa Iuliu PSD DA
192. Oajdea Daniel Vasile - DA
193. Oltean Ioan PNL DA
194. Oros Nechita-Adrian PNL DA
195. Palașcă Viorel ALDE DA
196. Paleologu Theodor PNL DA
197. Pană Adriana-Doina PSD DA
198. Pardău Dumitru PNL DA
199. Paul Maria-Andreea PNL DA
200. Pârgaru Ion UNPR DA
201. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
202. Peia Ninel PSD DA
203. Petric Octavian PSD DA
204. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
205. Plumb Rovana PSD DA
206. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
207. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
208. Popa Octavian-Marius PNL DA
209. Popeangă Vasile PSD DA
210. Popescu Dan-Cristian PNL DA
211. Potor Călin PSD DA
212. Preda Cezar-Florin PNL DA
213. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
214. Răducanu Ion UNPR DA
215. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
216. Rădulescu Constantin PSD DA
217. Rădulescu Romeo - DA
218. Rățoi Neculai PSD DA
219. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
220. Reuer Elena-Ramona PNL DA
221. Roman Cristian-Constantin PNL DA
222. Roman Gheorghe PNL DA
223. Roman Ioan Sorin PSD DA
224. Roșca Lucreția PSD DA
225. Rotaru Răzvan - DA
226. Sava Andrei-Valentin PSD DA
227. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
228. Săpunaru Nini PNL DA
229. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
230. Scarlat George PNL DA
231. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
232. Seres Dénes UDMR DA
233. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
234. Simedru Dan Coriolan PNL DA
235. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
236. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
237. Solomon Adrian PSD DA
238. Stan Ioan PSD DA
239. Stanciu Anghel PSD DA
240. Stancu Ionel Minoritati DA
241. Stativă Irinel Ioan PSD DA
242. Stănescu Alexandru PSD DA
243. Stragea Sorin Constantin PSD DA
244. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
245. Stroe Radu UNPR DA
246. Sturzu Mihai-Răzvan - DA
247. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
248. Surdu Raluca PNL DA
249. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
250. Szabó Ödön UDMR DA
251. Șimon Gheorghe PSD DA
252. Șoptică Costel PNL DA
253. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
254. Tabugan Ion UNPR DA
255. Taloș Mirel ALDE DA
256. Tararache Mihai PNL DA
257. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
258. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
259. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
260. Teju Sorin ALDE DA
261. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
262. Tiuch Cătălin PSD DA
263. Tîlvăr Angel PSD DA
264. Toader Mircea-Nicu PNL DA
265. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
266. Tomac Eugen - DA
267. Traicu Rodin PSD DA
268. Tudorie Violeta PSD DA
269. Tudose Mihai PSD DA
270. Țigăeru Roșca Laurențiu UNPR DA
271. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
272. Udriște Gheorghe - DA
273. Uricec Eugen Constantin PSD DA
274. Varga Lucia-Ana PNL DA
275. Varga Vasile PNL DA
276. Vlase Petru Gabriel PSD DA
277. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
278. Vreme Valerian UNPR DA
279. Vulpescu Ioan PSD DA
280. Weber Mihai PSD DA
281. Zaharcu Neviser PSD DA
282. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
283. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
284. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
285. Zlati Radu PNL DA
1. Cernea Remus-Florinel - NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 5 iulie 2022, 9:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro